Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2134. sinkagitta (válaszként erre: 2131. - Sunshine01)
2012. jún. 4. 09:13
nekem nem volt gond a felhelyezéssel. mivel még újdonság az egész gyakran ellenőrizgetem, néha kicsit lejjebb volt, de akkor megigazítottam. szeretkezés közben minket nem zavar, aktus után le szoktam öblíteni. sokan írták hogy elég lent van nekik, ez nem okoz problémát,lényeg, hogy a hüvelyben legyen, nem lesz kisebb a hatása.szerintem ne izgulj;) majd megtalálja a helyét:D
2012. jún. 3. 18:40

Ettől nem lesz más ízű,illatú ott??

Tudom kilehet venni addig,de akkor is kíváncsi vagyok, orális szexnél sem észrevehető?

2012. jún. 3. 18:36
helyesbítek: "kieshet"
2012. jún. 3. 18:35
Szeretném ismét kérdezni ... lehet ezt egyáltalán rosszul feltenni???? Nekem lemászik a helyéről :((( Csak én "bénáskodom", vagy ez másnál is probléma? (a betegtájékoztatóban a melléhatások közt van hogy: kiesik :)
2130. Sunshine01 (válaszként erre: 2128. - Sinkagitta)
2012. jún. 3. 18:31
Én mindenhol ezt olvastam ahogy Te is írtad:D Elvileg nem kell félni, feketén-fehéren így van, egyből véd akkor. /De én inkább félek:))) az 5.napnál tartva:) Na most jól megnyugtattalak mi?
2012. jún. 3. 14:16
amúgy tök gáz hogy összevissza fordítgatják a betegtájékoztatót, meg ahogy olvastam kb. az összes nőgyógyász mást mondott.. :D és akkor döntse el az ember lánya hogy mégis hogyan kell alkalmazni!
2012. jún. 3. 14:04

[link]

ezen az angol oldalon azt írják, hogy ha a ciklus 1. napján felteszed a gyűrűt, nem kell más fog.gátlót használnod, rögtön véd(ha jól fordítottam) de ha 2-5. napokon helyezed fel akkor kell még az első 7 napban! akkor nyugtassatok meg, nem kell félnem ugye?:)

2012. jún. 3. 12:39
sziasztok! most van fenn az első nuvaringem, úgy ahogy kell felhelyeztem a menzesz első napján- hétfőn- de most már vasárnap van és még mindig pötyögök!láttam többen írták, szóval egyenlőre nem izgulok.amúgy eddig kényelmes és a libidóm az egekben van.viszont más védekező eszközt nem használtunk az 5. nap után, tudom hogy azt írja hogy 7 napig mást is használjak, de elvileg még menstruáltam ergo nem lehet baj! ugye??
2126. 83ff5144bd (válaszként erre: 2120. - Sunshine01)
2012. jún. 2. 20:57
tudom hogy nincs 100%os megoldás.. vagyis..de van... :D ha nem csinálja az ember.. :D
2125. Sunshine01 (válaszként erre: 2123. - Tiszke)
2012. máj. 31. 20:56

:))))))))))hahaaa hát lehet tényleg, hogy a te "összeesküvés-elméleted"-ben van igazság:)) Hormonális fogamzásgátlás = no sex ...ez a legbiztosabb védekezés:))

Ha meg kívánja az ember akkor szenvedni kell valami kényelmetlen akármivel. Egyszóval igen jól bosszút áll a természet mi? XD


Én még csak a 3.napnál tartok, nem tudok még róla véleményt alkotni, csak hogy el akar hagyni:))))


Két hónap alatt biztos visszajön a "régi kedved" meg fogod látni ez okozza-e, de szerintem tuti biztos.

2124. Tia92
2012. máj. 31. 20:19

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van e valaki, aki fogamzásgátló tabletta mellékntekhatása miatt ( nálam fülfájás volt) miatt tért át a Nuvaringre, ha van milyen gyorsan szüntek meg a tünetek? Az orvos szerint 3hónapon belül meg kell szünnie, de ez nekem kicsit tág....

2123. tiszke (válaszként erre: 2122. - Sunshine01)
2012. máj. 31. 20:16
Párom és engem is szex közben zavar a gyűrű, így arra az időre kivesszük (naponta max.3 órát lehet kint úgy, hogy nem csökken a hatása), így ugyanannyi a kényelmetlenség mint az óvszerrel. Persze érzésre a páromnak jobb, de az is nem lenne jobb, ha ugyanúgy vágynék rá mint a gyűrű előtt? min. két hónapot megpróbáljuk gyűrű nélkül - szerinted annyi idő alatt érezhető a változás? amúgy gyártottam "egy összeesküvés-elméletet" - nem azért olyan jók a hormonális fogamzásgátlók Pearl-indexei, mert mellettük a nőknek egyre kevésbé van kedvük és egyre kevesebbet szexelnek?:)
2122. Sunshine01 (válaszként erre: 2121. - Tiszke)
2012. máj. 31. 19:22

Én már szedtem anno régen tablettát igen sokáig, és sajnos ez a tipikus tünet - majdhogynem elkerülhetetlen - fejfájás és libidó nem csökkenés hanem libidó padlóra kerülés! -

--- aztán abbahagyja az ember, megjön a kedv és jönnek a kényelmetlen kínlódások. És újra hormonális kényelem... és ördögi kör:))))))))))))))


Pedig erre azt mondják nincsenek kellemetlen mellékhatások mint a tablettánál, mert lokálisan hat.. de a hozzászólásokból nem ezt látom. :o

2121. tiszke (válaszként erre: 2113. - Sunshine01)
2012. máj. 31. 19:07

Szia!


nekem furcsa mód úgy volt, hogy az első gyűrű "jól megtalálta a helyét", de valahogy a második mindig lejjebb csúszott nem tudom miért. (most vagyok a második gyűrűmentes időszakban). elvileg ha már a menstruáció első napján felhelyezed akkor a 7 napot se kell várni (ez van a tájékoztatóban és a netes cikkekben- nem hozzászólásokban is!) - mi is csak a vérzés végét (4-5 napot) vártuk meg. ha a menstruáció többedik napján helyezed fel akkor kell várni 7 napot. úgy tudom a kombinált tablettáknál is így van, bár én még nem szedtem.

ha elhasználtam a harmadik gyűrűt is, én szeretnék "szünetet" tartani, kíváncsi vagyok, hogy a gyűrű miatt csökkent ennyit szexuális késztetésem, vagy már nem akkora "lángolás" mint az elején? meg azt hiszem fejfájósabb is lettem...remélem neked jobban bejön.

2120. Sunshine01 (válaszként erre: 2117. - 83ff5144bd)
2012. máj. 31. 18:59

Szerintem a hormonális fogamzásgátlás a legbiztosabb a sok sok lehetőség közül. Hogy tabletta-e vagy gyűrű..egy és ugyanazon lényegen alapul...De 100% nincs. Ennél sem. Ilyet sehol sem fogsz hallani szerintem.

Itt a biztonságot és kényelmet kell mérlegelni a kellemetlen mellékhatásokkal szemben...

2119. 06718ca650 (válaszként erre: 2116. - Ilona031)
2012. máj. 31. 18:53
én is így tapasztaltam, mintha tudná mikor kell kijönni. :D
2118. Sunshine01 (válaszként erre: 2116. - Ilona031)
2012. máj. 31. 18:51

Szió!

Köszönöm Ilona!!! Remélem is hogy megtalálja a helyét:)))))) És azt is remélem, hogy csak ennyi kellemetlenség lesz vele más nem is...

2012. máj. 31. 17:19

én júniusban tervezem elkezdeni :)

viszont szeretném tudni kb. mennyi ezzel a teherbeesés aránya(alkalmazása alatt)?

nem netes adatokra vagyok kíváncsi, hanem saját tapasztalatotokra, véleményetekre..

köszönöm! :)

2116. ilona031 (válaszként erre: 2113. - Sunshine01)
2012. máj. 31. 16:52

Szia!

7-10 nap én megvártam a 10 napot biztos ami biztos!Már lassAN 2-2,5 éve használom eleinte nekem is így volt,de a felhelyezést követően pár nappal megtalálja a helyét,viszony a 3 hét közeledtével mintha ki akarna jönni,ez az én tapasztalatom.Remélem segítettem:)

2115. Sunshine01 (válaszként erre: 2114. - Csillagpor2)
2012. máj. 31. 14:46
Persze!!!
2012. máj. 31. 14:17

Sziasztok!


Gyűrűmentes időben ugye védettek vagyunk? Csak mert azt írja a kis füzetecske, de biztosra szeretnék menni! :) Ez lesz majd a második gyűrűmentességem.


Köszi a válaszokat!

Anna

2012. máj. 31. 13:56

Sziasztok!

3 napja használom, tehát még nem érzek semmi "mellékhatást" vagy kellemetlenséget, viszont állandóan attól félek hogy kiesik. Normális ez így? Az biztos hogy jól teszem fel, de azért is lecsúszik mire legközelebb ellenőrzöm... Másnál nincs ilyen probléma??? Tudom, hogy a hüvelybeli helyzete mindegy, de azt sem gondolom, hogy naponta kéne visszanyomkorászni... :(

A másik kérdésem, hogy itt többektől olvastam, meg kell várni az elsőnél az 1 hónapot, mire a védettség tökéletes...viszont a papírjában és a weblapján, sőt mindenhol egyértelműen csak 7 napot említenek. Akkor az egy hónapot miért is kell? Köszönöm előre is a válaszokat.


/Egyébként az ára tényleg gyógyszertárfüggő... most 9100.- ért vettem de láttam már 12000.- körül is./

2112. kiralylany1991 (válaszként erre: 2110. - Picilány88)
2012. máj. 25. 21:31

Hát remélem a 2. gyűrűnél minden rendben lesz már. Vasárnap kell levennem, és olyan, mintha már most megjött volna. Tényleg hat a fogamzásgátlás, mert így nincs szex :D

Szóval kíváncsi leszek, hogy a gyűrűmentes időszakban is újra megfog-e jönni, vagy most milesz... :/

2111. picilány88 (válaszként erre: 2102. - Gacs)
2012. máj. 25. 21:01
Nekem tapasztalatom nincs, de a dokim mikor ajánlotta a gyűrűt, akkor erre rákérdeztem, h mi lesz később. és mondta h a felesége is azt használt, náluk a köv hónapban már meg is fogant a baba.de ahány ember...
2110. picilány88 (válaszként erre: 2109. - Kiralylany1991)
2012. máj. 25. 20:59
Hát nekem nem volt szerencsére egyáltalán ilyen, de a régebbi kommentekből ítélve, szinte mindenkinek máshogy történt. valakinek szinte végig pecsételte az 1. hó-t, valakinek pár nap pl.... elég kellemetlen lehet, nekem pl nagyon erős görcsöm volt az első hónapban, mintha végig meglett volna, sajna ez ezzel jár :/ de utána rendbe jönnek a dolgok
2012. máj. 22. 22:27

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni gyakorlott Nuvaringes csajsziktól :)


Most használok először fogamzásgátlót, és május 6.-án tettem fel a Nuvát. 3 nap után elmúlt a mensi, de azóta barnás pecsételés van minden nap. Illetve ma és tegnap a barna szín átváltott pirosra (gondolom áttöréses vérzés) ugye?

Illetve nektek meddig tartott ez a vérezgetés a ciklus közben?

Köszönöm előre is a válaszokat :)

2108. tiszke (válaszként erre: 2107. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 18:26
biztos hogy peteérésed volt?megszakítással voltatok együtt?
2012. máj. 22. 16:37

sziasztok!késtem 3napot a felrakással,és a 2.napon peteérésem volt és együtt voltam a párommal mekkor a teherbeesés esélye?

kössziii előre is

2106. 06718ca650 (válaszként erre: 2104. - Szeszi71)
2012. máj. 21. 21:17
én is ki mertem. 3 órát lehet kint. :)
2105. tiszke
2012. máj. 21. 19:07
Pedig benne van a tájékoztatóban, hogy 24 órán belül max. 3 órát kint lehet. az mindegy hogy szex közben van-e ez, a hormonokat így is rendesen leadja. ha visszaolvasod a hozzászólásokat elég sokan csinálják így. de ha nem zavar egyikőtöket sem, akkor ne vedd ki, így nincs rá esély, hogy elfelejtsd visszatenni.
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook