Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítség, gluténérzékenység fórum

Segítség, gluténérzékenység (beszélgetős fórum)


1 2
49. Loren4 (válaszként erre: 47. - Globus)
jún. 7. 18:12

A transzglut. IgG:36.8

IgA: >200

48. Loren4 (válaszként erre: 47. - Globus)
jún. 7. 17:03
Még csak két hete diétázik. Igazából még tükrözés előtt kapott valami gyógyszert, ami a bélben hat, mert az uh n látszott egy kis gyulladás. Azóta nem puffad és nem fáj a hasa. Pedig akkor még gluténosan kellett enni, mert vissza volt a tükrözés. De már ettől a gyógyszertől jól volt diéta nélkül is. Nem értem én ezt
47. globus (válaszként erre: 46. - Loren4)
jún. 7. 07:23

Egy rakás gyógyszert fog kapni. Utána kontroll vizsgálat a baktériumra. Nálunk ezt egy csőbe fújással elvégzik, amennyiben korábban volt tükrözés.

Transzglutamináz szintje milyen volt? Mióta diétázik, hogy érzi magát?

46. Loren4
jún. 7. 06:52
Na, a következő fejlemény, hogy a gyomor tükrözés és biopszia teljesen negatív. Viszont helicobacter van bőven. Most lesz valami vérvizsgálat megint. Most megint nem tudom, hogy mi van
45. Loren4 (válaszként erre: 44. - Globus)
máj. 26. 13:50
Tehát legyek türelmes. Köszönöm a válaszod
44. globus (válaszként erre: 40. - Meer)
máj. 26. 13:42
Nálunk már a gyomortükrözés leletében le volt irva, hogy elsimult bélnyh. bolyhok. Vagyis makroszkóposan is láthatta, hogy rossz. Azonnal mondták a diétát, és ha jól csináljuk, rendbe fog jönni. Ezt fél év múlva kontrollal megerősítették, bár akkor még a transzglutamináz határesetes volt. Panaszok megszűntek.
43. Loren4
máj. 26. 13:35
Az elején lehet azt tudni, hogy a tünetet a diéta hiba, az új fajta alapanyag vagy a még nem regenerálódott bélrendszer okozza?
42. Loren4 (válaszként erre: 40. - Meer)
máj. 25. 19:38
A diétát azért kezdte el, mert a doki azt mondta, hogy el kell kezdeni. Igaz, hogy a gyomor tükrözés eredménye még nincs meg, de ha az orvos ezt mondta, akkor az ember igyekszik betartani, ha nem akar rosszat magának.
41. Lady Lavender (válaszként erre: 40. - Meer)
máj. 25. 18:36

Neked miért baj az, ha most elkezd diétàzni?

Nem mellesleg nem egy ember van, akinek a teszt szerint semmi baja, ennek ellenére mégis vannak tünetei.

40. meer
máj. 25. 18:16
Bocsi... ahogy látom, még mindig nem egészen világos.. ameddig nincs írásbeli lelet, addig diéta sem kell, ráér utána... egész élete végéig. Rizsliszt... olyan amilyen, aki GM diétát tart, annak meg kell tanulni nagyon sok mindenről lemondani.. az egész élet egy lemondásról szól.. legkisebb kérdés, milyen íze van a rizslisztnek... még a legolcsóbb lisztféle a maga 1000 FT/kg-jával. Kenyeret majd meg kell tanulni sütni, különben ing/gatya.. Aldi nagy barát, ahogy sok-sok házhozszállítós cég. Ha fizet SZJA-t egészségpénztári tagság.. egyelőre inkább ezeknek járjon utána, s ha valóban diéta kell.. akkor utána élete végéig. ui: fagylalt, jégkrém, kakaó, csoki.. csak néhány azon dolgok közül.. amely vígan lehet gluténtartalmú.. vásárlásnál olvasás
39. meer (válaszként erre: 15. - Loren4)
máj. 25. 18:07
A gasztrós majd akkor mondjon véleményt.. s adjon SZJA-hoz igazolást, ha a patológus kollegája megírta írásban a leletet.. hová sorolta a Marsh skálán... addig csak gyanu van... amely viszont sajnos igaz lehet... de itt a lehet-n van a szó.. azaz írásbeli leletet várni!
38. Loren4 (válaszként erre: 37. - Globus)
máj. 25. 17:13

Nagyon köszönöm a jó tanácsokat. Rám fér 😁

Azon gondolkodtam, hogy ha már így történt, akkor jó hogy így nyár elején, mert egy csomó zöldséget, gyümölcsöt le tudok fagyasztani úgy, hogy neki is jó legyen. Tegnap pl. Kaprot tettem el, de azt már GM.

37. globus (válaszként erre: 35. - Loren4)
máj. 25. 14:41

Nem mindig van feltüntetve athúzott kalásszal a jelzés, mert az egy külön procedúra. De ha összetevőkben nem szerepel, és allergén infóban sincs ellenség, akkor jó.

Jók a zacskók, igen. Én nem szoktam eldobni az almás, paradicsomos stb. zacsikat sem, összerakom. Pl. ha duplába tennék valamit, külsőnek jó.

Ha lányod szereti a tésztaételt, akkor süthetsz káposztát is előre, nagyon jól fagyasztható kis dobozokban. Nekünk izlik a sparban kapható Kitti's fodroskocka, de Cornitok is mind finomak.

36. SzuzyF (válaszként erre: 32. - Loren4)
máj. 25. 14:18
Javasolnám panírmorzsa helyett a burgonya pelyhet ... ugyan úgy lehet vele panírozni, finom, de klasszisokkal olcsóbb mint a mentes morzsa.
35. Loren4 (válaszként erre: 33. - Globus)
máj. 25. 13:26

Ez tényleg nagyon jó ötlet.

A csomagoláshoz vettem új zacskókat, amit szintén külön tárolok. Az vajon jó?

Nagyon örülök, hogy megemlítetted a vegetát. Azt az egy ételízesítőt találtam, amire nem volt ráírva, hogy glutént tartalmaz, de azért félve vettem meg. Ezek szerint azt lehet használni. Köszönöm

34. Lady Lavender (válaszként erre: 33. - Globus)
máj. 25. 13:04
Most jó ötletet adtál. Én nagyon leveses vagyok, és szoktam készre, félkészre elkészített ételeket is fagyasztani. Hogy eddig erre nem gondoltam!
33. globus (válaszként erre: 32. - Loren4)
máj. 25. 12:40

Nálam mindig van lefagyasztva kifőzött, konyhakész húsgombóc levesbetét. Percek alatt kész a tápláló leves. Darált hús (nekünk csirkéből, pulykából jobban ízlik), 1 reszelt sárgarépa, bors, 1 fej dinsztelt hagyma. Ha van,petrezselyem zöldje, de kihagyható. Kiskanállal gombócokat formázok, vegetás vízben kifőzöm. Öblíteni nem kell. Kihűlés után adagokban zacskózom, fagyasztom. Főzéskor csak beleteszem a kész zöldséglevesbe. Mi levestésztát nem veszünk.

Még valami fontos a csomagoláshoz. Sajnos a bolti zsemlés, kiflis zacskókat sem lehet felhasználni.

32. Loren4 (válaszként erre: 31. - Lady Lavender)
máj. 25. 12:03

Vettem rizslisztet, panírmorzsát, tésztákat, pár nasit, kenyeret, meg nem is tudom még miket😅

Első ételemet éppen most főzöm. Olyant próbáltam választani, amiben alapból csak a lisztet kellett lecserélni rizslisztre. Mi szalonnás húsnak hívjuk, családi recept.

Na persze sokkal tovább tartott felrakni, mint előtte, mert még semmi nem volt kézre, de majd belejövök😂 Remélem

31. Lady Lavender (válaszként erre: 30. - Loren4)
máj. 24. 20:17
Miket spàjzoltàl be elsőre? Van màr valami terv, mit fogsz elsőre gluténmentesen kipróbálni?
30. Loren4 (válaszként erre: 28. - Lady Lavender)
máj. 24. 20:09
Már most alig várom.
29. Loren4 (válaszként erre: 27. - Globus)
máj. 24. 20:06
Vittem a szemüvegem. Szerencsére biztos őrrel nem találkoztam 😁
28. Lady Lavender (válaszként erre: 26. - Loren4)
máj. 24. 18:19
Csak az elején olyan macera. Idővel meglesz a bejáratott termékpaletta.
27. globus (válaszként erre: 26. - Loren4)
máj. 24. 18:00

+ Vigyél szemüveget, nagyítót 🧐

A biztonsági őr koslat utánad, ha sokat vizsgálódsz 😀

26. Loren4 (válaszként erre: 18. - Fortissimafingus)
máj. 24. 17:58
Ma voltam először vásárolni. Jesszus, tényleg mennyi mindenben benne van. Hát nem a szokásos vásárlási idő volt 😅
25. Loren4 (válaszként erre: 19. - Globus)
máj. 24. 17:56
Köszönöm, mostmár legalább ezt is tudom. A doki nagyon rendes volt, de kissé szűkszavú
24. Lady Lavender (válaszként erre: 23. - Fortissimafingus)
máj. 24. 14:24

Akkor még időben okoskodtam :)


És valóban, ne ejtsd le :D Van egy szép, mély zöld márvány tàlcàm. Megvettem, hazaértem, már nyitottam az ajtót mikor szétszakadt a zacskó. Paff, kettétört. Össze lett ragasztva, így se csúnya, de na...

23. fortissimafingus (válaszként erre: 22. - Lady Lavender)
máj. 24. 14:15
Ezt nem tudtam. Általában csak áttörlöm, leöblítem, szóval eddig nagy kár nem esett benne.
22. Lady Lavender (válaszként erre: 21. - Fortissimafingus)
máj. 24. 13:57
A vegyszerek és a magas hőfok. Először elveszíti a fényét, aztán esetleg el is törik. A tiéddel természetesen úgy bánsz, ahogy akarsz, de nem egy profi tanács, hogy ted be nyugodtan.
21. fortissimafingus (válaszként erre: 20. - Lady Lavender)
máj. 24. 13:40
Mosogatógépbe miért nem? Én be szoktam tenni.
20. Lady Lavender (válaszként erre: 18. - Fortissimafingus)
máj. 24. 13:20

A márvány deszka aprításra nem való. A cukrászok szokták használni. Kicsorbítja a kés élét, ill. könnyen összekaszabolja magát vele az ember, mert csúszkál rajta a felszelni szánt alapanyag.

Valamint mosogatógépbe sem lehet tenni, ami alaposabb tisztítást végez, mint a kézi mosogatás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook