Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
265. 3ba5448420 (válaszként erre: 264. - Guruljka)
2012. aug. 9. 13:50
:) Ejnye-bejnye.
264. Guruljka (válaszként erre: 263. - 3ba5448420)
2012. aug. 8. 20:47
De nem ám, csak gyáva vagyok. Az az orrkurkász, aki látta 25 évvel ezelőtt, már fente rá a szikéjét...:D
263. 3ba5448420 (válaszként erre: 262. - Guruljka)
2012. aug. 8. 17:32
Nem is az a legnagyobb probléma, hogy mennyire kap vagy nem kap levegőt az ember, hanem hogy mi okozza. Egy orrsövényferdüléssel vígan lehet úgy is élni, hogy nem okoz semmiféle gubancot. Egy polip már tud nagyon kellemetlen is lenni. Egy daganat meg már végzetes is lehet. Vagyis lényeg a lényeg: orvos döntse el, van-e baj, és ha igen, mekkora.De gondolom, téged már látott orvos, hiszen nem új jelenség nálad. Ugye?
262. Guruljka (válaszként erre: 261. - 3ba5448420)
2012. aug. 8. 14:03

Persze hogy megérte, de én még kapok levegőt.

És amióta nem dohányzom, mintha még jobb lenne. Nincs olyan gyakran eldugulva az orrom.

És nem akarom elkiabálni, de nem tudom, mikor voltam utoljára náthás. Fogalmam sincs, miért, alig eszem gyümölcsöt.

261. 3ba5448420 (válaszként erre: 260. - Guruljka)
2012. aug. 8. 09:22
Csak elmondom. Egyre nehezebben kaptam levegőt, időnként teljesen eldugult az orrom. Ha leültem végem volt, hermetikusan lezárt. Egy brutális megfázás után így is maradt. Orrászat, vizsgálatok, első műtét, megállapítandó, mi is az, ami növekszik az orromban, második műtét, amivel elhárították a bajt. Ami, ha nem megyek, sokkal nagyobb bajjá vált volna. Most volt egy jóindulató invertált papilloma az arcüregemben, ami ha nem távolítják el, elrákosodik. Neked mondjam, hogy megérte a műtét?
2012. júl. 15. 21:19

Hát tudod, hős vagy!

Ennyi vacakolást az egy darab saját orrodban, és még ajénlani is tudod....

Az enyimben nem fognak kotorászni ezek után, az tuti! Még kapok levegőt! A horkolásom meg senkit nem zavar...

2012. júl. 10. 08:21

Sziasztok! Engem 07.02.-án műtöttek orrsövénnyel. Nagyon féltem tőle, igaz nem a műtéttől, hanem attól , ami utána jön. Engem altatásban műtöttek, a hétfői nap, elég rossz volt, nehezen tértem magamhoz az altatásból, kellett 3 órahossza. Aztán pedig elég rosszul voltam, hánytam, de az altatótól volt, meg attól, hogy mikor ébredeztem, akkor nagyon sok levegőt vettem be a számon, mert nem kaptam az orromon levegőt és meg akartam fulladni, úgy szóltak rám, hogy a számon vegyem a levegőt. Viszont keddtől már jól voltam. A tamponok furcsák voltak az orromban. Nekem szerdán lazították meg, az elég kellemetlen érzés volt, azt hittem, hogy az egész arcom szétszakad, de egy 15-20 perc múlva el is múlt a feszítő érzés, aztán pedig irritált, ami benne maradt és állandóan hapciznom kellett. De sikerült vissza tartanom mindig. Csütörtökön amikor levették az utolsó tampont, akkor kicsit még folyt belőle ez a "lakkos" váladék, ami orrnyálkahártya váladék és egy kis vér volt. De csütörtöktől már a parittya sem kellett az orrom elé. Csütörtök délután még tisztítást végzett az orvos, ami abból állt, hogy "kiporszívózta" az orrom, aztán még vattás tűvel kitisztította, aztán pedig szivacsot rakott fel a bal orrlyukamba, mert nekem az egész porcot kivette az orromból és így nagyon sok pörösödés maradt, így félő volt, hogy azok nem engedik gyógyulni a nagy sebet. Pénteken engedtek ki a kórházból, de előtte még tisztítás volt, és szintén raktak fel szivacsot, ez nem fáj és nem is zavart. A porszívózás az kicsit kellemetlen, meg a hangja is zavaró. Rossz volt, hogy nagyon fájt a fogam, az álkapocs csontom, a szájpadlásom és a fülem és emiatt kellett fájdalomcsillapítót szednem 5 óránként, de ahogy telt az idő, egyre kevesebbet ettem. Már több mint 1 hete volt a műtétem és tegnap már csak 1 fájdalomcsillapítót ettem. Most vazelint kell az orromba nyomnom, hogy ne száradjon ki a seb. Mondjuk most húzódik az orrom, ez kicsit fura érzés, de ugye már most ez a gyógyulás jele. Én azt hittem, hogy sokkal fájdalmasabb műtét lesz és sokat fogok szenvedni, de egyáltalán nem szenvedtem.

Azt tudom mondani azoknak, akik műtét előtt állnak, hogy ne féljetek tőle, megéri. Azt tudom még tanácsolni, hogy jó szakembert találjatok hozzá. Az én orvosom egy igazi angyal volt, nagyon kedves és aranyos, egy nap többször is benézett hozzám, vizit után mindig ott maradt és megkérdezete, hogy hogy vagyok, mit érzek, fáj-e és hasonlók. Kedden is elmondta, hogy készüljek fel a szerdára, hogy nagyon nem lesz kellemes a tampon lazítás.

Úgyhogy hajrá!! Mindenkinek csak ajánlani tudom! :))

258. a0c1361e44 (válaszként erre: 257. - Istvanh88)
2012. júl. 9. 13:56

Szia!

Szerinted ez a plasztika ingyenes?


Nekem áprilisban volt 1 éves a műtétem, de sajnos még mindig sokat bedugul az orrom. Arra gondoltam, hogy biztos túl kicsi az orrom.

És igen, amit írsz lehet rám is igaz? Túl puhák az orrkagylóim?

2012. júl. 9. 13:48

Sziasztok!


Ahogy ígértem, beszámolok a műtét utáni állapotokról is. :)

Szóval most vagyok a negyedik hétben, vagyis pont 4 hete műtöttek meg. Az orrlégzésem lényegesen jobb, már soha nem érzem azt a feszítő, eldugult érzést, mint előtte. Az első héten elég sokáig szivárgott belőle savós, enyhén véres folyadék. Aztán a 2. héten kivették a varratokat, akkor vérzett is picit néha néha, de az érzékenysége fokozatosan csökkent. Az utolsó kontrollon jeleztem a doktornőnek, hogy kb. Istennőnek tartom amiatt amit velem tett, deee.. szóval a levegő áramlása, főleg légvételkor még mindig nem tökéletes. Aztán kiderül, hogy mivel puhák az orrszárnyaim, azok ráfeszülnek az orrsövényre- csontokra légvételkor, és hát ez is akadályozza, de ezt egy újabb műtéttel lehet korrigálni (mely műtét alatt a füleimből kivett porccal merevítik ki az orrszárnyakat) vagy pedig egy full plasztika. Szóval itt tartok. Ez a dolog sem igazán zavaró.

Én is beállok azok táborába, akik azt tanácsolják, hogy bátran fogjatok neki a műttetésnek, mert valóban megváltoztatja az életet.. :)

2012. júl. 3. 11:09

Sziasztok!

Én is szeretném megosztani Veletek a tapasztalataimat az orrsovényműtéttel kapcsolatban. Íme:

2012. július 02-án műtöttek, a Szent Imre kórházban. Orvos: dr. Muraközy Györgyi.

A műtét helyi érzéstelenítésben történt.

Mielőtt a műtőbe vittek volna, kaptam egy szurit, ami talán a legrosszabb volt az egészben. Nagyon csípett (valami nyugtató és nyákoldó combo volt). Kb. 20 perccel a szuri után kerekesszékkel betoltak a műtőbe, ahol letakartak zöld lepedőkkel, majd jöttek az előkészületek. Lidocainos gézt dugtak az orromba, ami azért kellett, hogy a szuri ne fájjon, amit az orromba szúrnak. Kb. 15 perc várakozás után megjött a doktornő, aki neki is fogott az orromnak. Először kiszedte a lidocainos pamacsokat, majd adott egy pár szurit, jó mélyen az orrba. Ezt alig lehetett érezni. A lidocain elég jó volt, ezért csak azt éreztem, hogy valami motozkál az orromban, de nem fájt. Letette a tűt, és már kezében is volt a szike. A bal orrjáratomban vágott egyet-kettőt, közben szívás (egy picit vérzett), és faragni kezdte, illetve a nyálkahártyát fejtette le a porcról. Majd egy csipesz segítségével távolítottam el az oda nem kellő porcokat. Aztán egyre mélyebbre hatolt, ahol már kevés volt a kés, szükség volt a kalapácsra is, meg gondolom, véső is volt. Mindig 2 kopogtatás volt, ami szintén nem fájt. A fogamat kellett összeszorítani, ki ne törjön a kalapálás alatt. Majd újból vésés és tekerés. Mindvégig fura, ismeretlen, kellemetlen hangokat hallottam, de fájdalom nem volt. Majd mondták, hogy majdnem kész. Ekkor hirtelen rosszul éreztem magam, nagy levegőt vettem többször is, mire mondták, hogy nem kell ekkorákat sóhajtani. Azután arra emlékszem, hogy kérdezik tőlem, "Hogy érzi magát?". Mire válaszoltam: mindkét kezem zsibbad. Ismét a válasz: Ez nem csoda, ha elájul az ember. Majd amire még emlékszem, hogy égettek is valamit, mert talán nagy volt az orrkagyló, vagy a nyálkahártya - ezt nem tudom. Ekkor szívtak egy picit, majd kérték, vegyek levegőt az orromon át. MENNYEI ÉRZÉS VOLT. Soha ilyet még nem éreztem. Sajnos ezután be is tömték az orrjáratokat tamponnal, ami egy icipicit fájt. Aztán helyemre vittem kerekesszékkel, és ennyi a sztori.

Parittyakötéssel a fejemen a műtét után 4 órával hazamentem. Most a rossz az, hogy a tamponok átáztak a nedvektől (vér, genny, stb.) és feszít. Feszül az orrom, a szemem, dugul a fülem, és lüktet a fejem. De ez van akkor is, ha az embert altatják. Csak altatás után még fájdalom is lehet az altatószer miatt. Az este kegyetlen volt, a számban a nyál porzik, de mostanra sokkal jobban vagyok.

Azt ajánlom mindenkinek, ne parázzon a műtéttől. És a helyi érzéstelenítéstől sem kell.

És ne halogassátok a műtétet, mert tényleg mennyei érzés újra levegőhöz jutni, soha nem próbált módon - szabad orrjáratokon. Amikor orrspray-ztem, azt gondoltam, szabadok az orrjáratok. Most műtét után rájöttem, hogy á-á, nem szabadok. A szabad az mást jelent.

Kívánok sok sikert mindenkinek, aki ezek után vág neki a műtétnek.

2012. jún. 21. 15:31
Köszönöm a bátorítást. Utána fogok érdeklődni, mert ha jól tudom, a közeli kórház/rendelőintézetben nincs is orr-fül-gége osztály. Hátha így van esélyem választani.
254. a0c1361e44 (válaszként erre: 252. - Guruljka)
2012. jún. 21. 06:04

Ha visszaolvasol kicsit, akkor megtalálod az én leírásomat is:)

Nekem múlt év április 20 volt. Egyáltalán nem volt fájdalmam. Engem szerdán műtöttek, ha jól emlékszem és péntek este kivették az egyik tampont, mert szétcsúszott, majd másnap reggel a másikat is. Ez a tamponálás valóban nem kellemes (parittyakötés is volt), de kibírható. Altatásban csinálták és simán aludtam utána is. A műtét napján intenzíven voltam, mert az altatástól felmegy a vérnyomásom, így megfigyeltek, de a műtét után 3-4 órával már felkeltem és mászkáltam a barátnőmmel:) Rám is szóltak, hogy nem kellene. A műtétet követő napot pedig az udvaron töltöttem a szobatársammal és a látogatókkal. este 9-kor ment el a nénikém, addig be nem állt a szánk:)

Pénteken jöttem ki a kórházból és kedden kellett mennem egy kontrollra, ahol kicsit kitisztították, Nem volt kellemetlen, sőt! Utána 1 hétig csöpögtettem az orromba.

Valamivel jobb lett a levegővételem, de sajnos éjjel eldugul még mindig. Lehet allergiás vagyok. Na majd ezt is megnézetem. Kb. 1 hétig nem éreztem illatokat csak szagokat, az ízeket fokozatosan kezdtem érezni. Az első napokban csak azt éreztem, hogy sósat eszek.

2012. jún. 20. 23:43

Köszönöm a jókívánságokat!! :) Holnap kiderül mi is van, majd írok arról is.

Ha arra van lehetőséged, hogy Pestre utazz miatta, akkor tudják vállalni azt hiszem, ami gázosabb ugye az a kontroll.. :S Aztán ahogy írtam is, csak 1 napot van tamponálva az orr, utána kiveszik, aztán már csak neked kell ápolnod- én pl. vattát meg "medvehájat" kaptam rá. :)

Az egynapos műtét annyi, hogy ahogy lezajlik az operáció (altatásban) 4 órán keresztül megfigyelnek, aztán hazamehetsz, de ez esetben 2 napig van tamponálva (ugye nekem a tampon volt a legszarabb élmény, attól kezdtem meghülyülni).

252. Guruljka (válaszként erre: 251. - Istvanh88)
2012. jún. 20. 14:38

Jaj, de jó, hogy írtál. Itt vártam már, hogy beszámol valaki...

Először is mihamarabbi teljes gyógyulást kívánok.

Én már ettől a tamponálástól is be vagyok tojva rendesen. Nemcsak a kiszedésétől.

És nincs lehetőségem kórházat választani, falun élek, a csudába is. Amíg Budán éltem, még más volt a műtéti eljárás...Több nap kórház, csúzlikötéssel a heftin, és naponta géz-csere az orrban (több méternyi)... majd még két-három hétig visszajárni ugyanezért.

Azért kérdeztem, milyen manapság a műtét. Egynapos az milyen lehet?

2012. jún. 20. 12:11

Sziasztok! Nekem hétfőn volt műtve az orrom Pesten, a Péterfyben, ahová is elég kalandosan kerültem. Másfél hónapja volt időpontom máshová, ahol egynapos sebészet keretén belül csinálták volna meg altatásban, de az orvos SMS-ben lemondta múlt7 csütörtökön, mondván hogy nincs lehetőség rá.. WTF?? Ekkor nem kicsit dühös lettem, nekiálltam keresni (merhogy minden nemű programot átszerveztem a műtét miatt) majd egy kolléganőm javasolta Dr. Udvarhelyi Beatrixet a Péterfyben. Felhívtam pénteken, egy órával később a rendelőjében ültem, és közölte, hogy hétfőn műt. Az orromon abszolút nem kaptam levegőt, számos más egészségügyi problémám is volt ebből, pl. magas vérnyomás, állandó szédülés és torokgyulladás, alvásproblémák.

No, hétfőn mentem műttetni helyi érzéstelenítésben. Először egy injekciót kaptam, majd 20 perccel később toltak is a műtőbe, ahol egy érzéstelenítő orrspray után plusz érzéstelenítőt adtak géz formájában, 2 perc múlva pedig az orrba injektáltak (ebből már szó szerint semmit nem érzel, kb. alig vagy magadnál). A szemem le volt takarva, így nem nagyon láttam semmit, csak hallottam mindent, meg ugye éreztem, ha kicsit rángatta a porcokat. Problémás volt, mert S alakú ferdülés plusz egy törés miatt is, de megcsinálta. Utána nagyon kába voltam és a fejem te volt tömve tamponnal, na az viszont gáz. Beszélni nem igazán tudtam senkivel, ha valaki bejött, alig vártam, hogy hazamenjen.. de nem lett sértődés szerencsére. :) Az alvás nagyon rossz, este kb. semmi, mert húzódik meg kellemetlen a tampon. Másnap reggel már brutál szenvedtem a tamponoktól, kicsit lázas is lettem, meg a vérnyomásom is feljebb kúszott. 10 körül vették ki- aztamindenit, az az érzés utána istenkirály, elönti az agyad az oxigén. Ja igen; én az ezen fórumokon megjelent bejegyzések miatt nagyon paráztam a tamponszedéstől, de nem oly rossz az. Akkor fájdalmasabb kicsit, ha a géz bealvad a sebedbe, de elviselhető. Ezután 45 percen keresztül véreztem, erre kaptam szurit is, aztán elállt. Átnézte a dokinéni, majd fél 2 körül hazajöhettem. Azóta kezd kidugulni az orrom, még kicsit váladékozik, feszül meg fáj, de durván jó érzés, hogy kapok levegőt. Holnap kell majd mennem kontrollra, utána már ki is fújhatom. Na az lesz izgi!! :)

Szóval aki műtét előtt áll- bátran ugorjon neki, szó szerint képes megváltoztatni az életed.. :)))

2012. jún. 14. 10:37

Én évtizedek óta halogatom a műtétet, mert rémtörténeteket hallottam, hogy a műtét utáni gyakori "tisztítás" valami rettenetes.

Időnként már gondoltam, hogy utánajárok, biztosan más már a műtéti technika. Nehezen kapok az orromon át levegőt, egyre jobban horkolok is. Stresszhelyzetben még jobban eldugul az orrom, azaz ha valaki bekötné a számat, megfulladnék. Illatokat, sőt szagokat sem érzek már, azaz nagyon erősnek kell lennie, hogy sejtésem legyen róla. Egyébként nem zavar...

De ha azt mondjátok, hogy nem vészes, utánaérdeklődöm a helyi orrászaton. :)

249. Norbi78 (válaszként erre: 248. - Tulkas)
2012. ápr. 26. 09:52

Kedves Tulkas!


Én is egy ilyen műtét előtt állok és szeretnék minél több információt szerezni.

Igazából azt szeretném megtudni, hogy téged Szegeden melyik orvos operált? Úgy olvastam,hogy te nagyon meg voltál elégedve a munkájával, igaz? Én is a legjobbat szeretném magamnak.

Valamint azt olvastam, hogy a TB finanszírozza ezt a fajta operációt. Igaz ez?

Én a Dr. Bella Zsoltnál voltam kivizsgáláson itt Szegeden a Magánrendelésén (NOÉ), ő ajánlotta az operációt, hozzá is mennék vissza műtétre, mert elég szimpatikusnak tűnt, de a magánrendelésére nem akarok úgy visszamenni, hogy a TB-n keresztül szeretném csinálni, mert ugye az akkor neki nem olyan nagyon üzlet.


Előre is köszönöm a válaszod!


Üdv.

248. Tulkas
2012. febr. 11. 00:09

Üdv!

Azoknak írok akik műtét előtt állnak, és ódzkodnak, félnek a dologtól.

Előző hét csütörtökén énis átestem a műtéten, a szegedi fül-orr gégész klinikán.Már a tamponkiszedést követő este megszűntek a fél éve fennálló panaszaim, és olyat aludtam amiről régóta csak álmodoztam.(Volna, ha tudtam volna aludni .:))

A műtétet helyi érzéstelenítésben végezte a doktor, és azóta sem értem hogy más miért panaszkodik miatta. Valóban kellemetlen érzés, és tényleg rossz hallani, illetve látni is.(Nem volt bekötve a szemem)DE! Nem fáj még annyira sem mint a műtét előtti inyekció, és mosolyogva ellehet közben az ember, ha nem koncentrál feltétlenül az orrában lévő műveletre. MINDENKINEK ajánlom a helyi érzéstelenítésben végzett műtétet, mivel így aktívan lehet segíteni a doktornak azzal hogy a fejmozdítást, légvételt, ill. fog-összeszorítást kérésre tesszük meg.

Az előttem lévő "kór-kollégát" altatásban operálták, és rossz volt nézni, amikor szegényben nem maradt meg az aznapi folyadék, táplálék.(Altatás mellékhatása.) Én már a műtét után 10 percel újságot olvastam, mikor Ő még csak lábadozott, így könnyebben aludtam is el aznap este. Az egész beavatkozásban a legrosszabb a 2 napos tamponált orros "vergődés" volt a klinikán, de az is elviselhető, egy kis olvasgatással, figyelemeltereléssel.

"S" alakú ferdülésem volt, kiszélesedéssel, tehát eléggé problémás lehetett az orrom, de minimális idő ráfordításával is lényegesen javult az életmiőségem.

Aki teheti menjen el, csináltassa meg, és NE féljen tőle, attól csak rosszabb lesz.

Így egy héttel a műtét után kívánom mindenkinek aki előtte áll, hogy olyan kellemesen telljen nekik is, mint nekem telt.

247. a0c1361e44 (válaszként erre: 245. - Rekababus)
2012. jan. 29. 11:19

Akkor lehet ez a gond!

Nekem, mint írtam belül volt ferde az orrsövényem és azt mondta a dokim, hogy el volt törve az orrom. Én nem tudok róla és senki sem, de lehet, hogy igaz.

Azért jutott eszembe ez az orrtörés, mert az unokaöcsém járt így. Betört az orra és azóta karvaly hatású kicsit.

2012. jan. 29. 10:49

Hát nekem volt orrsövény műtétem! Kivültől egyáltalán nem látszott, hogy nekem van olyan, de mégis! Állítólag nagyon horkoltam meg kis nehezített volt az orrlégzésem. Soha többet nem feküdnék ez végett a műtőasztalra! Nem altattak, csak helyi érzéstelenítés. Vég hallottam és láttam, hogy mit csináltak, szét furták, meg kalapálták a fejem. valami iszonyat érzés volt! Meg utána is mire meggyógyult, nekem valami új tamponálási móddal csinálták, egyik orvos sem értett hozzá, csak amelyik berakta, ő meg nem volt aznap amikor visszarendelt, neki sem akart állni a doki, menjek vissza máskor. Aztán addig hadakoztam míg a 3. doki nagy nehezen kicibálta az orromból azt a sz..t! Utána még 2 hét múlva a párom szedte ki az orromból az utolsó két öltést, mert nagyon csikálta az orrom mindig tüsszögtem.

Szóval, ha valaki ilyet akar csináltatni csak altatásba vállalja be!

245. Rekababus (válaszként erre: 244. - A0c1361e44)
2012. jan. 29. 10:37
Ezzel megfogtál..kiskoromban tesómmal sokszor verekedtünk és egyszer bizony az orromat eléggé beütöttem, de nem mentünk vele orvoshoz...
244. a0c1361e44 (válaszként erre: 243. - Rekababus)
2012. jan. 28. 19:09

Nem volt betörve az orrod?

Sokaknak emiatt görbül el.

243. Rekababus (válaszként erre: 242. - A0c1361e44)
2012. jan. 28. 15:07
A családban senkinek sem görbe az orra...tehát nem értem miért keletkezett az a pukli oda. De engem zavar.
242. a0c1361e44 (válaszként erre: 240. - Rekababus)
2012. jan. 22. 11:57

Megnéztem a fotódat. A tied nem az orrsövény ferdülés miatt görbe, hanem azért, mert ezt örökölted. AZ én orrom fele akkora, mint a tied és teljesen szabályos a vonala. Sehol sincs pukli.


De azt nem értem mi a bajod vele. Az arcodhoz jó teljesen. Nem rontja el. Helyes vagy így is.

241. a0c1361e44 (válaszként erre: 240. - Rekababus)
2012. jan. 22. 11:54

Miért vagyok bunkó?

Azért, mert nem görbe az orrom?

Lehet, hogy nem szeretnek más fórumon sem, de legalább nem kérdezek baromságokat.

Utána nézhetnél, hogy mi a különbség az orrsövény ferdülés és a karvaly orr között. Az egyike belül van a másik pedig kívül. Az egyik egészségügyi műtét a másik plasztikai, az egyiket ingyen csinálják, mert egészségügyi műtét a másikat pénzért, mert szépészeti beavatkozás.

Na miért vagyok bunkó? Azért, mert azt gondolom, hogy a te műtéted nem orrsövény műtét?

2012. jan. 22. 11:40
Jó rendben..nemtudom miért kell bunkónak lenni..más fórumon is láttam, hogy nem szívlelnek téged...egyébként rengeteg ismerősöm van akinek igenis szabad szemmel látható, hogy görbe, ferde az orruk a sövényferdülés miatt...simán lehet nekem is.
239. a0c1361e44 (válaszként erre: 238. - Rekababus)
2012. jan. 21. 15:56
Nem értem mit akarsz az orrommal. Nekem nem plasztikai műtétem volt. Az orrsövényem belül volt ferde kívül nem.
2012. jan. 21. 14:03
Köszönöm,jövőhéten megyek megnézetni a nózimat...Az nagy kérés lenne,ha kérnék tőled egy képet az orrodról?:)Nem muszáj ha úgy érzed publikus, ha küldenél azt megköszönném:))
237. a0c1361e44 (válaszként erre: 235. - Rekababus)
2012. jan. 19. 21:20

2 műtétet lehet egyszerre, mármint meg lehet csinálni a kettőt együtt és ha találsz dokit, akkor esetleg kevés pénzért sztk-ra is megcsinálja. Remélem sikerülni fog.

Én is szerettem volna egy kicsit hegyesebb orrot, de nem csinálta meg a doki:(

2012. jan. 19. 20:32
Persze azért egy dokival is értekezek erről...én azért reménykedem még..esetleg más aki járatos ebben a témában?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook