Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
205. zsuka20
2011. aug. 29. 11:01

sziasztok.


Már 4 napja,( pénteken ) hogy megműtötték az orrom. ( orrsövényferdülésem volt és szűkek voltak az orrjárataim. ) A műtétet altatásban végezték el, a műtét után iszonyatosan fájt, de rögtön kaptam fájdalomcsillapítót, utána már nem kellett többet kérnem, mert a fájdalom teljes mértékben elmúlt. Aznap még hányingerem volt/ hánytam is, szédültem és fájt a fejem. A parittya kötés folyamatosan átázott, de másnap reggel haza is engedtek.( szombaton )Vasárnap tampon kivételre vissza kellett mennem. Az az élmény valami leírhatatlanul rossz volt. Nagyon fájt, ahogy az orvos tépte ki a tamponokat az orromból, de utána megkönnyebbültem, és rögtön kaptam levegőt mindkét orrjáratomon keresztül. Az orrom még azóta is duzzadt, és elől ahol a két porcot kivágták az orrjáratoknál még mindig nagyon dagadt, és zsibbad elől az egész orrom:/ Ez természetes? Vasárnap vissza kell mennem kollégiumba, szerintetek ez a duzzanat lemegy addig? ( félig egészségügyi félig plasztikai megoldás volt ez a műtét )A varratok bent vannak még az orromba, azokat azt mondták nem szedik ki, tehát magától ki fog esni vagy felszívódik?!

A tampon kivétel után az orrot szabad hideg vizes borogatással "jegelni"? ( hogy a duzzanat hamarabb leapadjon ) Mikortól lehet orrot fújni? Ha hozzáérek az orromhoz, szinte nem is érzem úgy bezsibbad:/


A válaszokat előre is köszönöm:)

204. a0c1361e44 (válaszként erre: 203. - Ute_tünde)
2011. aug. 28. 12:38
Majd figyelni kell dolgokra és nem biztos, hogy nagyon jól fogod magad érezni, majd látod. Én nem voltam sem túl jól, sem túl rosszul. Az örökös orrfolyás lehet zavarni fog a meccsen:(
203. ute_tünde (válaszként erre: 202. - A0c1361e44)
2011. aug. 28. 11:11
Köszi:) Csak azért kérdeztem,mert megvan a jegyem a Magyar-svéd focimeccsre,de akkor nem gáz,hogy aznap engednek haza és este meg megyek meccsre:)))
202. a0c1361e44 (válaszként erre: 201. - Ute_tünde)
2011. aug. 28. 08:02

Szia!

Egyáltalán nem vagy ágyhoz kötött. Már a műtét napján is fel lehet kelni.

2011. aug. 28. 01:18
Sziasztok!Engem 31-én műtenek,azt mondták 2-án engednek ki...Azt szeretném megtudni,hogy aznap mikor kiengednek,milyen állapotban van az ember és mennyire van ágyhoz kötve?
200. dettuchi (válaszként erre: 196. - Manó 72)
2011. aug. 21. 23:45

Milyen orrszívás? Ne ijesztgess :D

Barátomnak sikerül már úgy megcsókolnia az utcán úgy hogy elkezdett ömleni a vér az orromból :) Nagyon csúnyán néztek :D

Azóta nem tűri el a hajam ha lesmárol :)

Amúgy nemvészes :) Amíg bent volt a tampon alig aludtam amikor kivették akkor pedig éjfélkor feküdtem és 11:30kor keltem :D

Nekem kicsit megváltozott az orrom szerencsére :) Nem mozog amikor beszélek és jobb a formája. Hajat festettem és élvezem a sok levegőt :D Szerdán utolsó kontroll :)

2011. aug. 21. 15:26

Amiért fizetni kell,az a magánklinika!!ahol a lézeres orrkagyló kisebbítendő műtétet végzik.Természetesen az állami kórházakban nem kell ezért/orrkagyló,orrsövény korrekció/fizetni.

Szóval most keresek egy olyan helyet,ahol nem a hagyományos módszerrel végzik a fent említett beavatkozást,hanem lézerrel!

2011. aug. 21. 08:48

Nekem lehetett orrot fújkáli, bár csak óvatosan.


Nem tudom, hogy mi ez a pénzes dolog... Itt mindenki orrsövény és az ehhez kapcsolódó orrkagyló műtétről beszél? Mert ez ingyenes. Nekem áprilisban volt a műtétem nem plasztika, tehát az orrom formája nem változott, hiszen ez a műtét belső műtét és az orrsövény műtétnél lézerrel az orrkagylóimat is szűkitették, alakitották. Egy fillérembe sem került volna, de adtam a dokinak egy keveset. A tampon kivétel tényleg kellemetlen volt, mert ahogy kitépte a doki az orromból el kezdett ömleni a vér, de hamar elállt. Az orrszivás nem volt kellemetlen, ezt kétszer csinálták, de már nem a kórházban, hanem amikor visszamentem kontrollra.

197. badonyimariaeva (válaszként erre: 196. - Manó 72)
2011. aug. 20. 18:13

Ha ma megnyerem a lottón az ötöst, akkor én is megcsináltatom ezt a lézeres műtétet, addig maradok az orrspray -nál.

Nekem is mondja az orvos mindig, de annyira félek a műtéttől, a tamponozástól.

2011. aug. 20. 17:37

Hát nagyon ügyes vagy,hogy jajgatás nélkül kibírtad!Majd még az orrszívás lesz kellemetlen,de nem jobban,mint a tampon kiszedés!

Épp a minap olvastam,h van egy magánklinika Pesten/hát hol máshol/ahol lézerrel végzik az orrkagyló műtétet!Igaz 40-80ezerért!

Már nem mondhatom vissza a szegedit,de azért bánt egy kicsit,hiszen ha lézerrel végzik,akk nincs tamponálás sem!De többet nem tudok róla!

2011. aug. 19. 10:32

Túl vagyok a tampon szedésen is meg az első fájdalom csillapító mentes napomon is :)

Altatást azért nem vállalt mert nagyon közel van a szemüreg és félnek a látás károsodástól... így is majdnem megvakított mi lett volna ha altat!?

Tamponszedés olyan mintha az agyadat tépnék de közben beszéltetett a doki úgy hogy annyira nem volt vészes. Mondta hogy pár csepp vér lesz mert ki tépte a sebből.

Fél óráig ömlött a vér az orromból !!!

Bár kiskoromban is nagyon orrvérzős voltam.

Most így alvadt véresen meg varrosan tartok az eddigi alapjáratnál úgy hogy biztos szuper lesz a végeredmény :)

1hétig nem lehet orrot fújni hogy ne szakadjon fel a seb. Én csalok egy kicsit de csak óvatosan fújom. Következő szerdán még egy kontroll és kész vagyok :)

És végre tudok úgy táncolni hogy ne keljen befulladnom :) Megéri!!!

194. Gcross
2011. aug. 19. 06:56
Nekem is volt orrsövény műtétem, de azt javaslom mindenkinek kérjen altatást. Engem bátorító injekcióra beszélt rá a doki, azt mondta nyafogós nőknek is okés volt így, de horrorisztikus volt a műtét. Véste, faragta a csontot, égette az orrkagylót. Az ellenségemnek sem kívánom. Ellenben a végeredmény sokkal jobb lett mint előtte volt.
2011. aug. 18. 23:21
Jajj szegénykém!!!Rám is ez vár!!!Nekem is azt mondta a dokim,h nem kell altatás,mert orrkagyló,ill orrsövényt kell egy kicsit igazítani!Háááát azért nem vagyok ebben olyan biztos!Félek mint az állat!!!Szeptember 6.án lesz Szegeden!Pedig azt mondják h jobb helyeken altatnak!!Akkor hogy van ez?Szeged elég szuper hely sztem!!Főleg a Rovó tanárúr aki műteni fog,írtó nagy tudás van benne,és ezerfelöl jönnek hozzá,és csak hozzá!!!
192. a0c1361e44 (válaszként erre: 191. - Dettuchi)
2011. aug. 17. 08:25

Szia!

Miért nem altattak? Nekem szóba sem került az érzéstelenítés, rögtön altatás volt. Ez nem lehetett túl kellemes. A műtét utáni hányás az altatottakra vonatkozik. Én sem szoktam hányni altatás után, de a vérnyomásom ugrándozik tőle.

Kitartást! Kész felüdülés lesz tampon kivétel, bár utána is még napokig folyik minden az orrból. Nekem írtak fel citromos orr olajat, azt kellett csepegtetnem bele. Kb. 2 hétig alvadt vért fújtam még ki az orromból. Én lassan szoktam gyógyulni.

Jobbulást!:)

2011. aug. 16. 20:58

Sziasztok!

Hétfőn volt orrsövény műtétem (16vagyok).2éve meg akarták csinálni a műtétet de csak most lehetett. Levegőt is alig kaptam meg mozog az orrom amikor beszélek és így elhatároztam a műtétet. Szent Imrében műtött a fülorrgégész főorvos. 11re hívtak műteni de 12kor még hozzám se nyúltak. Kaptunk egy szobát barátommal és anyuval. Befeküdtünk onnan már se enni se inni semmit.

Nemsokára megkaptam a bátorítót ami elég kellemetlen volt. Majd jött egy fiú aki bekísért a műtőbe. Felfektettek az asztalra letakartak, fejemet is csipesszel odafogták.

Lefertőtlenítették az arcom, feltolták a lidokainos csíkokat az orromba avval a felkiáltással hogy mindjárt jön a doki. Közben nézegettem előttem a műszereket: kalapács, csipesz, ollócskák,szikék, 20centis tű stb.

25percet voltak bent a csíkok, doki még mindig sehol... Kiderült h mást műt. Majd egyszer csak megjelent. Szólt hogy felpörgünk. Elővette a 'kis' szurikát és kb az agyamig feltolta beszúrt mind2 orrlukamba 2-2 injekciót amikor szúrta az utolsót eltalált valami ideget a szemem környékén és felakadt a szemem a műtét végéig hármat láttam mindenből... ahogy végzett a szurkálódással már el is kezdett vadgalózni majd láttam hogy szépen lassan mindent beledug az orromba. Egy tágítót egy csipeszt meg valami vágót. Olyan mint a foghúzás: tépik húzzák és egyszer csak jön a csont. Egy nagyobbik húzásnál rákönnyeztem onnan pedig végig könnyeztem az egészet... rám szóltak hogy a számon vegyem a levegőt mert ha az orromon veszem akkor leszippanthatom a csont darabkákat és vége :// Majd a műtét legvégén szóltak hogy szorítsam össze az állkapcsomat, vésővel meg kalapáccsal addig verték az orrom amíg el nem tört. Begézeztek feltették a parittyakötést és tolószékkel betoltak a szobámba vissza. Sírógörccsel mentem mert még mindig nem fogtam fel azt amit láttam akkor amikor fel akadt a szemem. 10percig ültem az ágyamon és bőgtem. Barátom rakott belém egy kis lelket. Megszomjaztam és olvastam hogy sokan hánynak én szerencsére nem műtét után kb.10percel már kortyolva ittam :) kb 1 óra múlva ebédeltem. Lencseleves meg diós tészta.

Ápolónéni iszonyat aranyos volt, folyton jött ment nézelődött kérdezősködött.

De ahhoz képest hogy-hogy dicséri mindenki ezt az orvost én csalódtam.... nem is az maradt meg a műtétből hogy eltört az orrom hanem az hogy felakadt a szemem... Senkinek nem kívánom... Holnap megyek gézkivételre, már nagyon kényelmetlen.... átáztak a tamponok tiszta genny az egész, állandó szájszárazság, nem tudok éjszaka aludni, és ma folyton ingerli az orrom a géz és tüsszögök. Várom a holnapot majd akkor is írok =D

Detty

190. Nikus88
2011. júl. 1. 17:11

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy elmentem a háziorvosomhoz, ő javasolta az orrsövényműtétet,mondta nem kerül színte semmibe és kaptam egy beutalót a fül-orr gégészetre ahol közölte velem az orvos hogy 200.000 ft-ért megplasztikáz:S nektek is ennyi be került a műtét! vagy valami tipp hova mehetnék ahol nem lenne ilyen drága...

Köszi

2011. jún. 29. 22:06
Azt a megnagyobbodott orrkagylót meg szokták műteni,lefaragni belőle.Egy lépésben lesz nekem is,ha oda jutok,orrsövény+orrkagyló.
188. Harry75
2011. jún. 29. 21:53
Ma voltam kontrollon. Sajnos az orrsövényem, amivel 18 évig éltem együtt, orrkagyló nagyobbodást okozott a jobb orromban. Azt mondta az orvosom, hogy ez hosszam idő is lehet, hogy helyre álljon. MOst ezért dugul még.
187. sue1976 (válaszként erre: 73. - Prinncessa)
2011. jún. 24. 17:55

szia Prinncessa!

meg tudnád írni nekem, hogy ki volt az orvosod?

köszönöm,

Sue

186. Harry75 (válaszként erre: 185. - Manó 72)
2011. jún. 24. 16:40
Sajnos még nem szűnt meg. Most van valami bakteriális fertőzésem az orromban, és Bioparoxozom, hogy megszűnjön. Remélem sikerrel járok. 5. hete műtöttek most. Levegő jön rendesen, de este még bedugul, ami a lyukas dobhártyám felőli oldalt irritálja egy kicsit. Furcsa.
185. manó 72 (válaszként erre: 184. - Harry75)
2011. jún. 23. 13:02

Szia!

És most mi a helyzet,van e javulás?A hátracsorgás megszűnt?

184. Harry75
2011. jún. 23. 11:24

Köszönöm a válaszokat.

Nekem a garatra folyás még a műtét előtt egy évvel kezdődött. Valahogy egy nagyobb megfázás utánra datálom.

Na mindegy. Várok.

183. manó 72 (válaszként erre: 181. - Harry75)
2011. jún. 21. 14:34

Szia!Anyukámnak volt egy orrsövény,orrkagyló korrekciója,épp a hátracsorgó váladék miatt,de nem változott semmi,a helyzet inkább rosszabb lett!

Ezért félek én megműttetni magam,mert érzem hogy nem fog semmi változni.

182. a0c1361e44 (válaszként erre: 181. - Harry75)
2011. jún. 20. 19:20
lehet, hogy van ilyenem? Nekem krónikus bronchitisem van, de az meg is maradt. Na meg dohányzok is. Igen, é mindenből nehezen gyógyulok. De neked sem kevés, ha még 1 hónap után is vannak panaszaid.
181. Harry75 (válaszként erre: 180. - A0c1361e44)
2011. jún. 20. 16:04

Szia!


Köszönöm a választ.


A garatra folyás, amikor a váladék hátra folyik és egy idő után olyan kellemetlen a kényszeres nyelés miatt, hogy görcsöl a nyelő izmod. Ez is volt az egyik ok, hogy megműttettem az orrsövényem.

Ahogy olvasom nálad, akkor ez elég hosszú folyamat, míg rendbe jön:S


Üdv

180. a0c1361e44 (válaszként erre: 179. - Harry75)
2011. jún. 20. 15:29

Stia!

Nem tudom mi ez a garatra folyás.

Nekem is dugul még az orrom. Nekem ma 2 hónapos a műtétem, de azért már sokkal jobb.

Az orrhangom már elmúlt.

179. Harry75
2011. jún. 20. 13:41

Kedves fórumozók!


Nekem 4 hete volt az orrsövény műtétem. előtte a tüneteim a szokásosak mellett, hogy garatra folyásom volt, meg fejfájás.

Most 4 hét után még mindig van garatra folyásom, ami elég kellemetlen. Van e valakinek hasonló tapasztalata? Még be be dugul, és orrhangom is van, ami régen is volt.


Előre is köszönöm a válaszokat.


Üdv: Harry

178. manó 72 (válaszként erre: 177. - A0c1361e44)
2011. jún. 1. 20:16
Júúúújj de félek,ne is mond:(((
177. a0c1361e44 (válaszként erre: 176. - Manó 72)
2011. jún. 1. 19:52
Ááá, csak megjátszották magukat. Nekem egy olyannal tisztitották az orromat, mint az orrcsöpp csepegtetője, ami rá volt csatlakoztatva valamilyen gépre. Nem volt kellemetlen. A tampon kivétel viszont az volt. Húúúú...
176. manó 72 (válaszként erre: 175. - A0c1361e44)
2011. jún. 1. 19:46

Az a nagy helyzet,hogy én szakápolóként végigasszisztáltam egy pár orrszívást ,műtét után:((

Tehát nincs miről beszélni!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook