Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műteni kellene az orrsövényemet! Bevállaljam? fórum

Műteni kellene az orrsövényemet! Bevállaljam? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 13. 11:57
azt hallottam visszaterhet ha megmuteted magadat,engem is akartam muteni,s nem engedtem es mai napig ok vagyok.persze tudom nem minden eset egyforma.
2013. okt. 5. 14:06
Sziaszok!Engem 2013.10.03.-án műtöttek Nyíregyházán a Jósa András Oktató Kórházban.Eléggé tartottam a műtéttől,de ezeket a fórumokat olvasgatva merítettem erőt és rászántam magam.A bal oldalon nem nagyon kaptam levegőt,folyamatosan orrspray-ztem,be is gyulladt azon az oldalt az arcüregem,az allergiámnak köszönhetően,így hát úgy döntöttem,hogy megcsináltatom a műtétet.Az orvos,akit nagyon sok ismerősöm dícsért,Dr. Finna Péter volt,akivel meg is beszéltem a műtét időpontját.A műtét előtti napon a leletekkel a kezemben (mellkasröntgen,belgyógyászat,altatóorvos,stb.) kerestem a fül-orr-gégészeten,de azt mondták a kartonozóban,hogy nem dolgozik,és nem is lesz egy pár hétig,mert ő is kórházban van gerincsérvvel.Na ekkor az a kicsi kedvem is elment a műtéttől,ami volt.Többen ajánlották még Dr.Jenei Péter főorvos urat,köztük az előző orvosom is,így hát megkerestem.Megbeszéltem vele,hogy másnap megcsinálja az orrsövényműtétemet.10.03.-án csütörtökön fél 8-ra meg is jelentem éhgyomorral.Ismerősöknek köszönhetően a gyermekrészlegre kerültem,itt komfortosabbak voltak a szobák(3 ágy,zuhanyzó,wc bent).10 óra előtt kaptam meg az ágyam.Átöltöztem pizsibe,ezután már kaptam egy üveg infúziót,ami még félig sem ment le,már jöttek is értem egy beteghordó ággyal.Barátnőm megkérdezte,hogy bátorítóinjekciót nem-e kapok,erre azt mondták,hogy elég bátor vagyok én anélkül is.Na itt már nagyon be voltam tojva!Felfeküdtem,és már mentünk is a műtőbe.Megmondom őszintén még nem műtöttek és tényleg nagyon féltem.Átmásztam a műtőágyra,aggattak a mellkasomra pár ilyen kis tappancsot,kaptam vénába egy injekciót,ekkor megkérdezték,hogy érzek-e már valamit.Mondtam,hogy:-Igen,teljesen lezsibbadt a testem.Néztem,ahogy hullámzott egy picit a plafon,aztán filmszakadás.Következő képem,hogy a műtőasztalon ébredek,vagy ébresztettek,már nem emlékszem pontosan és azt mondta valaki,hogy ne rosszalkodjak,mert a parittyakötésemet piszkáltam.Ezután vissza vittek a szobámba,ahol a barátnőm várt.Nem szédültem,fájdalmam sem volt,nagyon jól éreztem magam,azt leszámítva,hogy az orrom be volt dugaszolva és csak a számon kaptam levegőt.Este fele szédikéltem egy kicsit,de az sem volt vészes.Egész nap nem fájt sem az orrom,se semmim.Annyi kellemetlen érzésem volt,hogy amikor ittam,vagy nyeltem,úgy éreztem,mint ha a teámnak a fele az orromba ment.Éreztem ahogy benedvesednek kicsit a tamponok.Ezért inkább úgy döntöttem nem iszok.Enni is csak egy fél banánt sikerült magamba tuszkolnom.Az orvosom bejött hozzám és azt mondta,hogy holnap kiveszi az összes tampont,és ha nem fog vérezni haza is enged.Ekkor nagyon boldog voltam.Az ápolónő is azt mondta,hogy általában két nap múlva veszik ki az összes tampont,de nekem kiveszi a főorvos úr már egy nappal a műtét után.Alig vártam a másnapot.Reggel 8 óra előtt bejött az ápolónő hozzám és megkérdezte,hogy milyen formában kérem a fájdalomcsillapítót,injekció,vagy szemes gyógyszer formájában.Én erre kérdeztem,hogy minek fájdalomcsillapító,amikor nem is fáj semmim.Azt mondta,hogy a tamponszedéshez kell,mert az fájdalmas!Na,erre nagyon beparáztam a tamponszedéstől.Megjött a főorvos úr is és mondta,hogy nem kell fájdalomcsillapító és,hogy mehetek utána kezelőbe,kiszedjük a tamponokat.Ittam még egy pár korty teát előtte,mert ki is voltam száradva,meg gondoltam a fele úgy is az orromban köt ki,hátha megáznak a tamponok egy kicsit és könnyebben kicsúsznak.Csak a cél lebegett a szemem előtt,kiszedi és mehetek haza.Kibírom!Bementem a kezelőbe,leültem,magam elé tartottam a kis tálat amibe a doktor úr szedte a tamponokat,amik nem is tamponok voltak,inkább gézcsíkok.Ha jól emlékszem 3-3,vagy 4-4 db volt bent,de nem hogy fájdalmas lett volna,még kellemetlennek sem mondhatnám.Inkább csak csiklandoztak egy kicsit a gézcsíkocskák.Egy pár másodperc alatt ki is csúsztak.Nagyon örültem,hogy ezen is ilyen könnyen túl vagyok.Azt hittem,hogy ilyen bazi nagy tampon van biztos az orromban,ami nehezen fog kijönni,de nem hála Istennek!Ezután kaptam egy-egy gyógyszeres gézcsíkocskát az orromba,amivel,azt mondta a főorvos úr,hogy egy jó fél órát pihenjek a szobámban.El is indultam a szobámba.E mellett már kaptam is levegőt az orromon.Nagyon jó volt a közérzetem,hisz se a műtét után,sem a tamponszedés alatt nem volt még egy kicsi fájdalmam sem.És,hogy egy nappal a műtét után,már kiszedték az összes tampont és nemsokára mehetek haza.Még most sem hiszem el.Ekkor már ettem is egy kicsit.Lepihentem,ahogy a főorvos úr mondta és egy jó fél óra múlva jött az ápolónő és mondta,hogy kész van a zárójelentésem,pakolhatok.Gyorsan összepakoltam és mielőtt indultam volna,még volt egy utam a főorvos úrhoz,hogy megnézze az orrom.Kivette a gyógyszeres gézcsíkokat,azt mondta,hogy Nasivin orrcseppel csepegtessem naponta többször és hogy szerdán kell vissza mennem varrat szedésre.2013.10.03.-án,csütörtökön műtöttek,10.04.-én másnap kiszedték a tamponokat és már reggel 10 órakor jöhettem haza,most 10.05.-e van szombat,itthon vagyok és nagyon jól érzem magam.Úgyhogy aki a Nyíregyházi Jósa András Oktató Kórházban végeztetne orrsövényműtétet,egy percig se habozzon.Én nagyon meg voltam elégedve mindennel,a Kórházzal,a nővérekkel,és legfőképpen Dr.Jenei Péter főorvos úrral.Nagyon rendes,kedves,finoman nyúl a beteghez,és aranykeze van,hiszen semmi fájdalmam nem volt,még egy kicsi sem.Még most sem hiszem el.Úgy hogy,ajánlani tudom a főorvos urat mindenkinek,és a kórházat is.Annyira féltem ettől az egész műtéttől,de most már úgy gondolom,hogy inkább kétszer egymás után megismételnék egy ilyen orrsövény műtétet,mint egy foghúzás,vagy fogtömés!Nem tudom,hogy ki műtötte azt,aki azt mondja,hogy nagyon fájdalmas,meg,hogy borzalmas.Ja,és a lényeg,az erdmény,ami fantasztikus.Nagyon jó érzés!Tényleg,mint,ha turbinákon keresztül jönne befele a levegő!Ne féljetek!Sziasztok!B.László (29 éves)
2009. júl. 13. 23:55

Sziasztok! Nekem idén volt ilyen műtétem, minden rendben volt, és nagyon megérte. Röviden a tapasztalatok...


Előtte teljes vérkép, labor, ekg vizsgálat kellett. Az orvos azt javasolta, hogy ne az altatást válasszam, hanem a helyi érzéstelenítést, mert ez mindenkinek egyszerűbb. Ambuláns műtét. Reggel 8-ra bementem, kaptam bódító injekciót és zsibbasztó hatású orrsprayt, majd kis várakozás után bevittek a műtőbe. Itt érzéstelenítő injekciókat kaptam. A vésésből nem éreztem semmit - ez csak porc, nem? - viszont folyamatosan adtak injekciókat hogy a nyálkahártyát leválasszák, és az kellemetlen érzés volt.


Majd megfigyelés céljából 3-4 órát bent tartottak, de ebédre már otthon voltam. 2 napig egy parittya kötést kellett viselni, amit vérzés miatt cserélgetni kellett. Inni tényleg csak szívószállal lehetett, enni pedig óvatosan a száj felett lévő kötés miatt, de semmi extra.


Nekem 2 hét táppénzt adtak, de a 2. hét pihenőre csak a fertőzések elkerülése miatt volt szükség. Valójában kimozdultam otthonról ezalatt. Emelgetni, hajolgatni elvben nem szabad ezalatt. Utána ment minden tovább, hajolásnál éreztem csak némi nyomást az orromban.


Helyileg az egyik budapesti szakorvosi rendelőben csinálták a műtétet, mindenki maximálisan kedves és gondoskodó volt.


Az eredmény: sokkal jobban kapok levegőt, halkabb a levegővételem, illetve az allergiát is jobban viselem.


Bátorságot kívánok mindenkinek!

24. Rufan (válaszként erre: 23. - Becseiagi)
2009. jún. 18. 21:31
Orrpolippal kapcsolatos fórumot itt olvastam a Tudásbázisban, keresss rá jó dolgokat írtak.
2009. jún. 15. 16:45
Ezt szerintem szervezete válogatja mindenkinek. Van, aki rosszul lesz utána, valaki nem. Hát nekem is el kéne mennem orvoshoz. Nekem is állandóan folyik az orrom, de ami rosszabb, hogy állandóan eldugul, és orrcseppeken élek. Akkor ha polipja van valakinek, akkor nem is érdemes megműttetni a kiújulás miatt?
22. abri (válaszként erre: 21. - Rufan)
2009. jún. 15. 07:16
Erről nem volt szó, nem mondta az illető. Nekem volt altatásos mellműtétem 2 éve, de se hányás se más problémám nem volt tőle.
21. Rufan (válaszként erre: 20. - Abri)
2009. jún. 12. 21:58
Tényleg az altatás után milyen "mellékhatások" adódhatnak?? Hallottam, hogy hányás, hányinger. Ez igaz?
20. abri
2009. jún. 12. 08:16
Egy ismerősömét pár hónapja műtötték, altatásban, azt mondta egyáltalán nem volt vészes, nem kell tőle félni.Nekem is van orrsövényferdülésem,levegőt jól tudok venni, csak állandóan folyik az orrom, télen-nyáron. Allergiavizsgálat negatív. CT fél és 1 cm-es polipot mutatott ki az arcüregben, de azt mondta az orvos,még nem kell műteni /úgyis kiújul úgy hallottam/.
2009. jún. 11. 13:40

[link]

Nem tudom jól másoltam-e be, de itt lehet olvasni róla és a google egy csomó mást is kiadott ezzel kapcsolatban.

18. doboseva (válaszként erre: 16. - Rufan)
2009. jún. 11. 13:34
Hát azt nem tudom, akkor még nem volt gyerekem. Családi összefogásra biztos szükség lesz, remélem megoldható!:-)
17. Rufan (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2009. jún. 10. 22:13
Nekem is kicsi a fájdalomküszöböm, de te tényleg már most "rosszabb helyzetben" vagy, mint én, mert azért,én nem "élek" orrcseppeken. Besz.. meg én is könnyen tudok, csak eddig nem írtam ezt,mert nem olyan könnyű ezt magamnak is bevallani, helyette inkább itt tobzódom és erőt gyűjtök a site-on.
16. Rufan (válaszként erre: 12. - Doboseva)
2009. jún. 10. 22:09
Valahol olvastam, hogy végül is eltörik az ember orrcsontját, azt meg csak "kalapácsolással" lehet. Az agyamat kihúzták effektushoz pedig volt már szerencsém ( tényleg pocsék érzés ), mert egyszer egy valamilyen spéci gyógyszerrel átitatott lapocskát tett fel és utána nem fájt a fejem. Gondolom az orr belsőduzzanatát segítette. A TAMPON TÉNYLEG MEDDIG VAN BENN? HÁNY NAP A KÓRHÁZ? Tudjátok mitől félek? Hat hétig ki fogja a gyerekeket intézni, ha én kímélő életet kell, hogy éljek? ( Röhej)
15. becseiagi (válaszként erre: 14. - Doboseva)
2009. jún. 10. 17:45
Háááát, remélem hogy van! :(
14. doboseva (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2009. jún. 10. 16:55
Jaj, nem akartam senkit elijeszteni, de tény, hogy valamivel kopogtatták a csontomat, gondolom akkor vésték le a fölösleget. Remélem nem vettem el a bátorságodat, tényleg nem volt nagy dolog. Biztos lehet kérni altatást, és az enyém már elég régen volt azóta lehet, hogy már vannak modernebb megoldások!!! :-)
13. becseiagi (válaszként erre: 12. - Doboseva)
2009. jún. 10. 16:21
Hát nem tudom! Kalapáccsal ütlegelnek, és ne féljek?! Nekem is van orrsövény ferdülésem, és valszeg majd nekem is meg kéne műtettni, mert nem kapok normálisan levegőt az orromon. Állandóan orrcseppet használok, de az csak ideig-óráig jó. Én nekem nem lenne merszem. No persze, nekem kicsi a fájdalomküszöbön, és hát eléggé be is tudok tőle szarni. Nem lehet altatást kérni?
12. doboseva (válaszként erre: 10. - Rufan)
2009. jún. 10. 09:42
Egyáltalán nem fájt, de nem altattak csak érzéstelenítettek. Éreztem ahogy kalapálják belül az orromat, érdekes volt. :-) Utána betömték tamponokkal, az egy kicsit feszítette. Amikor kihúzták az elég fura volt, úgy éreztem az agyamat húzzák ki az orromon keresztül. Bocs:-) Utána 6 hét táppénz. Hajolni, emelgetni addig nem lehet. Nem nagy műtét, félned nem kell tőle, az biztos!!!
11. Rufan
2009. jún. 9. 18:43
Ja és várok még olyanok hozzászólására, akiknek vannak tapasztalatai a műtéttel kapcsolatban.
10. Rufan (válaszként erre: 9. - Doboseva)
2009. jún. 9. 18:13
És milyen volt a műtét, nagyon fájt ? Altatásban történik? Nekem is most alakult ki az allergiám házi porra, atkára. ( Eddig csak a parlagfű volt - augusztusban 1 hónapig szénanátha )
2009. jún. 9. 11:35
Nekem volt orrsövény műtétem sok évvel ezelőtt amikor kiderült, hogy allergiás vagyok. Azt mondta, hogy ferde az orrsövényem, meg kell műteni én meg persze megműttettem, de hogy őszinte legyek én nem éreztem, hogy gondom lenne vele és utána sem éreztem változást. De ha neked sok a problémád ez miatt, akkor lehet, hogy tényeg meg kell csinálni. Talán keress fel egy másik orvost is, ő mit mond.
8. Molyka (válaszként erre: 6. - Rufan)
2009. jún. 8. 22:18
neki bevált, nem tudom másnak hogy lenne. Dr. Balázs Boglárkának hívják. Ő az Auth Csilla anyukája. :) Nagyon jó szakember.
2009. jún. 8. 22:18
Ismerősöm megcsináltatta, mert nagyon horkolt, túl vékony lett és sípol az orra (van rajta egy kisebb lyuk)
6. Rufan (válaszként erre: 4. - Molyka)
2009. jún. 8. 22:14
Vidéki vagyok, miskolci,de ha valaki tud egy hiper-szuper pesti csodadokit, azért kész vagyok elmenni a világ végére is!
5. Rufan (válaszként erre: 2. - Ti-mici)
2009. jún. 8. 22:12
Jaj, Ti-Mici csuda gyors voltál ! És köszönöm a bátorítást! Úgy szeretnék találni valakit, aki ezen már átesett és el tudja nekem mondani, milyen is ez, mire ügyeljen az ember?
4. Molyka (válaszként erre: 3. - Rufan)
2009. jún. 8. 22:12
Férjemnek mindenki azt mondta, hogy műteni kell. Aztán elment egy gégészhez, aki helyrehozta és azóta ez szóba se került. A János kórházban dolgozik az illető.
2009. jún. 8. 22:10
Nagy is az orrom, kicsit görbe is és minden felső légúti fertőzés, amiket haza hoznak a gyerekek rámegy a homloküregemre. Gyakran fáj a fejem emiatt. Milyen tapasztalatokról tudtok? Érdemes a fül-orr-gégész tanácsát követni és kés alá feküdni?
2009. jún. 8. 22:09

hat ha kell...akkor szerintem nem sok valasztas van a dolgon...minnel hamarabb annal jobb :) tulvagy rajta es kesz, minden rendben lesz :)


lehet ha meg varsz vele mert igy ugy pont a legroszabb pillban lesz majd nagyon muszaly megcsinalni, igy betablazod te megcsinalod es kesz! minnel tobbet gondolkodol rajta annal roszabb es nem fogd megcsinalni de ha kell akkor kell!!!!

2009. jún. 8. 22:06
Műteni kellene az orrsövényemet! Bevállaljam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook