Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövény műtét fórum

Orrsövény műtét (beszélgetős fórum)


11. Channa* (válaszként erre: 10. - Ori90)
2017. okt. 15. 14:06

4 vagy 5 éve műtötték az orromat és nem ferdült el újra.

A ferdeségnél arra gondolsz, hogy az orr lyukat nézed, akkor a középső rész eltolódik az egyik irányba ugye? Nekem ilyen volt és azóta egyenes:)

10. Ori90
2017. okt. 15. 13:00
:D Köszönöm a biztatást.Azt én is olvastam,lehet,hogy ugyanúgy visszaferdül... :(
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2017. okt. 15. 11:32

Óóóóó:(

Az egyik nekem is hátrébb csúszott. Az orromon keresztül vették ki első éjszaka előtt, a másikat meg másnap reggel.

2017. okt. 15. 11:31
Mondjuk fájdalma tényleg nem nagyon volt. Fel a fejjel, minden rendben lesz.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2017. okt. 15. 11:31
Briginek lecsúszott hátra a géztampon, és a száján keresztül húzták ki. Volt vagy egy méter.
2017. okt. 15. 11:29

Lányomnak volt, szerinte borzalmas.

Sajnos újra kell majd neki csinálni :(

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Ori90)
2017. okt. 15. 10:57

Én is államiba csináltattam meg, és mondom! egy kicsi fájdalmam sem volt, nemhogy nagy!!!! Tehát, nem az volt, hogy elviseltem, hanem egyáltalán nem fájt!

A tampon sem fájdalmas, csak kellemetlen, mert a szádon kell venni a levegőt, és amikor kiveszik az sem fájdalmas, hanem kellemetlen.

És otthon szintén nem fog már fájni, csak rossz, hogy nem fújhatpd ki rendesen, és érzed, hogy van benne valami, mert kicsit sebes lesz, de ez is csak néhány nap.


Ne félj! Tényleg nincs fájdalom!!!!!

4. Ori90 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2017. okt. 15. 10:48
Nem plasztika,hanem orrsövényferdülés miatti műtétre megyek.Kicsit félek tőle,mert elég kicsi a fájdalomküszöböm sajnos...Persze ami kell,az kell,csak sok oldalon írják,hogy magánklinikákon és plasztikai sebészeteken,ahol szintén csinálják ezt a műtétet,nem plasztika,hanem orrsövényferdülés miatti műtétet,ott már nem tamponálnak,hanem valami más megoldást alkalmaznak,ezért gondoltam,hátha valaki tud erről is valamit..Sosem lenne rá pénzem valószínűleg,szóval nekem marad az állami kórházi ellátás. :(
2017. okt. 13. 18:39

Elsőnek tisztázzuk, hogy orrsövény, vagy orr plasztika lesz?

Nekem orrsövény műtétem volt, nem volt monoklim és fájdalmam sem. Altatásba csinálták 2 éjszakát kellett bent lennem a kórázba, a tampon is pont eddig volt bent. Igen, kellemetlen, de gondolom meg van az oka, hogy így csinálják. Gondolom a kitámasztás is és a vérzéscsillapítás miatt is.


A műtét után 1 hétig kellett oajos orrcsöppet használni, nem szabad fújni az orrott, csak finoman, de nincs szinte semmi kellemetlen a felépülés során.

2. viva70 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. okt. 13. 17:54
Szia! Nekem volt orrsövényműtétem bő 25 évvel ezelőtt. Akkoriban még nem csinálták altatásban, csak érzéstelenítőt kaptam. A tamponálás valóban kellemetlen volt, de ki lehetett bírni. Arra viszont nem emlékszem, hogy monoklihoz hasonló elváltozás lett volna a szemeim alatt. Ne aggódj, annyira nem vészes a dolog.:)
2017. okt. 13. 08:08

Sziasztok!


Orrsövényferdülésem van és bevállaltam a műtétet.Már ki is van írva.Altatást kértem,de lenne néhány kérdésem azokhoz,akik túlestek rajta.

Láttam a keresőben képeket,az komoly,hogy utána olyan lesz a szem alatti rész,mintha monokli lenne ott?Nagyon durva..

A másik..mindenki átesik ezen az "orrtamponáláson"?Olvastam,hogy már sok helyen nem végzik,de inkább magánklinikákon nem...a többi helyen muszáj kínozni a népet..?Nem lehet mással megoldani?Mindenki átesik rajta?.. :/

És végül..mikor múlik el a fájdalom/kellemetlen érzet a műtét után?


Köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook