Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
25. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 23. - Krisztian020)
2008. aug. 6. 10:24
Az orrsövényed ferde vagy az egész orrod? Mintha inkább plasztikai sebészt keresnél.
2008. aug. 5. 21:06
Megkínoznak :) Fül orr gégészeten feküdtem. A szomszédom a kínok kínját élte meg. Nem altatták mondjuk...
2008. aug. 3. 13:01
Sziasztok!! Nekem is ferde az orrom szeretném megmütetni! Érdeklödni szeretnék hogy hol , kinél és mennyiért csinálnák meg!? Elöre is köszönöm!
22. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 21. - Mannookka)
2008. jún. 27. 14:46

Szia mannookka!


Ne féljél! Minden renben lesz. Túl sok mindent szerencsére nem tudnak elrontani. Kicsit talán kellemetlen lesz, de megéri. Altatnak vagy helyileg érzéstelenítenek?

21. mannookka (válaszként erre: 1. - 2bc7365ec9)
2008. jún. 26. 21:33
Szia.engem julius 17 én mütenek orrsövényferdüléssel:(és nekem is visszatérő arcüreggyulladásom van .ez miatt kell megcsinálni.félek...:(deh muszály.te nem félsz?
2008. jún. 26. 21:28
Sziasztok engem julius 17 én mütenek orrsövényferdüléssel.és egy kicsit nagyon félek .mindenrendben megy egy ien mütéten?fáj?elöre is köszi s segitséget.:)
2008. máj. 6. 23:10

Na, túlvagyok a nehezén. Leírom a tapasztalatokat, hátha egyszer valakinek hasznára lesz.


A műtét Angliában, Huntingdonban, a Hinchingbrooke kórházban volt, és dr. Hasan műtött.


Reggel 11-re kellett menni. Kicsit vártunk, aztán engem bekisértek az egyik szobába, a férjemnek odaadták a kórház telefonszámát, hogy tudjon érdeklőni felőlem. A műtét kb. négykor kezdődött. Addig beszélt velem egy csomó emberke: egy nővér, még gy nővér, altatóorvos, gyógyszerész, a műtétet végző orvos, a lelkész (elkérte a nevemet hogy imátkozik értem :-)) A szobában hárman voltunk, a szobából nyilt egy mosdó wc-vel, zuhanyzóval). Négy előtt letoltak a műtőhöz. Ott még beszélt velem két nővér. A mütő előtt bekötötték a infúziót aztán benyomtak néhány ampullányit és már csak arra emlékszem, hogy ébredek fel. Az elég kellemetlen volt. Kapkodtam a levegőt, aztán remegtem, de végül is ez nem volt vészes. Fél hat volt az órán.

Visszatoltak a szobába, rendesen betakargattak, hoztak egy kancsó vizet, poharat szívószállal, a kezembe tette a nővérhívót a nővér, csak aztán ment el. Az orrom ki volt tamponálva, és akárhányszor nyeltem, mindig éreztem hogy egy kicsit mozog. Ez volt a legkellemenetlenebb. Fájdalmat egyszer sem éreztem, inkább csak kellemetlen volt az egész. Az éjszaka elég hosszú volt, de reggel fél hétkor már ki is szedték a tamponokat (ez is inkább csak kellemetlen volt, de szerencsére csak két másodperc). Kaptunk reggelit, aztán már csak várni kellett a gyógyszerekre. Közben jött a doki, aki tartott egy gyors eligazítást, hogy mit mikor szabad. Tízkor megkaptuk a gyógyszert, meg egy tájékoztatót és már mehettünk is haza. Nem bántam.

Fájdalomcsillapítót, egy tengervízes orrsprayt és prednisolont kaptunk.

Midnen nap egyre jobb lesz. Az orrom most sem fáj. Véres, nyálkás váladék jön belőle, de egyre ritkábban. Bár nem javasolják, de már fújom az orrom.

Négy nap után már az orromon lélegzek.

Már egy varratot is sikerült véletlenül kivarázsolnom. A szájpadlásom kicsit duzzadt.

Hát, itt tartok most.


Kicsit hosszú lett, de remélem senki sem bánja.

2008. ápr. 29. 14:48
Találtam nagyon jó, érthető orvosi dokumentumokat orrsövény és melléküreg műtétekről. Ha valaki erre téved és érdekli, szívesen elküldöm.
2008. ápr. 22. 13:20
Ma voltam a kórházban, megnézték, altatható vagyok-e. Minden rendben, szóval már csak várnaom kell. Jövő hét csütörtökön, délután lesz a műtét. Reggel 11-re megyek, másnap reggel haza is engednek.
16. gykati (válaszként erre: 15. - 2bc7365ec9)
2008. márc. 12. 22:07
Én otthon dolgozom, úgyhogy nem voltam táppénzen, de a kórházban töltött 5 nap után kb. egy hétig kellett még óvatosnak lennem (vagyis nem hajolgatni, emelni, tornázni, megerőltető munkát végezni, erősen orrot fújni és hasonlók) amúgy minden mást csinálhattam és nem volt semmi problémám. Közben voltam varratszedésen, ami egyáltalán nem volt vészes, alig éreztem valamit belőle. Egyébként nem nagyon bírom a fájdalmat, szóval nem arról van szó, hogy borzasztó fájdalmas az egész, csak én ilyen stramm vagyok, hogy könnyedén kibírtam, hanem tényleg nem fájt. Ha fájdalom szempontjából kéne választanom, inkább mégegyszer végigcsinálnám ezt, mint egy fogászati kezelést...
15. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 14. - Gykati)
2008. márc. 12. 18:46

Köszönöm a beszámolót! Azt hiszem, sokakat megnyugtattál, hogy nem is olyan vészes a műtét.


Mennyi ideig voltál utána táppénzen?

14. gykati (válaszként erre: 1. - 2bc7365ec9)
2008. márc. 11. 19:17
Nekem két hete volt orrsövényműtétem, helyi érzéstelenítéssel. Egy kicsit izgultam, mert én is azt gondoltam, hogy altatásban jobb lenne, de az orvos meggyőzött róla, hogy ez a műtét jobb érzéstelenítésben. (Több komplikáció adódhat altatásnál, ráadásul általában a vérzés is nagyobb, mint érzéstelenítésnél. De az arcüregtisztítással együtt tényleg altatásban szokták csinálni.) A műtét előtt kaptam egy nyugtató injekciót, amitől kellemesen elzsibbadtam,és egyáltalán nem izgultam. Utána (még műtét előtt) beledugtak egy csomó érzéstelenítős gézcsíkot az orromba (ez egy kicsit kellemetlen volt, de nem fájt), aztán betoltak a műtőbe. (Fekve műtöttek.) Letakartak, úgy hogy csak az orrom és a szám látszott ki (így aztán nem is láttam semmit az eszközökből). Mire kiszedték a gézcsíkokat, annyira nem éreztem belül az orromat, hogy egyáltalán nem is vettem észre ahogy beinjekciózták. Utána se éreztem semmit, végig beszélgettem az orvossal közben, egyedül az volt zavaró, hogy az injekció miatt kiszáradt a szám és az elején erős szívdobogást éreztem, de erre figyelmeztettek, úgyhogy nem ért váratlanul. Amitől a legjobban féltem (vagyis a farigcsálás zaja) azt szinte egyáltalán nem is hallottam, illetve a nyugtató miatt nem is izgatott. Maga a műtét kb. 30-40 percig tartott, aztán visszavittek a szobába. Összeségében a műtét egyáltalán nem volt rossz, inkább az utána következő 4-5 nap, amikor tele volt az orrom tamponokkal+orrkötés, emiatt elég nehéz volt az alvás meg az evés, mert csak szájon át lehetett lélegezni. És persze az ízeket se éreztem addig, amíg tele volt az orrom. Aztán mindennap eltávolítottak egy-egy adagot, a kötést elég sűrűn kellett cserélnem a váladékozás miatt, de fájni egyáltalán nem fájt semmi, utólag sem. Az én orrom elég gyorsan gyógyult, és azóta végre rendesen kapok levegőt! Szóval én nem bántam meg, hogy rászántam magam a műtétre.
13. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 12. - Badonyimariaeva)
2008. márc. 8. 18:21
Így teljesen megértelek, nagyon rémísztő lehetett.
12. badonyimariaeva (válaszként erre: 11. - 2bc7365ec9)
2008. márc. 8. 18:17

Én ha lehet az érzéstelenítésnél maradok.

Tudod volt egy vakbél műtétem,ami nem sikerült és újra kellett műteni,ugyancsak altatással történt.

Nagyon gyorsan végeztek a második műtéttel és gyorsan akartak ébreszteni,de én nem ébredtem.

Mindent hallottam amit beszéltek,de a szemem,kezem,meg semmit sem tudtam mozdítani.

Ne tudd meg milyen érzés volt!

Ott feküdtem,mint egy élő halott!

11. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 10. - Badonyimariaeva)
2008. márc. 8. 17:57
Lehet, hogy jobb lenne, ha megkeresnél egy másik dokit. Megtaláltam egy kórházi tájékoztatót a betegségről és a műtétről, elküldöm neked priviben. Szóval a műtét nem 15 perc hanem 30-40 perc. És jobban járnál, ha inkább altatásban végeznék. Altatás nélkül én sem nagyon vállalnám, bár nincs sok választása az embernek.
2008. márc. 8. 17:04

Nekem is meg kell műtetnem az orrsövényemet,ezt mondta az orvosom.

Jobb oldali arcüreg gyúlladásom volt már,azt többször felszúrták,mosták.

Íszonyatos volt!

Most a baloldali arcüregben polip van,de ott nekem nem fáj.

Azt mondta az orvos,hogy érzéstelenítéssel csinálják az orrsövény műtétet,kb.15 perc,a polip eltávolítása 10 perc.

Nagyon félek a műtéttől,nem tudom mikor lesz rá lelki erőm,hogy befeküdjek.

4-5 napot bent kell tölteni a kórházban.

2008. márc. 8. 13:29

Sziasztok!

Nekem 18 éves koromban volt a műtétem, fül-orr gégész főorvos végezte. Annyira ferde volt az orrom, hogy csak az egyik orrlyukon kaptam levegőt (kiskoromban orra estem és eltört) Altatásban csinálták, pár éjszakát kórházban kellett lenni. utána 3 hétig nem éreztem ízeket :(

8. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 7. - 923b9fc8b4)
2008. márc. 8. 10:18

Még nem tudum. A doki nem volt túl közlékeny. Igaz, megkérdezte, hogy van-e kérdésem, de akkor eléggé meg voltam zakkanva. Utána kell néznem, hogy itt, Angliában hogy csinálják.

Remélem, lesz valaki, akinek van tapasztalata a lézeressel kapcsolatban és megossza velünk.

A műtéttől annyira nem tartok, nem fogok érezni semmit.


A lábadozás időszakára emlékszel még? Milyen volt?

2008. márc. 8. 08:33

Nekem volt ilyen műtétem 14 évesen, de az érzéstelenítővel történt.

Volt akinek plasztikai centrumban végezték,lézerrel, az nem olyan minta a régi(?), ahol is véső-kalapács módszer van.

Neked milyen lesz?

6. LoLiNa (válaszként erre: 4. - 2bc7365ec9)
2008. márc. 8. 07:17
vizsgálták már, onnét tudom az orrsövlnyemet is... :( de én nem merném a műtétet bevállalni.. :(
5. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2008. márc. 7. 19:45
Köszönöm. Remélem minden rendben lesz...
4. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2008. márc. 7. 19:45

Nekem is úgy kezdődött hogy állandóan visszatérő, egyre jobban elhúzódó arcüreggyulladás (csak a bal oldalon). Az utóbbi két évben pedig már el sem múlt, krónikussá vált.

A műtét biztos, hogy kellemetlen lesz, de az üregek elhúzódó gyulladása sokkal veszélyesebb.

Mindenképpen vizsgáltasd ki, ha eddig még nem tetted!

Mondjuk, én is elmentem Magyarországon orvoshoz, aki szabályosan kiröhögött. Itt, Angliában, megint elmentem, ki is vizsgáltak rendesen, bár elég sok időbe telt.

2008. márc. 7. 19:22

húúúú... nekem állandóan visszatérő arc és homloküreg gyuszim van... persze orrsövény is...

írjon akinek volt már ilyen...

2008. márc. 7. 19:19

En csak azt hallottam, hogy ezt a mutetet szigoruan es kizarolag csakis altatasban szabad bevallalni, mert ebren keptelenseg kibirni.


Neked altatasban lesz, ezert nem kell aggodnod!:) (Konnyen beszelek) Tul leszel rajta hamar! Drukkolok, hogy hamar elfelejthesd!

2008. márc. 7. 19:10

Kb. három hónap múlva lesz műtétem. A ferde orrsövényem okoz már évek óta arcüreggyulladást. A műtétet altatásban fogják csinálni: helyreállítják az orrsövényt és kitakarítják az arcüreget.


Ha valakinek van tapasztalata a műtéttel kapcsolatban, kérem, írja meg.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook