Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2012. jan. 19. 20:25

Köszönöm a választ, hát most eléggé elkeseredtem:(

Azthittem üthetek "két legyet egy csapásra" :)

234. a0c1361e44 (válaszként erre: 232. - Rekababus)
2012. jan. 19. 20:13

Értem ám!

Az orrsövény műtét nem befolyásolja szerintem ezt a puklit, Az ott fog maradni.

2012. jan. 19. 20:03
Hát az tény, hogy van orrsövényferdülésem és bizonyára a panaszaimat az okozza(orrdugulás) aztán, hogy ez a púp meg kis ferdeség attól van-e nemtudom...csak mert akkor lehet egyben plaszikáztatni is kellene..de arra már nem lenne pénzem sajnos.. :(
2012. jan. 19. 20:00
És tisztában vagyok vele, hogy nem orrplasztika kedves válaszoló. Arra lettem volna kíváncsi, hogy az orr formája olyan tekintetben változik-e hogy egyenes lesz e és sima, tehát púptól akármitől mentes...remélem valaki azért ért engem, ugye? :))
231. a0c1361e44 (válaszként erre: 230. - Rekababus)
2012. jan. 19. 19:59
De akkor ez orr plasztika és nem orrsövény ferdülés szerintem. Nekem nem volt görbe az orrom.
2012. jan. 19. 19:58
Oldalnézetből látható nekem, hogy mintha az orrom egy ponttól kezdődően megvan emelkedve..nemtudom máshogy leírni...
2012. jan. 19. 19:33

Nem értem milyen púpról van szó.

Az orrsövény műtét nem orr plasztika. Nekem is csak magát az orrom közepén lévő porcot a helyére tettét és alakították az orrkagylóimat.

2012. jan. 19. 19:28
Sziasztok. Énis orrsövényműtét előtt állok. Engem is az érdeklne, hogy a púp ami hát gondolom a ferdeségtől látszik az orromon, az eltűnik? Iszonyatosan zavar...Köszönöm a válaszokat előre is :)
227. maxwell
2012. jan. 18. 13:56

Sziasztok,

én most csináltattam meg az orrsövényemet. Nem volt különösebb panaszom, sosem volt arcüreggyulladásom, még csak nem is horkoltam, de a bal orrcsatornán alig kaptam levegőt, és ez már kissé klausztrofóbiás érzés lett az utóbbi időben.

Engem nem fúrtak és kalapáltak, hanem az alsó orrsövény porcot állították be egyenesre, ez elvileg egyszerű varrattechnika. Ezen kívül a megnagyobbodott orrkagylóimat is kisebbre zsugorították valami rádiófrekvenciás kütyüvel.

Nekem három nap kórházat igényelt, eből első nap a regisztrációval és a műtéthez szükséges előzetes vizsgálatokkal telt, de utána még kiengedtek.

Másnap maga a műtét altatásban zajlott, amire a doki szerint azért van szükség, mert lelkileg elég megterhelő, ahogy a szemed előtt turkálnak, vágnak - ezzel voltaképp egyetértek, így egyáltalán nem féltem, mert a necces részről így lemaradtam :) Altatáshoz a műtét előtt egy órával adtak egy előkészítő tablettát, ami állítólag kicsit bekábít - én semmilyen hatást nem éreztem -, aztán intravénásan adták, plusz még valami altatógázzal egyenlítették ki folyamatosan az alvás mélységét. Én nem tudtam korábban, hogy az altatás egy folyamatos real-time tevékenység, nem pedig egyszer jól kiütnek, aztán ébredsz, amikor ébredsz - félősöknek talán jó hír :)

Ébredtem is rögtön, talán mintha fájt volna kicsit az elején, de nem állítanám, hogy vészes lett volna. Persze folyamatosan vérzett, váladékozott a hatszorosára duzzadt orrom, de a tamponok és a parittyakötés sokkal jobban zavart, nem is tudtam aludni a rákövetkező éjszaka (ekkor találtam meg ezt a fórumot - már annyira nem tudtam kívülhelyezni a kéyelmetlen érzést, hogy csak a témán belül tudtam szórakoztatni magam).

Harmadnap ki is vették a tampont, erről sokan írtak itt rémtörténeteket, szerintem csikis volt, és nagyon felszabadító, amikor kaptam végre levegőt, és ugyebár többet, mint korábban. Persze, aztán mindent azonnal elöntött a vér és a genny, de így is hazangedtek, és 1-2 nap után már tényleg csak annyit éreztem, hogy gyógyulok. Nekem kámforos orrkenőcsöt javasolt a doki a sebre.

Másfél héttel később voltam kontrollon, ekkor leszívták a maradék pörköket, ez már nekem is kellemetlen volt, de az is lehet, hogy a türelmemet vesztettem el, mindenesetre túléltem, és nem ordítottam a fájdalomtól.


Ahogy itt látom, a legtöbben a fájdalomtól félnek. Én ezt azzal a módszerrel védem ki, hogy egyszerűen megpróbálom megélni a fájdalmat. Ha szúrnak, belekoncentrálok a fájdalom középpontjába, és figyelem hogyan fáj, miért kellemetlen, nem pedig a pánikérzettel foglalkozom. Furán hangzik talán ez, de tényleg működik.


Engem Pécsen, állami kórházban műtöttek, és nagyon kellemes csalódás volt az egész. Mind az orvosok, mind az ápolók hozzáállása nagyon megnyugtató és szeretetteljes volt, mire betoltak a műtőbe, semmi kétségem és félelmem nem volt már.

2011. dec. 21. 16:17

Sziasztok!

A Honvéd kórház Podmaniczky úti telephelyéről van tapasztalatok? (volt MÁV kórház). Csak egy hozzászólást találtam, aki ott volt, és nem jó tapasztalatokkal. Aki ott volt, ki végezte a műtétet? Altatásban vagy helyi érzéstelenítéssel? Orrsövény + polip kombó lenne majd nekem helyi érzéstelenítéssel, de ahogy elolvastam a kockázatokat (látó ideg, verőér közelsége), eléggé rettegek tőle...

225. orrzenesz (válaszként erre: 224. - A0c1361e44)
2011. dec. 13. 16:02

Szia!

Köszi a választ!

Megnyugodtam:) egyébként már néha néha érzek illatokat aztán megint nem:S remélem hamarosan helyre jön a dolog ezen része is.

224. a0c1361e44 (válaszként erre: 223. - Muzsikus90)
2011. dec. 13. 06:09

Szia!

Igen, teljesen normális, hogy nem érzel illatokat és ízeket. Én is így voltam kb. 1 hétig, de lehet kicsit több volt.

Nekem egy citromos orrolajat írt fel a doki és azt kellett csöpögtetnem az orromba.

2011. dec. 13. 03:25

Sziasztok!Hosszas vívódás után rávettem magam a műtétre.

Lenne egy pár kérdésem:

Normális ha valaki Orrsövény műtét után pár nappal nem érez illatot?

December 8-ikán műtöttek a Debreceni Kenézy Kórházban altatásban abszolút túlélhető a műtét inkább a tamponok feszítése az ami kellemetlen az egész dologban meg hát úgy aludni sem lehet én személy szerint 5nap alatt aludhattam 2 vagy 3órát úgyhogy rettenetesen rossz volt.

Na de a tamponok kiszedése után már valamivel visszatért az életkedvem.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy normális az ha valaki nem érez illatot a műtét után 5-nappal, ma hogy haza engedtek 2xer 3xor sikerült éreznem illatot most nem:S:S szerintetek ez gáz?

vagy korai még ilyeneken aggódnom?

Anyukám szerint semmi bajom sincs majd idővel helyrejön mivel az orrnyálkahártyának is gyógyulnia kell. (úgy legyen)

A másik kérdésem ki milyen orr kenőcsöt használ vagy cseppet? nekem a doki a tamponok kiszedése után adott egy tubus fehér vazelint. azt mondta kenegessem vele.


Köszi előre is:)

2011. nov. 20. 18:35
az orrsövényműtét önmagában sokkal egyszerűbb mint az orrkagyló, ott leszedik a csontrészeket stb, utánna visszaboritják a nyálkahártyát és kész, nekem tavaly semmi gond nem volt vele, még kontrolra is két honap után mentem, az orrkagyló műtét már neccesebb...
2011. nov. 20. 18:33
Én a szaglásom nem vesztettem el sem orrsövény sem orrkagyló műtét után, de ami maradt 70 nap után még mindig hátrafelé garatcsorgásom van ,és hetente kétszer komoly trutyit szedek ki az orromból vagyis a sebből és környékére ami összegyűlik, használom az orrolajat és ez oldja fel,,,de már 70 nap után nem szabadna ilyen legyen ..vélemények? amugy a műtéttel nem volt semmi gond, hetente jártam orrtisztitásra, sőt egyszer be is véreztem és mentő vitt a kórházba, felülfertőződtem pedig csak egy orrkagyló műtét volt, de sajna műtét után összekaptam egy bacit és bedurrant az orrom is amit egy arcüreggyuszi váltott ki..hát ennyi...
220. mnus9
2011. nov. 19. 23:32
Sziasztok ! Orrsövényferdülés műtét előtt állok, és görbe is az orrom, és én úgy veszem észre hogy egyre jobban (valószínűleg az orrsövény ferdülés miatt lehet) És a műtét után ez a görbeség benne fog maradni? Vagy ez a púp eltűnik? Esztétikailag is gondoltam! ( mert engem nagyon zavar)A másik pedig hogy nem kapok más normálisan levegőt az orromon ! Köszönöm előre is a válaszokat! :)
219. Licus20 (válaszként erre: 215. - Sue1976)
2011. nov. 15. 14:35
Szia! Annak idején én sem horrorként éltem meg az orrsövényműtétet, sőt annyira jól sikerült, hogy amennyiben visszaferdülne az orrsövényem akár már holnap is visszafeküdnék a műtőasztalra...nekem helyi érzéstelenítésben volt, de tényleg fájdalommentes volt a beavatkozás és egy nagyon profi orvossal találtam szemben magam, övé minden tiszteletem és köszönetem, ritka profi és kevés ilyen toleráns, megértő, empatikus orvossal találkozni....
218. a0c1361e44 (válaszként erre: 216. - Apexlime)
2011. nov. 11. 05:51

Lehet, hogy igaz a szaglás elvesztése, nem tudom...

Én ugyanúgy érzem a szagokat, illatokat. A műtét után néhány napig éreztem fura szagot és nem éreztem az ízeket, de nem volt hosszú idő.

Én is féltettem az orrom formáját, mert a dokim mondta, hogy előfordulhat, hogy az orrhegyem lejjebb megy, de mondtam neki, hogy nagyon vigyázzon rá, mert kicsi az orrom igy is:) Vigyázott is:) Ugyan olyan maradt.

Nekem tavasszal volt a műtétem és előtte fekve egyáltalán nem kaptam levegőt, mert ahogy lefeküdtem bedugult az orrom, valamint nap közben, nem fekve is elég nehezen kaptam levegőt. A műtét óta sokkal jobb:) Bedugul még az orrom, de nem úgy mint a műtét előtt. Azt hiszem allergiás vagyok. De éjjel is kapok levegőt szinte mindig és nappal is:)

217. a0c1361e44 (válaszként erre: 215. - Sue1976)
2011. nov. 11. 05:46

Én sem írtam rossz dolgokat:)

Én nehezebben gyógyulok az átlagnál pedig elég erős vagyok:)

Engem is altatásban műtöttek és jól ébredtem annak ellenére, hogy intenzívre került a vérnyomásom ingadozása miatt. Ez nem az orrsövény műtét miatt van, hanem azért, mert mint kiderült az altató ilyen hatással van rám. Egy másik műtétemnél is ingadozott a vérnyomásom és ugyan nem mondták, hogy az altatástól van, de én erre gondolok.

Azt hiszem írtam azt is, hogy a tampon kiszedés bár kellemetlen, de nem fájdalmas. Tehát nekem sincs rossz tapasztalatom:)

2011. nov. 10. 22:27

Sziasztok!

Én gondolkozom a műtéten mert 3 éve nem kapok levegőt az orromon. Egy rakat allergia teszten mentem át de semmire nem vagyok allergiás....

Ami aggaszt, hogy olvastam,hogy sokak elveszítik a szaglásukat és nem csak a műtét utáni hetekben hanem végleg. A másik amitől félek, hogy megváltozik az orrom formája, szeretem az orrom és nem szeretném, hogy máshogy nézzen ki. Tudja valaki mekkora ezeknek az esélye?

215. sue1976
2011. nov. 10. 21:12

sziasztok!

mielőtt elhatároztam magam, hogy megcsináltatom az orrsövényemet, hosszasan olvasgattam a fórumokat, hogy megerősítést, illetve véleményeket gyűjtsek a műtéttel kapcsolatban..mivel kevés pozitív hozzászólással találkoztam, úgy érzem érdemes lenne megosztanom a saját (meglehetősen pozitív) tapasztalataimat.

Altatásban műtöttek a Vörösvári úti szakrendelőben, az egynapos sebészeti eljárás keretén belül. Műtét után mintegy 4 órát kellett bent maradnom a lábadozóban, de bőven elég volt ahhoz, hogy magamhoz térjek. A műtét mindenféle komplikáció és rossz élmény nélkül zajlott le és azt kell mondjam, hogy az utána következő időszak is. A tamponszedésre (miután teletömtem a fejem mindenféle - az interneten olvasott rémhírrel) - remegő gyomorral érkeztem (iszonyat alacsony egyébként a fájdalomküszöböm és a vérrel kapcsolatos dolgok kapcsán egyébként is egy paragép vagyok) és kellemes meglepetésemre egyáltalán nem tűnt borzasztónak az a pár másodperc sem. Az orrom azóta nem bűzlik (mert ugye erre is fel voltam készülve a fórumok olvasgatása után), nem fáj, nem érzékeny (kivéve erőteljesebb érintésre, dehát ez érthető, hiszen 3 napja műtötték), se az arcom, se a szemem nem durrant be, az orrom mérete elérte az eredetit, stb...holnap (4. nap) megyek kontrollra, amikor is a doktornő eltávolítja a felesleges váladékot, vérrögöt, stb, de már szinte nem is vérzik az orrom. (ami jól jött: ISOMAR sós oldat, Baneocin krém, Coldastop olajos orrcsepp)

Szóval bár hosszasan fontolgattam a dolgot, de úgy hiszem jól döntöttem és ami a legfontosabb, nagyon profi orvos mellett. Akit érdekel, szívesen megadom az elérhetőségét!:)


Üdv,

S

2011. okt. 1. 08:23

Szia!Nekem 3hete volt,én is bűzös szagot éreztem az orromban,de kiderült hogy egy vérrög darabka volt az orromba,ami szokványos is ilyenkor.Ez erőteljes fújásra ürült,tehát Neked is azt ajánlom h erősen fújd az orrod és használj naponta 4Xcoldastop orrolajat!Így ki tud tisztulni a trutyiktól az orrod,az olaj pedig feloldja ezeket.

Jó fújogatást!

2011. szept. 16. 15:47
Sziasztok! 10 napja volt orrkagyló kicsinyitésem altatásban. nos azóta is sárga, gennyes és büdös orrváladékom van, vérzés már nincs , nem érzem jól magam , lehet ennyi ideig ez az orrválladékozás? voltam szerdán a z operáló orvosomnál aki leszivta a cuccot , de azota is büdös az orrom , lehet fertőzés jele? tvaly orrsövény műtétnél még kontrolra sem mentem vissza mert három nap után már semmi folyás nem volt..vélemények köszi
212. manó 72 (válaszként erre: 211. - Tutoric)
2011. szept. 11. 15:14
Azonnal műtesd meg magad,mert később már nem lesz elég csak az orrüregben operálni,hanem az arcüregekben is meg fog jelenni a polim és más egyéb elváltozásokat is okozhat!!
211. Tutoric
2011. aug. 30. 16:15

üdv


Nekem orrsövény ferdülésem van meg nagyobb az orrkagylóm?talán. Szűk hely maradt a levegőnek azt mondta a doki. NA az a fő panaszom hogy rengetek váladékot köpök nap mint nap mert érzem a torkomba. Reggel sárga napközben átlátszó v fehér sűrű tapadós nyák. Az ettől lehet?? Gyomorhurutom is van de szerintem nem onnan jön a trutyi hanem föntről. Orrom is állandóan elvan dugulva. Félek a műtéttő l lehet h nem is segít hanem ellenkezőleg sztetek??

210. a0c1361e44 (válaszként erre: 209. - Zsuka20)
2011. aug. 30. 05:56
Az első varratom a műtét után kb. 1 héttel jött ki. Aztán sorban a többi néhány naponta. Ha jól emlékszem 4 varratom volt.
209. zsuka20 (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2011. aug. 29. 12:53
ja és bocsi még egy kérdés. a varrat a tamponkiszedés után kb mikor kezdett el kiesni?
208. zsuka20 (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2011. aug. 29. 11:49
köszi szépen a válaszod, én félek mert még mindig nagyon dagadt, habár ez a 2. nap hogy kiszedték a tampont, de még mindig orbitálisan nagy a szám fölötti rész, meg az orrom is :S ahonnan kivették a két porcot, remélem hamarosan leapad :). ( az orvost aki kiszedte a tampont kérdeztem akkor de csak hebegett habogott, ( nem a műtőorvosom ) hogy majd két hét a gyógyulás.. pedig nem ezt kérdeztem -.- :D
2011. aug. 29. 11:41
Zsuka, nekem nem plasztika volt, hanem egyszerű orrsövény műtétem, az orrom a tampon kivétele után néhány napon belül visszanyerte eredeti méretét, tehát a dagadás lement. Orrot fújhattam, de csak óvatosan. Azt nem tudom, hogy lehet e borogatni. Igen a varratok kiesnek szép sorban.
206. zsuka20
2011. aug. 29. 11:14
ja és igen a szám fölötti rész van bedagadva a legjobban:/ nemtudom ez mennyire természetes és mikor kezd majd javulni leapadni a duzzanat:(((
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook