Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha nem vagy fent közösségi oldalakon, olyan mintha nem is léteznél? fórum

Ha nem vagy fent közösségi oldalakon, olyan mintha nem is léteznél? (beszélgetős fórum)


máj. 26. 05:51
nem olyan
máj. 26. 03:18
en egyszer igy akadtam ra egy rokonomra akivel azota is tartjuk a kapcsolatot,de nem a facen mas kozossegi oldalon,bar a facen is fent voltam egy darabig.
26. LBO
máj. 25. 06:42
Facebook-on vagyok fent. De a nevemen kívül senki nem lát semmit. Munkahely, lakhely, születésnap tiltva. Aki ismer tudja ki vagyok, aki nem, annak meg semmi köze hozzá. Leginkább főzős, utazásos és virágos csoportokban vagyok bent. Meg a gyerekek osztálycsoportjaiban. Nemrég volt a munkahelyemen egy nevezzük úgy, "átvilágítás". Rengeteg kolléga volt pirosban, ami azt jelenti, mindent is látni, tudni róluk. Én abszolút zöld voltam.
25. krisztikrisz (válaszként erre: 2. - Papája)
máj. 24. 18:30

"internet nem felejt"


Digitális lábnyomnak is hívják.


Volt egy film, az apuka pont ezek alapján kutatta fel az eltűnt lányát.


[link]

24. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 24. 18:26
Van akinek nem magamutogatásból áll az élete, főleg akkor ha nincs is mire.
23. Enissa (válaszként erre: 22. - Enissa)
máj. 24. 15:25
jav. közösségi médiákhoz- közösségi médiához
22. Enissa (válaszként erre: 19. - Papája)
máj. 24. 15:07

Én sosem értettem, milyen az a munkahely, ahol lehet netezni, pedig nem a gyárban, szalag mellett dolgoztam sosem.

Nekem is van családom, akivel nagyon jó a kapcsolatom, de belefér bőven, a világhálón szörfölni.

És nincs azzal sem bajom , aki nem él ezzel a lehetőséggel, viszont vesszőparipám, olyan ez, mint a kés, lehet vajat is kenni vele, és ölni is.

Ki mire használja.

Van egy olyan meglátásom, hogy régebben sok értelmiségi, vagy magát annak vélt egyén írta le, nincs TV-je, akkor az volt a sikk, most meg az a divat, azzal lehet kérkedni, én bizony nem alacsonyodom le a közösségi médiákhoz.

Nem Rád értettem, ezt a lealacsonyodást, hanem vannak mindig olyanok, akik verik a mellüket, bezzeg ők, és muszáj is megosztaniuk......

21. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 24. 14:45
Badarság.
20. 55Judit (válaszként erre: 17. - Sirga)
máj. 24. 14:39
Én is csak a facén vagyok fent. Ott szoktam messengeren beszélgetni azzal aki nekem fontos, és bent vagyok 2 csikungos csoportban, ami a fejlődésemet szolgálja. Egyébként nem követek senkit, nem nézegetek senkit.
19. papája (válaszként erre: 18. - Enissa)
máj. 24. 14:30

Még dolgoztam, akkor az iwiw-et bújták munka helyett.

Már itthon vagyok, de elég látni a családot...

18. Enissa (válaszként erre: 2. - Papája)
máj. 24. 13:22
Bocsi, ha nem vagy fent, akkor hogy tudsz véleményt mondani róla?
17. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 24. 12:51

Anyám szokta mondani, hogy aki nem használ internetet, az nincs is. Merthogy sok mindent csak interneten lehet elintézni. :/

Face-en fenn vagyok, máshol nem. És ott is elég sok ember követését leállítottam, mert a (minden)napi bölcsességeket, magamutogatásokat, erőltetett vicceskedéseket inkább kihagyom. Akit akarok, megtalálok személyesen is, de tény, hogy bizonyos esetekben így egyszerűbb. :)

16. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
máj. 24. 12:38
Nem tudom Fincsi, nem használom, néha egy-két dolgot nézek meg "kintről". Nekem Hoxa bőven elég.
15. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 24. 12:29

Képzeld, én sem vagyok fenn a Facebookon,

és abszolúte nem érzem magam úgy, mintha nem léteznék.

Az Instagram meg azt sem tudom, mi fán terem.

Nagyon jól megvagyok nélkülük, nem hiányoznak.

És nem mellesleg, remekül érzem magam itt, a Hoxán.

Számomra ennyi, amit itt kapok, tökéletesen elég.

14. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Gyöngy:))
máj. 24. 12:21
S hogy lehet lejönni erről fészbukról? Már unom, hogy véletlenül nem zárom el a hangot a gépen, még éjjel is pityeg.
13. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 24. 11:09

Butaság, ha valaki így gondolja, hogy attól már nincs is, vagy attól valaki.

Van Face profilom, de itt sokkal többet tudhattok meg rólam, mint ott.

Egy a munkahelyek miatt sem lehet ott kitárulkozni, másik nekem nagyon sok élményt ad.

Tudományos, történelmi,kulturális, utazási stb. Ha valaki csak arra kíváncsi, ki és mit főz, kivel jár, hány fotót töltött fel magáról valaki, annak tényleg haszontalan. Esetleg eszi a penész, mire jut a másiknak. De annak a magánélete is elég sekélyes lehet.

máj. 24. 11:03
en sem vagyok seholsem,de korabban voltam.
11. globus (válaszként erre: 8. - Gyöngy:))
máj. 24. 11:00

Mindegy, ezzel már nem foglalkozom. Cseresznyét szedtúnk rokonnál pünkösdkor, és ott a faluban vettünk epret, még olcsóbb is volt.

Telefonon szándékosan nincs is fb, mert attól hülyét kaptam, gépet itthon általában akkor kapcsolom be, ha nyomtatnék valamit.

Epret leszámítva ritkán böngészek hirdetéseket. Két éve eladni akartunk pár dolgot, na abból a hajnali "ez még megvan?"-ozásból elég volt 🙂 Most már ha férjem valamire azt mondja, hogy tegyem fel az internetre, felhergelem magam. Oldd meg te.

máj. 24. 10:44

Nem vagyok fent a facebookon. Régebben fent voltam, szerettem is. Aztán kiléptem. Azóta nem hiányzik. Minden, aminek ott utána tudtam nézni, ma ugyanúgy adott facebook nélkül is. Éppen úgy tudok informálódni, utána nézni bizonyos dolgoknak facebook nélkül is.

Azt mondom, jól döntöttem. Néha ott ragadtam. Lehet mondani, hogy döntés kérdése, ki mennyi időt tölt el itt-ott, de néha úgy telt az idő, észre sem vettem.

Nem vagyok fent sem Instagramon, sem Redditen, sem Tiktokon. Majd ha újra szükségét érzem, lépek. Egyelőre jó így.

máj. 24. 10:32

Nem létezem, így a jó.

Annyit tudok amennyi szükséges, több meg nem kell.

8. gyöngy:) (válaszként erre: 5. - Globus)
máj. 24. 09:23
Azért elég sok mindent meg lehet nézni facebookon úgy is, hogy nem vagy tag vagy nem vagy belépve. Még hozzászólásokat is lehet olvasni. Szerintem ezt az epreskertet is meg lehet nézni.
7. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 24. 09:18

Mindenhol ott vagyok.

Nem "dicsekvésből", hanem munka/hobbi/család/barátok miatt Jól használni, ésszel, ez a titka. Röviden ez a véleményem.

6. globus (válaszként erre: 5. - Globus)
máj. 24. 09:17
* telefonban
máj. 24. 09:17

Olyan értelemben nem, hogy vannak információk, amiről lemaradhatsz. Konkrét példa: az epreskert fb-on közli a nyitvatartását. Hiaba van meg a száma, telegonban mond valamit, aztán mégis potyára mész, mert időjárás, érés miatt nem nyitott, viszont fb-ra posztolt egy órával ezelőtt. Ugyanígy jártunk ősszel a dióval. Kicsődült 30 ember a parkolóba, nem jött az árus. Jó, hát lehetne követni, stílusan szólva " kikövetni".

Ami igaz, és biztos, az a valóság. Meg ami elmúlt, az a biztos :)

máj. 24. 09:15
Nyilván nem olyan, nem is értem, ez a kérdés hogy fogalmazódik meg valakiben?? :D Mondom ezt úgy hogy fent vagyok én is, de vannak ismerőseim, akik nincsenek, pont ugyanúgy léteznek ők is.
máj. 24. 09:07

Nyilván nem, de összességében szerintem hasznos.

Amúgy nagy divat lett a nem regisztráltaknak fikázni azokat, akik fent vannak, pedig lehet ezeket a felületeket ésszel is használni.

Én leginkább munka ügyben facebookozok, meg utazási csoportokban vagyok jelen, de adásvétel témakörben is nagyon hasznos.

A hol jártam, mit csinálok, mit eszek témákat hanyagolom.

És anyámat meg a kölykömet sem ott köszöntöm szülinapján. :D

Mondjuk én nem instázok, tiktokon is csak nézelődök. Jó receptek vannak :)

2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 24. 09:00

Ezek mind "dicsekvő", oldalak.

Egyiken sem vagyok fenn, nem is leszek. Ismerőseim sorra iratkoznak le és sajnálják, hogy egyáltalán ott voltak. A személyes adataik ettől kezdve nem személyesek és az "internet nem felejt"

máj. 24. 08:54

Gondolok itt a Facebookra, Instagramra, egyéb social felületekre.

Nektek mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook