Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update programja - tapasztalatok fórum

Norbi Update programja - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
49875. Kantara
2014. júl. 20. 10:01
ez nagyon rossz lehet ez az allergia.
49874. Kantara (válaszként erre: 49872. - 408020f45e)
2014. júl. 20. 09:36
régebben nálunk sem volt tvpaprika, spektrumon néztem jamie oliver műsorait, meg gordon ramseyt meg ilyesmiket. Ma már ritkán tévézek, itt a net. Meg most már kísérletezgetek is aztán ha finom, máskor is csinálom. Átalában jó, mert alapanyag is finom, nagyon elrontani nem lehet semmit.
49873. 408020f45e
2014. júl. 20. 09:32

Nálunk ma nagyon meleget ígérnek, 35 fok körülit.

Keddtől lesz egy kicsi enyhülés, már várom! :)

49872. 408020f45e (válaszként erre: 49870. - Kantara)
2014. júl. 20. 09:30

Igen. Úgy kezdődött, hogy hatalmas 3-4 tenyérnyi kiütések jöttek rám és már mindent lecseréltünk ami vegyszer (mosópor, öblítő, sampon, hallakk...), meg felparkettáztunk a szőnyegpadló helyett, amúgy minden más köves. Semmi változás nem volt. Végig csináltam az almakompótos tisztítást, a Fenistil kúrát, semmi. Aztán elküldtek allergia tesztre. Mindkét alkaromat végigszurkálták, mire kiderült, hogy valószínűleg ilyen kereszt allergiám van. Azóta erre nagyon figyelek. Fura, de már az első 1-2 falatnál érzem, ha valami nem stimmel. Érdekesen viszket, vagy bizsereg, csípi a nyelvem. Nem nagyon, de érezhető. Ha ezt érzem azonnal abbahagyom azt a valamit enni. Ha mégis megeszem, pl a banánt, akkor röviddel utána a leglehetetlenebb helyeken viszketek. Pl a talpamon ott, ahol vastagabb a bőr (hogy véletlenül se tudom megvakarni eléggé)

Valóban én se hallottam azelőtt ilyenről.

A Paprikát nem tudjuk fogni, de majd én is figyelek, meg hát a "gugli" a barátunk! :)

49871. 408020f45e (válaszként erre: 49869. - 7e137d638c)
2014. júl. 20. 09:16

Sziasztok!

Igen, egészen addig egyáltalán nem tudok lepihenni, amíg nem hűl a levegő valamennyire.

49870. Kantara (válaszként erre: 49868. - 408020f45e)
2014. júl. 20. 07:25

jó reggelt

hát azelőtt sok dologról én sem tudtam, eszik-e vagy isszák. Aztán sokmindent a TVpaprikából meg a Spektrum főzős műsoraiból ismertem meg, mint pl. az ocrát, annyira mondták hogy nagyon finom, hát mondom akkor ültetek ha lelek magot aztán meglátjuk. Volt mag, ültettem, szépen termett, tényleg nagyon finom, de aztán azóta se sikerül, vagy elgazosodik, vagy kevés neki a víz vagy nem tudom, de most már nem sikerül. Az ilyen lisztekkel meg a paleo kapcsán ismerkedtem meg, természetesen másoktól, de ezt a paníros dolgot pl én találtam ki, eddig csak ételsűrítésre használtam. Nem olcsó, de nekem hónapokig elég egy fél kilós.

Érdekes ez a keresztallergia, már hallottam róla, de fura, valamikor ilyen nem volt még a gyerekkoromban. Talán elvétve. Lehet, hogy a dinnye is már GMO-s?

49869. 7e137d638c
2014. júl. 20. 07:22

Szevasztok!

Szép jó reggelt mindenkinek!

Gyönyörű napsütéses idő, ezerrel tombol a nyár!

Látom, az éjjel igencsak sokáig fent voltatok!

49868. 408020f45e
2014. júl. 19. 23:26

Én még nem kóstoltam tápiókás dolgot, nem is vettem, de hajdinát már láttam és gondolkodtam is rajta, hogy vennék.A kuszkuszt sem ismerem.Te hogy kezdtél megismerkedni ezekkel a dolgokkal? Csak úgy magadtól vagy volt valaki, akitől átvetted? Bár azt gondolom valóban az embernek magának kell kikísérleteznie mi a legjobb. Azt hallottam, hogy a kukorica pehely is nagyon fini panírban. Még nem próbáltam.

A dinnyére én keresztallergiás vagyok, egy idő óta nem tudom enni. Úgy kezdődött, hogy savat csinált, aztán viszketős kiütéseim lettek. A banánnal hasonló a helyzet, de az meg érdekesen csípi a nyelvem, aztán jön a viszketés. Szóval ha meg is kóstolom, csak minimálisan.

Most kezd már jó idő lenni, ilyenkor lenne kellemes egy séta:)

Jó éjt nektek is!

49867. Kantara (válaszként erre: 49866. - 408020f45e)
2014. júl. 19. 20:21

én ma még be sem kapcsoltam a tévét. Hát... remélem, nem az én számaimat húzták, mert az sokkolna, mert nem ottózom, csak nagyon ritkán, úgy félévente adok a fortunának egy esélyt. De nem tudják eltalálni amit beikszelek :)


Nálunk ma rántott patisszon meg rántott csibecomb volt, férjemnek rizzsel, nekem párolt zöldségekkel. A panírt tápiókaliszt-tojás-őrölt hajdina felhasználásával készítettem, olyan ropogós lett, mint a hagyományos panírral. Sokat kísérleteztem, hogyan tudnám mellőzni a lisztet meg a zsemlemorzsát, most végre megtaláltam. Na meg egy jó szelet dinnye. Vacsorára ugyanezt ettem. Úgy 5 körül.

Én is nagyon szeretem a zöldfűszereket, a husira is szórtam kakukkfüvet meg borsikafüvet.

Holnap marhahúsleves lesz, a férjemnek kuszkusz, nekem meg párolt csibemell szerintem, de lehet, hogy valami más jut majd hirtelen eszembe. Meg saláta. (cékla, répa csíkokra vágva, uborka, paradicsom, hagyma, dresszing)De az is lehet, hogy spenóttal. Még nem is tudom.

49866. 408020f45e
2014. júl. 19. 20:11

Sziasztok! :)

Ma hideg meggyleves és brassói aprópecsenye volt ebédre. A levest édesítővel a brassóit csirkemellfiléből készítettem. Sokféle módon elkészített brassóit ettem már, de én azt a fajtát szeretem, ami finom ropogósra van sütve, fokhagymásan! :)

Holnap, a fiúk kívánságára, káposztás tészta lesz, fodros nagykockával. Általában keveset eszek és ha délig letudom az ebédet, akkor nem lehet gond. (szerintem :D) A vacsora nekem saláta és valamilyen joghurtos öntet lesz. Az idén néhány fűszernövényem is van, majd válogatok közülük. (kakukkfű, kapor, bazsalikom, menta és levendula van az erkélyemen, a virágokon kívül:D - még rozmaringom nincs, de vízitormám úgy néz ki lesz, mert jelezték, hogy megvan a mag)

Nálatok mi volt és mi lesz?

Na, láttátok? Elvitték a lottó ötöst! Marha szerencse! Hát, esélyt legalább adtunk magunknak is, de én türelmes vagyok! :D -na de majd a jövő héten! :)))))Ha nem jönnék, szervezem a házvételt medencével:D

További szép estét nektek is! :)

49865. Kantara (válaszként erre: 49863. - 408020f45e)
2014. júl. 19. 16:55

teljesen igazad van. Most is megy a ferdítés, de valóban, jobb, ha nem is reagálok, semmi értelme.

Nem vezet sehova.

Egyébként attól hogy nem írok, nem jelenti hogy nem olvasok, a lábdagadásod késztetett írásra épp, a kódok nekem nem voltak igazán követhetők, mikor ki akartam próbálni, azokhoz azért nem szóltam hozzá.

Egyébként igazad van, a mozgás sokat segíthet a dagadáson a keringés gyorsulásával (nyirokkeringés is). Sajnos nekem mostanában ritkán jön össze, ha sikerül időt tépnem rá, DDP Yogát csinálok, nagyon szeretem. Minden porcikámat megdolgoztatja és nem nehéz, az egyik résztvevő a videón 70 éves és ügyesebb nálam. Lehet hogy sportoló volt.

49864. 7e137d638c (válaszként erre: 49863. - 408020f45e)
2014. júl. 19. 16:44

Én is a békességet, harmóniát, egymás segítését és nem a piszkálódást és kötözködést szeretem. De ha valaki addig-addig kóstolgat, hogy elvesztem a türelmemet (elvégre én is csak emberből vagyok), akkor senki nem fog megvédeni, ha én nem teszem meg magamért.

Ismered a közmondást:

"Ha nyuszinak érzed magad, nyusziként is fognak kezelni!"


Nálam majd egy kicsit később, ha már az erkélyajtót kinyithatom, friss levegő jöhet be, majd akkor fogok hozzá a kb. 20 perces helybenjárásnak. Egyelőre ezt 3 nekifutásban (= 3x600 lépés) tudom teljesíteni, bízom benne, hogy alakul ez. Amíg ilyen meleg van, nem kívánkozok lemenni az utcára gyalogolni, marad ez!


Egyébként mit főztél/ettél ma, és mit tervezel holnapra???

49863. 408020f45e
2014. júl. 19. 16:36

Jaj, lányok, nem ér annyit a dolog, hogy ez legyen belőle! :(

Sajnálnám, ha bárki is ilyen szócsörte miatt kiszállna ebből.

Úgy örültem, amikor rátaláltam erre a fórumra, mert ha egy fórum arról szól amivel én is kínlódok, akkor tudok segíteni és segítséget kérni is. :) Egy diéta sikere sokszor attól is függ, hogy tudjuk-e egymást magunkkal húzni, ha a másik elfáradna vagy tudunk-e erőt meríteni a másik sikeréből és magunk is ráhajrázni.

Én voltam már úgy, hogy egy fórumon egy valaki elkezdte a panaszkodást és napokig mindenki szenvedett és végül leült a dolog, mert nem tudtuk egymást megfelelően támogatni. Mindenkinek arra kell törekedni, hogy segítse és ne visszahúzza a csapatot. Persze mindenkinek vannak rossz napjai, amikor az élő fába is képes lenne belekötni, de én ilyenkor vagy eltűnök és kipakolom a nyomasztó dolgaimat a naplómba vagy azt mondom, hogy oké ezt másképp látom és leírom, de vitatkozni nem akarok rajta! Ha ezt valaki nem érti, akkor megismétlem, hogy nem akarok vitatkozni!

Mindenütt vannak kötözködők, akik csak beugranak csípnek-vágnak és már el is tűnnek. Én tudomásul veszem, hogy nem vagyunk egyformák és más vélemények is vannak. Ha pedig célzottan engem kezd ki valaki, lehet hogy először még válaszolok, aztán nem. Előbb utóbb rájön, hogy leírhatja a véleményét, de átlépem. Aztán abbahagyja.

Bocsi ennyit, magamról! :)

Na, hogy adjak a mozgás örömének is, megvolt a 45 perc zsírégető ;)

Nálunk elég meleg van, megy a légkondi, így jobb egy kicsit. Megpróbáltam a "japán módszert" is, jó meleg tea! :D Hát, mit mondjak?! Talán a hideg meggyleves jobb! :D

Mindenkinek további szép napot!

49862. 7e137d638c
2014. júl. 19. 14:26

Hallgattassék meg a másik fél is:

- ez a fórum március 19-ig élt, pörgött, akkor valami miatt "gitka22" töröltette magát a hoxáról, és valahogy le is ült az egész. Kantara annak előtte, már február 24.-én szólt hozzá utóljára, tehát kb. egy hónappal a fórum "leülése előtt" már nem érdekelte, hogy mi van a Norbisok fórumán. Minek is, hiszen ő paleós, nem Norbis!


- május 7.-én "londoni lány" sürgős segítség!! indítással jelentkezett, akkor azért újra benépesült a fórum, a többiekkel együtt jöttem én is, mint Norbizó! Kantara nem volt sehol!


- május 24.-én eltűnt mindenki, egészen

- június 26-ig, akkor IKEBANA2 jelentkezett, egyedül én voltam, aki szólt hozzá. Kantara akkor sem volt sehol!


Ezek után így 3-asban tartottuk a fórumot!


Hogy a másik fórumon Kantarával a kötözködései nyomán (minek használsz leveskockát, ne főzz olyat amihez nincs meg otthon minden, vagy: mi az, hogy te felcetlized a hűtődet, hogy el ne felejts a fogyókúrát és hasonlókkal kezdte: Fogyjunk együtt, úgy könnyebb fórumon) előúször kiakadtam, majd én átjöttem ide.


De neki ez sem volt elég, még ide is utánam jött, itt is csak belém-kötött, és amikor már ezen is kiakadtam, akkor közölte, hogy neki nagyobb joga van itt lenni, mert ő már sokkal régebben írkált ide, mint én.


Hát ennyi! Ha valaki velem, aki továbbra is Norbizok és nem paleozok, mint Kantara, velem szeretne társalogni, megtalál: Fogyjunk együtt!" fórumon, vagy priviben!


Köszönöm, ha elolvastátok, én már napok óta nem szólalok meg ott ahol ő van, de úgy látszik ő még mindig igyekszik engem besározni, saját magát pedig fényesre vikszolni.

Pedig ahhoz is két ember kellett, hogy a dolgok idáig jussanak.

49861. Kantara (válaszként erre: 49858. - 9c81d48cc9)
2014. júl. 19. 11:59
igazad van, kicsit sok volt aznap nekem a "jóból", valószínűleg ez volt a baj.
49860. Kantara (válaszként erre: 49856. - 408020f45e)
2014. júl. 19. 11:58

az az igazság, hogy ez a piszkálódás egy másik fórumon kezdődött ám, itt meg lecsapódott.

De mindegy, nem is érdemel szót.

Sajnálom, hogy ilyen szomorú eseményen kellett részt venned, nekem is kijutott belőle húsvétkor édesapám révén. Mi meg megyünk tovább...

És most hogy van a lábad?

49859. 408020f45e
2014. júl. 19. 11:30

Szisztok!

Elég sok idő óta, most kialudtam magam végre!:) Ehhez tudni kell, hogy én előző életemben nyilván mormota lehettem!:D

Mai ebéd: Hideg meggyleves édesítővel, brassói csirkemell filéből olíva olajjal. Délig még a krumpli miatt is lehet.

Nálatok mi rotyog a kondérban?

Ma elég meleget ígérnek, húzódjatok víz, mellé,(alá), árnyékba, töltsétek jól a napot! :)

49858. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 49854. - Kantara)
2014. júl. 18. 22:10
hat szerintem nem az a baj, hogy elmondta mindkettotok a velemenyet, ezzel szerintem nincs baj. ha nekem is lett volna, tuti, hogy en is elmondom. volt mas forumon regen, hogy nekem is beszoltak, holott csupa joszandekkal irtam dolgokat, de vegul szo nelkul hagytam, es elmult a vihar. nem vagyunk egyformak, a tolerancia is mas bennunk. ;)
49857. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 49856. - 408020f45e)
2014. júl. 18. 22:08
nekem az tetszett a legjobban, hogy mennyire jol elszorakoztatja az ott levoket es onmagat is. :)) nagyon tetszett ez a stilus, ha lenne a kornyeken egy ilyen edzo, nem erdekelne, mit oktat, biztos, hogy jarnek. :)))
49856. 408020f45e
2014. júl. 18. 21:29

Sziasztok! Csak most tudtam jönni, mert elúszott az egész napom. Temetésre kellett mennünk vidékre.

Ámulva olvastam, hogy az én szerencsétlen bokadagadásom milyen vihart kavart. Igen, dagad a lábam a melegtől, ha nem mozgok eleget és pang a nyirokkeringésem, ha...meg a fene tudja mitől!

Túl sok ch-tól biztosan nem, mert 23 napja norbizok és nagyon figyelek. Egyébként én úgy tudom, hogy a többlet só bevitele köti meg a vizet, nem a ch.

Bár szívesen ültem volna itt és időben reagáltam volna a válaszaitokra, de tuti, hogy nem szórakoztam volna rajta. :( Elég szomorú eseményen voltam, de azért igyekeztem a kajára odafigyelni, legalább a mennyiséggel.

Holnap aztán vissza áll a házban a régi rend! :) (ismeritek a mesét ugye?)

Úgy érzem a kódok szerinti kajálás nekem bejön! :D

Nincs túlzott korlátozás, csak az idő legyen haver! :) Nézni kell az órát és minden rendben lesz! :) Ma beszéltem egy távoli rokonommal, ő cukorbeteg. Hát lányok, akkor azt mondtam, hogy a kódokra figyelés gyerekjáték! Biztosan értitek mit akarok mondani ezzel, nem akarom kifejteni.

Szóval húzzunk bele, apadjanak a kilók! Ezek a walk-ok szerintem is jók, jó hangulatban, jó zenére. Leslie folyamatosan szövegel, eleinte idegesített, de megszoktam, jókat nevet, ő jól érzi magát, a többiek is és ez átragad az emberre! :)

Na már lassan novella méretű a hozzászólásom, holnap jövök! Jó éjt! :)

49855. 408020f45e (válaszként erre: 49852. - 9c81d48cc9)
2014. júl. 18. 21:07
Szívesen! ;)
49854. Kantara (válaszként erre: 49851. - 9c81d48cc9)
2014. júl. 17. 18:46

én nem szoktam nagyon belebeszélni itt dolgokba, de nem vitathatod, hogy jó szándékkal írtam, hogy a gyors felszívódású ch-nak vannak ilyen hatásai. Végülis ő dönti el, hogy hisz nekem, vagy sem.

CSak tudod, már bosszantó tényleg, hogy bárhova megyek, ez a nő nekem ront.

Na de tényleg, nem is tartozik ez ide, én segíteni szerettem volna Ikebana2-nek.

Egyébként Péntek Enikő videói is nagyon jók.

49853. Kantara (válaszként erre: 49851. - 9c81d48cc9)
2014. júl. 17. 18:43
így van.
49852. 9c81d48cc9
2014. júl. 17. 17:56
egyebkent meg kiprobaltam mind3 videot, amit ajanlottatok. hat nem mondom, jo kis moka volt! :)) most egy ideig ezeket fogom csinalni, mert nagyon tetszenek, nem csak lotyoges, hanem vegre komolyabb munkat igenylo gyakorlatok vannak bennuk jo ritmusra! :) koszi megegyszer
49851. 9c81d48cc9
2014. júl. 17. 17:54

mi lenne, ha arrol beszelnenk inkabb, hogy ki hogy probalja elerni a celjat?


nincs kozom hozza, de szerintem ennek a marakodasnak nincs itt helye. ez nem hiszem, hogy masokra tartozik, intezzetek el inkabb privatban!

egyikotok igy gondolja, masikotok meg ugy. es akkor mi van? nem vagyunk egyformak. tartsuk tiszteletben, hogy mas mashogy latja a dolgokat, es kesz....


en szivesebben olvasnek jo otleteket vagy tanacsokat, tapasztalatokat a ti utalkozasotok helyett...


Ikebana2 lehet, hogy csak ul otthon es jot rohog, mert a bokaja azota rendbejott, ti meg itt marjatok egymast azota is valami miatt, aminek szamotokra a vilagon semmi jelentosege...

49850. Kantara
2014. júl. 17. 14:18
egyébként meg milyen jogon akarsz te minden fórumot uralni, nem értem.
49849. Kantara (válaszként erre: 49848. - 7e137d638c)
2014. júl. 17. 14:17

tévedés. előbb itt voltam talán, mint te.

és nem szóltam hozzád, te kezdesz el sikítozni, ha meglátsz.

engem nincs miért sajnálni, köszönöm, jól vagyok.

49848. 7e137d638c
2014. júl. 17. 14:10

Kantara!

Miért nem csinálsz magadnak egy külön fórumot, és majd csatlakoznak hozzád az emberek, akik tőled várják a megváltást.

Vanessza már egy jó hónappal ezelőtt elzavart a saját fórumjából (ezek szerint nem véletlen), aztán meghívtalak a "Fogyjunk együtt, úgy könnyebb" fórumba, mert megsajnáltalak. Két nap óta csak a feszültséget gerjeszted, mocskolsz és mindennek lehordtál már.

Most utánam jössz kötözködni a Norbis-fórumra, pedig eddig soha be sem dugtad az orrodat...


Maradj magadnak, csinálj egy fórumot, aki akar majd csatlakozik hozzád!

A Fogyjunk együtt... és a Norbis fórumot pedig felejtsd el. Aki tőled akar tanácsot kérni, majd odaírja a kérdését, ami a te külön fórumod lesz!

49847. 7e137d638c (válaszként erre: 49846. - Kantara)
2014. júl. 17. 14:06

Nincsenek értelmezési problémáim, csak logikusan gondolkodom.

Ha a ch-tól dagadna a bokája, akkor az dagadt volna korábban is, nemcsak most, amikor a meleg bejött!

49846. Kantara (válaszként erre: 49845. - 7e137d638c)
2014. júl. 17. 13:53

nem neked tanácsoltam, majd ő eldönti, hogy elolvassa-e és gondolkodik rajta, vagy sem. Senki nem mondta, hogy a norbis fórum tiltja a ch-t.

már megint értelmezési problémáid vannak.

jó lenne, ha mellőznénk az egymással való beszélgetést, mert nem nagyon tudom tolerálni az értetlenséget.

mégegyszer hangsúlyozom, a tanácsom NEM NEKED szól.

Egyébként meg tudom, hol vagyok.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook