Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2824. Vikinca (válaszként erre: 2823. - Zsana18)
2023. aug. 17. 13:13
Szia!jol csináltad☺️
2823. Zsana18
2023. aug. 15. 11:42
Sziasztok! Én lassan 2 éve szedtem fogamzásgátló tabletát, viszont minden bevétele után rosszul lettem és ezért váltottam a Nuvraringre. Viszont lenne egy kis segítségre szükségem, én a menstruációm 5.napján helyeztem fel az első gyűrűmet, és ma telt le a 3 hét így ezt le is vettem. Olvasgatva a fórumot bizonytalanodtam el, hogy rosszul tettem fel az első gyűrűt? Szombatra várom a mensimet és most össze zavarodtam, hogyan is kéne használni.🥺 Köszönöm a segítségeteket!
2021. jún. 13. 11:05

Köszi a korábbi hozzászólásokat! :)


Hát azóta már voltam dokinál, sajnos kiderült, hogy candidám van, ami nagyon nem akar elmúlni, viszont most vettem észre a Nuvaring tájékoztatóján, hogy gyakori mellékhatása a hüvely gombás fertősére...

A gyűrű elkezdése előtt már hónapok óta éltünk a párommal nemi életet, és ahogy feltettem az első karikát 3 hétre rá random minden bajunk lett... akkor most elég valószínűnek tartom, hogy a gyűrű a baj okozója.

Volt valakinek tőle hasonló panasza?? Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a nuvától semmi ilyesmi problémám nem lehet, de ezek szerint ezzel nincs igazán tisztában.

Előre is nagyon köszi!

2821. Vikinca (válaszként erre: 2819. - Dontgodontletme.)
2021. ápr. 9. 11:00

Szia!


Amióta menstruálok,azóta rendszertelen (46 éves vagyok)-mindig késik.A 90'-években ezt az orvosok hormonális fogamzásgátlóval "kezelték"...mivel nem találtak semmit a vizsgálatok során.


Amikor 22 évesen babát akartunk,akkor abbahagytam,és rá 3 hónapra terhes is lettem....úgy,hogy akkor is rendszertelen volt,pedig a doki előre ijesztgetett,hogy nehéz menet lesz-mégis egyből sikerült.


Szerintem vegyél pár tesztet....én hatalmas tesztfelhasználó voltam :D



Gyógyhatású készítmények nem ártanak-egy ismerősömnek a barátcserje tea vált be.


Amíg nem jutsz el a dokihoz,és nem jön meg "rendesen",akkor felír gyógyszert amitől megjön,és akkor tudod folytatni a gyűrűt...de ha ki akarod vizsgáltatni,akkor ne kezd el-jobb ezekre a vizsgálatokra "tisztán" menni.


Nekem most vasárnap kellene fölraknom az új gyűrűt,de nem fogom....Covid oltást most kaptam meg és a trombózis veszélyeztetettség miatt inkább szünetet tartok...előre félek a kiszámíthatatlan vérzésektől.

2820. Csacskamacska (válaszként erre: 2819. - Dontgodontletme.)
2021. ápr. 8. 17:40

Baba nem lehet, ha 3 hete késik? 🙂

Én decemberben hagytam abba a gyűrűt, és azóta nekem is tök rendszertelen. Volt hogy 21 napra jött meg, volt hogy 36. A gyűrű előtt rendszeres volt. 😣

2021. ápr. 7. 13:34

Sziasztok!


Sajnos csak 3 hét múlva kaptam időpontot a dokimhoz, így gondoltam, hátha tud itt valaki nekem valami okosat mondani. :)

Novemberben hagytam abba a Nuvaring-et, mert abban maradtunk az orvosommal, hogy pár év után kell egy kis szünet.

Nekem soha nem volt rendszeres a menstruációm, sajnos olyan is volt, hogy félévente 2szer jött meg...

Tudat alatt mindig féltem, mivan ha egyszer kiderül, hogy nem tudok teherbe esni, stb, de állítólag anno anyumnak is ez volt, illetve az orvosok is azt mondták, hogy nincs ezzel semmi baj. (hm...)

A lényeg, hogy a Nuva abbahagyását követően pár hónapig, ugyanúgy rendesen megjött, de ahogy ürült ki a szervezetemből, egyre többet késett.

Most 3 hete késik, de 1-2 hete van pár napos barna folyásom, néha vérrel társulva, de az tényleg csak picit, és aznap el is áll. Szóval próbálkozik, csak nem tud megjönni rendesen.

Már eléggé ideges vagyok, illetve a karikát is most szerettem volna újra használni, de amíg nem jön meg rendesen, nem tudom feltenni.

Rendeltem magamnak Vénusz-cseppet, azt olvastam hogy ez mindenféle női problémára csodaszer.

Remélem, hogy mire eljutok a dokihoz a mensimmel minden rend bejön, de ki akarom vizsgáltatni ezt a rendszertelen dolgot...

Valakinek van vagy volt hasonló tapasztalata?


Köszi előre is!

2818. Vikinca (válaszként erre: 2817. - Klau112)
2021. jan. 28. 13:28

Az a lényeg,hogy megjött,akkor mehet is föl az új...de szerintem az első hétben máshogy is védekezz-úgy mintha a legelső gyűrű lenne.


Lehet,hogy tovább véd...mert ugye miután kivesszük,azután is véd folyamatosan(abban a z 5.dik hétben amikor megjön a mensi),de lehet,hogy a 6.dik héten már nem nyújtana védelmet...jó ez a 4 hét :D.

2817. Klau112
2021. jan. 28. 09:50
Közben nagyon fura, mert ugyanúgy megjött, mint szokott, 3 nappal a kivétel után... Előfordulhat, hogy akár 5 hétig is adagolja a hormont..? Esküszöm nem értem...
2816. Klau112
2021. jan. 25. 17:58

Köszi, akkor jól gondoltam. Közben láttam, hogy egy neten válaszoló nőgyógyász is azt tanácsolta, hogy a következő vérzés első napján felhelyezett gyűrű ugyanúgy fog védeni (bár ő azt is írta, hogy a 4 hetes használat nem helyes, és arra az esetre van ez... hát, pedig véd a 4. héten is mint itt már kitárgyaltuk)

Felhívtam egy másik nőgyógyászt is, aki viszont azt mondta, hogy következő héten helyezzem fel a szokásos 7 nap kihagyással a következőt. Szerintem csak a hasára csapott és mondott valamit, hiszen nyilván a védettségnek már meg kellett szűnnie a 4 hét +5. napon (de közben nem jelentkezett vérzés, úgyhogy ki tudja!?) mégis ugyanúgy használjam szerinte tovább a vakvilágba egy random nappal folytatva? Hátőőő... Azt hiszem maradok annál, hogy megvárom hogy megjöjjön és felteszem első nap.

2815. Vikinca (válaszként erre: 2814. - Klau112)
2021. jan. 25. 16:18
Szia!szerintem így ahogy írod-meg kellene várni míg megjön “magatol” a mensid,aztán felrakni az új gyűrűt.
2814. Klau112
2021. jan. 25. 08:55

Sziasztok!

Sajnos csúnyán benéztem azt a hetet, amikor ki kell vennem, így a 4 hét (addig szoktam használni, mert ugye arra a hétre is ad védettséget) helyett 4 hét +5 nap után sikerült kivennem... Szerintetek most várjam meg, amíg megjön és az első nap tegyem fel úgy, mintha amúgy is az első gyűrűt kezdeném el használni? Mert nem is jött még meg közben...

2813. edike86 (válaszként erre: 2812. - Vikinca)
2021. jan. 11. 20:37

Szia :)


Nagyon szépen köszönöm a választ :)

2812. Vikinca (válaszként erre: 2811. - Edike86)
2021. jan. 11. 14:29

Szia!

A nuvaring hormonális fogamzásgátló (ugyanúgy mint a tabletták)-szóval nem fogja föl a spermát semmilyen módon.Az,hogy nálad lehetnek-e mellékhatásai (pl:szex-étvágytalanság) az egyénfüggő...én nem tapasztalom.

Folyamatosan a hüvelyben kell lennie,ahol a nyálkahártyán keresztül szívódik fel a hormon (a tabletta a gyomorból szívódik fel). Szóval itt kevesebb a lehetősége az "elfelejtésnek".3 hétig fenn van,utána utána 1 hét gyűrűmentes időszak amikor megjön a megvonásos vérzés....tehát mint a tablettánál.

Könnyű a felhelyezés,és az eltávolítás is (kb befelé mint a tampon-kifele kicsit matatni kell,de guggolva pikk-pakk megvan)...nem tűnik el ;)

2811. edike86
2021. jan. 10. 12:52
Sziasztok :) Én már kb 17 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Mostanába néha elfelejtem bevenni, fáj a fejem, nincs hangulatom a szexhez. Most olvasom a tapasztalatokat erről a NuvaRingről. Elégé félek tőle, hogy bent marad-e és hogy ki is tudom-e venni. Ez hogy fejti ki a hatását, mert láttam egy videón hogy középen nincs semmi ami felfogja a spermát. Bocsánat ha hülye kérdés.
2810. Vikinca (válaszként erre: 2809. - Brirannica)
2020. jan. 16. 11:08

Szia,en lassan 10 éve használom...nem számolom az eveket😅nekem más(nem nőgyógyászati) okokból szájon at szedhető fogamzásgátló gyógyszer nem jöhet szoba.


Mellekhatasok valtozoak-egyenfuggo,nekem nincs semmi bajom(sikersztori vagyok🤗)de volt itt a fórumon akiknek az általad felsorolt mellékhatások jelentkeztek.


Igen beállítja a ciklust(megvonasos verzest)

Olyanról nem hallottam aki megfelelő használat mellett teherbe esett volna😊-de 100%os módszer nincs.

Puding próbája az eves😊

2020. jan. 16. 00:54

Sziasztok :) szeptemberben született a kislányom 3 hónapig szopizott és december 23 jött meg elsőnek hozta a Jézuska 😅

Most hogy már nem cicizik a lányom és meg jött, el gondolkoztunk a párommal hogy kellene valami fogamzásgátlás ameddig nem kezdjük el a tesó projektet 🙂 a nuvaringet néztem ki 🙂

Jól tudom hogy ez alacsonyabb hormon tartalmú és helyi hatású? Ugye ha gyógyszert szed az ember az át megy az egész testén ez gondolom akkor nem olyan 🙂

Ugyanis amikor még évekkel ezelőtt fogamzásgátlót szedtem minden bajom volt tőle : migrén, libidó csökkenés, szárazság, depresszió, ingerlékenység stb. Azért is hagytam abba annak idején, aztán naptár módszerrel védekeztünk, de most semmiképp se akarok teherbe esni az év végéig 🙂 friss az élmény 😅

Tehát összegezve : hatásos ez a módszer? Nem okoz ilyen mellékhatásokat? Be állítja a ciklust? Tudom minden szervezet más, de hallgatnék 1-2 siker sztorit is 🙂 előre is köszi 🙂

2020. jan. 15. 21:35
Tavaly is volt egy rakas kivizsgalas. Mindenféle törlet vétel. Egy rakás uh. Még gyomortükrözésen is voltam. Hormonvizsgálaton is. Minden teljesen rendben volt. Ez sosem fog kiderülni mitől van. Úgy látszik nem nekem való a figamzásgátló. Majd jelentkezem, hogy hogy vagyok. Köszönöm addig is a sok segítséget.
2807. Vikinca (válaszként erre: 2806. - Ágibági2)
2020. jan. 15. 21:09
Remeljuk gyorsan kiheveri a szervezeted,de utana mi lesz?azert jó lenne kinyomozni.Mindenkepp írj,hogy gyogyulsz 😊
2806. Ágibági2 (válaszként erre: 2805. - Vikinca)
2020. jan. 15. 20:15
Még nem látott ilyet, hogy valaki ilyen hevesen reagálna hormonokra. Azért majd még jelentkezem, hogy a fájdalommal hogy állok. Remélem most azért hamar átmegy. Mert tavaly ilyenkor januártól májusig kín szenvedés volt minden napon. Na azt nagyon nem szeretném újra átélni.
2805. Vikinca (válaszként erre: 2804. - Ágibági2)
2020. jan. 15. 18:55
Reméljük minden rendben lesz!biztos jó a dokid,de engem tuti ki borítana,ha azt mondana,furcsállja!?szoval nem tudja....sajnalom😔
2020. jan. 15. 17:52
Ma voltam dokinál. Igazábol semmit nem mondott. Csak furcsállotta, hogy így reagálok a hormonokra. Azt mondta el kellene múlnia magától a vérzésnek. Délelőtt még erősen meg volt. Mostanra elég jól csillapodott. A fájdalom még meg van, de az is tűrhetőbb, mint tegnap. Remélem napról napra jobb lesz.
2020. jan. 14. 18:10
Rosszul nem vagyok. Csak fáj a hasam. Nem kibírhatatlan. Holnapig ki kellene valahogy bírnom.
2802. Vikinca (válaszként erre: 2801. - Ágibági2)
2020. jan. 14. 17:56
Ha úgy érzed,hogy rendellenes a vérzés,akkor szerintem menj vele az ügyeletre.
2020. jan. 14. 16:57
Dokival ma nem tudtam beszélni. Holnap délután tudok kimenni hozzá. A vérzés nagyon piros és egyre erősebb. Erősebb, mint a norma lis vérzésem. Nem is tudom honnan jöhet ennyi mikor most volt meg. Eléggé aggaszt. A hasam az megint nagyon fáj. Éget, csíp szúr mint régen. Menzeszkor sem szokott így fájni.
2020. jan. 14. 13:15
Ez a vérzés szerintetek eláll magától? Mert egyszer az esemény utáni tabletta bevétele után újra megjött. Akkor kimentem dokihoz és adott injekciót hogy elálljon a vérzés. De valószínű ez a fájdalmas időszakom akkor kezdődött az után a sok hormon után. Most biztos nem engedek injekciót adatni. Csak most nem tudom így meddig normális ez a vérzés.
2799. Ágibági2 (válaszként erre: 2798. - Vikinca)
2020. jan. 14. 10:28
Tavaly március körül csináltak mikor ugyanilyen fájdalmaim voltak. Minden rendben volt. Amúgy a menzeszem rendben volt. Már a fájdalmak is nagyjából rendeződtek. Gondoltam hátha a gyűrű bejönne, de jó nagyot tévedtem.
2798. Vikinca (válaszként erre: 2797. - Ágibági2)
2020. jan. 14. 08:26

Sajnállak -de tuti oka van ennek🤔jó lenne ha kiderülne,miert reagálsz így...hormon vizsgálatokat csináltak?🤔

Próbálj megnyugodni!😊

2020. jan. 14. 06:53
Megpróbálom ma felhívni mert ma nem nálunk rendel. Itt csak holnap lesz. El vagyok keseredve, hogy így jártam. Tiszta ideg vagyok, hogy ez most megint meddig fog tartani😥
2796. Vikinca (válaszként erre: 2795. - Ágibági2)
2020. jan. 14. 06:43
Szerintem,igen,innen kell számolni,azert a biztonság kedvéért beszélj a dokiddal,tudjon rola,hogy nem vált be a gyűrű.
2020. jan. 14. 06:39
Ki kellene mennem orvoshoz? Rendesen úgy megjött, mint máskor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook