Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a hüvelygyűrűt tekintve? (hüvelyi fogamzásgátló) fórum

Milyen tapasztalatok vannak a hüvelygyűrűt tekintve? (hüvelyi fogamzásgátló) (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 24. 10:52
Ha használtál már az előző hónapban valamilyen hormon tartalmú foggátlót akkor kell az első nap feltenni.
2012. júl. 23. 19:00

Sziasztok!

Nekem ma írta fel a Nőgyógyász a NOVARIN gyűrűt és nem tudom mit gondoljak,mert nekem azt mondta hogy a menses utólsó napján kell felhelyezni a gyűrűt,és pl a tájékoztatóban azt írja a menses első napján!

Most akkor mit tegyek segítsetek légyszi!!!!

Köszönöm neketek előre is!!!

2012. jún. 19. 13:32

Sziasztok!

Azt szeretném kéredzni, hogy ki mennyire tapasztalt hüvelyi fertőzéseket a gyűrű mellett? Csak mert én a tablettát részben azért hagytam abba, mert fogékonyabbá tett a fertőzésekre..:/

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ez a hüvelygyűrű kb. mennyibe kerül?

2012. ápr. 15. 11:53
Sziasztok! Ma fogom levenni a második gyűrűmet. Olvastam, hogy másoknál is okozott gondot a libidó csökkenés:(:( Valaki erre talált valami jó megoldást, vagy ez így fog maradni? Szerintetek lehet a hüvelyszárazságra sikosítót használni? Én kétségbeesésemben vettem egy homopátiás szert (Cefagil) kimondottan az ilyen libidó csökkenésre és egyéb problémákra való. Kb. 2 napja szedem, majd írok, hogy történt-e valami változás, hátha másoknak is tudok ezzel segíteni....
2011. máj. 16. 13:12
Én két évig használtam gond nélkül (nem éreztem, alig véreztem, nem híztam, nem voltam rosszul), aztán két év elteltével tejcsorgás, heves szívdobogás, izzadás... vizsgálatok (hormon stb). A gyűrűtől volt, abbahagytam. Kellett pár hónap, hogy rendeződjön a hormonháztartásom. Szóval idővel is telítődhet a szervezet. Érdemes odafigyelni.
38. 043b9396b5 (válaszként erre: 21. - Szylwi)
2011. ápr. 8. 18:36
nem vagy egyedül :)
2011. ápr. 8. 18:34
Nekem összesen 7 napig volt benn... Végigszenvedtem. Éreztem én is, a párom is. Néhány nap alatt az egész hüvelyfalam érzékeny lett. Úgyhogy inkább kiszedtem, persze megjött, így 14 nap alatt 2szer jött meg, de inkább vállaltam, mert borzalmas volt :S Nekem legalábbis...
36. sysy66
2011. ápr. 6. 20:22
és nem nehéz kivenni csajok? mert ha a pasi nem érzi szex kozben mert nem ér el odáig akkor én hogy érek el odáig hogy kivegyem? de szex kozben is fennmarad vagy akkor ki kell venni?
35. Bessy06 (válaszként erre: 26. - Léna86)
2011. febr. 3. 17:36
Szia! Nálam is hasonló probléma áll fenn, és érdeklődnék, hogy a majdnem 1 év alatt milyen változás történt? Illetve ha valakinek van még ilyen gondja, megoldotta a hüvelygűrű?
34. 1dd0e5152d (válaszként erre: 17. - Kriszkrasz)
2010. nov. 5. 17:30

Szia!

Olvastam, hogy te trombózis veszélyes vagy és hüvelygyűrűt használsz. Azt szeretném megkérdezni, hogy mivel hormonális szedhetik trombózis veszélyeztettetek?


Válaszodat előre is köszönöm:)


Kata

33. 1dd0e5152d (válaszként erre: 17. - Kriszkrasz)
2010. nov. 5. 09:47
Trombózis hajlam esetén lehet hüvelygyűrűt használni? Abban kevesebb a hormon, vagy miért?
32. Méró
2010. jún. 13. 20:55
Sziasztok!csak 1 kérdésem lenne:ti mikor veszitek le a gyűrűt?21.nap este ,vagy a 22.nap??
31. Nikuci
2010. márc. 23. 18:04
Sziasztok! Az orvosom javaslatára választottam a hüvelygyűrűt,pár hete használom ezért csak kevés információval tudok hozzászolni. Szerintem nagyon jó nem zavaró és szex közben sem vehető észre.Teljesen egyszerű a használata és keveset kell vele foglakozni!
2010. márc. 11. 15:33
Közben megkaptam a választ egy másik fórumon.
2010. márc. 11. 15:31
Valaki?
2010. márc. 11. 13:25

Sziasztok!Jaj nagyon jó a hüvelygyűrű nagyon komoly!

Nekem volt,én attól féltem hogy zavarni fog szeretkezés közben,de semmi mintha ott sem lenne.Ma már nem használom,spirál van,de ez is jó.

2010. márc. 11. 12:59
Hányadik napon kell levenni a gyűrűt?
26. léna86 (válaszként erre: 17. - Kriszkrasz)
2010. márc. 2. 18:34

sziasztok! Most vagyok itt először, tetszenek a hozzászólásaitok. Nekem most van fent az első gyűrű, azért kellett váltanom a gyógyszerről, mert teljesen kiszáradt a méhnyálkahártyám!! Emiatt borzasztóan megnehezítette az együttléteinket a párommal, nagyon fájt... és így el is maradoztam a szeretkezések :-(

Nagyon bízom a hüvelygyűrűben, most barátkozunk egymással...:-)Eddig semmi probléma.

Ha vkinek volt/van hasonló tapasztalata... várom, hátha nem vagyok ezzel egyedül!

25. szylwi (válaszként erre: 24. - Szylwi)
2010. febr. 25. 17:54
Talán picit híztam, de az nem biztos, hogy ettől volt.
24. szylwi (válaszként erre: 23. - Apple7)
2010. febr. 25. 17:54
Nekem semmi mellékhatás nem volt.
23. Apple7
2010. febr. 25. 17:37
Még annyit kérdeznék, hogy nektek volt-e (van-e) valamilyen mellékhatása (rossz közérzet->szédülés, stb), hogy gyűrűt használtok?
22. vkatka
2010. febr. 22. 12:56

Sziasztok!

Nekem jobban bevált mint a tabletta. Azt egyáltalán nem bírtam, nagyon magas hormontartalmú gyógyszert szedtem. Ezzel viszont nem vagyok rosszul...

21. szylwi (válaszként erre: 20. - Apple7)
2010. febr. 22. 12:54
nekem azt mondta a nődoki, hogy 10 pasiból 9 meg se érzi, na én kifogtam azt az 1-et. :)
20. Apple7 (válaszként erre: 19. - Szylwi)
2010. febr. 22. 12:24
Köszi! Én használtam tablettát is, de az meg nekem nem jött be. Fél év után érdekesen éltem meg a "nehéz napokat" (valszeg valami hormonális dolog)és én abba is hagytam. És ezt találtam ki. Nem tudom mennyire fog beválni.Remélem jobb lesz (mindkettönknek).
19. szylwi (válaszként erre: 18. - Apple7)
2010. febr. 22. 12:08
szia, én nem lettem terhes. :) Nekem annyi bajom volt vele, hogy a páromat zavarta szex közben, meg elkezdtem hízni is kicsit, de ez a fogamzásgátló tabival sincs másképp... :(
18. Apple7
2010. febr. 22. 12:01
Én most használok először hüvelygyűrűt. Olvastam néhányotoknál, hogy nem vált be. Ez gondolom nem azt jelenti, hogy terhesek lettetek...ugye? Csak mert ez a fogalom sok mindent rejt magában és első olvasásra kicsit ijesztő. Szoval kicsivel konkrétabbat közölnétek? Köszi!
2009. febr. 15. 20:31
Én négy éve használom a nuvaring hüvelygyűrűt. Mivel trombózis veszélyes vagyok, más szóba sem jöhetett. Nekünk soha szexuális gondot nem okozott,(először fura, de hidd el, felizgulsz annyira, hogy olyan mint ha ott sem lenne), viszont adnék egy pár tanácsot mindenkinek. Ha már felhelyezted a gyűrűt, próbáld kerülni a tampont (pár alkalom után a menstruációs vérzés minimálisra lecsökken, nem is lesz rá szükség) mert ha a tampont kihúzod, nagy valószínűséggel jön vele a gyűrű, bár megmosva vissza is helyezheted, de nálam ez hüvelyi gombás fertűzéshez vezezetett. Sajna többször is. (Bár az orvos azt mondta semmi köze hozzá... Hát meg kell hagyni azért intimebb és érzékenyebb helyen van mintha gyógyszert használnánk...) Ha nem jól rakod fel, és wc-zésnél érzed a gyűrűt, (egyből irány szexelni, hogy megtalálja a helyét)ki kell venni és újra feltenni, de nálam ez is mindig viszketéssel járt. Tehát legjobb a szex. Ennyi év után kitapasztaltam, hogy ha felhelyezés előtt, 3x-4x összenyomkodjuk, könnyebb a felhelyezése, és nem lesznek ilyen gondok. A menstruáció eltolható ha 4 hétig hagyott fennt, de ezt max 1x-er csináld egy éven. Gyűrűt használóknak ajánlom a Laktacid Femina intim mosakodó gélt, mert nagyon sokat segít a fertőzések elkerülésében.
2009. jan. 7. 22:15
Holnap megkérdem a dokit, mit javasol...kíváncsi leszek, most már rászántam magam.
15. szylwi
2008. nov. 20. 12:11
Nekünk nem jött be, már le is cseréltem bogyóra...
2008. nov. 18. 19:01
Várjuk a tapasztalatokat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook