Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


55. szjulia (válaszként erre: 53. - Luca14)
2009. júl. 13. 23:37

Menj el egy fül-orr-gégészhez, és 1 perc alatt megmondja, mi a helyzet! De tényleg, azonnal egyértelmű diagnózist kaphatsz.


Amúgy azért kerestem rá erre a fórumra, mert tavasszal átestem egy ilyen műtéten, és maximálisan megérte! Helyi érzéstelenítés volt, ébren voltam, és fél óra volt az egész. És mivel ambuláns műtétként kezelték, ezért pár óra múlva hazaengedtek. Otthon 2 hetet pihentem, ebből az első pár napon volt fájdalmam, a többi csak a fertőzésveszély elkerülése végett kellett.


Sok szerencsét és bátorságot mindenkinek!

54. Rufan (válaszként erre: 33. - 9f3e13c542)
2009. jún. 28. 07:22
RESPECT, Öcsisajt! Nem semmi, amit Te már eddig is kibírtál.
53. Luca14
2009. máj. 14. 17:18
Sziasztok! Tudom nem regisztrálhattam volna mert nemvagyok még 18... Csak 15-éves vagyok! Azlenne a kérdésem hogy ha nemérzek szagokat és nehezebben kapok levegőt az egyi orrlyukamon akkor orrsövényferdülésem van!?? (már talán 3éva hogy nemérzek szagokat az egyik orrlyukamon de nemfoglalkoztam vele... lehet ebből baj hogy nemfordulom orvoshoz???)
52. zsuzso100 (válaszként erre: 51. - Monizsofi1982)
2009. ápr. 29. 21:51

Folyamatosan mire lehet allergiás?

Hol van tb-s allergiaszűrés?

2009. ápr. 29. 20:43
A páromat műtötték orrsövény ferdüléssel. Elméletileg ingyenes, de adott pénzt a dokinak, mert sokat foglalkozott vele. Azóta is dugul az orra, pedig mikor kiszedték a tampont+ a csövet a nózijából megnézték, és minden rendben volt. Arra gondolunk, hogy allergiás lett, mert az ismeretségi körünkben is jártak így. Azt mondja, mégegyszer nem műttetné mg magát.
2009. ápr. 29. 20:18
Sópipa nem vezet esetleg eredményre? Mégis jobb, mint az orrcsepp. Próbálta már valaki?
49. zsuzso100 (válaszként erre: 48. - Kiscica89)
2009. ápr. 25. 18:27
Tb támogatja, én úgy tudom.
2009. ápr. 25. 09:43
volna egy kerdesem...mennyibe kerult a mutet? koszi elore is!
2009. ápr. 21. 23:15

Sziasztok!

Én is átestem a nagy napon, sztem nem vészes:)

Orrsövényferdülés, polip és csontkinövés 3asom vt. Altatásban műtöttek, pár órával utána teljesen yol vtam. Volt egy kicsi hányinger, de enni kell és akkor elmúlik. Az 1etlen zavaró az h állandóan csorog le a torokban a jód és a vér. Nekem is 3-3 tampont raktak be+parittyát. Enni kicsit nehéz vt, főleg kanállal mert érdekes h nem látom mikor a számhoz és, meg mindig sikerült összekenni pl főzelékkel +kakaóval a kötést:D

Ajánlom a felkészülést szívószállal:D Ja és rossz h nem lehet puszit adni mert a kötés leszorítja a száj felső részét is:D

3nap után kiszedték a tamponokat, nah az tényleg nagyon szar...de még élek:)

Kaptam kenőcsöt, szépen begyógyult, bár érdekes dolgok tudtak kijönni mikor már kezdett tisztulni:S :D

Apukámnak is ugyanakkor volt ugyanilyen műtétje (nagy tavaszi családos felújítás:P). Neki helyi érzéstelenítésben ment, de nem panaszkodott, nem érzett semmit, csak ő több nyugtatót kapott, és ezért nagyon kába volt még másnap is.

Aki műtét előtt van annak csak annyit h ne féljen, abszolut nem vészes, simán bevállalnám bármikor újra. :)

46. zsuzso100 (válaszként erre: 45. - Badonyimariaeva)
2009. márc. 27. 20:05
:-D
45. badonyimariaeva (válaszként erre: 40. - Triksen)
2009. márc. 27. 15:37

Nekem is mennem kéne,ugyanezzel a problémával,de félek tőle.

Húzom,halogatom,de hogy meddig?

44. newl74 (válaszként erre: 41. - Zsuzso100)
2009. márc. 25. 18:58
Én 5 napot voltam bent .
43. newl74 (válaszként erre: 42. - Zsuzso100)
2009. márc. 25. 18:57
Nekem csak 5 napot kellett várnom a vizsgálatok vége után a műtétig (Dunaújvárosban). Érzéstelenítéssel műtöttek. Egyáltalán nem éreztem semmit. Egyáltalán semmi fájdalom nem volt ,inkább a különböző hangokat volt kellemetlen hallani..:) Én is azt tudom mondani,hogy inkább a következő 2 nap a nagyon rossz mikor tele van az orrod tömve gézcsíkokkal meg tamponokkal.
42. zsuzso100 (válaszként erre: 39. - Fiatb)
2009. márc. 24. 20:37
Ha érzéstelenítéssel kérem, akkor is az utána két nap, nem?
41. zsuzso100 (válaszként erre: 39. - Fiatb)
2009. márc. 24. 20:36
Valóban 3 hétig nem lehet sportolni??? És 5 napig vagy kórházban? Kb mennyi idővel számoljak, hány nap szabi kell?
40. triksen (válaszként erre: 36. - Newl74)
2009. márc. 24. 19:17

Szia!

Ne aggódj, sok idő kell, amíg regenerálódik a nyálkahártya. Engem decemberben műtöttek (orrsövény+polip), akkor azt mondta a doki, hogy 2-3 hónap, mire minden visszahúzódik és eléri a végső állapotot. Egyik ismerősöm apukája 1 év után lett "tünetmentes", de gondolom fiatalabb korban gyorsabb a folyamat. Ha esetleg fáj vagy vérzik, akkor azért inkább menj vissza a dokihoz.

39. fiatb
2009. márc. 24. 19:12

Szia Zsuzso!

Nekem nem rég volt! Sztk-ban voltam és hamar kaptam időpontot! Nekem mind 2 lukam:) el volt dugulva,de most már jó! Szerintem mindenképp altatásban kérd,akkor csak az utána valo két nap lesz kellemetlen!! Amugy megéri

2009. márc. 24. 15:15

Esetleg itt nem volt valaki?

[link]

2009. márc. 24. 14:50

Nekem pár hete mondták, hogy valószínűleg orrsövényferdülésem lehet, mivel kicsit ferde az orrom és a jobb orrlyukamon nem kapok levegőt.

Az előzetes vizsgálat nálatok privát vagy sztk rendelésen volt.

Eddig fel sem merült bennem, hogy ez a dolog műthető, de ha tényleg...akkor lehet, hogy én is rászánom magam.

Nem vagyok náthás, de folyamatosan fel van telve az orrom, ez is mellékhatás lehet? A viszgálat után kb. mennyi idővel kaptatok időpontot műtétre?

Győrben volt valaki esetleg?

36. newl74
2009. márc. 10. 18:57

Hello! Nekem február végén volt orrsövény műtétem meg mellette idült rostasejt gyulladásom is volt Több helyen olvastam, hogy azonnali a javulás . Nálam ez valahogy nem így van :( Hol az egyik hol a másik fele van az orromnak bedugulva.. Ez normális állapot lehet ennyi idő után ? Már nagyon jó lenne végre normálisan levegőt kapni:(

Tudna erről Valaki mondani valamit? Mással is így történt ? Mi a tapasztalat?

35. fiatb
2009. márc. 10. 11:52

Hy! Pénteken volt a orrsövénymütétem,altatásban,tehát semmi fájdalom!!!! De az utána levő két nap borzalom volt nekem! Sem enni,sem inni,sem aludni nem tudtam! Akkora volt az orrom mint 1 duda:),5 db géz volt benne! Deeee azt mondom megérte,most már kapok levegőt,fantasztikus érzés!! Rem. nekem nem ferdül vissza!

Nektek mennyi idő mulva újulk ki??

34. 80ad0c0949 (válaszként erre: 31. - Varosianita)
2009. márc. 9. 18:17
Engem is hasonló okok miatt,pont 12 éve műtöttek.Egyetlen előnye,hogy ha nagyon meg vagyok fázva,akkor is kapok levegőt.Egyébként meg "visszaferdült",tehát ugyanolyan,mint műtét előtt volt:(( De megfogadtam,soha többet!!Borzasztó volt...
2009. márc. 9. 17:56

Hello!

Még nem vagyok 18 éves de ez nem tart vissza a fórum használatától és remélem nem fognak törölni.


Szeretném megosztani néhány fül.orr.gége tapasztalatom.


Kb. 10 éves koromban felszúrták az arcüregem kétszer is.

Egyáltalán nem fájt nekem, csupán kellemetlen volt. Érzéstelenítés 3*15 perc volt, maga az operáció 5-10 perc, ülve végezték el. Jöhettem is haza utána.

-budapesti gyermekkorházban végezték-


Most télen volt egy orr-polip műtétem.

Hétfőn befeküdtem, kedden volt a műtét és csütörtökön jöhettem is haza.

Amit tudni kell, hogy ez nem olyan közönséges polip volt. Nem vettük észre, és szép nagyra megnőtt. Belógott a garatomba és szájon át szabad szemmel lehetett látni. Az egész kb 8*2 cm volt.

Mátét előtt természetesen izgultam, de mikor megkaptam a nyugtató injekciót, minden félelmem elmúlt.Műtét előtt érzéstelenítettek - porlasztóval befújnak az orrba valami lét-. Műtét alatt feküdtem is és ültem is. Szájon át vették ki - a mérete miatt-, de a kisebb polipokat orron keresztül kapják ki. Ahogy kivették az nem fájt. Utána, mint a zárójelentésből kiderült, még egybenyitott valamilyen üregeket, az fájt. Hogy kisebb műtéteknél van e ilyen azt nem tudom. Mivel nem vérzett nagyon, nem kaptam tampont, csak parittyát. Utána a torkom fájt, főleg nyelésbél, de 1-2 nap után a fájdalom jelentősen enyhült. 1 hét múlva el is múlt. A doki pár nap ágynyugalmat javasolt amikor hazaengedtek.

Azóta nem horkolok :D

-budapesti kórházban volt (felnőtt)-


Jah és nekem is meg akarja csinálni az orrsövényemet. Ez azért fura, mert először azt mondta, hogy 18 éves korig nem műtik, Műtét előtt azt mondta, jövőre megműti ( akkor 17 leszek), műtét utáni kontrollon pedig azt mondta, hogy idén. Kicsit bizarr.

Félek a műtéttől, mert akivel beszéltem eddig, mindenki rosszat mondott róla. (Amikor utánaolvastam ott meg jókat írnak :S ki érti ezt)

De valószínűleg bele fogok menni a műtétbe, nehogy kiújuljon a polipom.


Csak gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

További szép napot!

32. fiatb
2009. márc. 4. 12:28

Sziasztok!

Engem holnap után műtenek altatással. TB alapu lesz! Szerintetek mennyi hálapénz kéne adnom a dokinak,és az altatoorvosnak??? Ti mennyit adtatok??? Köszi

2009. márc. 2. 17:33

Sziasztok!

Engem 12 éve műtöttek.Nagyon sokat fájt/fáj

a fejem.Akkor azt gondolták hogy az orrsövényferdülés miatt nem kap elég oxigént az agyam.

Nincsenek jó emlékeim róla,de nem is sok értelme volt.Azóta is megvan a fejfájásom

2009. febr. 22. 13:29

Sziasztok!

Megosztom veletek én is az élményeim :D

Engem február 19-én műtöttek. Már reggel 8-tól bent voltam, de csak 1-kor kerültem sorra, kicsit idegtépő volt a várakozás. Műtét előtt kaptam "lazító" injekciót, aztán betoltak a műtőbe, ahol először két érzéstelenítős vattát dugtak az orromba, majd mikor kicsit elzsibbadtam még összeszurkálták belülről, ez kissé kellemetlen volt. Utána jöhetett az "érdemi rész", helyrehozták a bal orrjáratban felgyűrődött porcaim, beállították az orrsövényem és korrigálták a jobb orrbemenetem. Volt néhány kellemetlen pillanat, meg a recsegést-ropogást se túl jó hallani, de a műtét után szinte semmilyen fájdalmam nem volt. Picit kellemetlen volt, hogy tele volt tamponokkal az orrom egy napig, meg a parittya is rajta volt, de ki lehet bírni. :)

Most még tisztulgat az orrom, kicsit véres még belül, de napról napra jobb. 1 hét mire lehúzódik a duzzanat, utána a doki szerint érezni fogom a változást.

Ja, és műtét közben csináltatott velem próbalégzést az orvos, hát ég és föld a különbség a műtét előtti és utáni állapothoz képest. MIntha turbinákon jönne a levegő:D:D

2009. febr. 21. 17:00
Aki szeretné az említett dokumentumokat, kérem írjon üzenetet. Köszi
28. ilda68 (válaszként erre: 18. - 2bc7365ec9)
2009. febr. 16. 12:17

Szia Erika!

A fiamnak nyáron lesz aktuális a műtét.

Kérlek küld el nekem a fent említett cikket.


Köszönem szépen. Üdv Ildi

2009. jan. 26. 14:48

Sziasztok!


Engem 1,5 éve műtöttek orrsövényferdülés miatt.Azt gondoltam h majd altatásban végzik, de a doktornő rábeszélt a helyi érzéstelenítésre, mondván h neki is úgy lett csinálva és abszolút nem érzett semmit...Gondoltam akkor legyen :) Mikor reggel bementem a korházba kaptam egy nyugtató szurit, és betoltak a műtőbe.Megszúrta pár helyen az orrom érzéstelenítővel, míg el nem kezdett hatni az érzéstelenítő, bekapcsolt egy kis lágy zenét és kb 15-20 perc alatt megvoltunk.Tényleg semmi fájdalmat nem éreztem csak a kopácsolást hallottam :D

De viszont utánna...:S 5 napig bennt kellett lennem 3-3 tampon volt bedugva az orromba, úgy néztem ki mint egy bantunéger plusz az orrom előtt ott volt az a parittya v mi :D Az utolsó előtti napon meg ugye rám jött a tüsszentési inger és véletlenül kitüsszentettem az egyik tampont az orromból hahahaha Az volt a legrosszabb h csak a számon tudtam venni a levegőt, így esténként is arra ébredtem h teljesen ki van száradva a nyelvem és a szám:)

2009. jan. 26. 14:26

Sziasztok!

Nekem orrsövény és polip műtétem lesz majd. Szeretném megkérdezni attól, akinek volt már ilyesmi, h szerintetek ha rá 8napra lesz a nyelvvizsgám az nagyon gáz? Mennyire fájdalmas a gyógyulás? A vizsgát sajnos már nem tudom lemondani, a műtétet pedig muszály lenne minél előbb letudni, m ebben az évben fogok érettségizni...Jah, és majd a torokmanduláim is ki kell venni. Minden yol ment, volt korábbi időpontom, csak jött 1 picike megfázás, és lőttek a műtétnek...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook