Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


175. a0c1361e44 (válaszként erre: 174. - Manó 72)
2011. máj. 31. 21:16

:)))))

Miért?

Azt sem tudod milyen:)

Még csak nem is kellemetlen:)))

Nekem is valamit csináltak az orrkagylókkal is. Azt mondta meg lézerezte, hogy jobban áramoljon a levegő:Ö

2011. máj. 31. 14:15

Sziasztok!

Én is műtét előtt állok és poratka allergiám is van!A jövő héten megyek Szegedre,akkor derül ki,hogy tényleg műteni kell biztosan,mert orrkagylótúltengésem és orrsövényferdülésem is van.A legjobban a műtét utáni orrszívástól félek:(((

173. Paci1222 (válaszként erre: 172. - A0c1361e44)
2011. máj. 17. 09:08
Szia!Kb két hét volt míg a mütött orromon kaptam levegöt és mütét után egy héttel kellett orrszivásra mennem és a következö héten is írt fel orrsprayt mert sokáig duzzadt volt mert én allergiával is küzdök.Tehát ha nem kapsz levegöt menj vissza a dokihoz hogy leszivja a váladékot akkor jobb lesz.Még most is vannak pörkök amik néha beduditják az orrom,de már jobb.
172. a0c1361e44 (válaszként erre: 171. - Paci1222)
2011. máj. 14. 16:21

Szia:)

mennyi idő volt, mire érezted, hogy kapsz levegőt rendesen?

Én sajnos azt érzem, mint eddig, sőt egy kicsit rosszabb is lett a helyzet. A műtött orromon annyira sem kapok levegőt, mint eddig, a másik OK, vagy talán kicsit jobb a műtét előtti állapotnál.

Lesz ez jobb?

2011. máj. 14. 15:50
Sziasztok!Nekem már teljesen rendbe jött az orrom és a mütét óta eltelt hat hét után tisztán kapok levegöt igaz a dokim mondta,hogy szük az orrjárat és gondok lehetnek ezért ajánlott orrplasztikát amin én gondolkodok jó sokat mivelha nincs gondom a légzéssel addig én mütö közelébe nem megyek.Olyan nagyon nekem se volt fájdalmam de a szájon át légzés a legnehezebb.Mindenkinek jobbulást.
170. a0c1361e44 (válaszként erre: 169. - Nettike21)
2011. máj. 10. 08:13

Az orrsövény mútét lényege pont ez, hogy az elferdült orrsövényt kiegyenesítik amennyire lehetséges:)

Én gégészetre járkálok időnként másmiatt és ő mondta, hogy lassan el kellene gondolkodnom az orrsövény műtéten. kb. fél évet gondolkodtam. Elmentem hozzá újra és megbeszéltük a műtétet. Elküldött vizsgálatokra. EKG, háziorvos, labor, mellkas röntgen. Amikor meg voltak a papírok, akkor mehettem az altató orvoshoz. Megbeszéltük, hogy mikor műt. Márciusban kezdtem el a vizsgálatokat és április 20-ra bezséltük meg a műtétet.

A megbeszélt időpontra bementem, megkaptam az ágyamat és átöltözés után egy szurit a hasamba, majd kicsit később kaptam egy bátorító tablettát, amitől én azonnal el is aludtam. A szobatársam mesélte, hogy kb. 11:30 kor jöttek értem. Saját pizsiben, zokniban vittek a műtőbe és úgy 13:30 kor már majdnem tisztán ébredtem az intenziven. Én sajnos nem bírom az altatást, így felment a vérnyomásom, ezért kerültem az intenzívre. Az orrom tele volt tamponnal és parittya kötésem is volt. A rossz a volt, hogy nem kaptam levegőt orron, így inni és enni körülményes, hiszen a nyelésnél levegőt is fújnánk ki, de nem tudunk.

Elvileg 2 éjszakát kell bent tölteni a kórházba és ezután reggel veszik ki a tampont, de nekem kivették már a második éjszakán az egyik orromból, mert hátracsúszott és birizgálta a torkomat, attól tartottak még jobban hátracsúszik és esetleg megfulladok.

Nem volt kellemes a tamoin kivétel, de nem volt fájdalmas. A másik tampon kivételnél vérzett az orrom, de nem sokáig. Raktak bele még kb. félórára valamivel átitatott vattát és mehettem haza. Nem fájt semmim, már a műtét napján nagyon jól voltam, a következő napot az udvaron töltöttem szinte az egészet.

Az első éjszakám otthon nem volt kellemes, mert a sebváladék folyamatosan folyik az orrból és alvás közben nem biztos, hogy kifújod, így reggelre szinte teljesen eldugult az orrom. Ez napról-napra javul. Ma jött ki az urolsó varrat az orromból:) Nekem még mindig sokat kell fújni az orrom, így nem tudom még, hogy mennyire lett jó.

169. Nettike21 (válaszként erre: 168. - A0c1361e44)
2011. máj. 10. 07:50
Hát nagyon örülnék neki:)mert azon felül h több dologban is zavar elég kellemetlen ez is még mellé. Még annyit szeretnék, hogy ha orvos küld el műtétre akkor kell fizetni? Meg kíváncsi lennék rá hogy neked h zajlott a műtét:)
168. a0c1361e44 (válaszként erre: 167. - Nettike21)
2011. máj. 9. 12:15

Szia!

Én még elég friss vagyok, de úgy látom, hogy a kis kanyar kiegyenesedik.

2011. máj. 9. 11:02
sziasztok. Én arra lennék kíváncsi iagzából, hogy műtét után is görbe marad az orr? mert nekem van benne láthatóan egy kis kanyar. vagy az a műtét után kiegyenesedik.
2011. máj. 7. 09:20
Fáj az orrom...
165. a0c1361e44 (válaszként erre: 164. - Todi84)
2011. máj. 3. 08:39

Szerdán reggel mentem be, aznap meg is műtöttek és pénteken reggel jöttem haza.

Tehát 2 éjszakát voltam bent.

164. todi84 (válaszként erre: 163. - A0c1361e44)
2011. máj. 3. 08:10

Köszönöm válaszod!Szerintem normális, biztosan kell egy hónap mire teljesen rendbe jön,mire minden kiürül!

Hány napig voltál bent?Timi

163. a0c1361e44 (válaszként erre: 162. - Todi84)
2011. máj. 2. 20:09

Engem is ott műtöttek.

A klinikáknál a gégészeten.

Teljesen elégedett vagyok mindennel. Nem a legszebb a kórház, de a személyzet szuper:)

Nekem is kisebbitettek az orrkagylókon lézerrel. Most igy lassan 2 hetesen már egész jól kapok levegőt, bár még a sebváladék mindig jön. Ez normális vajon?

162. todi84
2011. máj. 2. 13:33

Sziasztok!

Nekem orrsövényműtétre lenne szükségem ill. az ornyálkahártya lézeres kissebítésére. Állandó arcüreggyulladásom- fülkürthurutom van ill. orrsövényferdülésem. Ez elvileg megoldja a gondokat!Jók a hozzászólások én kicsit megnyugodtam.Engem a Sotén műtenének és kérdezném, hogy onnan mik a tapasztalatok. Nagyon elegem van az örökös orrfújásból és hurutokból, úgyhogy rá kell szánnom magam. Előre is köszi a segítséget. Timi.

161. a0c1361e44 (válaszként erre: 160. - Zoli011)
2011. ápr. 28. 12:50

Köszi:)

Akkor még van idő a javuláshoz...

160. Zoli011
2011. ápr. 28. 12:42

Műtét után 3, esetleg 4 hétig várható orrfújásnál a barnás "anyag".Szájpadlás is érzékeny lesz és, szaglás is fokozatosan áll vissza az orrnyálkahártya gyógyulásával.

Jobbulást.

159. a0c1361e44 (válaszként erre: 158. - A0c1361e44)
2011. ápr. 28. 11:15

A mai napom a műtét utáni 8. nap. Tegnapelőtt voltam kontrollon. A doki kitisztitotta az orromat, mert nem nagyon kaptam levegőt. Folyamatosan jött a cucc az orromból és el is volt dugulva.

Nekem lehetett tüsszentenem. Nem is birtam volna ki anélkül:) Én amúgy is sokat tüsszögök. Lehet fújkálni is az orromat, bár trombitálni nem lehet. Ja, ezt már irtam. Napról napra jobb az orrom. A dagadás már szinte teljesen lement. Én még egy kicsit látom, de szerintem más nem. Kék-zöld nem voltam, pedig én elég kékülős vagyok. A fogaim elől egy kicsit érzékenyek, mint megfázásnál. egyébként az érzés hasonló a megfázáshoz. Bedugult orr, ami folyik is, kicsit érzékeny szájpadlás, fogak. De ezek nem fájdalmak, csak fura érzések. A füleim el szoktak dugulni, de hamar megszűnik. A dokim azt mondta, hogy felszivódó varrataim vannak, amiből tegnap ki is jött egy. A tampon kiszedésekor vérzett az orrom, de azóta nem, bár ami kijön az orromból időnként elég érdekes. Holnap is kell mennem egy orr tisztitásra. A klassz az, hogy kedd óta, azaz 2 napja már éjjel is kapok időnként levegőt:), de még nem az igazi.

Izeket, szagokat nem úgy érzek, mint egyébként. Fura, hogy legtöbbször büdöset érzek. Izeket nem, igy semmi nem izlik. Azt érzem, hogy édes, savanyú, stb., de az étel aromáját nem.


Műtötte, meddig tart kb. ez a tisztulás folyamat? Én hétfőn már megyek dolgozni, nem szeretnék állandóan orrot fújni már.

2011. ápr. 22. 16:46

Sziasztok!

Túl vagyok rajta:)

Nem volt nagyon szörnyű:)

Leirom, hátha valakit érdekel:)

Szerdán reggel bementem a kórházba, ahol rögtön át kellett öltöznöm. Felvettem a saját pizsimet és kaptam egy szurit a hasamba. Gondolom véralvadásgátlót. Aztán kaptam egy bátoritó tablettát, amitől rögtön elaludtam. Azt mesélték, hogy segitettem a műtősnek átfeküdni a tolóágyra. Pontosan nem tudom meddig tartott a műtét. Kb. 1/2 12 kor vittek be a műtőbe és 1/2 2-kor már majdnem tiszta voltam. Intenzivre kerültem, mert felment a vérnyomásom, de ez nem mindenkivel van igy. Én igy reagálok az altatásra. 2 éjszakát voltam bent a kórházba, a második éjszakára kivették az egyik orromból a tampont, mert a torkomat piszkálta, ugyanis hátrébb csúszott. Hát nem volt kellemes amikor kiszedték, de megkönnyebbülés volt, majd ma reggel kivették a másikból is. Kicsit vérzett, de ez mindenkinek. Kb. még 1 órát bedugták az orromat valamilyen vattával, aztán jöhettem haza. A doktornő irt fel olajat, amit patikában vettem meg, azt kell csöpögtetnem az orromba és fújkálhatom, de nem trombitálhatok. Most még be van kicsit dugulva, de nem vészes. Kedden vissza kell mennem, hogy kitisztitsa az orromat.

2011. ápr. 18. 19:38

Sziasztok!

Mit vettek fel a kórházba?

Pizsi, vagy melegitő?

Nem tudom eldönteni, hogy mit vigyek. Nem vagyok egy ágyban fekvős, mert nem birja a derekam, igy biztos viszek melegitőt, ha tudok járkálni, akkor úgy is folyamatosan úton leszek:)

Szerdán megyek be. Azért kicsit már izgulok. A gyomrom már eléggé hasonlit egy labdára...


Amikor altattak én is hülyeségeket beszéltem:)

2011. ápr. 13. 13:36
Sziasztok!Engem is altattak nem volt semmi gond csakhogy két napra rá tele lettem aftával úgy látszik érzékeny a torkom a műszerektől de mindenki máshogy reagál.Én még mindig ecsetelek.Amúgy két hét kell,hogy teljesen kapjunk levegőt még mindig el-eldugul.Nektek is ennyi ideig tartott.Jobbulást mindenkinek.
155. szandi19 (válaszként erre: 154. - A0c1361e44)
2011. ápr. 12. 11:40

Igazán nincsmit :)

Igen ha lenne más akkor azt már észrevette volna a doki..

Nekem ugyanolyan maradt mint volt, de nekem az arcom van még egy naon picit feldagadva meg érzem h az orrom feszül még, de nemsokára ugyanolyan lesz mint eddig volt :)

Az altató nekem is betett naon fáradt voltam végig, meg szörnyű volt az a fejfájás egész nap, néha szűnt csak meg egy kicsit! Meg mindenkinek hülyeséget beszéltem mikor felkeltettek az altatásból, ugy szégyeltem magam :))

Hát jah, csak arra figyelj hogy inkább a korházban sétálgass, ha esetleg kimész akkor huzat ne érjen vagy szél mert ha megfázol utána nehezebben épülsz fel, meg a füledet dugd be vattával.

De amugy annyira nem is fogod kívánni csak már ha kivették a tampont! annyira nem lesz gond :)

154. a0c1361e44 (válaszként erre: 153. - Szandi19)
2011. ápr. 11. 16:51

20-án lesz a műtétem. Köszi a biztatást:)

Azért tartok egy kicsit tőle, mert 2 éve volt egy műtétem, ami után nehezen tudtak felkelteni, de csak túlaltattak.

Igen, csak orrsövény. Gondolom látták volna, ha van más is.

A dokim azt mondta, hogy lehet lejjebb megy az orrhegyem, neked maradt olyan, mint volt? Nem szeretném ha változna az orrom.

Én az altatótól múltkor sem tértem magamhoz 2 napig, de a 3. napon még éjjel sem tudtam aludni. Az tényleg borzasztó volt. Az a lényeg, hogy lehet mászkálni, akkor nincs gond:)

Kiváncsi vagyok magamra, hogy bírom majd cigi nélkül. Amúgy nincs gondom, akár napokig sem, de ha tilos...

153. szandi19 (válaszként erre: 152. - A0c1361e44)
2011. ápr. 11. 11:01

Szivesen :)

Engem Nyíregyházán a JAMK-ban!

Nem leszel béna ne aggódj, én is nagyon féltem, hogy mit fogok szerencsétlenkedni, de semmi baj nem volt :) Ne izgulj!

Neked mikor lesz a műtéted? Orrsövény?

Nekem orrsövény és polip is volt :S

Igen altattak, de így nagyon jóvolt! Nem bírtam volna ki h hallok mindent a műtétből meg közben ébren vagyok!! Fúú, hogy mennyi ideig tartott azt nem tudom, 11óra után toltak be és még nem volt 1 óra és jöttem is ki! sztem egy olyan másfél óra körül volt! annyi a mellékhatása az altatásnak, hogy utána nagyon fájt a fejem!

Aham 2nap nélküle, de volt aki cigizett, de nekem az orvos nem engedte, de biztos csak óvni akart hogy ne menjek ki a hűvösbe :)

152. a0c1361e44 (válaszként erre: 151. - Szandi19)
2011. ápr. 11. 09:57

Köszi, hogy leírtad ilyen részletesen:)

Hol műtöttek? Már biztos írtad.

Engem a SOTE-n fognak. Remélem nem leszek nagyok béna.

Ugye téged is altattak? Mennyi ideig tartott a műtét? Akkor 2 nap cigi nélkül?

2011. ápr. 11. 08:46

Na sziasztok! Végre én is túl vagyok rajta! Leírom nektek mi volt, hátha segítek majd azokon akiket még nem műtöttek meg és félnek :)

Csütörtök reggel(ápr.7.én) fél8-ra kellett mennem a korházba, ott felvettek és a gyerekosztályra kerültem, mert csak ott volt hely! De nagyon jó volt 2 ágyas, erkélyes szobában voltam, külön zuhanyzó és Wc. Egy kedves 46éves szobatársam volt, mindenben segített!

Először is adtak egy hálóinget de csak a műtét alatt abban kellett lennem! Utána lement egy infúzió, majd bejött a nővér, hogy mindjárt engem műtenek és adott egy bátorító injekciót! kb 2-3 perc mulva már minden mindegy volt, nem is izgultam, mikor a műtősfiu értem jött még szórakoztattam is :) A műtőből annyira emlékszem h körbenéztem láttam állnak ott egy páran, meg tettek rám hajhálót! Következő emlékképem az h kint fekszek és egy lányt tolnak be a műtőbe és még mondtam is neki h sok sikert :) onnantól végig aludtam estig még a szobában, csak néha keltem fel egy pár percre míg ittam! Onnantól jött a legrosszabb: az este! 9kor még kaptam antibiotikumot, de én reggel 6ig fent voltam! Úgy kipihentem magam, hogy nem bírtam aludni, ráadásul úgy száradt a szám h 2percenként inni kellett! Aztán végre eljött a 6óra már alig vártam végre legalább kimozdulhatok, lementem kicsit sétálni, utána jött a vizit és mondta az orvos, hogy kiveszi majd a tampon felét, na ekkor megilyedtem kicsit! Kértem egy fájdalomcsillapítót és úgy mentem a kezelőbe! De nagyon rendes volt az orvos közbe viccelődtünk meg beszélgettünk és a tamponkivétel egy pár másodperc volt, demegkértem rá, hogy ne a felét vegye ki hanem mindet :) igy is tett, és utána leszívta az orromból a "trutyit" ekkor kicsit feltudtam lélegezni, nagyon jó érzés volt! (A leszívás elég kellemetlen...) Megkérdeztem a dokit hogy cigizhetek e azt mondta mosolyogva hogy még nem! Aznap este kicsit már jobban tudtam aludni, de akkor is sokszor felkeltem inni, de legalább utána vissza tudtam aludni. Másnap reggel jött szólni az orvos, hogy kiveszi azt a kis vérzéscsökkentő csíkot az orromból amit beletett és jöhetek is haza! Megint leszívta az orrom de most több ideig tartott mert tele volt az egész! Azt hittem sose lesz vége már a szememből is ömlött a könny, mintha az agyamat szívta volna :S de utána komolyan nagyon jó volt, kaptam az orromon levegőt, mondta is, hogy majd délután már cigizhetek is.. megkaptam 10kor a zárójelentést és jöhettem is haza! Xorimax gyógyszert írt fel és Coldastop orrcseppet, de én azt nem használhatom mert mogyoróolaj van benne és én allergiás vagyok rá! De azt mondta semmi gond, vehetek bármilyen más orrcseppet! A patikus a Nasivin-t ajánlotta!

Amióta hazajöttem 2 nap telt el, de sokkal jobban vagyok, éjszaka rendesen tudok aludni, csak nappal érzem h tele van az orrom, de néha elmúlik! Az orrom csak akkor feszül ha nevetek, tüsszenteni is csak óvatosan tudok!

Akik még nem voltak műtéten csak javasolni tudom, nagyon jó érzés, felszabadultabbnak érzem magam! Semmi rossz nem történt velem, fájdalmam sose volt, mindig kaptam injekciót, hogy ne fájjon semmim! Én alapból félős vagyok, lesápadok ha tűt látok meg ilyenek, de most semmi ilyen nem volt velem, olyan kedves volt mindenki :)

Szerdán megyek vissza kontrollra akkor még lefogja szívni, de arra felkészülök úgyh kifogom bírni! :)

Remélem segítettem!

És köszi azoknak akik gondoltak rám! :)

150. a0c1361e44 (válaszként erre: 149. - Szandi19)
2011. ápr. 11. 08:34
várom:)
149. szandi19 (válaszként erre: 145. - A0c1361e44)
2011. ápr. 11. 08:28
Köszi :) 2 éjszakát voltam bent, szombaton engedtek haza! Én nagyon jól éreztem magam a korházban! mindjárt leírom az egész történetet :)
148. Nyeki (válaszként erre: 144. - Szandi19)
2011. ápr. 6. 21:21
Én is azt hittem hogy letudok szokni, de sajnos nem. Remélem neked sikerül.. :-)
2011. ápr. 6. 19:57
Nektek is mondták az orrhegy problémát?
146. a0c1361e44 (válaszként erre: 144. - Szandi19)
2011. ápr. 6. 19:56

Nem olyan egyszerű az:(

Nekem volt egy pajzsmirigy műtétem, ami után 3 hétig nem dohányoztam, aztán ismét...

Azt mondta a doki, hogy jó lenne legalább csökkenteni, mert altatás közben majd jön fel a trutyi és utána a köhögés is rosszabb lesz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook