Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2284. normajane
2012. szept. 25. 00:39
kezeld canestennel. utána, ha megerősödik az immunrendszered nem jön elő többet tőle (grapefruitmag csepp vált be nekem)
2012. szept. 24. 18:56
az normális ha elkezdtem tőle viszkedni és ilyen fehér váladék jön? esetleg kezelhetem canesten krémmel?
2282. normajane
2012. szept. 24. 13:54

sziasztok!

már több mint egy éve használom a nuvaringet, és mindig teljesen ugyanolyan szokott lenni a mensim, most viszont megkavarodott. kevesebb volt és csak 2 és fél napig tartott 4 nap helyett, aztán 3 nappal késöbb megint volt egy picit. mostanában kicsit stesszes volt a helyzet a munkahelyemen, de nem tudom számít-e, ha eddig mindig pontos volt.

volt már valakinek ilyen problémája? lehet akár baba is ?

2281. Vikinca (válaszként erre: 2279. - D6fd5940b1)
2012. szept. 21. 10:25

Szia! a betgtájékoztató: - elfelejtette eltávolítani a gyűrűt?

- Ha a gyűrű a harmadik és a negyedik hét között maradt a helyén, továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben. Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel egy új gyűrűt!

- Ha a gyűrű több, mint 4 héten keresztül maradt a helyén, fennáll a teherbe esés lehetősége. Keresse fel kezelőorvosát, mielőtt új gyűrűt kezd használni!

Tehát ezek szerint 4 hétig bocsájtja ki a hormont, nőgyógyász szerint is! és nekem sosem volt rendszeres a mensim (csak fogamzásgátló használatánál) így egyáltalán nem kavar be,kivizsgáltak , szültem nem vagyok tini..szóval ez nekem így tökéletes. :)

2280. Lyli (válaszként erre: 2277. - Vikinca)
2012. szept. 20. 21:13
Sajnos eléggé szenvedek vele, mert nekem eddig 3-4 nap volt a menzeszem, plusz alig fájt, most meg fájdogál és folyamatosan van egy kis vérzés :( Plusz a tampon szinte állandóan kihúzza, úgyhogy kínszenvedés nekem ez az egész gyűrű-téma... Köszi a választ mindenesetre!
2279. d6fd5940b1 (válaszként erre: 2270. - Vikinca)
2012. szept. 20. 09:27

Nekem ez a 4 hét azért fura... mert egy átlagos ciklus normál hossza 28 nap... +-pár nap eltéréssel.. azaz amelyik nap megjön,onnan számolod, a kövi mensi 1. napjáig.. az ezért is van a Nuvaringnél is a 3 hét + 1 hét megvonásos időszak..ez is egyenlő a 28 nappal..

azaz így igazodik egy átlag ciklushoz...

ha 4 hétig folyamatosan fent hagyod, majd utána tartod az 1 hetes szünetet,az az én értelmezésemben 2 felől is "kockázatos"...

1. + 1 héttel meghosszabbítod a ciklusod,ami nem tudom mennyire egészséges..

2. azt írja a tájékoztató 3 hétre elegendő hormon van benne, a 4. héten már nem biztos,hogy megfelelő mennyiségű hormont bocsát ki, gyengülhet a ható ereje....

ami abban az esetben,ha a 28. napon felteszed a következőt,nem okozhat gondot... de ha nem teszed,hanem ott tartasz még 1 szünetet,úgy nagy eséllyel csökken a védettség és jöhet 1 kósza peteérés..a folytatást sztem tudod...

én nem akarok beleszólni, persze a Te dolgod, és másé,aki így használja.. de jobb betartani a 3+1 hetes ciklus időt... máskülönben 1 nem várt terhességnél nem a gyártó lesz a hibás........... :)

2278. Vikinca (válaszként erre: 2276. - Napi__O_O__)
2012. szept. 20. 08:05
Szia! tökeletes, az a lényeg, hogy fönn legyen!
2277. Vikinca (válaszként erre: 2275. - Lyli)
2012. szept. 20. 08:04
Szia, hát az is előfordulhat, hogy végig vérezgeted az első gyűrűt.Sokan írták a fórumon, hogy jobb feltenni 3-4 napon,akkor nincs ez a macera, de a második gyűrűnél már beáll....viccesen írták, hogy így tuti a védelem, mert nem tudsz együtt lenni a pároddal :( !
2012. szept. 19. 22:00
pontosan meddig kell felhelyezni? nekem kb. olyan háromnegyed ujjra sikerül az jó?
2275. Lyli
2012. szept. 18. 11:54

Sziasztok,

Én most használok először hüvelygyűrűt, mivel több barátnőmtől hallottam milyen egyszerű és kényelmes dolog. Fel is tettem a menzeszem első napján az első gyűrűt, ami most 6 napja és még mindig tart a menzeszem... Ami máskor 3-4 napos (gyűrű nélkül), most az lassan 1 hete tart és a hasam is fáj minden nap, bár nem nagy fájdalom, de azért van, pedig előtte max 1 nap volt ez is. Kérdésem, hogy ez most normális és vajon meddig tart majd? Tud valaki tanácsot adni? Mert nálam nem jött be a rövidebb és kevésbé fájdalmas menzesz :/ Viszont a libidó nemhogy csökkent, hanem nőtt, pedig gond eddig sem volt vele. Így kicsit furcsán érzem magam, hogy nálam teljesen ellenkező hatások jelenkeznek

2274. Anabem (válaszként erre: 2273. - 2b2a4a10d2)
2012. szept. 17. 11:37

Nekem ez volt az elso,megvolt meg egy darab gyurum es feltettem.Azert is tettem fel h ugye irtam h oktoberbe megyek a nogyogyaszomhoz s addig meg ez lejar es lassuk h viselkedik,hamrabb jone meg vagy mi tortenik es tudjam neki elmondani h hogy volt.Ha igy csinal viszsaterek tablettahoz.Amugy ezt nagyon szeretem na de meglassuk tovabbra mi lessz.

Felek is picitt h kitudja milyen bajom ha igy csinalt na de oktoberbe kiderul.

Koszi h valaszoltal.

2273. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 2272. - Anabem)
2012. szept. 15. 21:18
Én az elmúlt két hónapban voltam úgy, hogy megjött a megvonásos vérzés aztán rá két hétre közti vérzés, jó sok, darabos, sötét - gyűrű persze bent - aztán mikor levettem megint megvonásos vérzés új gyűrű fel, rá másfél hétre közti vérzés szintén jó sok, darabos, sötét, elhúzódó. Két és fél éve használom. Sztk-s nőgyógyász le se szart, magándoki azt mondta, hogy el van vékonyodva a méhnyálkahártyám így szüneteltetnem kell most jó pár hónapig a gyűrű használatát. Ott csücsül még két felbontatlan gyűrű a hűtőben, nem tudom mihez kezdjek még velük. Lehet hogy vissza sem térek már rá, hanem majd fél év múlva tablettát íratok fel.
2272. Anabem
2012. szept. 12. 13:25

Sziasztok!

Meg irtam csak nemvalaszolt senki h kepzeljetek szombat este fel9kor kell levegyem s penteken reggel megjott es ugye meg fent volt a gyuru.En hagytam szombat estig rendesen s levettem s most szombaton kell feltegyem az ujjat.

VALAKI JARTE IGY? :(

MAR EGY EVE HASZNALOM IDAIG MINDEN RENDBE VOLT.

OKTOBERBE MEGYEK VISSZA A DOKIMHOZ ES SZOLOK CSAK GONDOLTAM MEGKERDEZEM VALAKI JARTE MEG IGY :((

2271. Teen
2012. szept. 11. 23:06
Holnap kellene megjönnie a mensimnek,de még nem érzem,hogy fájna a derekam...pedig ilyenkor már szoktam...remélem azért nem akar napokat késni emiatt a pár óra csúszás miatt...
2270. Vikinca (válaszként erre: 2269. - D6fd5940b1)
2012. szept. 11. 19:57
Szia! igen a tájékoztató is írja, hogy nem gond ha később veszed le, csak max 4 hétig lehet fönn, addig hat. Az első pár hónapban ( ez pont 2 éve volt) nem mertem fönn hagyni csak három hétig, aztán ráakadtam erre a fórumra ahol voltak nem kezdők, akik már így használták. Szóval fölbátorodtam és kb másfél éve 4 hétig hagyom fönn és utána jön a 7 napos szünet, majd a következő gyűrű. Nekem ez nagyon bevált...kényelmes és mivel nem olcsó mulatság, így egy kicsit spórolósabb is! :)
2269. d6fd5940b1 (válaszként erre: 2267. - Vikinca)
2012. szept. 10. 12:53

4 hétig? :O

miért addig?

és így is tartod a szünetet,vagy leveszed, és teszed is fel a következőt?

2268. Teen
2012. szept. 10. 11:24
jól van,akkor köszönöm a válaszaitokat! :)
2267. Vikinca (válaszként erre: 2265. - Teen)
2012. szept. 10. 08:02
Szia! szerintem sem gáz, főleg ha 3 hét után vetted le, én mindíg 4 hétig hagyom fönn.Lehet, hogy késni fog egy kicsit a mensid, de nem sokkal többet mint amennyivel később vetted le.
2266. d6fd5940b1 (válaszként erre: 2265. - Teen)
2012. szept. 8. 13:17
az a másfél óra nem számít sztem,nyugi! csak annyi van benne hogy lehetőleg ugyanabban az időben.. ha kicsit késel, az nem hiszem h gond :)
2265. Teen
2012. szept. 8. 10:47

Egy kis segítséget kérek! :) Ma reggel 9:20-kor kellett volna levenni a gyűrűt de én hülye elfelejtettem...így csak az előbb jutott eszembe (10:44)...ez mit eredményezhet? Menseskésést? Vagy nem történt akkora gáz,hogy pár órával később került ki?


Várom válaszaitokat,köszi..


T.

2264. Anabem (válaszként erre: 2260. - Anabem)
2012. szept. 7. 07:54

Szia picilany88!

Kepzeld gondoltam elujsagolom h holnap este fel9kor kell levenem es hetfon delelott kell vagyis szokott megjonnie es erre fel ma reggel megjott es holnap kell levennem.Mindezek mellett tegnap nagyon jol ereztem magam nemvolt az a problemam amirol beszeltunk,sot jokedvem volt na de h hamarabb megjott most beijedtem attol.Na de megyek a dokimhoz ,lehet h mar ebbe a honapba elmegyek nemvarom meg az oktobert.Most nemtudom h oruljeke h nemvolt az az idegesseg vagyis annak orulok de h hamarabb megjott az beijeszt :(

2263. Anabem
2012. szept. 7. 07:51
Ja es azt elfelejtettem h szombaton este fel9kor leveszem es hetfon delelott szokott megjonni es errefel ma reggel megjott.
2262. Anabem
2012. szept. 7. 07:50

Sziasztok!Egy eve hasznalom a Nuvaringet idaig kulonosebb problemam nemvolt vele es ebbe a honapba vagyis ma reggel ugy jartam h szombaton este kell levennem fel9kor vagyis holnap es ma reggel megjott.

Valaki tapasztalte ilyet jarte igy?

Kerlek valaszoljatok!!!

2261. evica76
2012. szept. 5. 22:27

Sziasztok! Mikor kezdtétek használni a nuvaringet, mennyire változtatta meg a menstruációkat? Én 1 hete, a mensi első napján tettem be, tehát nem vonok még le belőle következtetéseket természetesen, csak kíváncsi vagyok. Eddig is nagyjából kiszámítható volt a mensim, 28 nap + - 2 nap és 5 nap után már alig alig jött. Most 1 hete jött még és még minden pisilés után határozottan (nem nagyon) piros a wc papír, ami eddig nem volt... Nektek megváltoztatta a mensiteket?


Másik kérdés... tájékoztató azt írja, hogy beáll ezzel ugye a mensi (ez ok) és várhatóan a gyűrűmentes időszakra fog esni. Nomármost 1 hete jött meg, 2 hét múlva kiveszem... várható, hogy 2 hét múlva (vagyis 3 hétre) megjön? Gondolom utána beáll a 4 hetes időközökre... Ez csak a programok miatt fontos :)


Előre is köszönöm! :)

2260. Anabem (válaszként erre: 2250. - Picilány88)
2012. szept. 5. 13:20
Meg csak annyit hogy nagyon erdekes mert tobb honapon keresztul ahogy elkezdtem nemvolt semmi s nost kezdene?Nagyon remelem h nem mert nekem is es a paromnak is nagyon bejott.Megprobalom elviselni vagy pedig hatha visszaalna a regi kerekvagasba.Remenykedem h igen mert most augusztusba nemvettem be tablettat.
2259. Anabem (válaszként erre: 2250. - Picilány88)
2012. szept. 5. 13:17
Szia!Emlekszem.Neharagudj h ilyen keson irok vissza de hamarabb nemtudtam.Amugy mikor az utobbi harom honapban igy voltam mindig ahogy te is irtad heves szivdobogasom van,s egy ido utan nembirom s muszaly bevegyek egy fel tablettat mert egyszeruen nembirom,s a heves szivdobogas melle jon nekem hogy nagyon erzekeny vagyok,es nagyon siros.En onnan vettem eszre h mindig azon a napon tortenik amikor kell levegyem.Egyszer voltam ugy hogy este betettem s masnap reggel na de utana mindig ugy voltam hogy aznap tortent ez amikor kellett este levegyem mert este fel9kor kell levennem.Ez 4 honapja,most szombaton kell levegyem nagyon remelem hogy nem lessz tobb ilyen.Oktoberbe kell menjek vissza a dokimhoz s ha lessz akkor szolok neki.Most augusztusba megusztam h nemkellett gyogyszert bevegyek de megvolt a heves szivdobogas es a siros kedv.
2258. szabcsi22 (válaszként erre: 2257. - D6fd5940b1)
2012. szept. 5. 06:53
Én is örülök:-))))
2257. d6fd5940b1 (válaszként erre: 2256. - Szabcsi22)
2012. szept. 4. 23:39

szupi, akkor megnyugodhatunk :))

örülök! :)

2256. szabcsi22
2012. szept. 4. 15:09
Csináltam tesztet,negatív:-)
2255. szabcsi22 (válaszként erre: 2254. - D6fd5940b1)
2012. szept. 1. 15:12
Azért reménykedem hogy nincs gond,mert nekem akkor is csak kb 3 napos volt mikor gyógyszert szedtem,csak akkor kicsit több volt,de az sem volt sok.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook