Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zolpidem mellé Rivotril? fórum

Zolpidem mellé Rivotril? (tudásbázis kérdés)


7. segítőjótündér (válaszként erre: 1. - Health79)
máj. 24. 12:28

Tapasztalataim szerint, a pajzsmirigyedet és a hormonháztartásodat kellene előbb megvizsgálni, nem csak pikk-pakk hagyni magadat gyógyszerekkel tömni. Csak azért mondom, mert én is így jártam, a pszichiáter már tömött is gyógyszerekkel. Még a neve is téves, mert azok a bogyók nem gyógyítanak, csak elnyomnak. Kérlek olvasd végig, és megérted, a végén pedig leírtam, én hogy jártam.


A hormonok feladata többek között az alvás-ébrenlét ciklus szabályozása is. A pajzsmirigy alulműködés tünetei között pedig a fáradtság, fokozott alvásigény, motiválatlanság, közönyösség is szerepel. A progeszteron pedig támogatja a normál alvási ritmust, így az alacsony progeszteron szint alvászavarokat és álmatlanságot okozhat, úgyszintén az ösztrogén-dominancia.


Depresszív hangulatot okozhat a pajzsmirigy-alulműködés, és a hormonális egyensúlyzavar is okoz ilyen tünetet. A progeszteron egyik fő feladata, hogy csökkenti a szorongást és a depressziót. Az alacsony progeszteron szint depressziót, szorongást, hangulatingadozást okozhat, az ösztrogén-dominancia szintén.


A pajzsmirigy-alulműködés népbetegségnek számít hazánkban, valahogyan mégse fordítanak elég figyelmet rá az orvosok, meg is van a következménye, úgy kapkodják az emberek a tünetekre a hasztalan bogyókat, mint a cukorkákat, pedig inkább a pajzsmirigyet és a hormonháztartást kéne vizsgálgatni, majd helyretenni, ha gond van.


Az okokat kell megfejteni, nem elfedni azt, ahogy a pszichiáterek, egy endokrinológus többet tudna segíteni! Amúgy nagyon durva, hogy az orvosok nem vizsgálnak alaposan, vagy nem küldenek olyan szakemberhez, akinek ez a feladata. Pedig az endokrin rendszer az egész testünk működését befolyásolja. Az endokrin rendszer mirigyek és szervek összetett hálózata. Hormonok segítségével szabályozza és koordinálja a szervezet anyagcseréjét, energiaszintjét, szaporodását, növekedését és fejlődését, valamint a sérülésekre, stresszre és hangulatra adott válaszokat.


Én pajzsmirigy-alulműködéssel és vészesen alacsony progeszteron szinttel (a ciklusom 2. felében) kínlódok, az álmatlanság, nehéz elalvás, kialvatlanság, brutális fáradtság, bágyadtság, zombiság, depresszív hangulat nálam is jelen van, de felkerestem egy endokrinológust, aki a véreredményeim alapján diagnosztizált. Jobb lenne neked is felkeresni egyet, én dr. Mitache Andrást javaslom.


Nem vagy egyedül, de jó lenne végre az emberek tudtára adni, hogy oda kell figyelni az endokrin rendszerünkre! Minden jót kívánok! ❤️

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Health79)
máj. 23. 22:44

Szia!


Ezeket a kérdéseket az orvosodnak kéne feltenni.

Az, hogy ki, miből, mennyit szed nagyon egyedi. Mindenkinek más-más adagolást írhatnak elő.

máj. 23. 20:48
A zolpidem altató,csakis este vedd be,Rivotril 2mg napi 3x1-,az sok!
4. health79 (válaszként erre: 3. - Meer)
máj. 23. 20:46
És működik nálad?
3. meer
máj. 23. 20:12
Ezt orvostól, de minimumum patikustól megkérdezni.. ahogy azt is.. melyik a legolcsóbb, mert igencsak vannak árkülönbségek.. nálam Zolep van 30 db/hó... de gyógyszerek írása orvosi kérdés!
2. health79 (válaszként erre: 1. - Health79)
máj. 23. 20:00
Bocsánat a hibákért!A billentyűzetem nincs jó állapotban,és pokoli kimerült vagyok..
máj. 23. 19:59

Sziasztok!


Kóros almatlanságtól,mélységes depressziótól szenvedek.

Nagyon hosszú lenne.A legyzümmögésre is felkelek már.

Kaptam ma Zolpidem-et.Rivotril-om eddig is vokt.-2mg.

Bevehetem együtt a kettőt?Mennyit?Ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg velem!Köszönettel...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook