Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2044. BerniLázi (válaszként erre: 2040. - Dia991)
2015. okt. 28. 14:24
25 éves koromban kezdtem el szedni, 10 évig szedtem folyamatosan a Yadine tablettát!!! Abbahagyás után 3 hónapra terhes lettem. Született egy csodálatos kisfiam (akkor 35 éves voltam), lassan már 3 éves lesz a kislegény. Most akarok újra tablettát szedni és megint ezt választottam (nőgyógyász dokival megbeszélve)! Nem híztam, nem volt semmi probléma a 10 év alatt. Nekem ez a személyes tapasztalatom.
2043. D.11 (válaszként erre: 2040. - Dia991)
2015. jún. 24. 11:36

Szia!


Én 6 éve szedek fogamzásgátlót, tavaly fél évre abba hagytam és én sem menstruáltam. Kiderült, hogy PCOS-em van. LEhetséges, hogy neked is ez a probléma. Érdemes lenne elmenni vizsgálatokra. Ha ciszták vannak a petefészekben akkor valszínű neked is ez gond. Emellett inzulinrezisztenciára is el kéne menni. Utána kell járni.

Ezek után a doki felirta a yadinet (az endokrinologusok pont ezt szokták ajánlani PCOS esetén!!!)

Mindegyik gyógyszer gáz, nem csak a yadinnal van baj...

2042. D.11
2015. jún. 24. 11:33

Sziasztok! Én fél évig szedtem.

Ez idő alatt a mellem megnőtt, igaz 3-4 hónapig iszonyatosan fájt is :(

A libidóm szinte 0 volt :(

Egyéb gondom nem volt vele

2041. Negra00 (válaszként erre: 2040. - Dia991)
2015. márc. 30. 15:34
Te bármit szedtél volna, így jársz... nem értem, hogy nem tudják, mi a bajod...
2040. Dia991
2015. márc. 20. 22:04
2.5 évig szedtem ezt a szart. 5 éve lealltam vele párom kérésére. Azóta küzdök menstruacios problémákkal amikre egyik doktor sem tudja a választ, hogy mi lehet a gond. Az elhagyását követő egy évben egyaltalan nem menstrualtam azóta próbáltam mindent. Aviva tornaztam, különböző vitaminokat szedtem stb. 4 év után egy vizsgálaton még mindíg kimutatható volt a szervezetemben a yadine. A legutolsó mensimnek február 12en kellett volna megjonnie es most marcius 18an sikerult neki. Könyörgöm mindenkinek aki szedi hogy azonnal hagyja abba mert nagyon nagy baj lesz. Én már meddő lettem. Te is az szeretnél lenni?
2015. febr. 23. 09:05
nem ismerem
2038. Kisritu
2015. febr. 21. 10:22
sziasztok. régebben en is szedtem yadinet. egy hónapig en is pecsételtem tole. aztan minden rendben volt. talan a hangulatomon éreztem a hatasat, ingerlekenyebb voltam. de mindenki mashogy reagal. egy barátnőm mondjuk hizott tole en tartottam a sulyom vagy inkabb fogytam.ugyis azt irja a doki ami a legjobb. egy alapos vizsgalat Legyen mindenkepp gyogyszeriras előtt
2015. febr. 16. 04:28
et nem ismerem.
2036. Puffogi
2014. okt. 25. 12:28

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni. A menzeszem első napján október 11-én el kezdtem szedni a Yadine nevű fogamzásgátló tablettát. A beteg tájékoztató alapján azonnal hat. Én a hetedik nap közösültem a párommal, akkor már véd a gyógyszer vagy még teherbe eshettem? 14 napja szedem és még mindig vérzek (valószinűleg pecsételő vérzés), de nem teljes mértékben hanem csak egy kicsit. Ez normális? Ha igen mikor fog elmúlni?


Köszönöm a segítségeteket!

2035. Andriola
2014. okt. 3. 07:40

Sziasztok!

Pár kérdés merült fel bennem és gondoltam megkérdezem itt.

Még soha nem szedtem fogamzásgátlót, Yadine az első. Szeptember 9-én kezdtem (a menzeszem első napján) és kereken egy héttel később este, védekezés nélkül voltunk együtt a párommal. Akkor még nem olvastam a fórumot, csak utána és kicsit megijedtem, hogy lehet korai volt még a dolog... Még mindig motoszkál bennem ez a gondolat.

Aztán az első levél kb. közepén jártam, amikor jelentkezett a pecsételő vérzés. Bár inkább volt barna folyás, nem túl vészes, de mindennap volt. Most, kedd óta tartom a 7 napos szünetet (most van a 4. nap) és nem jött még meg. Csak egy nagyon gyenge kb. pecsételő vérzésre emlékeztető vérzésem van kb. 1.5-2 napja. Az lenne a kérdésem, lehetséges az, hogy mivel az első levél alatt szinte végig pecsételtem, nem jön meg a 7 napos szünetben? Vagy mindenképpen meg kéne jönnie? Esetleg elhamarkodtuk a védekezés nélküli együttlétet és teherbeestem? (Tesztet szeretnék csinálni a 6.-7. gyógyszermentes napon, csak megvárnám azt, hogy megjön-e a menzeszem addig vagy sem).

Nektek mi a vélemenyetek? Tapasztalataitok?


Egyébként így egy hónap után a tapasztalatom a bogyóval kapcsolatban:

Semmi mellékhatás nem jelentkezett - csak a pecsételés. Pár nap volt, amíg nem kívántam a szexet, de azóta az is elmúlt, újra a régi vagyok. Sőt, néha azt érzem, fel tudnám falni a páromat. :)

Illetve, ahogy többen írtátok, nekem is nőttek picit a melleim.


Köszi a segítséget!

2034. katiczabogarka (válaszként erre: 2033. - Probako)
2014. aug. 21. 15:47
Amióta szeded végig volt mellette pecsételő vérzésed? Mert lehet neked sem ez a legjobb választás, érdemes lenne nőgyógyászhoz menni konzultálni...
2033. probako
2014. aug. 10. 11:58
Én vérezgetek tőle állandóan... Pedig jövő héten mennénk a tengerhez. Nem tudom mit csináljak?! Szerintetek fürödhetek így?
2014. aug. 3. 02:22
Én két napig bírtam szedni...következő tüneteim lettek tőle: erős fejfájás, fülzúgás, szédülés és hányinger, amit nem tudok másnak tulajdonítani, mint a tablettának. Enni nem ettem semmi különlegeset mást nem szedtem be, nem tudom elképzelni mi bajom lehet, ha nem az, hogy nem megfelelő számomra ez a fogamzásgátló. Ha valakinek kell három havi adag amiből hiányzik két tabi az szóljon bátran odaadom.
2031. RITA1970
2014. jan. 8. 14:15
vkinél ilyen panasz,Yadine szedése mellett :?apró "duzzanat,csomó "a mellben ,ami fáj ,(eddig csak mellfeszülés szokott lenni ,vagy az egész fájt),a "menzesz "elött és mire vége ,arra az is eltűnik.
2030. Lara82
2013. okt. 6. 23:31
Igen, teljesen rendben szedem, viszonylag ugyanakkor esténként, és még csak 1 hete szedem a menzesz óta.
2029. 657cb515d9 (válaszként erre: 2028. - Lara82)
2013. okt. 6. 15:38
Rendesen szeded? Úgy értem nem hagytál ki vagy toltad el?
2028. Lara82
2013. okt. 6. 11:39

Sziasztok!

2008 tavasza óta szedek yadine fogamzásgátlót, és eddig nem volt vele semmi bajom.

De ma olyasmi történt, amt eddig még nem tapasztaltam.

Múlt héten menstruáltam (csütörtökön múlt el) és ma reggel megint rendes menstruációs vérzésem van.

Mivel sose fordult elő ez velem, nagyon aggódom, hogy mi történik most velem.

Természetesen megyek majd orvoshoz, de leghamarabb max csütörtökön tudok, így jó lenne vmi támpont vkitől, akivel megesett már ilyesmi, hogy mik lehetnek ennek az okai, mennyire aggódjak?

Előre is köszönöm!

2013. júl. 20. 16:41
Sziasztok! Szeretnék eladni 4 levél yadinet, mert abbahagytam a szedését, lejárat: 2015.05. Ár: 10000 Ft. Személyes átvétel Budapesten (lehetőleg belváros) Érdeklődni priviben! Szép napot!
2026. Nicole_89
2013. febr. 6. 10:35
Sziasztok!Még 2 szem Yadine-om van a következő menszeszig és mégis tegnap már pecsételően véreztem. Pedig 1 szemet sem hagytam ki. Ilyen még nem fordult elő pedig már másfél éve szedem. Esetleg történt ugyanez valakivel? Mitől lehet? Köszi!
2012. dec. 28. 18:02

Sziasztok,probalom roviden osszefoglalni en mit tapasztaltam mindossze ket honap alatt:


negativumok:

-szinte allando szedules,fejfajas

-mindig szomjas voltam,kiszaradt a szam,attol fuggetlenul,hogy mennyit ittam

-egy honap alatt hiztam 4 kilot ettol a gyogyszertol

-a libidom a nulla fele kozelitett

-feher foltok jelentek meg a karomon ami meg most sem mult el pedig mar abbahagytam a szedeset

-soha ,de soha nem volt problemas a borom,miutan mar nem szedtem a gyogyszert,egybol pattanasos lettem...

pozitivum: csak 3 napig tartott a menstruaciom


a fentiekbol azt hiszem ertheto,miert is dontottem ugy,hogy nem szedem tovabb.Ezek csak az en egyeni tapasztalataim,lehet masnak bevalik ez a gyogyszer..

2012. nov. 8. 13:35

Sziasztok:)

Végtelenűl hálás lennék, ha valaki tudna nekem tanácsot adni,mivel nekem nem sok tapasztalatom van e téren.Arról lenne szó,hogy Most kezdtem szedni 2012.10.25-én a Yadine nevezetű tabletát.25 -én vettem be az elsőt a menszesz első napján,szedtem november 4 -ig muszály volt le tenni mert szédültem furcsa bizsergést éreztem az elő pár napban pontok is kijöttek rajtam, de az még talán betudható a tejalergiámnak is.Ehez hozzá társúlt még az is ,hogy folyamatos barna folyásom volt és még van is pedig 4 napja már nem is szedem.Barna folyás is érdekes mert hol világosabb hol sötétebb.7 évvel ezelött ugyanezt szedtem vagy 2 -éven át semmi bajom nem volt tölle.Ezért mertem megint feliratni a háziorvosommal.Sajnálom a dolgot,hogy szerintem nem bírja a szervezetem, mert elötte pontos ,tökéletes menszeszem volt.Nőgyógyászati problémám nincs.Most ép keresek egy nórmális nőgyógyászt de még nem találtam.Jó lenne tudni meddig tart ez?Mi lehet ez potosan mi a teendő ilyenkór?Ha valakinek van tapasztalata -e téren és tudna nekem tanácsot adni megköszönném és hálás lennék érte.Köszönöm előre is.

2023. luszike2
2012. aug. 3. 19:03
sziasztok.hat en 7eve szedem a yadint.eddig nem volt nalam semmi tunet hogy nem kene.de most kicsit aggodok,lehet hogy mehnyakrakom van,egyenlore csak a tuneteirol olvastam,de ugy nez ki,ha igen szerintetek lehet a gyogyszer mellek hatasa hossszu tavon? amugy epp ma tunt fel hogy majfoltok jelentek meg a homlokomon is es ez a mellek hatasa lehet mert az en csaladomban ez sem jellemzo. valaki erta hogy szunetelteti a gyogyszert,aki nem akar meg terhes lenni az ne tegye,en is kiprobaltam csak egy honapig es terhes lettem.mire bementem az orvoshoz es mondtam neki hogy ugy tudtam hogy ido kozonkent lell .az orvos azt valaszolta ezeket az uj fajta gyogyszereket mar nem kell szuneteltetni. irjatok kerlek a kerdesemre.koszonom.
2022. Muriel22
2012. jún. 26. 22:41
Hello! Valakinek 7 szem yadine nincs? Köszi szépen!
2021. kisBea
2012. jún. 23. 18:34
bocsi...volina-t szedtem, bár előtte meg yadine-t...de ugyanaz a 2
2020. kisBea
2012. jún. 23. 18:32

sziasztok!

Már több mint 1 hónapja abbahagytam a yadine szedését, de még mindig nem jött meg. Szedése előtt is rendszertelen volt a mentruációm...volt, hogy 35-39 napra jött meg. Most 33 napnál tartok, meddig várjak?

2019. Lacrymosa
2012. jún. 12. 08:25

Hello Nektek!

Én az utolsó vérzésem után nem kezdtem el szedni a következőt, kicsit pihentetni akarom a szervezetemet mert más gyógyszereket is szedek. Ennek már pár nappal több mint 1 hónapja és nem jött még meg a menstruációm. Terhesség kizárt.

Régebben is volt, h abbahagytam, de 1-2 hónapig képzeljétek, még úgy jött meg, mintha szedném. Napra pontosan. Utána is rendben voltam.

Ugye nem kell paráznom? Az lehet, h a hosszú gyógyszerszedés miatt az első hónapban nem történik még peteérés?

2012. jún. 11. 20:40
Sziasztok :)? én is yadinét szedek már két és fél éve, minden tökéletesen működik, nincs hányingerem, nem fáj semmim, stb. Viszont most volt olyan hogy sajnos külföldön tartozkodom majdnem két honap késéssel fogom tudni elkezdeni a tabit, volt már igy valaki aki több mint 7 napot hagyott ki? Változott valami, vagy kavart meg valamit? Valami vélemény, tapasztalat? Köszi előre is :)
2017. mothertiger (válaszként erre: 2002. - ALMA1980)
2012. ápr. 22. 14:02
Àllandó hányinger, gyomorgörcsök, ráadásul a nemi vágyam lecsökkent a nullára. Annyi jó volt benne, hogy a pattanásaim elmúltak, meg a cisztáim kezdtek visszahúzódni. De váltottam, mert elegem volt abból, hogy folyton hányingerem volt. :P
2016. ALMA1980
2012. febr. 8. 20:40
Én szedtem de 1 hétig voltam jól,utána hányinger, állandó fejfájás és vérzés.1 hónapig volt meg .Abbahagytam azóta semmi gond, nekem nem vált be.
2015. Susy1025 (válaszként erre: 2013. - Molly38)
2012. jan. 26. 20:43
Köszönöm a válaszodat.Remélem nekem se lesz problémám ezzel a gyógyszerrel.:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook