Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2981. Lolka0817
2020. jan. 24. 20:58
Sziasztok! Sajnos kiderült nálam, hogy tej allergiám van. Valamivel több, mint egy hónapja kizártam teljes mértékben az életemből ezeket a termékeket. Viszont! Nálam ez ekcémával jelentkezett, és szedem a belara fogamzásgátlót, viszont ebbe szerepel a laktóz - monohidrát...vagy amúgy is okozhat ez ekcèmát? Az ekcémám ugyúgy sajnos jelen van.... Volt valaki hasonló helyzetben, és abba kellett hagyni a gyógyszer szedésèt? Lehetséges hogy a gyógyulásom ez is befolyásolja???
2980. Kismano43
2017. nov. 19. 21:34
Sziasztok! Másfél éve szedtem a Belarát, most szünetet tartok (2 hete). Ennek az az oka, hogy egyszerűen nem tudok szexuális életet élni. Fájdalmat érzek minden aktus kezdetekor és közben. Voltam többször is orvosnál - fizikailag nincs semmi bajom. Lelki eredetű sem lehet, a párommal tényleg elmondhatom hogy nagyon jó a kapcsolatunk. Végül úgy döntöttem, hogy abbahagyom a tablettát, és talán kiderül, hogy ez-e a gond forrása, ami akkor kezdődőtt mikor kb 4 hónapja szedtem a tablettat. Esetleg bárki másnak volt ilyen tapasztalata? Bármely más fogamzásgátló szedés alatt fájt a szex? Aki volt így kérem írjon privát üzenetet! Köszönöm.
2979. Fisica
2017. aug. 20. 15:56
Szia. Nekem is voltak hasonló tapasztalataim.
2978. goder86
2017. aug. 20. 08:46
Sziasztok. Nekem most lesz a masodik hete hogy elkezdtem szedni a Belarat es az ovulacio kornyeken van egy kis verzesem (ami allitolag normalis az elso 3 honapban) valamint menstruacios fajdalmam az alhasban 2.napja es gyengenek is erzem magam. Volt vagy van vkinek hasonlo tapasztalata? Magas tesztoszteron szintre volt nekem felirva a gyogyszer. Koszonom a valaszotokat.
2977. 9c57fd10dc (válaszként erre: 2976. - Krisztin89)
2017. máj. 8. 21:39
Nekem egy időben állandóan barnázott. A nődokinak persze tök mindegy hogy hány betétet használsz el....... Nekem nem szimpi ez a Belara. Hízok is mellette rendesen, néha barnázás van.......
2017. máj. 8. 21:00

Sziasztok!


Belara 4. levélnél normális a ciklus közepén a barnázás?

2975. Fisica
2017. márc. 20. 13:29
Másikról is hallottam már ilyet, nem csak erről.
2017. márc. 19. 22:18
Ti is olvastatok, hallottatok arról, hogy a belarát szőrös nőknek írják fel? És hogy szimplán csak fogamzásgátló tabiként nem szabad szedni?! Ez most komoly?!
2973. Fisica
2017. márc. 6. 19:46
Szerintem a szűrés nem fog olyan eredményt hozni, hogy biztosan nem lesz, de a hajlamot kimutatja ha van. Háziorvos biztos tud segíteni, vagy ha a keresőben rákeresel rengeteg dolgot kihoz.
2972. Adala98
2017. márc. 6. 18:17

sziasztok!

remélem még olvassátok!

nekem is ezt írták fel,de milyen olyan vizsgálatok kellenek amelyekkel nyugodt lehetek,hogy nem lesz trombózisom ?


Köszönöm

2016. máj. 11. 20:49
A teszt negatív!!!!
2016. máj. 11. 12:35
Orvos szerint nem vagyok terhes de ma csinàlok még egy tesztet is!!!
2016. máj. 11. 06:16
Szia ma megyek dokihoz nagyon ideges vagyok!!!
2968. Fisica
2016. máj. 10. 15:06
Szia. Vegyél egy tesztet, az a biztos.
2016. máj. 10. 08:30
Sziasztok! Belaràt szedek màr 8 éve !! Eddig semmi gondom nem volt vele ! Viszont januàrban szünetet tarottam a szedésével majd februàrban megjött és újra elkeztem szedni! Màrciusban nem volt menzeszem àprilisban 7 napig tartott most megint semmi! 4 napot késik! Voktam eggyütt a pàrommal de még a gyógyszer mellett gumival is védekezünk minden alkalommal!! Szerintetek lehetek terhes? Mennyek orvoshoz vagy mit csinàljak? Amikor eggyütt vagyunk akkor egy kicsit van bennem gumi nélkül is!!!!!! Nagyon szépen köszönöm a vàlaszotokat! Nagyon vàrom!! Szép napot!!!
2966. black_cameleon (válaszként erre: 2965. - Fisica)
2015. jan. 27. 19:25
Szia! Nagyon koszonom, hogy leirtad a tapasztalataid :)
2965. Fisica (válaszként erre: 2964. - Black_cameleon)
2015. jan. 27. 19:20
Más gyógyszerekről nincsen tapasztalatom.
2964. black_cameleon (válaszként erre: 2963. - Fisica)
2015. jan. 27. 19:12
Nagyon koszonom a valaszod! Igazabol, ha nem probaltam volna mar szinte mindent vegig, nem szednek gyogyszert :( A Gracial az elso gyogyszerem, de ennek a hatasa a borom allapotahoz kepest ugy erzem, hogy gyenge. A Yadine-rol mi a velemenyed? Arrol is mondott a doki valamit, mikor a Gracialt felirta, de mivel ugy gondolta, hogy ez utobbi ketfazisu (azt hiszem ezt mondta) es az szerinte jobb, igy a Gracialt adta nekem. Van itt esetleg valaki akinek a Yadine bevalt? Szep estet nektek :)
2963. Fisica
2015. jan. 27. 18:44

Szia. Az első 6 hónapban én is Gracialt kaptam a bőrömre. Igazából a hatására már nem emlékszem 7 éve volt, de valamennyit hatott.

6hónap után Belarát írtak fel, ami viszonylag helyrehozta a bőrömet, pattanások ritkán vannak, de a mitesszerek ugyanúgy megmaradtak. Ez is egyénfüggő sajnos.

2015. jan. 27. 17:32

Sziasztok! Az lenne a problemam, hogy a borom nagyon pattanasos es mitesszeres :( 3 eve kezdodott, elotte szinte kislanyosan "szep" volt a borom. Ez alatt a 3 ev alatt millionyi vervetel, kivizsgalas, semmilyen eredmenyre nem jutott, makk egeszseges vagyok. Az arcom megis katasztrofalis :(

Nagyon figyelek az etkezesemre, tornazok rendszeresen, napi 2 orat. A kozmetikumaimat is "ellenorzom", semmi nincs bennuk, amitol igy kellene kineznem.

Megelegeltem az egy eve tarto "varakozast", es ujfent borgyogyaszhoz fordultam, de mar itt kulfoldon. Az eredmeny egy rakas krem, amiknek semmi hatasuk :(

Visszamentem, es elkuldott nodokihoz, aki UH-t csinalt, es vervetelre kuldott. Az eredmenyt megkapva megkerdezte, hogy eszembe jutott e mar, hogy fog.gatlot szedjek. Mikor minden erteket kielemeztunk kozosen, erthetoen, a gyogyszer mellett dontottunk. Vegulis nem bantam meg, a Gracial nevut kaptam, itt mashogy hivjak. Problemas borre jol hat a doki szerint. Hat 3 honapig szedtem, minimalis lett a valtozas. Nagyjabol annyi, hogy az eddig az egesz arcomat ellepo, gyulladt, es fajdalmas, nehezen gyogyulo patik helyett most mar "csak" a homlokomon, es az arcomon jonnek elo, de meg mindig nagyon csunya vagyok. Tegnap ujra voltam a nodokinal, aki felvetette a Diane 35 gyogyszert. Hat en ettol nagyon tartottam :(((( Nincs semmi mas, (mindenkepp NORMALIS fogamzasgatlo) ami segithet? En magam mindent megteszek, ami egy kicsit is javithat ezen az allapoton, de a Diane 35-ot nagyon durva megoldasnak erzem. Van valakinek ilyen iranyu pozitiv tapasztalata esetleg mas tablettakrol? A jovo heten fogy el az utolso szem ebbol a levelbol, addig valaszt kell adjak a doktor felvetesere. Ha tudtok, kerlek irjatok otleteket, tapasztalatokat, hogy kinek mi valt be a leginkabb. 29 eves vagyok, tehat nem tini-kori problemaval szenvedek, de a Diane-tol iszonyuan felek :(

Nagyon koszonom, es ne haragudjatok, ha tul hosszu lett az iromanyom ;)

Szep napot! :)

2015. jan. 22. 09:06
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne,a tablettával kapcsolatban,hogy normális e, az áttörő vérzés már 5 napja? Nőgyógyász írta fel a tablettát, mivel évekkel ezelőtt is ezt szedtem,panasz nélkül. Most azonban egy heti szedés után jött az áttörő vérzés, ami már 5 napja tart. Nem hagytam abba a szedést,mivel a betegtájékoztató is írta,hogy előfordulhat az első 3 hónapban,de mivel ez az első hónap ahogy elkezdtem szedni, és 8 hónapja született meg az első gyermekem, így nem tudom mi tévő legyek? Még egy heti adag van a levélből,de a vérzés nem akar elmúlni. Már voltunk is együtt a párommal egy heti szedés után, amikor még nem tapasztaltam panaszt. Tehát most aggódom,azonban a nőgyógyásznál csak 4 hét múltára kaptam időpontot.Tesztet még nem vettem,hisz vérzésnél is mutathat rossz eredményt. Mit javasoltok?
2960. Fisica
2015. jan. 14. 18:00
Szívesen!:)
2015. jan. 14. 15:29
Köszönöm a választ!!! Lehet hogy az is befolyásolja hogy a felfázásom alatt erős gyógyszert kaptam! Fogok venni és reménykedek!!!!!! Köszi Mégegyszer!!!!!
2958. Fisica
2015. jan. 14. 12:13
Szia. Kb én is 7 éve szedem, nekem is előfordult kétszer, hogy nem jött meg. Voltam akkor orvosnál, azt mondta előfordul..aztán elküldött vérvételre, hogy kiderüljön van-e baba, végül nem mentem el, gondoltam majd ha a következő alkalommal se jön meg, de megjött, nem voltam terhes. Igazából több dolog miatt is lehet ilyen. Vegyél egy tesztet szerintem, az megmutatja van-e baba a dologban.
2015. jan. 14. 07:07
Sziasztok!! Hát napja késik a menzeszem!!! Előtte volt egy nagyon csúnya felfázásom!! Belarát szedek már lassan hét éve!! Szerintetek lehetek terhes??? Védekezni még szoktunk óvszerrel is pluszba!! Várom válaszotokat segítségeteket!!!!
2014. szept. 3. 09:29

Sziasztok!


Diane után én is ezt kaptam, most váltok. A védettségről tud valaki, valamit mondani?

4 évig ment a diane, a doki azt mondta, hogy úgy szedjem tovább, mintha a diane lenne, szünet és 8.nap már Belara. A védekezésről nem mondott semmit, a betegtájékoztató szerint nem kell kiegészítő. Nektek hogy volt?

Diane utána volt vele gondotok eselteg?

Előre is köszi!!

2014. jún. 16. 19:44
Köszi a vàlaszt várok vele mèg egy kicsit es ha legközelebb is előfordulna elmegyek a dokihoz.
2954. Fisica
2014. jún. 16. 19:38
Szia, szerintem beleférhet így az elején. De ha nagyon aggódsz keress fel egy orvost.
2014. jún. 16. 18:19

Sziasztok.

3hónapja kezdtem szedni a belaràt. Eddig semmi problèmàm nem volt, de most mèg két gyógyszer van hàtra szünetig de megjött. Ez normális? Vagy mi lehet? Előre is koszi a vàlaszokat.

2952. Fisica
2014. ápr. 23. 17:43
Szia. Szerintem a gyógyszer miatt van ez, de ha újra olyan sokáig tart, akkor lehet érdemes felkeresni az orvosod.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook