Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2679. Mayaa88
2017. nov. 17. 20:18

Sziasztok.

5 hónapja szedem, minden levélnél más mellékhatás (minden levelet más napszakban szedtem).

Első hónap: kimerültség, letargia, mell feszülés

Második: hányinger minden este, elkezdett hullani a hajam.

Harmadik: hajhullás

Negyedik: hajhullás, étvágytalanság

Ötödik:gyakori fejfájás, hajhullás

Ja, és a szedése óta kb fele a libidóm, de szerencsére így is maradt:)

Azt vettem észre, akkor a legjobb a közérzetem, ha este 5-kor szedem. Lehet, csak én látok összefüggést?!

Most egész jól érzem magam, hajhullásom is helyreállt, úgyhogy nem tervezek gyógyszert váltani.

2678. renyh
2017. máj. 31. 09:19

Sziasztok!


Négy hónapja szedem a gyógyszert, előtte 7 hónapig Missee-t szedtem. Ezidő alatt soha nem hibáztam, viszont 05. 17-én a 14. szemet fél nappal később vettem be. A betegtájékoztatót olvasva úgy döntöttem, hogy a 21. szem után nem tartokk szünetet, egyből elkezdem a következő levelet. A harmadik nap óta barnás folyásom van.

Tudom, hogy ha nem tartunk szünetet, a levél vége felé jöhet a folyás, de nálam ez még csak az eleje.

Baj lehet?

2677. cuczu
2014. ápr. 22. 22:27
sziasztok! Hát ez szomorúan hallom:( nekem is azt mondta h PCO-s a petefészkem de hogy ráérek vele foglakozni vele ha babát szeretnék:( Amugy én elkezdtem szedni a barátcserjét 1 hónapja néha olyna mintha megjönne de amugy semmi :( Szerintetek érdmes megint elmenni dokihoz? Vagy mi lesz igy? én nagyon félek h utána nagyon nehezen esek teherbe 2 éven belül szeretnék már babát :(
2676. Eni86
2014. ápr. 18. 20:18
Ma derült ki, hogy PCO-s lettem időközben, amit a tabletta elrejtett. Nehéz elfogadnom, mert fogamzásgátló szedése előtt semmi bajom nem volt. :(
2675. Eni86
2014. ápr. 13. 17:04
Sokan írják, hogy bevált, 2 évvel ezelőtt én is ezt írtam volna. Nem akarok ijesztgetni senkit, de 4 évig nekem se volt bajom vele(vagy csak nem tűnt fel), illetve ki tudja, hogy mikor kellett volna abbahagyni, hogy ne borítsa fel teljesen a hormonháztartásom. Petefészek gyulladással és hüvelygombával kezdődött, ekkor mondta a nődoki, hogy váltani kéne... tavaly szeptember 8-án hagytam abba végleg, 3 hónapig nem jött meg, utána 2x 40 napra, most meg 55 napja semmi...
2674. krisztofer anyukája (válaszként erre: 2673. - Cuczu)
2014. ápr. 10. 13:24
Szia ebben a pillanatban értem haza a nőgyogyásztól 9 év után tavaly szeptemberben abbba hagytam decemberig megvolt azota nincs meg .most várjuk hogy megjöjjön és mondta ne szedjem többet mert felboritott nekem mindent.
2673. cuczu
2014. ápr. 2. 17:33
én 3 évig szedtem, nem volt semmi problémám vele, szerencsére hányingerem sem volt, (nem úgy mint a gracialltol) viszont most abbahagytam és 3 hónapja nem jön meg a menstruációm, lehet h ez nem a tabletta miatt van, hanem úgy ámblokk mert abbahagytam és most felbojdult minden:)
2672. picurka13
2013. dec. 17. 09:36

Sziasztok!

Ha valaki még járna erre tudna nekem segíteni?

A második levél Yasminellé-t szedem most be, előtte nem szedtem semmilyen tablettát. Még 2 szemem van, de már tegnap is vérezgettem egy kicsit, meg ma reggel is. Nem olyan sokat, csak mikor pisilek, akkor olyan a wc-papír. Mitől lehet ez? Az első levélnél semmilyen problémám nem volt, meg is jött rendesen a 7 napba, el is múlt. Dokihoz, majd csak 30-án tudok visszamenni.

2671. Csilla1983.09.28 (válaszként erre: 2644. - Kisvirág1990)
2013. jún. 3. 08:50

Szia!

Igen, ha a menstr. első napján kezded el szedni, már akkor védelmet nyújt! Akkor van baj, ha a menstr. 2. napján kezded el. Ilyenkor 1 hétig máshogy is, ún. kiegészítő védekezést is kell alkalmazni! Pl. :gumi.

.. szia

2670. hungarita (válaszként erre: 2669. - Jazmin1988)
2013. máj. 17. 23:53
Ugy is vannak csomagolva gyarilag, hogy egy dobozban 3 havi adag van, tehat eleg egyet feliratni a dokival.
2013. máj. 4. 23:26

sziasztok!


a fogamzásgátló tablettákat kiírják még 3 hónapra, hogy ne kelljen havonta menni gyógyszerért?szigorítottak a receptfelíráson?

vagy ez csak a többi gyógyszer esetében igaz?

2668. L.Niki18 (válaszként erre: 2667. - Andi6020)
2013. ápr. 1. 08:11
Igen, de azt is írja, hogy ha szerdán kezdte el a levelet szedni,akkor a következő levél szedése is ugyan azon a napon kezdődjön, tehát az én esetemben szerdán. Szóval így már nem egyértelmű. Ha csak annyi lenne leírva amit te írtál,akkor nekem is egyértelmű lenne! :o)
2667. andi6020
2013. márc. 31. 20:56

"Az utolsó Yasminelle tabletta bevételét követő 8. napon (ez a 7 napos tablettaszünet után van) kell elkezdenie a következő csomag szedését, akkor is, ha a vérzés még tart vagy megszűnt."


Nekem elég egyértelműnek tűnik.

2666. Andika76 (válaszként erre: 2665. - L.Niki18)
2013. márc. 31. 20:53
Szia! Én is a Yasminelle tablettát szedem már elég régóta. Szerdán fogy el és következő hét csütörtökön kell bevenni az első szemet. :)
2665. L.Niki18
2013. márc. 31. 20:50
Elkezdtem szedni a Yasminelle tablettát. Szerdán fogyott el az első levél. Most akkor jövő héten szerdán kell elkezdeni a következő levél szedését, vagy a 8. napon, tehát csütörtökön? Mert a tájékoztató úgy írja, hogy a 8. nap ez pedig csütörtök. De viszont olyat is ír, hogy amelyik napon elkezdted szedni a következő héten ugyan azon a napon szedd be az elsőt. Most akkor mi van? Köszi a választ. :o)
2664. L.Niki18
2013. márc. 31. 20:48
Yasminelle fogamzásgátló tabletta szedése...
2663. 06718ca650 (válaszként erre: 2662. - Secreta)
2013. márc. 6. 19:00
hű, örülök. :) nekem van tőle kis bajom, a szokásos hüvelyszárazság, de egyéb nem. a bőröm alakul, előtte borzalom volt gyógyszer nélkül, és a görcseimet is elfelejthetem. mellnövekedést nem taoasztaltam, de elférne. :)
2662. secreta
2013. márc. 5. 19:58

Én 2 éve szedem..nekem semmi negatív mellékhatása nem volt.

A bőröm szebb lett és megnőtt a mellem:)

2661. secreta (válaszként erre: 2644. - Kisvirág1990)
2013. márc. 5. 18:23

Én ezt szedem lassan 2 éve:)


Igen, azonnal véd..én nem vártam ki a 7 napot se!


A fő kérdésre a válaszom: Nekem semmi rossz hatása nem volt.. De pozitív volt: a bőröm nem pattanásos és megnőtt tőle a mellem.

2660. Erika1015 (válaszként erre: 2659. - Szilvi54321)
2013. jan. 31. 20:48
Szia,Magyarországból vagy Németböl ?
2013. jan. 28. 15:50
Sziasztok! van egy levél felesleges Yasminelle-m (21 db), 2017 februárban jár le.... ha szüksége lenne rá valakinek, írjon, megbeszéljük....
2013. jan. 8. 17:49
örömmel olvasom, hogy ennél is sokan szenvednek a mellékhatásaitól. nagyszerű. -.-
2013. jan. 8. 17:43
nekem ma írta fel ezt a doki, slőtte szedtem belarát, milligestet, használtam nuvaringet. mindtől lett valami, vagy hízás, vagy szárazság, vagy csökkenő libidó. de nem tudok enélkül élni, olyan görcseim vannak. meg az arcom is nagyon pattanásos lett mióta abbahagytam. hát kíváncsi vagyok, mi lesz.
2656. 06718ca650 (válaszként erre: 2653. - Buberta)
2013. jan. 8. 17:41
megkérdezhetem mi a legleg?
2655. Pici Manócska (válaszként erre: 2653. - Buberta)
2013. jan. 7. 14:26

Igen tudom én is ismerek olyat...párkapcsolatba élek 2éve..és legalább még az elkövetkezendő 1.5évben nem vállalunk babát..mert a második sulimból annyi van hátra....

persze ha becsúszik szívesen látjuk hisz két év együttélés után nem lenne gond...és szerintem mellette is menne a suli...

ám most lehet egyéb okok miatt abba kell hagynom...kicsit felborult a hormonháztartásom és most úgy néz ki egyenlőre semmi gyógyszert nem szedhetek...

de majd a következő 1.5évben védekezünk másképp, hisz annyi más lehetöség van...

2654. kilteh
2013. jan. 5. 10:35

Énezt szedem, miután az előző gyógyszerem megszűnt, nincs vele semmi problémám azon kívül, hogy menzesz előtt pár nappal annyira feszülnek a melleim, hogy hozzányúlni sem bírok.

Nekem teljesen megfelel a Yasminelle, ezen kívül semmi bajom nincs vele.

2653. buberta (válaszként erre: 2652. - Pici Manócska)
2012. dec. 11. 11:29

Nem ijesztgetni akarlak, de az azért tény, és tisztában kell lenni vele, hogy ez sem 100%-os módszer. Persze, ez az egyik (mert NEM a legleg!!) legmegbízhatóbb módszer, de igen, emellett is teherbe lehet esni, én is több ilyen esetről olvastam.

Szerintem ezzel csak egyszerűen tisztában kell lenni, és amúgy is, alapvetően az ember azzal fekszik le (főleg óvszer nélkül!!), akitől adott esetben teherbe esne...normális esetben..

De nyugi azért, mert sokkal-sokkal többen vannak, akik szedik és nem esnek teherbe mellette.

2012. dec. 3. 14:46

Sziasztok...

Én kicsit 1.5éve szedem a Yasminelle tablettát...nekem semi jelentkeztek mellékhatások, csak annyi hogy kevesebb a menzeszem de ez elvileg minden tablettánál így van.

Én nem híztam meg tőle..sokan viszont igen...

Most olvastam nemrég egy cikket...ami kicsit megijesztett bár az ilyen rémhírekben nem szoktam hinni...

és azt is olvastam, hogy nagy az esély a teherbe esésre...

de ahogy olvasom sokan vannak akik már régóta ezt szedik és semmi bajuk....

2012. nov. 26. 18:49
pontosabban 30 %-kal olcsóbban...
2650. dia_92
2012. okt. 27. 12:19

Sziasztok!

Én is leírom a tapasztalataimat a Yasminelle-ről,igaz én még régebben szedtem,és csak 3hónapig,de hátha tudok segíteni v bármi.

Én soha nem voltam pattanásos,legalábbis az arcomon,nah ettől a gyógyszertől elég fájdalmas kis dudorok jöttek rám.Minden reggel arra keltem fel,h fáj a mellem,mintha húzták volna őket.Fájt a fejem elég sokszor és a szexet sem kívántam,pedig nekem mindig is nagyobbak voltak az igényeim.

Ezz épp elég volt nekem,elmentem sz orvoshoz,hogy 3hónap után sem javult a helyzet,ezt én nem bírom tovább.Megértett persze és felírta a Lindynette 20-at,nekem ez a gyógyszer vált be.

Mindenkinél máshogy hatnak ezek a gyógyszerek,de ha valami negatív tapasztalatotok van,akkor merjetek váltani.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook