Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update programja - tapasztalatok fórum

Norbi Update programja - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
49815. 9c81d48cc9
2014. júl. 13. 10:42

Szerintem csak elfoglaltak vagyunk. :) En is benezek gyakran, de elsosorban csak olvasni van idom.

En is megyek ma vasarolni, semmi gyumolcs nincs mar itthon. ma kenyeret is akarok sutni, hogy legyen jovohetre. te mit fogsz ma fozni?

49814. 7e137d638c
2014. júl. 13. 08:01

Szervusztok!

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!

Most csak beköszöntem, kimegyek a piacra, majd jövök vissza!

Nem tudom van-e még valaki ezen az oldalon = fogyózik-e valaki a Norbi-kódok segítségével, vagy magamra maradtam????

Kezdem magam egy kicsit úgy érezni, mint aki benéz egy szobába, látja, hogy tök üres, mégis napról-napra rendszeresen beköszön! Ha senki sem fogadja?

49813. 7e137d638c
2014. júl. 12. 10:58

Szevasztok!

Hol vagytok, mi jót csináltok, mi van veletek?

Ma már megjártam piacot-boltot, kész az ebédem is.

Ma reggelre ismét 40 dkg-mal vagyok kevesebb mint tegnap, egy hét alatt bő 1 kg-val csökkent a súlyom.


Csak annyit változtattam az étkezésemen pár napja, hogy inkább az ebédem a bőségesebb kenyérrel együtt is, és a vacsora valami könnyebb kaja + gyümölcs. Egyébként ugyanazokat eszem, mint korábban, amiket én főzök, stb. stb. Szóval nagyon-nagyon örülök!


Ti hogyan álltok, hogyan csináljátok, hogyan haladtok???

49812. 7e137d638c
2014. júl. 11. 07:35

Szevasztok!

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Hogy vagytok, hogy álltok (!) vagy haladtok lefelé?

Én ma is ugyanannyi vagyok mint tegnap, tehát telihold ellenére sem ment felfelé, és szerintem ez is jó!!!

Kíváncsian várom, ti hogyan, miként teszetek-esztek, tornáztok vagy nem???

Nálatok mi újság???

49811. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 49810. - 7e137d638c)
2014. júl. 10. 21:37
erre nem is gondoltam. :D
49810. 7e137d638c (válaszként erre: 49809. - 9c81d48cc9)
2014. júl. 10. 12:18

TK liszt = Teljes Kiőrlésű

Amit ezzel kapcsolatban a net-en találtam, ezek közé tartozik a tönkölybúza-liszt, a rozsliszt, és a kukorica-liszt. Még talán a zabpehely-liszt is az!

Glutén-mentes !!! a rizs-liszt

És igen-igen minőségi a mandula liszt.


A net-en a lisztek különböző szempontok szerinti osztályozása, besorolása, stb. stb. elég sok anyagot lehet találni, másrészt a különböző lisztek különböző célokra alkalmasak. A zabpehely-lisztre mondják, hogy a legszélesebb körben, célokra lehet felhasználni. (Én most egy kg-t vettem belőle 650-ért!) A legjobb indok, hogy az ember előbb-utóbb mégiscsak leszokik a kenyér- és tésztafélék evéséről! :))))

49809. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 49808. - 7e137d638c)
2014. júl. 10. 12:09
mi az a TK liszt?
49808. 7e137d638c (válaszként erre: 49806. - Kis.joe)
2014. júl. 10. 08:24

Szia-szia!


Persze, gyorsabban megy a dolog, ha a 3-as kódos kajákat egyáltalán nem eszed. Ill. minimális mértékű, de nem fehér-kenyeret, és nem fehér-lisztből készített főtt-sült tésztákat eszel.


Egyébként most akarok áttérni én is a fentiek helyett, hogy veszek valami TK-lisztet, és: szedd le a net-ről "Pupusa" ill. "Tortilla" recepteket. Ezekből lehet készíteni töltelék nélküli kis lepénykéket is, amelyek még a fagyóban is eltarthatóak. Jó kis kenyér-pótlók. Fehér-lisztből már kipróbáltam. Ezzel fel lehet gyorsítani a fogyást!

Az édes-habos sütiket, mekis kajákat, üdítőket és hasonlókat teljesen el kell felejteni!


Regisztráltam magam a KalóriaBázis.hu-ra, az segít abban, hogy a napi bevitt kajám mennyisége, minősége is ideális legyen.


No meg a napi mozgás = egyelőre nálam csak a gyaloglás, vagy a lakásban a helyben-járás! Ez is bámulatos eredményt tud produkálni, ha rendszeresen csinálod! Előnye, hogy nem kell egyhuzamban csinálni, közben nyugodtan lehet pihizni!

Várom jelentkezésedet!

49807. 7e137d638c (válaszként erre: 49806. - Kis.joe)
2014. júl. 9. 17:22

Nagyon szívesen!

Majd tartjuk a kapcsolatot, ha úgy gondolod, nyugodtan írj a privimre, akkor biztosan fogok válaszolni!! :)))

49806. kis.joe (válaszként erre: 49805. - 7e137d638c)
2014. júl. 9. 16:40

Szió Inga14!


Köszönöm szépen sokat segítettél :)


Megprobálom hátha :)

49805. 7e137d638c (válaszként erre: 49804. - Kis.joe)
2014. júl. 4. 14:49

Alaposan nézd át a norbi-kódokat:

1-es kódos kajákat eheted 6,00 - 22,00 óra között

2-es kódos kajákat eheted 6,00 - 15,00 óra között

3-as kódos kajákat eheted 6,00 - 12,00 óra között


Magyarul: mindent, bármit ehetsz (elvileg) reggeltől délig, majd ettől kezdve tilos a 3-as kóddal jelzett kaja, (= kenyér és tésztafélék, édes sütemények, édes gyümölcsök, stb. elég sokféle, írd ki magadnak ami tilos()


d.u. 3-tól tilos a 2-es kóddal jelzett kaja.(=erősen zsíros, és fűszerezett kaják, a zsíros túró-tejföl-sajt, az olajos magvak, a gyümölcsök közül még továbbiak stb.)


De gyakorlatilag ezek utánra is kismillió féle-fajta kaja engedélyezett még, tehát vacsira sem fogsz éhez maradni: fehér húsok, tojás, ételek, halak, és még kismillió, nézd át a listát!


Gyakorlatilag a fehér-kenyér helyett beállítunk valami mást (korpás, vagy TK-lisztből, hasonlókból), ha lehet nem berántjuk a főzeléket, hanem önmagával sűrítjük, nem cukrot használunk, hanem valami másfajta ízesítőt.

Nincs mekis kaja, cukrozott üdítő, és hasonló!


Egyébként pedig mindent főzök, eszek, amit ennek előtte is ettem, csak igyekszek odafigyelni az órára is, és igyekszek valamivel többet mozogni, mint eddig.


Van aki nem életmód-váltásra, nem teljes étkezési szokás-átalakításra, hanem fogyókúrára, egy meghatározott időre választja a norbi-kódos kajálást, azok a 3-as kóddal ellátott kajákat abban az időszakban egyáltalán nem eszik. Igaz, hogy ott a veszély, hogy később jön a jojózás!

49804. kis.joe
2014. júl. 4. 10:41
Sziasztok! Kérlek adjatok ötletet hogy mit főzzek ma!!!!! Igaz ma kezdtem el a Norbis étrendet. Részben már áttértem rá mert vannak dolgok miket lecseréltem de a főzésben nagyon kezdő vagyok!!!!
49803. rezeda054
2014. jún. 29. 20:56

Ikebana2!

Én is főzök magamnak mindennap, azzal a nehézséggel, hogy a családom nem hajlandó megenni az update kaját, és úgy belejöttem már, és hidd el mindent ellehet késziteni Norbi módra és a saját izvilágunkkal.

49802. 408020f45e
2014. jún. 27. 22:21
Bekukkantottam. De a helyzet az, hogy ilyen vegyes fórumon voltam már és nekem nem jött be. Ezért is jöttem ide, mert azt gondoltam, hogy azok, akik ugyanazzal a diétával mennek, jobban tudják támogatni egymást. Persze ez nem jelenti azt, hogy egy vegyes fórumon nem lehet segíteni egymást, de mivel nekem Norbi még nagyon új, teljes gőzzel csak erre akarok figyelni. De azért köszi, hogy hívtál. :)
49801. 7e137d638c (válaszként erre: 49800. - 408020f45e)
2014. jún. 27. 19:03

Csekélyke még az eredményem, ha a mérleget nézzük. Viszont volt egy varga-betűm, és most már azt is tudom, tudjuk, hogy miért.

"Fogyjunk együtt, úgy könnyebb" fórumon vagyunk néhányan, ott írjuk naponta az előző nap sikereit-kudarcait, örömünket-bánatunkat.

Ott olvashatod, ki milyen utat követ, és abban hol tart. Milyen módon igyekszünk egymást segíteni, átlendíteni az esetleges zökkenőkön, és hogyan próbáljuk a saját módszerünkbe beépíteni azokat a kis apró csalásokat, rafinált módszereket, amelyekkel egyre közelebb kerülünk céljainkhoz.


Gyere át, olvasd el, ha úgy gondolod, nyugodtan maradj te is közöttünk! Mindenkit szívesen látunk, akár csak olvasni, akár velünk együtt továbbhaladni szeretne!

49800. 408020f45e (válaszként erre: 49799. - 7e137d638c)
2014. jún. 27. 18:50

Megkérdezhetem mennyi idő alatt, mennyi? Csak kíváncsiságból:)

Én egy idő óta a Pennyben veszek teljes kiőrlésű ropogós extrudált kenyeret (vollkorn). Persze van itthon félbarna kenyér is, a családnak! :D

Én is hasonlóan gondolkodok, megvárom a fizut és veszek teljes kiőrlésű lisztet. Nem tudok mindent azonnal felszámolni, csak fokozatosan. Meg aztán a diétám miatt az egész család kajáját nem tudom megreformálni. Egyrészt, mert a fiam szabályosan vézna, a férjem sem akar diétázni, másrészt pedig a megszokott ízek szerint tudok főzni, legfeljebb akkor eszek belőle, amikor szabad!:D

Én váltogatom a mozgásformákat, itthon. Nem jártam el tornázni máshová, bár kipróbáltam milyen. Hát, leizzadva, csatakosan és kivörösödve nem éppen üdítő látvány voltam a buszon!:D Szóval, ha itthon leizzadok, megyek zuhanyozni és kész! :)

Én szobabicajt és steppert használok, zsírégető Leslie walk-ot (a 3 mérföldest) és ha nincs itthon senki, akkor tudok tornázni is. (ugyanis ahol a videó van a nappaliban, pakolászni kell, hogy elég helyem legyen. Most meg a foci miatt, hát... :D

De én nagyon bízom benne, hogy sikerül majd leadni pár kilót! :)

49799. 7e137d638c (válaszként erre: 49798. - 408020f45e)
2014. jún. 27. 18:16

Ugyanez nálam is!

Én is próbáltam korábban a 90 naposat is, a paleot is, (meg még mit tudom én azok előtt mi mindent). Most ez a norbi-kódok alapján figyelni az órát, a bevitt kaja mennyiségét (KalóriaBázis) és a napi rendszeres testmozgás = ezek hoznak eredményt nálam. Most igyekszem, hogy a fehér kenyeret kiváltsam rozskenyérre, és ha elfogy a búza-lisztem, veszek TK lisztet. Ezekkel még rásegítek a dolgokra.

És bízom benne, ahogy szépen-lassan csökken a súlyom, azzal párhuzamosan tudok-birok naponta egyre többet gyalogolni, itthon tornázni stb. stb.

Örülök, hogy nem vagyok egyedül, és annak is, hogy végre már annyi idő után látok a mérlegen eredményeket is! :))))

49798. 408020f45e
2014. jún. 27. 17:53

Én úgy próbálom, ahogy Inga is írta. Norbi kódok alapján, de a saját főztömet. Teljesen kizárni nem tudom a 3-as kódút, mert a családnak is főzök, de mivel megengedett délig, így igyekszem az ebédet letudni addig, ha az éppen 3-as.

Nem tudom ti hogyan kezdtétek, de én úgy próbálom csinálni, hogy ami tiltott, azokat jól megjegyzem és esetleg minimálisan délig. Aztán amit lehet 3-ig arra nagyon figyelek. Az uzsonna és a vacsora pedig totál ellenőrzés alatt.

Én korábban a 90 napost csináltam, de szerintem ez, a kódok ellenére is úgy látom, hogy elég tág teret enged.

londoni-lány, igazad van abban, hogy tényleg nem időszakos dolog egy-egy diéta, szemléletmódot kell váltani. De van úgy, hogy valami miatt a legjobb szándék ellenére is borul. Én is így voltam a leadott 22 kilóm után. Jött egy átlagon felül stresszes időszak és nem figyeltem oda a kajára emiatt. Aztán most megint le kell adnom! :)

De tudjátok az elér súlyt megtartani legalább olyan küzdelem, mint a leadás. Nem olyan egyszerű, hogy oké leadtam, odafigyelek és marad a súlyom!:)

49797. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 49796. - 7e137d638c)
2014. jún. 27. 16:27
hat szerintem ez nem arra valo, hogy az elerje a celjat, a megfelelo kilot es utana ugyanugy eljen, mint elotte. ez nem idoszakos dolog, ahnem egy eletmod. egeszsegesebb etkezes. es persze ha eszel is 3-as kodu eteleket, a mozgassal tudod ellensulyozni. velemenyem szerint ez az egesz modszer arra valo, hogy az emberek egeszsegesebben etkezzenek, aktivabb eletet eljenek a sport reven, es jokkal jobb legye akar meg az egeszsegi allapotuk is. az, hogy vannak termekei, nem rosszak, de ez a resze uzlet, hiszem nelkuluk is kepes az ember kovetni a modszert. ha megteheted, vedd meg a termekeket, ha nem, akkor egyszeruen csak hagyd el, vagy a nap folyaman maskor edd ezeket az eteleket. a jojo effektus azert tortenik meg, mert az ember lenyegeben nem valtoztat, csak egy rovid idore. ha az update alapjan eletmodot valtasz, es nem csak dietazol, akkor nincs jojo effektus.
49796. 7e137d638c
2014. jún. 27. 11:01

A norbi-kódok alapján, de nem a norbi-termékekkel (saját főztöm) eszek, most heti 60 dkg-nál tartok. Persze közben a mennyiséget figyelem a KalóriaBázison regisztráltam, + minimális napi torna = gyaloglás mellett.

Most akarom emelni, hogy heti 1 kg fogyás legyen meg!


Aki a 3-as kóddal ellátott kajákat nem eszi az ideális testsúly eléréséig, ott gyorsabb a fogyás, de amikor ismét elkezdi enni a kenyér- és tésztaféléket, krumplit, rizst, hasonlókat, fennáll a veszélye, hogy valamennyi kiló visszajön = jojó-hatás.

49795. 408020f45e
2014. jún. 26. 16:57

Sziasztok!

Azt tervezem, hogy Norbi programjával leadok pár kilót. Mivel már elég sokféle diétát kipróbáltam és több-kevesebb sikert értem is el, ez most egy új kihívás számomra.

Azokat kérdezném, akik már egy ideje csinálják, hogy mennyire nehéz elkezdeni? Úgy értem, a tapasztalat mi ezzel kapcsolatban? Mennyire előre tervezitek el a kaját, a bevásárlást stb?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

49794. Tolllborz
2014. máj. 24. 20:31
A webshopon ezeket az adatokat nem találtam meg, de kép alapján szimpatikusak a termékek.
49793. Tolllborz
2014. máj. 24. 20:29

Sziasztok!

Valaki megnézné nekem, mennyi szénhidrát van choco cubes és a coco cubes sütikben?

Tényleg, ezek sütik, vagy inkább csokik?

Esetleg tudnátok ajánlani előre megvásárolható olyan terméket, amit desszertnek lehet adni cukorbeteg menühöz? Kb. 10g, de inkább kevesebb szénhidrátos kellene.

Nálunk a cukrászdában diabetikus darabok 13-15 g szénhidrátnál kezdődnek, és a teljes menü mellett nem lesz időm diabetikust is sütni. Köszönöm a segítséget.

49792. Mókikaaa
2014. máj. 21. 20:42
Hali el van tünve mindenki?? Sehol senki? Rajta vagyok a fogyókúrán remélem menni fognak a kilók le mert eddig nem úgy vettem észre mintha annyira neki indultak volna.. :( na de majd eljön az az idő is nem adom fel..
49791. Csucsulány (válaszként erre: 49784. - Mókikaaa)
2014. máj. 20. 14:43

Szia!


Találtál már fogyni vágyó embereket? Én szivesen csatlakoznék :)

49790. Mókikaaa
2014. máj. 15. 23:25
Huuu. Ma bünözés volt este.... Csibe szárny pörkölt joghurtos vegyes salátával ( saláta, káposzta, paradicsom, uborka, paradicsom) holnap lehet menni bringázni... :-( viszont ez jó ötlet én is örömmel fogadom a fincsi recepteket...
49789. 9c81d48cc9
2014. máj. 15. 10:11
nalam szojaszoszos piritott csirkekockak lesznek salataval. retek, pari, paprika, vegyes zold salata, jegsalata, mozarella golyokkal es bazsalikommal. napkozben gyumolcssalatat fogok enni, ha megeheznek.
49788. kis.joe
2014. máj. 15. 09:11

Sziasztok!


Ki mit főz?

Nem tudom ma mit egyek :(

49787. 8245e96769
2014. máj. 13. 15:07

Sziasztok, szeretnék hozzátok csatlakozni.

szülés utan 25 kg felesleg :(

Elkezdtem edző terembe jarni.

plusz jobban odafigyelni,az étkezésre:)

49786. Mókikaaa (válaszként erre: 49785. - 9c81d48cc9)
2014. máj. 12. 23:16
Szia! Bízunk benne, hogy lassan elindulnak a kilók lefelé... kisebb pozitív eredmény és lelkesebb a ember..
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook