Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért védett állat az éticsiga!?!? fórum

Miért védett állat az éticsiga!?!? (beszélgetős fórum)


17. andilaci (válaszként erre: 16. - Várigigi)
jún. 5. 18:54
🙆🏻‍♀️✅
máj. 30. 16:30

Nem tudtam, hogy védett, tőled olvastam csak. Kertem sincs, csak egy pindurka virágos, de nem láttam még benne csigát. Érdekelt a kérdésedre a válasz, miért is védett, ezért utána néztem. Idézőjelben is van amit írtam, másoltam valami mezőgazdasági oldalról.

Magyarországon a védett fajok száma jelenleg meghaladja a 2000-t.

Gondolom időnként felülvizsgálják és módosítják a tiltó listát. Mindenesetre számomra érdekes, hogy míg sokáig védettként kezelték a nyári vagy a kanadai ludat például, addig mára vadászhatóvá vált. Vagy nem tudom emlékeztek-e pár éve milyen szenzáció volt az aranysakál újra megjelenése, most meg kilövik, ritkítják őket. Legalábbis ezt írták a vadászati teríték alá.

Akit érdekel esetleg itt a link:

[link]

A dúvadhét zárórendezvényén 3 aranysakál, 106 róka, 22 borz, 2 dolmányos varjú, 4 szajkó és 6 nyest feküdt a terítéken. (szomorú)

Hátha valaki illetékesnek aki nem vadászik, hanem kertészkedik eszébe jut levenni a csigát a listáról. Erre még lőni sem kell.

15. libikóka (válaszként erre: 14. - Csemár)
máj. 28. 08:54
A hagymás dolog biztos igaz mindig épek,,a vakond is ritkán túrja meg.
14. csemár (válaszként erre: 11. - Százas Evelin)
máj. 28. 08:48

Régi bevált módszer csigák ellen - kacsákat tartani - mondja a szomszéd...

Az interneten találtam, hogy a mindenféle hagymákat is kerülik a csigák. (Ez utübbit ki fogom próbálni jövőre.)


A büdöske se az igazi már, ha eszik a csigák! :-)

13. niit (válaszként erre: 12. - Boldogzokni)
máj. 28. 08:37
Régen tonnaszám vásárolták fel, most 100 Ft kb. kilója (az elég sok csiga:D) uh inkább bodzáznak... Tavasszal rengeteg volt, kevesebb csupi a sok esőig, most kikelt az is.:( Amugy ezek se tudják, hogy maradékot kéne enniük, nem tudom melyik okos találta ki :/ a fáklyaliliomot, krizantémot stb. simán lezabálják.
máj. 27. 13:28

Jó. Valakinek cuki, szép meg hasznos.

Aki zöldségeket próbál nevelgetni a kertjében, neadjisten még saját epret is szeretne enni, annak meg ellenség.


A kérdés inkább arra irányult, hogy miért védett valami, amiből csak az én kertemben 200 darab van? Ahová ki szoktam vinni őket az erdőszélre, ott szerintem 50 db/ négyzetméter.


Nem az a védett, amiből kevés van?

11. Százas Evelin (válaszként erre: 10. - Csemár)
máj. 26. 09:02

Mostanában valahogy túl sok van belőlük. Az a "mostanában" pedig már több évet jelent. Némelyik növénynek szinte esélye sincs velük szemben.

A rozmaring és a levendula biztos nem tartozik az áldozat-növényeik közé, szerintem a paradicsom sem.

Engem pár évvel ezelőtt az lepett meg, hogy a büdöske (bársonyka) ami ugye elvileg kártevő elriasztó, - gyakorlatilag szintén csiga-eledel lett.

A földieperért pedig a csigák szerintem akár még ölni is tudnának. :-)

10. csemár (válaszként erre: 7. - Százas Evelin)
máj. 26. 07:46

Nekem is a könyökömön jön ki a sok jó tulajdonsága mellett is.


Érdekes felismerésre jutottam azonban: a rozmaring- és levendulabokor környékén nem mászkál! (Válogatós lenne? Hát az, az biztos, mert a földieper viszont módfelett ízlik neki.)

máj. 26. 02:12
fogalmam nincsen.
máj. 25. 17:50
Mert szép.
7. Százas Evelin (válaszként erre: 2. - Várigigi)
máj. 25. 15:55

Vajon ő is tud arról, hogy főként a sérült, meg a már rohadó növényi részekkel táplálkozik? :-) Szerintem úgy lelegeli a hibátlan növénykéket is, hogy csak na. Továbbá, ugyanúgy ott van őmellettük a kertben a meztelen csiga is, szóval annak a tojásait meg nem eszegeti kellő intenzitással. Ha egyáltalán megeszi.

Lehet hogy hasznos állat, de nem eléggé... És kárt is tud okozni.

6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
máj. 25. 15:31
Nem is tudtam, hogy védett. Csak azért nem ölöm meg őket, mert gusztustalan lenne, elvégre nem egy szúnyog, vagy légy.
5. Borian (válaszként erre: 2. - Várigigi)
máj. 25. 15:22
Nálunk sajnos nem a kolléga tojásait eszi, hanem szarkalábat, krizantémot, dáliát, epret. :-(
4. xochipilly (válaszként erre: 2. - Várigigi)
máj. 24. 20:49
Mi mindig eltesszük őket az útból a kinti lépcsőn mikor eső után előjönnek, nehogy valamelyik sietős/figyelmetlen szomszéd eltapossa őket. Nem véletlenül védett állatok.
3. Regin_a (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
máj. 24. 19:01

Millió van belőle mindenhol"

Emberböl meg 8milliárd mégis tiltott az írtása

2. várigigi (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
máj. 24. 19:00
"Az éticsiga nem véletlenül védett, még ha nem is sokan tudnak erről. Az éticsiga ugyanis hasznos állat. Főként sérült növényi hajtásokkal, levelekkel és rothadó gyümölccsel táplálkozik. De nem csak emiatt kedvelhetjük, hanem azért is, mert elpusztítja a nagyon is kártékony spanyol csupaszcsiga által rakott tojásokat."
máj. 24. 18:46

Nem értem, miért védett az éticsiga. Millió van belőle mindenhol, ráadásul kártevő, mindent felzabál a kertben.

Ha elpusztítod, az természetkárosítás. 1 db eszmei értéke 2000 ft. De miért? Védeni nem azt kellene, amiből kevés van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook