Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. júl. 29. 05:19
En nem mutettem meg es koszonom jol vagyok.
2022. jan. 12. 19:36
Sziasztok orrsövényem van, medikover magán klinikán szeretném. Van valakinek tapasztalat a medicoveröl? Köszönöm
443. Zsebi31
2020. aug. 11. 20:40

Sziasztok,

Erdeklodnek, hogy orrsovenyferdules okozott e valakinel olyan gondot, hogy idonkent belobbant a torka csak ugy semmi orrfolyas. 2 honapja nyomas van a jobb fulemben, hallascsokkenessel és fulbugassal. Jo par orvosnal voltam mire egy doki csinaltatott koponya ct-t, fül-orr gegesz. Ott derult ki, hogy sulyos az orrsovenyferdulesem es ez okozhat ilyen problemakat. A fulnyomas az borzalmas...

442. Adam99 (válaszként erre: 441. - GabCSIGAbcsi)
2020. aug. 2. 19:48
Köszönöm a válasz! Igen még aktuális.. Azért kérdeztem mert sok, véleményt hallottam már, hogy változik-nem változik.. Szerettem volna ha kicsit helyesebb lenne az orrom, ami bal fele dol kicsit az orrsovenynek köszönhetően.. De úgy látszik csak plasztikai műtétel lenne lehetne megcsinaltatni, csak sajnos nem engedhetem meg magamnak..
441. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 440. - Adam99)
2020. júl. 6. 07:39
Szia! Nem tudom, hogy aktuális e még a kérdés, vagy már túl is vagy rajta, de egyáltalán nem változik meg az orr formája, ha az orrsövényt műtik, csak ha esetleg törés utáni korrekcióról vagy direkt orrplasztikáról van szó.
440. Adam99
2020. máj. 29. 20:22
Sziasztok! Mennyire valtozik az orr formalya, ha megcsinaljak az orrsovenyt?
439. o.zs
2019. febr. 7. 21:16

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Dr. Fent Zoltánnál? Orrsövény kapcsán?

Köszönöm előre is!

2017. szept. 22. 13:34
Hello! Kedden volt orrsövény plasztikám. Nagyon durva fájdalmat éreztem a felső fosoromban és a fogínyemben míg be voltam tamponálva. Tegnap kivették a tampont, ez a fájdalom enyhült, viszont kétszer kellett leszívni az orrom és újratamponálni vérzéscsillapítóval. Az arcüregből valami nyálkás trutyit szívtak le, ezt laborba küldték. Csak este engedett haza a doki. Most már csak savó szerű váladék ürül az orromból, viszont a ball orrjáratom masszívan be van állva, se ki se be semmi. Kaptam antibiotikumot, orrolaj/kenőcs, vitaminok, allergia gyógyszer, rutascorbin stb. A kérdésem- lehet egy kicsit vajon jegelni, hogy csökkentsem a duzzanatot, vagy majd kidugul magától? A fejem nem fáj, lázam nincs de elég nyomi vagyok a nemalvástól. Mintha masszív náthám lenne.
2016. nov. 5. 16:41

Sziasztok!


Van esetleg vki, akit a SOTE Klinikán műtöttek?

436. Ftbeu
2016. okt. 19. 13:02

Sziasztok!


Kicsit hosszú a történetem. Tüneteim előtte: nagyon gyakori fejfájás, éjszakai köhögés és krákogás,orrdugulás és pirosas viszkető bőr elváltozás a lábamon. Jártam mindegyik problémámmal a megfelelő szakorvosoknál. De nem jöttek rá mitől lehet. A fejfájás miatt voltam MR-en ott láthatóvá vált az orrsövény ferdülés és az arcciszta, a neurológus át is küldött a gégészetre (XVI.ker.SZTK)ahol azt mondták ne törődjek vele biztos csak taknyos voltam amikor a felvétel készült az orrsövény ferdülést nem is említette. A köhögésre meg minden vizsgálat nélkül közölte "ez reflux"! Jártam több bőrgyógyásznál ahol az egyik mondta,hogy ez valami belsőgyulladás,kutassuk ki a gócot. Ezután voltam mindenhol e célból. A fogászaton készült egy panoráma röntgen ahol megint felbukkant a ciszta. Végül kerestem egy jó gégészt. Meg is találtam a Szent Imre Kórházban Dr. Barkóczi Beáta személyében, nagyon kedves. Ő mondta ,hogy meg kell műteni az orrsövényt mert ettől több problémám megszűnhet. Így került sor a műtétre 2016.10.11-én amit altatásban választottam.



Előzőnap elég volt egyeztetni az aneszteziológussal, éjféltől nem ehettem-ihattam semmit. A műtét napján fél 8-ra kellett mennem,de csak 11 fele műtöttek. Műtét előtt kb. 1 órával megitattak egy kis szörpszerű nyugtatót. Ettől én nagyon picit csak elálmosodtam lehet másokra ez jobban hat. Majd betoltak a műtőbe ahol én másztam még fel a műtőasztalra. Ott az utolsó emlékem amikor beadják az vénába az altatót. Semmire nem emlékeztem, pedig úgy tudom mozgattak műtét közben hol ülve-hol fekve műtöttek legalábbis az altató erről adott felvilágosítást előzőnap. Következő emlékképem amikor ébresztgettek és a nevemen szólongattak, állítólag nagyon bealudtam kb. 20 percig keltettek. Ezért másfél órás volt a műtét. Ébredés után már az orromon volt a parittya kötés így csak a számon tudtam levegőt venni. Utána vissza toltak a szobámba, más bajom nem volt csak, hogy nagyon szomjas voltam 2 óráig nem szabad inni,de az a 2 óra elrepült hamar, kicsit még kába voltam ,el is aludtam néha. Nem sokkal utána már kitudtam menni mosdóba ami ugyan nem volt túl egyszerű mert akkor jött a hányinger, szédülés, hidegrázás. Ez még kétszer előfordult,de nem kellett hánynom. Kaptam közben a fájdalom csillapítókat a legjobb az volt amit vénán keresztül adtak be az hamar hatott. De néha kapszulában is kaptam,na az volt,hogy nem hatott egyáltalán akkor nagyon szenvedtem. 2 éjszakát töltöttem a kórházban, aludni nem igen tudtam, főleg amiért csak a számon kaptam levegőt és emiatt folyamatosan ki volt száradva. Tipp legyen mindig valamilyen cukorka kéznél sokat segít! A torkom nagyon meg is fájdult, köhögtem nagyon sokat. A tamponok amik az orromban voltak néha már nagyon nyomtak feszítettek. Haza engedtek volna már 24 óra után,de én még rosszul éreztem magam, ezért voltam bent 2 éjszakát. A tampont úgy is csak 2 nap után szedték ki. Az arcciszta eltávolításnak nyoma sem volt, egyáltalán nem fájt az arcom be sem lilult. A kórházat ajánlani tudom rendes,tiszta a nővérek többé kevésbé foglalkoznak a betegekkel.


A tampon kiszedés nem volt különösebben fájdalmas,bár volt bennem fájdalomcsillapító. Inkább csak nagyon meglepő és fura érzés,mert egészen a homlok üregemből szedték ki ezeket a tamponokat amik inkább gézszerű szalagok voltak. Akkor kicsit vérzett az orrom, meg rengeteg takony jött ki. Utána haza is jöttem,nem kellett már vatta se bele csak kezelgetni kell narancs orrolajjal meg Neogranormonnal kenegetni. Fájdalomcsillapítót már csak egyszer vettem be utána,de azt is inkább a torokfájás miatt,meg a felső fogsoraim fájtak nagyon. Azok még most is fájnak így 1 héttel a műtét után,de kibírható. nem volt szabad kifújni 1 hétig az orrom,ami elég zavaró volt. Voltam kontrollon ahol azt mondták szépen gyógyul kicsit kiszívták,de az nem fájt csak kellemetlen volt. Most már kapok levegőt, kicsit feszül az orrom,de nem vészes és már lassan fújhatom is. Sok sikert mindenkinek aki ilyenre készül! :)

2016. jún. 15. 15:43

Sziasztok!

A segítségeteket kérném orrsövény műtét témában. Gyerekkorom óta szenvedek folyamatos náthától, aminek egyik orvos sem találja az okát. Nem vagyok allergiás, ezt már tucatnyi allergia teszt bebizonyította. Az immunrendszerem is rendben van, mégis minden áldott nap náthás vagyok. Általában ébredéskor kezdődik, bedugul az orrom, majd pár percen belül folyni kezd. 1-2 óra, mire eláll az orrfolyás, addig percenként fújom és folyamatosan tüsszögök. Sokszor fáj is az orrom (mintha a porc vagy a csont sajogna), illetve ha valamilyen mechanikai hatás éri az orrom (pl beütöm vagy megnyomom), egyből elkap a nátha. Gyakran este is be van dugulva az orrom, főleg fekvő helyzetben. Mivel bebizonyosodott, hogy nem vagyok allergiás, az orrsövény ferdülésre gondoltam, hogy az okozza. Már több orvos is mondta, hogy orrsövény ferdülésem van, de nem látják műteni valónak, ha nem okoz gondot. A kérdés, hogy a náthát okozhatja-e ez. Volt esetleg, akinek ez okozta a folyamatos, allergia szerű nátháját? Megoldódott a műtét után a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget.

434. Hubman
2016. máj. 22. 09:47

Sziasztok,



Szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat az orrsövény műtéttel kapcsolatban, hogy aki esetleg még nem volt, az minél teljesebb információt kaphasson a teljes folyamatról. Én először annyira nem vettem észre, hogy orrsövény ferdülésem lenne, olyan február környékén kezdett rosszabbodni, a bal orrfelemen nagyon kevés levegőt kaptam és a jobbal is voltak gondok. Ez kihatott a mindennapi életvitelemre, ideges voltam, kevés oxigént kaptam, fáradékony voltam, egyszóval nem éreztem jól magamat. Úgy döntöttem, hogy megnézetem mi lehet a gond, mert így nem lehet élni. Hosszas keresgélés után a Szent László kórház Fül-Orr-Gégészeti I-II. Ambulancia osztályán Dr. Rásonyi-Kovács Péter vezető főorvos úrhoz kértem időpontot. A vizsgálat nagyjából 2 percet vett igénybe, megnézte a torkomat, a fülemet és az orromat. Ez egy teljesen rutin vizsgálat, semmi nem fáj, nem kellemetlen. Egyből mondta, hogy hát bizony nagyon csúnya orrsövény ferdülésem van, műteni kell. 1 hónap múlva kaptam időpontot. A műtét előtt 1 héttel be kellett mennem vizsgálatokra, mivel altatásban csinálták. Itt volt vérvétel, EKG, beszélgetés az altatóorvossal. Következő hét szerdán reggel 7 órakor befeküdtem. Előtte való nap éjféltől nem lehet enni-inni semmit. Betették a branült (egyáltalán nem fájt, kérni kell, hogy kézfejbe adják vagy valahol a kézen máshol), kaptam infúziót, majd a műtét előtt 1 órával egy kis xanaxot. Ez kifejezetten jó volt, mert így egyáltalán nem izgultam, hogy mi lesz, határozottan jó kedvem lett. :) Nagyjából délután 2 óra tájékán (kis csúszás volt) jött a műtős fiú, felfeküdtem egy ágyra és betolt a műtőbe. Itt átfeküdtem egy másik ágyra. Az altatóorvos ott volt a fejemnél, kérdezte, hogy milyen álmot szeretnék (horror, vígjáték, sci-fi..stb..nagyon jó fej és barátságos volt). Közben láttam, hogy a nővérke már nyomja bele a branülbe az injekciót. Igazából ahogy beszéltem az altató orvoshoz egyszer csak képszakadás. Ez után már csak onnan van emlékem, hogy próbálnak ébresztgetni a műtő melletti kontroll szobában. Miután sikerült felébrednem, betoltak a szobámba az ágyra. Nagyon örültem, mert semmim nem fájt, nem voltam rosszul se. Másnap kezdett kicsit kellemetlenebb lenni az egész a tamponok miatt. Nagyon nehéz volt megszokni, hogy nem tudok levegőt venni, a szám állandóan kiszáradt, rengeteget kellett inni. Sajnos azonban az evés-ivás kicsit nehezebb és kellemetlenebb, mert a tamponok miatt ilyen vákum szerűség alakul ki amikor nyel az ember és ez nem valami jó érzés. Nekem ezt nem igazán sikerült megszoknom, így eléggé keveset ettem. Délután mennem kellett, mert főorvos úr kiszedte a tamponok felét. Ettől eléggé izgultam, nem tudtam mi vár rám. Egy csipesszel elkezdte kihúzni őket. Egyáltalán nem fájt, inkább csak furcsa, kellemetlen volt. Másnap - pénteken - pedig kiszedésre került a maradék is. Ez kicsit rosszabb volt annyiban, hogy ami folyékony cucc ott volt az orromba, az így lefolyt a garatomon. Utána kicsit vérzett, de 5 perc alatt elmúlt. Ez már nagy megkönnyebbülést jelentett, sokkal jobban éreztem magamat. Hozzáteszem, hogy a bent töltött idő alatt semmi nem fájt, nem kértem fájdalomcsillapítót se, lázam se volt. Szombat délelőtt az ügyletes főorvos megvizsgált majd elengedett haza. Összesen tehát 3 éjszakát töltöttem bent. Én nagyon elégedett voltam mindennel, a nővérek többsége rendkívül kedves volt, az étel minőségével/mennyiségével se volt semmi problémám.


1 hét múlva visszamentem kontrollra, ahol sajnos azt a rossz hírt kaptam, hogy haematoma (vérömleny) alakult ki a bal részen felül, így azt le kell szívni. (Ez azért alakult ki, mert túl gyorsan és jól gyógyult a seb, nem tudott teljesen kitisztulni.) Megmondom őszintén, hogy én nagyon félős vagyok és kevésbé viselem a fájdalmat, így nagyon megijedtem. Szerencsére teljesen alaptalanul. Az ambulancián meg is csinálta főorvos úr, mindkét orrlyukamba nyomott 1-1 fújás lidokain sprayt. Utána egy lidokain injekciót. (azt már nem is éreztem) Egy szikével felvágta majd egy kis szívóval kiszívta, utána pedig lazán kitamponálta. Az egész művelet teljesen fájdalommentes volt, semmit nem éreztem, utána se. Még 2 napig visszajártam tampon cserére majd utána kijelentették, hogy megszűnt a haematoma és gyógyult vagyok.



Összefoglalva a legkellemetlenebb rész a műtét utáni 2 nap volt és a tamponok kiszedése. De ki lehet bírni és most már így 3 héttel a műtét után bátran mondhatom, hogy megéri megcsináltatni, mert sokkal jobb lesz minden. Ha bárkinek lenne még kérdése, írjon nyugodtan, próbálok segíteni! :)

2016. ápr. 19. 15:30
Sziasztok! 3-4 éve szenvedek orrfolyástól,dugulástól, 2-3 napig borzasztó aztán egy hétig semmi,szedek rá allergiagyógyszert ami azért sokat segít rajtam . Múlthéten úgy döntöttem végére járok a dolognak,azt mondták bal oldalt az orrsövényem annyira nagy,hogy éppen csak kapok levegőt,jobb oldalt vizsgálva pedig kiderült,hogy az orrmanduláim is veszett nagyok,ráadásul első blikkre cisztát is talált. Tegnap voltam CT-n hétvégén pedig vissza az orvsohoz. Már előre bocsájtotta,hogy biztosan műtétre fog sor kerülni. Kérdéseim a következők,Budapesten tudnátok nekem olyan orvsot ajálnani aki tényleg profin végzi a munkáját? Tehát fájdalommentes, felépülés gyors, tapasztalt stb? Rettegek a fájdalomtól, számomra egy injekció is maga a pokol,két éve vették ki a garatmandulámat helyi érzéstelenítésben és már a "bátorító" injekciónál kikészültem ,rám semmilyen hatással nem volt,sőt inkább rosszabbul lettem,viszont ott tényleg nem lehett műtétkor semmit sem érezni,a felépülésem is szuper jó volt,de azt vidéken csinálták,Pesten nem ismerek senkit,kérhetnék tanácsokat? :(
432. Toldo85 (válaszként erre: 431. - Mmm.botond)
2016. febr. 11. 12:21

Szia Botond!


Hozzád hasonlóan Én is ezen a klinikán szüntetném meg a horkolásom. Tudnál bővebb tájékoztatást adni?


üdv,

Gábor

2016. jan. 31. 15:38
Sziasztok.Túl vagyok a műtéten, Engem Dr Jósa Valéria Műtött magánklinikán, Lélegző tampont kaptam, végig kaptam levegőt, jól voltam és vagyok. ajánlom.
430. nyaligátor (válaszként erre: 428. - Lovas Zoltán)
2016. jan. 29. 00:07

Bármikor újra csinálnám!


Kell egy jó doki, ís egy adag kitartás!

2015. dec. 30. 05:20
allitolag kiujulhat,es ezert sokan nem is mutetik magukat.lam en,es semi gondom,bajom ezzel.
2015. nov. 26. 14:54
Sziasztok szeretném ha irnàtok pár dolgot a mütètrõl!Pánik rohamom van ha be van dugulva orrom na irjátok 2 nap tampon az orrba hát ez borzaszto! Gondolom kapok nyugtatot altatot de akkor is vészes!!! Mennyi idő a lábadozás? mustang35@freemail.hu aki ir annak nagyon nagyon koszonom szépen!!! Aki màr átment rajta le a kalappal elöttuk!!! Aki meg lábadozik jobbulást nekik neki!
2015. nov. 25. 14:22
Szeretném kérdezni mennyi ideig kell beteg szabin lenni egy orrsövény mütét után? És egy nagyon fontos kérdés van egy kis pànikrohamom ha be van dugulva az orrom na ez elég gàz! Nagyon fèlek a műtéttől vagyis csak a 2 nap tampon az orrba!! Le a kalappal aki végig ment már ezen! Valaki igy fèl kis pànikrohamom is van mit tegyek? Köszi elöre is mindenkinek aki ir nekem!!! Aki neg lábadozik jobbùlást nekik!
426. Lovas Zoltán (válaszként erre: 412. - Szimbiota)
2015. nov. 25. 14:12
Szia milyen àrban van egy ilyen mūtét? Zselét raktak tampon hekyett ez vakami új mert mindenki tampont ir!!! Mennyi idö után lehet dolgozni? Koszi ha vàlaszolsz szèp napot neked!!!
425. 1 apuka
2015. nov. 15. 17:27

Nekem 10 éve műtötték, helyi erzestelenitessel.

Senkinek sem kívánom.

2015. nov. 15. 10:23

Sziasztok!


2015.11.11-én műtöttek Debrecenben a Kenézy kórházban orrsövényferdüléssel.

Nagyon nehezen szántam rá magam,évek óta húztam,mig gondoltam egyet és elmentem egy vizsgálatra.Ott belekukkantott egy doki nő és mondta hogy müteni kell eléggé elijesztett ezért nem is mentem neki telt az idő de egyre jobban dugult,ott jártam hogy minden este cseppentettem bele nasivint.

Végül megelégeltem és egy ujabb probálkozás után elmentem az Oti-ba vizsgálatra szerencsére egy másik dokihoz.Ő megnézte és mondott egy időpontot hogy 11-én megműti.És ha azt akarom hogy ő szedje ki a tamponokat akkor nem tudja hamarabb megcsinálni.Ez szeptember végén volt.

Döntöttem belevágok kibirom.Elküldtek mellkas rtg-re aztán vérvétel volt és már csak az altató orvoshoz volt időpontom,11.04-re.

Szokásos rutinvizsgálat volt.Jelzem akinek magas esetleg a vérnyomása előtte nem árt a háziorvosnál beállitattni.Engem elküldött mert magasat mért.Lementem a háziorvoshoz kértem gyógyszert .És következet a nap 11-e.Nem lett tul jó a vérnyomásom de lesz ami lesz alapon reggel bementem a Kenézy kórházba 7:15-re mütétre jelentkezni.Kisebb adminisztráció után gyorsan átöltöztem pizsibe és áttoltak az ugy nevezett őrzőbe,ahol kaptam két bogyót aztán jött az altatóorvos és a doki aki müteni fog.Emlitettem a vérnyomást mondták hogy megnézik.Szerencsére jó volt.Ugy hogy 4-ik voltam akit mütenek 11:45-kor toltak be,amire emlékszek lekötöztek aztán lélegezzek bele a maszkba,na innentől kezdve se kép se hang.Aztán egyszer magamhoz tértem parittyával az orromon.Teljesen tisztán,semmi rosszullét az altatástól!Kérdeztem hány óra 13:07-volt és 12:45-kor toltak ki a mütétről.

Ezután visszatoltak a szobámba.És következett a nehezebbik része.Fejfájás,könnyezés,de kibirható.

Nyilván az éjszakák szarul teltek alig aludtam eleve bedugulva. Szájon át lélegzéssel gondom nem volt,azonnal rá állt a szervezet.Viszont kellemetlen arra kellni h kiszáradsz.Enni se bir az ember ugy a nyelés nagyon rosz.A fájdalomra azért kéregettem bogyókat azok segitettek elmulasztani a feszitő érzést.Az első és második nap nagyon szar volt ez a 48 óra tamponálás tényleg rossz.

Aztán pénteken jött a doki délelőtt kiszedte az egyik adagot délután a másikat.Hát mintha az agyamat huzta volna ki.Telenyomta azonnal vazelinnel.De jobb lett mert már nem feszült.

Másnap reggel megkaptam a zárójelentést és hazajöttem.11.16-án hétfőn kontroll.Most itt járok.

Összeségében nem volt egy könnyü menet a mütétből semmit nem éreztem szerencsére,de az utána lévő napok nem könnyük.Jelenleg folyik még a barnás trutyi az orromból.De javulgat.Talán egy hónap múlva okosabb leszek hogy mennyit is javult.

Aki belevág annak kitartást!!!!!

423. nyaligátor (válaszként erre: 422. - Plastic.cat)
2015. júl. 17. 07:33

Ez nagyban füg az egyéni fájdalomküszöbtől...meg gondolom műtét és műtét között,-ahogy orvos és orvos között is- van különbség.


Én továbbra is mindenkit bátorítok...ne halogassa a abeavatkozást.

2015. júl. 13. 20:06
Sziasztok! Én ma vagyok az 5. napon, túléltem! Nagyon sok pozitívumot olvastam róla, nem fáj stb.. Hát én 19 évesen érzéstelenítéssel voltam műtve, popsi szuri, ott bekábultam.. Semmire sem emlékszem szinte.. Lidokainos orrtamponok után a szurikat se éreztem, kalapálást tompán, kaparást szintén.. Utána nagyon vérzett, a fejem iszonyatosan fájt a feszítés miatt (5-5 tampon) másnap kiszedték.. Borzasztóan fájt!!! Eddig "kellemetlen" jelzőt hallottam rá, nekem ez volt a legrosszabb, sosem felejtem el (+ a popsi szuri iszonyúan csípett..:() aztán szinte csapszerűen folyt az orromból a vér.. Alig akartak haza engedni emiatt. Még most is "csurran-cseppen". Kicsit feszít, még csak a jobb oldalon kapok levegőt.(ahol orrkagyló kisebbítés is volt. Összességében nem akarok elrettenteni senkit, de nem biztos hogy mindenkinek fájdalommentes.
421. FourDeuces (válaszként erre: 420. - 01gyöngyusz01)
2015. ápr. 20. 14:52
igen :)
2015. jan. 15. 18:08
Sziasztok! Minden esetbe TB-támogatott az orrsövényferdülés műtét?
419. desyant
2014. dec. 20. 09:40
sziasztok!van valaki itt Székesfehérvárról ? engem kedden műtöttek Dr.Beh Mária a legjobb,legaranyosabb doktornő,jelenleg lábadozom!
2014. szept. 8. 11:08

Sziasztok!


Nekem endoszkópos orr műtétem volt, nagyon kíméletes , de sajna a Tb nem támogatja.

Műtét után kissé fel volt dagadva az arcom, nem volt

igazán fájdalmam, ja és altatásban végzik.

417. cefeida
2014. aug. 13. 11:20

Sziasztok!


Valaki el tudná küldeni Kapitány András elérhetőségét/mobilszámát? Köszönettel:

egy orrsövényes :(

csikos pont jeno kukac gmail pont com

416. Extus
2014. júl. 2. 22:26
Érzéstelenítéssel volt a műtétem....
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook