Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
295. Cohiba
2012. aug. 21. 15:10

Utólagos tisztításra majd most pénteken kell mennem, de biztos nem fáj, mire az ember oda jut nagyjából már úgyis begyógyul a seb.

De nem kell félni az egész műtéttől, a leg kellemetlenebb az egészben, hogy nem tüsszenthetsz egy darabig. Szóval tényleg simán kibírható. :)

294. Guruljka (válaszként erre: 293. - A0c1361e44)
2012. aug. 20. 18:05
Hosszú, és van egyenes is, görbe is belőle. Mint egy olló, majdnem olyan, csak persze nem vág, hanem fog.
293. a0c1361e44 (válaszként erre: 292. - Guruljka)
2012. aug. 20. 17:21

Szívesen!

Én nem tudom mi az a koher. Az a hosszú görbevégű valami? Arra tett vattát és azt belemártotta valamibe és azzal kente be az orromat.

2012. aug. 20. 17:15

Köszönöm a bátorítást!

Hogy koherrel nyúl az orromba legalább, azt sejtem, van itthon olyan.

Akkor ijedek meg, ha nem húzza ki, hanem elkezdi keresni...:D

Tényleg hálás vagyok az infoért, majd valahogy az illetékes osztályon is megtudakolom, hátha itt elmaradottabb a műtéti technika.

291. a0c1361e44 (válaszként erre: 290. - Guruljka)
2012. aug. 20. 17:09

Nem, dehogy!:)

A tisztítás az tisztítás. Nem raknak bele semmit, csak kiszednek belőle:))))

Mert ugye túlzásokba nem eshetsz az orrfújással és sajnos a seb letapadhat, illetve nem jön ki mind az óvatos orrfújással, így azt kiszedik. Na jó nekem be is kente egyszer, de nem volt vészes, inkább félelmetes, ahogy látod mivel fog az orrodba nyúlni:)))

290. Guruljka (válaszként erre: 289. - A0c1361e44)
2012. aug. 20. 17:02

Hát még a végén rábeszélsz! :D

Nem gyömködnek rengeteg gézt ez orromba???

289. a0c1361e44 (válaszként erre: 288. - Guruljka)
2012. aug. 20. 16:49
Az utólagos tisztítás nem kellemetlen, sőt!
288. Guruljka (válaszként erre: 287. - Cohiba)
2012. aug. 20. 16:43
És az utólagos tisztítás, amire vissza kell járni? Én attól jobban tartok, mint műtéttől. Bár olyat is hallottam régebben, hogy azért nem altatnak, hogy vérzés sesetén ne fulladjon meg a beteg, de ezt talán már meghaladta a mai technika.
287. Cohiba (válaszként erre: 286. - Guruljka)
2012. aug. 20. 16:39

Én csak azt írtam le, amit a mellettem fekvő srác mondott, tanúsítani nem bírom.

Altatás szerintem amúgy is kellemesebb, elvégre végig alszik az ember, az olyan mondákban meg nem kell hinni, hogy nem kel utána fel, elvégre azért van műtét előtt altató orvos általi vizsgálat, hogy a bajokat kiszűrjék.

5 napja műtöttek, 3 napja itthon vagyok és napról napra egyre jobb a közérzetem.

2012. aug. 20. 14:39

No egymás alatt közvetlenül két különböző vélemény.

Most legyen okos az ember....:)

285. akyboy
2012. aug. 20. 07:44
Sziasztok.orrsövényferdüléssel műtöttek.08.17.én.lokálba-nem altattak-.Féltem a műtétöl. Az öcsém ott dolgozik,mint műtössegéd.Ő bátoritott.És igaza volt.Kaptam egy bátoritó szurit-ezt mkinek ajálom-.Betoltak a műtőbe.Letakartak,csak az orrom látszodott ki.Be spréznek utána egy picike szúrást érzel,szinte félig alszol.15 perc kész is vagy.9-kor műtötek,délbe már ebédeltem.Székesfehérváron csinálták a Dr Keresztesi Márk,mkinek ajálom nagyon jó doki. UI.minnél elöbb annál jobb.
284. Cohiba (válaszként erre: 282. - Pitypang75)
2012. aug. 18. 11:02

A helyedben inkább az altatást választanám, mellettem fekvő srác bevállalta a helyi érzéstelenítést és elmondása szerint megbánta, jobb lett volna az altatás. (hiába az érzéstelenítő, érezte a fájdalmak egy részét)

Főleg, ha úgy nézzük, hogy egy másfél órás műtét, aztán azt kibírni..

283. Cohiba (válaszként erre: 282. - Pitypang75)
2012. aug. 18. 10:56

Szia!

Akkor megosztom veled élményem. :)

E hónap 14-én kellett befeküdnöm a Hetényibe, másnap várt rám a nagy műtét.

Befekvésem estéjén kaptam egy kis nyugtatót, hogy kevésbé legyek ideges. 15-én már egyáltalán nem ehettem, ihattam, a hányinger miatt gondolom. A műtétre kb délben került sor, előtte fél órával kaptam kokainnal átitatott géztekercseket az orromba(kellemetlen, de csak pár mp-ig) illetve egy bátorítót a hátsómba.

Altatással műtöttek. Mit mondjak, nem kellemes az ébredés, mert marha szomjas az ember és még 2 óráig nem ihatsz, de gyorsan eltelik, főleg, hogy magamnál se voltam.

Velem rendesen megdolgoztak mert még az orrkagylómból is kimetszettek egyik oldalt egy darabot, biztos ami biztos alapon. :D

16-án este vették ki a tamponokat és pólyákat az orromból(Na hát arra fel kell készülni, de hála az is csak pár mp). Akkor jön a vérzés, de az már egyáltalán nem fáj.

Tegnap reggel engedtek haza, előtte még ki porszívózták az orromból a váladékot, ami megint csak nem kellemes, de utána viszont szépen szelelt.

Engem amúgy Tashtar Yousef doktor úr műtött, érti a dolgát és nagyon rendes is, csak ajánlani tudom.

Azóta már egyre ritkábban jön véres váladék illetve egyre javul a közérzetem is.

Aki fél a műtéttől annak azt üzenem, hogy természetesen nem egy álom, de mindenképp megéri. :)

2012. aug. 17. 10:41

Sziasztok!

Orrsövény és arcpolim műtétre kellene mennem, de nem tudok dönteni, hogy altatásban vagy helyi érzéstelenítéssel essek túl rajta :-)

Az orvos nagyon határozottan próbált lebeszélni az altatásról. Hallottam egészen horror történeteket is, itt a fórumon pedig viszonylag megnyugtató beszámolókat olvastam, úgyhogy mára teljesen tanácstalanná váltam. Olvasgatok, rágcsálom az infókat, aztán valahogyan döntök.

A kérdésem igazából az volna, hogy Szolnokon (a Hetényiben) volt-e már valaki ilyen műtéten és mik a tapasztalatok.

Köszönöm előre is :-)

2012. aug. 14. 03:53

Köszönöm szépen, Kékírisz, nem érzem magam ijesztgetve!!! Jó régen elhatároztam, hogy én bizony megvárom, míg az orvosi technika a csúcsra fejlődik ez ügyben.

Ha nem, hát nem, még szelelek... :D Nekem a "kellemetlen" is bőven sok, köszönöm szépen.

Gyáva nyúl vagyok, vállalom! :D

2012. aug. 13. 20:07

Nem értem mire jó, hogy ijesztgettek valakit!


Guruljka, biztos vannak olyan esetek, amikor kicsit kacifántosabb, de nagy általánosságban néhány nap alatt elfelejted az egészet.


Nekem múlt év áprilisban volt orrsövény műtétem.

Szerdán reggel bementem a kórházba, valamikor 10-11 között megműtöttek. Nem tudom pontosan, mert megkaptam a bátorító bogyót és én már attól elaludtam.

Sajnos intenzíven keltem fel, de nem az orrom miatt, hanem a vérnyomásom miatt. Úgy tűnik, hogy nekem az altatástól felmegy. Parittya kötésem volt. 1 éjszakát intenzíven töltöttem, de semmi bajom nem volt. Nem fájt semmim és fel is keltem. Igaz, rám szóltak, mert szerintük bármi történhetett volna. A másnapot kint töltöttem az udvaron a szobatársammal és a látogatóimmal. Nagyon jól voltam, bár a kötés miatt csak szájon tudtam levegőt venni. Este az egyik orromból kiszedték a tampont, mert kilazult és csikizte a torkomat. Ez az éjszaka már jobb is volt:)

Másnap reggel kiszedték a másikból is. Nem volt kellemes, de fájdalmas sem. A tampon kiszedését követően csak az orom elé kellett tartanom egy gézdarabot, mert azért vérzett. 11-kor belenézett még egyszer az orromba a dokinő, kitisztította, ami szintén nem fájdalmas és még kellemetlennek sem mondható és mehettem haza. Tehát szerdától péntekig voltam kórházban. Hétfőn vagy kedden vissza kellett mennem kontrollra. Ismét kitisztította az orromat, majd csütörtökön is. És ennyi volt. Otthon csöpögtetnem kellett citrom illatú olajat az orromba, hogy ne száradjon meg a seb.

Egyedüli rossz az volt, hogy napokig nem éreztem az ízeket, csak annyit, hogy sós pépet eszek, illetve édes pépet és nem éreztem az illatokat, de a szagokat igen.


Ha kell a műtét vágj bele, nem vészes. Mondom én, aki mindig benne van abba a kis százalékban:)

279. 3ba5448420 (válaszként erre: 278. - Guruljka)
2012. aug. 13. 19:50
Pl. [link]
278. Guruljka (válaszként erre: 277. - 3ba5448420)
2012. aug. 13. 19:33

Köszi, megnézném!

Tudod, más nézni, mit hogyan csinálnak, és más érezni, ahogy matanak a saját szuverén orromban! Egggészen más!!!:D

277. 3ba5448420 (válaszként erre: 276. - Guruljka)
2012. aug. 13. 19:06
De még milyen illata van! Lányom cserpákját szemptemberben műtik, brutál orrsövényferdülése van. (Gyerekkorában mindig orra esett.) Majd beszámolok ha érdekel, azért az más, mint ami nekem volt. Találtam egy videót itt a neten endoszkópos polip eltávolításról. Mit ne mondjak, engem lenyűgözött.
2012. aug. 13. 19:01

Nem, én ezt nem akarom kibírni hónapokon át. Olajfa ide vagy oda, nem!!! (azt se tudtam, hogy van illata..)Nem létezik, hogy ezek a ...k nem képesek kitalálni kíméletesebb megoldást.

Persze fogadok, egyik se próbálta. Recsegtesse a kedves keresztanyja orrát, ha az engedi.

275. 3ba5448420 (válaszként erre: 268. - Guruljka)
2012. aug. 13. 18:50
Endoszkóppal műtik, nekem a daganaton kívül két cm csontot is így vettek ki. Először naponta, majd fokozatosan kétnaponta tisztították,két hónap után hetente, fél évig. Nem volt fáklyásmenet, kibírtam. Bár még most sem százas és alighanem sose lesz az, tavasszal megéreztem az olajfa illatát... Na azt az érzést kívánom minden orrbajosnak. :)
274. Guruljka (válaszként erre: 273. - Csibus06)
2012. aug. 12. 16:47
Engem se nagyon érdekelne....
273. csibus06 (válaszként erre: 270. - Guruljka)
2012. aug. 12. 08:26
még legalább 3ra megyek. Nem hallok recsegést, csak a "porszívó" hangját! De nem jó kíváncsiskodni, hogy miket szed ki a doki külön a csipesszel :D
272. Guruljka (válaszként erre: 271. - Telifánt)
2012. aug. 12. 01:31

Hát nem lehetett egy könnyű menet! Köszönöm, hogy megosztottad.

Az utókezelés milyen volt?

2012. aug. 12. 00:56

SZiasztok!


Engem is műtöttek orrsövény ferdüléssel. Sajnos az én esetem nem olyan egyszerűen alakult mint itt sokaké. Gyakorlaton voltam az adott korház fül-orr-gégészetén, és a doki folyton azt hallgatta a vizsgálatok alatt hogy mi sípol ritmikussan a szobában. Megvizsgált, kérdezte hogy kapok e levegőt az orromon. Mondtam neki hogy nem igazán, de nem annyira vészes, bár szagikat nem érzek. Azt mondta hogy jó lenne ha ezt megműtenénk, mert nagyon nem néz ki jól belülről a dolog. Hétfői napon kellett befeküdnöm, másnap délután 1 körül volt a műtét. A műtét után monitorral a fülem melett ébredtem, mert a műtét közben nagyon leesett az oxigén szintem, lilák voltak a végtagjaim. Aztán amíg bent voltak a tamponok az orromban addig végig 40-41fokos lázam volt, és sem enni sem inni nem voltam hajlandó felkelni. Napi 1-2 kocka csokin kívűl nem ettem semmit.Folyamatosan infúzió folyt, és napi 6x kaptam lázcsillapítót vénásan. Az ágyneműmet igyekeztek naponta legalább 1x lecserélni mert folyton vizes volt. Aztán hazamehettem mikor lement a lázam. Késöbb kiderült hogy az orrsövényemen lett egy nagy lyuk a műtét miatt. Kb 2 hétig nem hajolhattam és nem emeléhettem semmit. Mikor visszamentem a dokihoz kontrolra, azt mondta hogy ha tudja hogy ennyire rosszul leszek, akkor neki sem állt volna, ráadásul nagyon keszekusza volt minden odabenn. Szal sajnos én a rossz példák egyike vagyok.

270. Guruljka (válaszként erre: 269. - Csibus06)
2012. aug. 11. 23:06

Elég szadinak tűnik. Hány takarítást kell még elszenvedned?

A legrosszabb az lehet, hogy hallod a recsegést, nem? (Látni úgyse nagyon látod...)

2012. aug. 11. 21:43

Sziasztok! Nekem 31-én volt orrsövény és orrpolip műtétem egyben. Előtte nap feküdtem be a kórházba, az adminisztráció és a különböző vizsgálatok miatt. Műtét napján éjféltől nem lehetett enni, inni semmit sem, ami elég rossz volt, mivel 11.45kor kerültem be a műtőbe! Kaptam egy kis bátorító szurit műtét előtt meg némi érzéstelenítést az orrba. Aztán műtétnél altatás volt. Műtét napján már tudtam mászkálni meg enni, inni (igaz a parittyától nehezen tudtam,mert belelógott mindenbe). Nekem csak műtét után adtak egy kis fájdalomcsillapítót, hogy ne legyen estére baj. Szerencsére jól tudtam aludni. Aztán 3 napig még bent voltam a tampon lazítások miatt, egy kissé kellemetlen, de el lehet viselni, ha nem nézed meg milyen "kincsek" jönnek ki az orrodból! :D 4. nap jöttem haza és azóta voltam 3 takarításon. Na ez nagyon nagyon nem tetszik!

Akiknek most lesz hasonló műtéte kitartást kívánok ! :) :)

268. Guruljka (válaszként erre: 267. - 3ba5448420)
2012. aug. 9. 21:57

Kösz...

Azért nem mindegy, mennyi géz van az orromon kívül, a világ géz-termelésének földrajzi elhelyezkedését tekintve.

Mert ugye ezt bezzeg nem lehet endoszkópos eljárással, csak a gazdagok átszabását!!!

Ez kimondatlan tény, ahogy itt olvasom, mert ilyen műtétről senki sem számolt be, talán egy valaki az elején valahol. Lehet, hogy ő sem tébére csináltatta... de messze van.

Szóval nem tartom oda a jól bevált orromat, gyömködjék a gézt máshova. Hogy nem érzek szagokat, csak az erősebbeket.... na bumm.

267. 3ba5448420 (válaszként erre: 266. - Guruljka)
2012. aug. 9. 19:21
Szeretem a humorodat. :)
266. Guruljka (válaszként erre: 265. - 3ba5448420)
2012. aug. 9. 18:46

Viszont amióta nem dohányzom, jobb lett, azaz biztosan orrsövényferdülés. :D

Megtartom...:)))

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook