Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


145. a0c1361e44 (válaszként erre: 139. - Szandi19)
2011. ápr. 6. 19:53
Gondolok rád, és majd ird, hogy mi volt. Mennyi ideig kell bent lenned? Mit mondtak?
2011. ápr. 6. 13:57
Szia! Köszi szépen a választ, ezért kérdeztem! Mert hátha nem kívánnám és letudnék szokni! remélem sikerül majd :)
143. Nyeki (válaszként erre: 142. - Szandi19)
2011. ápr. 6. 13:32
Szia! Nekem orrsövény mütétem volt, én cigizek. Kedden mütöttek, csütörtökön vették ki a tampont. Nem nagyon kivántam pár szálat szivtam csak pénteken. De utána héten már rendesen szivtam... Sajnos.. :-(
2011. ápr. 6. 12:56
Azt szeretném megkérdezni, hogyha valamelyikőtök cigizik, műtét utáni napokban tudtatok cigizni vagy szüneteltetni kell amíg meg nem gyógyul??
2011. ápr. 6. 12:04

Sziasztok!

Már van jótékony hatása ma már jobban kapok levegőt de a torkom kiszáradt a nyitott légzéstől mert itthon nincs párásító készülék csak a radiátoron víz de az nem elég ezért tele lett sebbel a garat most azt kezeljük.

Orrot fújni lehet de sűrű a váladék ezért nem jön sok ki ma kezdtem az orrfújást és holnap megyek vissza kontrollra és szívásra de már remekül vagyok csak hiányzik hogy nem hajolhatok egy hétig.Mindenkinek kitartást jobb lesz.

140. Zoli011 (válaszként erre: 137. - Paci1222)
2011. ápr. 6. 11:33

Szia Paci1222! Tavaly nekem is ott csinálták meg orrsövényemet, ugyanezeket a készítményeket kaptam.

Én helyi érzéstelenítéssel kértem, reggel volt a műtét, este már hazaengedtek, mert 10 percre laktam onnan.

A műtét alatt egyedül akkor fájt, amikor véste az orvos, utólag úgy vélem több szurit is adhatott volna az orromba.

Műtét után és gyógyuláskor fájdalmat már nem éreztem. Talán a legzavaróbb az orrokban lévő tamponok voltak, rosszul aludtam tőlük, és a szemem is napokig könnyezett miatta.

Később, a tamponok kiszedésére bevettem egy diclofenac fájdalomcsillapítót.

Utánam műtöttek valakit orrpolippal és sövénnyel, őt érthetően jobban megviselte a műtét.

2011. ápr. 6. 10:25

Sziasztok!

Nekem holnap lesz a műtétem (orrsövény és polip) nagyon izgulok!

138. a0c1361e44 (válaszként erre: 137. - Paci1222)
2011. ápr. 6. 06:19

Szia!

Jól vagy, ugye? Semmi gond?

Még nem vetted észre a műtét jótékony hatását?

Azt mondta a dokim, hogy az orrhegyem lejjebb mehet. Neked nem változott igy?

2011. ápr. 4. 11:19
Szia.A Szent Imre kórházban műtöttek,Coldastop orrcsepp,naturland orrkenőcs elég jól működnek lassan már pörkösödik aztán könnyebb lesz a légzés.Mielőbbi gyógyulást.
136. a0c1361e44 (válaszként erre: 135. - Paci1222)
2011. ápr. 4. 08:53

Szia!

Köszi, hogy megosztottad velünk! Nekem 20-án lesz a műtétem.

Hol műtöttek?

Milyen orrcsepp? Milyen Orrkenőcs? Megírod a nevüket? Jobbulást!

2011. ápr. 4. 06:37

Sziasztok!

Jó,hogy van ez a fórum én is megosztom tapasztalatomat.Márc.31-én volt a műtét altatásban szombaton már hazaengedtek tamponkivétel után.Még duzzadt a nyálkahártya addig csak szájon át lehet levegőt venni és orrkenőcs,orrcsepp használata kötelező.1 hét után lehet dolgozni és hajolni.Párásitani kell a szobát hogy a nyálkahártya ne száradjon ki,sétálni már lehet menni a mütét után két órával is.Nekem jól sikerült és csak duzzadást éreztem fájdalom nem nagyon volt.1 hét után visszamagyek orrszívásra és kontrollra.Jobbulást mindenkinek.

134. Nyeki
2011. márc. 23. 22:27
Szia! A két éjszaka lehet azért jobb mert akkor nem vagy ugy otthon hogy a tamponok még bent vannak az orrodba, ez nem hülyeség szerintem. Tüsszentés??? :-) Hát az érdekes.... Nekem volt pár amig bent volt a tampon, féltem hogy kicsuszik de nem. A séta egésznapos volt, mentünk jobbra balra, de azt mondom hogy ember függő a dolog, ki hogyan éli meg ezt az egészet. Én hála Isten jól álltam a strapát, nem volt hiszti meg ilyenek. Ugy kell felfogni hogy mütét után jobb lesz, megéri. Irjál majd hogy mikor mész.. Szurkolok majd
133. a0c1361e44 (válaszként erre: 131. - LindaYesterdays)
2011. márc. 22. 06:03

Bár még a műtét előtt vagyok, de nem hiszem, hogy a hang megváltozna. Nincs miért. A hangszalagok messze vannak. Gondolom az intubálásnál is figyelnek majd rájuk.

Szerintem kivül nem látszik semmi.

132. a0c1361e44 (válaszként erre: 130. - Nyeki)
2011. márc. 22. 06:02

Szia!

Köszi:)

Nekem azt mondta a dokim, hogy 2 éjszakát kell bent lenni és legalább 1 hétig otthon lenni.

Ma tudom meg, hogy mikor lesz a műtétem. Én úgy tervezem, hogy csütörtök műtét, szombaton haza és utána még 1 hét otthonlét. Remélem elég lesz.

Hogy lehet, hogy sétától romlott az állapotod?

Az jó hir, ha nem kékül be a szem:)

Tüsszentés, köhögés?

köszi, hogy válaszoltál:)

2011. márc. 21. 23:41

Sziasztok!

Az orrsövényferdüléssel kapcsolatos műtétek megváltoztatják a hangot?- énekesnő vagyok, ezért nagyon fontos lenne, hogy ezt megtudjam. A doki szerint nem, de mégis aggódom. Kívülről mi látszik a műtét után? Mennyire csúnya? Ha lehajolni nem szabad, akkor táncolni sem?- Sajnos én nem találtam magamnak olyan orvost aki beszél magyarúl, nagyon örvendenék, ha valaki válaszolna a kérdéseimre. Köszönöm előre is. :)

130. Nyeki
2011. márc. 20. 17:25
Szia! Engem Szhelyen mütöttek a kórházba. Reggel bementem délelött meg is mütöttek, másnap reggel haza mehettem. Én személy szerint elcsesztem a gyógyulást, keddi napon mütöttek és ugy éreztem már a hétvégén hogy nincs semmi bajom, ezért szombaton elmentünk csavarogni. Hát estére aztán mindenem fájt már. Majdnem 2 hét hétig nem dolgoztam. A szemem abszolut nem kékült be, semmit nem lehetett látni kivülről, csak én éreztem hogy mindkét orrjáratom szabad.
129. a0c1361e44 (válaszként erre: 128. - Szandikkka)
2011. márc. 11. 16:03
Nekem csak belenézett az orromba.
2011. márc. 11. 15:00

Annyi kérdésem lenne,hogy az orr-fül gégészeten milyen módszerrel vizsgálják az orrot?

Ha valaki volt már ilyen vizsgálaton,akkor leírná mi történik!

Orrsövényferdülésre gyanakszom,ezért érdekelne.

Köszönöm

127. a0c1361e44 (válaszként erre: 123. - Nyeki)
2011. márc. 8. 22:11

Szia:)

Kérdeznék is, ha nem gond. Mennyi idő után tudtál menni dolgozni?

Nem kékült be a szemed?

Hol műtöttek?

2011. márc. 8. 22:08

Sziasztok!

Én ma beszéltem meg a gégésszel a műtétet

Én 24-én szeretném a műtétet, azaz egy csütörtökön.

A dokim azt mondta, hogy 2 este kell bent lennem a kórházba, utána kb 1 hét pihi kellene. Mivel irodában dolgozok, igy utána már mehetek is dolgozni. Ma elintéztem már 2 vizsgálatot. EKG, mellkas röntgen. Még laborba kell mennem és háziorvoshoz. Azt jövő héten csinálom. 22-én kell visszamennem a gégész, ami után már csak az altat orvos lesz.

Az én problémám az, hogy bedugul az orrom, ahogy lefekszem, igy csak a számon tudok venni levegőt. Remélem, hogy tényleg segit a műtét:)

125. Cornel
2011. márc. 4. 09:12

Sziasztok!

Valaki, akinek már megműtötték az orrát, tudna esetleg adni elérhetőséget a dokijához vagy ötletet, hogy hogyan vegyem fel vele a kapcsolatot? Persze csak akkor kellene, ha jók a tapasztalatok vele kapcsolatban :)

Olvasok itt olyanról, akit még aznap hazaengedtek, én is így szeretném. Egyetlen visszatartó dolog az, hogy 4-5 napig bent kell maradni a kórházban, legalábbis a füll-orr-gégész, akinél voltam, ilyen helyre küldene. ezt mindenképpen el akarom kerülni.

Másik kérdésem az lenne, hogy a hangján változtatott-e valakinek a műtét? Van egy kis orrhangom, amitől jó lenne megszabadulni...

Előre is köszönöm a segítséget!

2011. jan. 28. 06:59
Sziasztok!!! Én is készülők a műtétre..És én is félek, annak ellenére, hogy sok poozitiv komment található itt. De persze meg fogom csináltatni, nem altatásos lesz...De én annyira félek!!! Máshol lehet hűlyeségeket is olvasni, hogy : az orra elváltozott, meg plasztikázás ??!! (minek?)..Végülis nekem a fő ok az a horkolás. Volt még igy valaki? Utána, hogyan alakult?
123. Nyeki
2011. jan. 26. 17:00
Sziasztok! Én túl vagyok az orrsövényműtéten, őszintén mondom rosszabbra számítottam.Altatásban kértem, mütét elött fél órával kaptam egy bogyót, majd betoltak a műtöbe, ott vénásan kaptam altatószert. Az ébredésemre nem nagyon emlékszem, sms-t küldtem mindenkinek hogy tul vagyok rajt, ezt csak onnan tudtam meg hogy vissza néztem az elküldött sms-ek között. Fájdalmat abszolut nem éreztem, inkább csak ilyen kellemetlen érzés volt rajtam a tampon miatt. Mindkét orrlyukat betömik. Levegöt nem kaptam az orrom ezért rossz egy kicsit, mert nem lehet normális enni, inni. Mütét utáni napon haza mehettem, majd másnap kellett vissza mennem tampon szedésre (ettöl féltem a legjoban) Azt hittem nagyon rossz lesz, de nem. Nem mondom hogy kellemes volt, de 2 nap alatt annyi cuccot felsziv a tampon, hogy nem kellett a kiszedéssel bajlódni, nagyon könnyen kijött. Orr kenöcsöt kaptam amit reggel este kellett kenni az orrba. Egy hete volt a mütétem, de teljesen jól vagyok. Tudnék fájdalmat okozni magamnak, figyelnem kell a mozgásra, lehajolni, orrot fújni nem szabad, de semmi exrta. Érzem hogy műtöttek mert ha hozzá érek az orromhoz akkor fáj, meg nekem a foginyemre hat ki egy kicsit, fájnak a fogaim, de ez normális. Úgyhogy én mindenkinek azt tudom mondani hogy nyugodtan vágjon bele ha meg kell műteni, nekem folyamatosan arcüreg gyulladásom volt, bizom bent hogy ezután nem lesz. Ha vkinek kérdése lenne nyugodtan üzenjen, szivesen válaszolok.
122. Cruella De Ville (válaszként erre: 114. - Bba904fbc3)
2011. jan. 23. 23:26
Szia! Júj,nagyon köszi.Most egy kicsit megnyugodtam ,hogy nem nagyon fáj utána...Én 5és fél óra múlva megyek a műtétre..Eléggé parázok,aludni se tudok...dehát túl kell esnem rajta.Köszi mégegyszer,sokat segített a sztorid :)
121. Gabuci86 (válaszként erre: 120. - Roki182)
2010. nov. 25. 08:07

Adnak infúziót persze,de kiszedik mire felkelhetsz....

Engem a MÁV kórházban műtötek szpet.21.-én és én még mindig nem gyógyultam meg de ez nem azt jelenti hogy Te sem fogsz nekem elszúrták sajnos de majd meggyógyul....

az rtg-t a tb fizeti persze hacsak nem magán dokihoz mész...:-)

120. roki182
2010. nov. 22. 14:04

Valakit műtöttek az Uzsóki korházban Pesten?

De aki már túl van ezen annak mennyi idő kellett hogy javuljon, és ugye befekvős, adnak infúziót is, és avval lehet pl mosdóba járni.?

Eléggé félek.

És ha a doki elküld rtg-re és ct-re akkor azt állja a TB?

2010. nov. 16. 18:46

Sziasztok!

Nekem az volna akérdésem, hogy ha ferde az orr, és kívülről is látszik, akkor a mütétnél helyre állítják úgy, mintha egy plasztikai sebészhez mentem volna? Erősen ferde az orrom, konkrétan nem kapok levegőt az egyik orrlyukamra. Csak esztétikailag jobban zavar.

Örülnék, ha valaki tudna válaszolni.

Köszi!

2010. nov. 3. 08:20
Elmentem egy másik dokihoz és azt mondta el lett szúrva... az orrkagylók tele vannak hegekkel és pörkökkel az orrsövény pedig tiszta genny és nem gyógyul...ennyi :(((( igy jártam :(
117. Lucky01 (válaszként erre: 116. - Gabuci86)
2010. okt. 30. 09:55
Tessék? Mi történt???
2010. okt. 28. 08:37

Sziasztok!

Ünnepélyesen is bejelenthetem ELBA***ÁK az orrom...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook