Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update programja - tapasztalatok fórum

Norbi Update programja - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
49995. 12d083b51b (válaszként erre: 49993. - Bree25)
2015. ápr. 19. 10:17

Nagyon-nagy dilemmám, hogy akkor mit egyek, mit ehetek vacsorára, ha kenyér-félét nem!!!


Nálatok mi a vacsi???

49994. 12d083b51b
2015. ápr. 18. 08:17

Ahogy olvasgatlak titeket, egyre inkább erősödik bennem az elhatározás, hogy én is kezdjem el betartani a Norbi-kódok szerinti étkezést. Valamikor csináltam, de sajnos kevés kg-ban mérhető eredményt hozott nálam, ezért áttértem a dr.Dukán-ra. Jelenleg éppen terveim szerint két-Dukán-között vagyok. A következőt majd kb. május vége-június elején akarom elkezdeni.

De azért valami rendszert most sem ártana tartani, ha többet nem is, de hogy ebéd után már a kenyér- és tésztafélék egyáltalán ne legyenek a tányéromon.

De azért olvaslak titeket, hogy minél több gyakorlati tanácsot, praktikát tudnék tanulni tőletek, nagyon-nagyon megköszönöm.

49993. Bree25
2015. ápr. 17. 18:59

Köszönöm a válaszokat. Neki vágok ismét.

Igazából azért merült fel a kérdés, mert mikor először csináltam, az első héten le is ugrott 3 kiló, emlékszem még, hogy csodálkoztam is rajta.

Most is eltelt már egy hét, de most nem történt semmi. Persze biztos sok dolog közre játszik.

Például valahol olvastam, hogy a szervezet felismeri, ha ugyanabba a fogyókúrába kezdünk bele, vagy valami ilyesmi, és már nem reagál úgy mint elsőre, de lehet ez butaság.

Azért remélem idővel beindul.

49992. M.H.Kata (válaszként erre: 49991. - Bree25)
2015. ápr. 16. 15:29
Kb.20 éves koromban kezdtem el,és az akkori kódok szerint ettem.Majdnem mindent.De lecseréltem a cukrot és a fehérlisztet.Ennyi változtatás kellett,meg a délutántól elhagyott szénhidrát.3 hónap alatt lement 10 kiló,62-ről indultam,utána sem hagytam abba,és fél év után a legkisebb súlyom 49 kiló volt.Utána fokozatosan elkezdtem néha este is 2-es kódúakat enni.Mellette maradt a torna.És ezt így tartottam 5 évig,utána megismerkedtem a férjemmel,közös vacsorák,éttermek,lustálkodás,fincsi sütik gyártása.Meg is lett az eredménye.4 év alatt visszajöttek a kilók.:( Cukor továbbra sincs itthon,de a tésztafélék,kenyér,krumpli sajnos mindennapos lett szinte,mert ő ezeket eszi,nem lehet megváltoztatni,persze nem is akarom,de magamnak sem volt kedvem mindig külön főzni,így elrontottam sajnos az életmódot.
49991. Bree25 (válaszként erre: 49990. - M.H.Kata)
2015. ápr. 16. 14:30
Sajnos én is nagyon bánom, hogy anno valamiért abbahagytam. Most megpróbálok az elvei szerint étrendet/életmódot váltani.
49990. M.H.Kata (válaszként erre: 49989. - Bree25)
2015. ápr. 16. 13:52

Szia,én másodszorra kezdek neki,bár még elég friss,úgyhogy nem tudom,miben lesznek nálam változások,de szerintem ha elsőre ment,akkor most is menni fog.Bár 30 éves kor után állítólag nehezebb leadni,jobban ragaszkodnak a kilók,még jobban figyelni kell.Bár én még alatta vagyok egy hangyányival.

Én már beláttam,hogy nem kellett volna abbahagyni,hiszen ez nem fogyókúra,egész életünkben lehet így táplálkozni.

49989. Bree25
2015. ápr. 15. 15:40
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van köztetek olyan, aki már másodszor kezd neki? Második nekifutásra is működött úgy mint előszőr?
49988. 12d083b51b
2015. ápr. 11. 07:58
Szevasztok, jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!
49987. M.H.Kata (válaszként erre: 49986. - 12d083b51b)
2015. ápr. 10. 16:02
Ja,értem.:) Köszi:)
49986. 12d083b51b (válaszként erre: 49985. - M.H.Kata)
2015. ápr. 10. 14:46
Igen, így van. Azért is írtam, hogy ez az eredeti, u.n. napszakok szerinti kódolás.
49985. M.H.Kata (válaszként erre: 49984. - 12d083b51b)
2015. ápr. 10. 14:45

A régi kódokat fújom kívülről,megvan a 2 Norbi titok könyv,illetve a zsebkönyvek,de amiket írtál most a 2-es kódhoz,azok a legújabb kódok szerint már hármasok.A rizs,krumpli,abonett,szalámi,bolti felvágottak már hármasok,mert sok a cukor és szénhidrát tartalmuk.A zabpehely is hármas,egyik kedvencem.:(.Nagyon kevés egyes maradt.Szinte csak a tojás,zöldségek,a hozzáadott cukor és egyéb tartósítószermentes felvágottak,színhúsok,illetve az ő termékei.

Magyarul már Norbi is átállt arra a csoportosításra,hogy miben mennyi szénhidrát van,hogyan emeli meg a vércukorszintet. GI-index alapján.Ezért vagyok kicsit megkavarodva,mert a régi napszak szerinti kódok szerint fogytam le anno.

49984. 12d083b51b (válaszként erre: 49981. - M.H.Kata)
2015. ápr. 10. 14:18

Alapjaiban amit korábban megjegyeztem, és igyekeztem tartani:

3-as kód: 6,00 - 12,00 között ehető: kenyér és tésztafélék, cukrozott, édes termékek, banán, szőlő


2-es kód: 6,00 - 15,00 között ehető: krumpli, rizs, Abonet (!), zsíros pörköltek és szalámik, erősen fűszerezett húsok, felvágottak, egyéb édes gyümölcsök pl. narancs és hasonlók.


1-es kód: 6,00 - 22,00 között ehető: minden egyéb pl. sovány terjtermékek, tojás, gomba, egyéb zöldségfélék, sovány gépsonka, savanyú, savanykás gyümölcsök.

Bár este 6,00 után már nem igazán célszerű bármit is enni!


Ennél részletesebb, konkrét esetek eldöntésekor keresgéltem a táblázatban, hogy a tényleges besorolási kódot megnézzem.

49983. 12d083b51b (válaszként erre: 49981. - M.H.Kata)
2015. ápr. 10. 14:03

A régi kódokat már csak "napszakok szerinti kódok" címszóval adja le a net.



[link]


Az oldal alján találsz egy kis sort: 1-es kódok: hosszú táblázat a felsorolással, annak az alján a 3-es kódok ismét hosszú táblázat, majd a legvégén a 2-es kódok.


Korábban nekem sem ilyen formában volt meg, de most már csak ebben a felsorolásban találtam rá. Ez még az eredeti, 2005-ös besorolás szerint!

Majd alaposan átnézem én is, és igyexem tartani! :)

49982. judit103
2015. ápr. 9. 10:32

Szia!


Én is hasonlóan jártam. Lefogytam, hagytam, most újra kezdeném. Igazából én sose tudtam a kódókat, lisztjét, majonézt, pudingjait, kenyerét megveszem, a többit főzöm. A könyv megvan, lehet kinyitom.

49981. M.H.Kata
2015. ápr. 9. 08:31

Sziasztok!

Ma regisztráltam,és a Norbi Update módszerrel szeretnék ismét lefogyni minimum 10 kilót.Néhány éve már sikerült,tartottam is,de elkényelmesedtem kb.2 éve és visszajöttek a kilók.158cm/62 kg vagyok.

Van itt köztetek olyan,aki még a régi,(talán 6-7 évvel ezelőtti)első kiadású könyvekkel,kódokkal váltott életmódot,és most is azt követi?Mert olvastam,hogy azóta,szinte minden más lett,majdnem csak az az 1-es kódú,amin a neve van?Annyira sok pénzem meg sajnos nincs,és nemcsak magamnak főzök.:/

49980. 12d083b51b (válaszként erre: 49979. - Odyke)
2015. márc. 4. 16:08

Szia!

Regisztrálj be a "Kalóriabázis.hu"-ra. Ott ha felvésed az adataidat amiket kérdez, ki is számolja a program, hogy a napi kcal-mennyiség-bevitel ajánlott szerinte, hogy az általad megadott időre, az általad kívánt heti fogyás-terv alapján mennyit ehetsz. Persze, ha a napi 1200 kcal alatti érték jönne ki, akkor ott kézzel javítsd, mert minimum annyi kell minden szervezetnek.


Ott van lehetőséged, hogy naponta beírod, hogy mit, mennyit ettél, és kicsit lentebb, hogy mit tornáztál, mozogtál stb. stb. Nagyszerű lehetőség arra, hogy a napi kcal-egyenleget ott figyelemmel kísérd.

Persze tényleges fogyást a mérleged csak akkor fog mutatni, ha az elégetett kcal értéke több, mint amit naponta megettél.

49979. odyke
2015. márc. 3. 19:02

Sziasztok!

Tudna nekem valaki sgíteni,hogy a súlyomnak megfelelően milyen adagokat ehetek reggeli,.-ebéd,-vacsorára?Ahol dolgozom,eléggé meg van kötve a kezem kaja ügyileg,de szeretnék kicsit leadni a súlyomból.

Minden tanácsot szívesen fogadok!!! Köszi mindenkinek! :D

49978. katkaaa86
2015. febr. 22. 21:09
Ne egyél ilyeneket. Változatosan étkezz! Zöldség, gyümölcs, jó minőségű szénhidrát, barna rizs! Egészségesen, tudatosan táplálkozz! :) És ha a mennyiségekre figyelsz, nem lehet nagy gond.
49977. Gombócné
2015. febr. 22. 16:05
Kicsit zagyva lett amit írtam, de remélem érthető :)
49976. Gombócné
2015. febr. 22. 16:04
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, van - e olyan köztetek aki rendel a teletaltól norbis ebédet és kismama? Az érdekelne hogy nem árt e ez a babának? Úgy értem, megvan e benne minden fontos tápanyag? Hisz ettől elvileg fogyni fog az ember lánya, egy kismamának pedig nem lenne szabad fogyni ha jól gondolom.. Csak én pl 25 kg plusszal indulok a terhességnek, ezért fogynom kellene, de koplalni, vagy ártani nem szeretnék. Ezért gondoltam, hogy a Norbi termékek és ételek segithetnének! Van valakinek tapasztalata?
49975. 12d083b51b (válaszként erre: 49973. - Nlindus)
2015. febr. 14. 08:02

A naplód elején, "beállítások" alatt, lehetőség van a pöttyöt átrakni, ha azt szeretnéd, hogy aki olvassa, és szeretne, tudjon hozzászólást írni oda neked. Ha nem akarod,hogy bárki hozzászóljon, akkor hagyd így.

További szép napot, szép sikereket kívánok!

49974. 12d083b51b (válaszként erre: 49973. - Nlindus)
2015. febr. 14. 07:58
Köszi, megyek és olvaslak!
49973. nlindus (válaszként erre: 49969. - 12d083b51b)
2015. febr. 14. 02:57

Szia!

Köszönöm az érdeklődésedet. Már létre is hoztam a naplómat, igyekszem minél gyakrabban jelentkezni, és képet is töltök majd fel magamról.

Sport sajnos nem az erősségem. Volt idő, hogy elmentem este futni, de max 15percet bírtam. Most van otthon egy Flabélos gépem és Oto Chili hasizomgép. Vettem 2db 2kg-os kettlebelt, valamint beszereztem Runint Réka 2 dvd-jét, na mondjuk az kemény, már 2x tornáztam rá.Ezeket fogom használni az elkövetkező időben.

Jó hétvégét kívánok!

49972. katkaaa86 (válaszként erre: 49970. - Annamari7597)
2015. febr. 13. 17:19

500 kcal remélem nem valami "hozzáértő" mondta. ekkora hülyeséget is régen hallottam. 1100-1500 kcal minimum kell. 1100 kcal csak az fog letornázni, aki egész nap edz. A normál alapanyagcseréhez szükség van tápanyagra, kalóriára!

Én nem hiszek a Norbi-féle hókuszpókban, tele adalékanyaggal, szójával, mindenki azt tesz a szervezetével,amit akar. Lelke rajta. Szerintem sokkal jobb egy-két alapanyagot kicserélni. Pl. cukor helyett vmi édesítőt használni, fehérliszt helyett lassanfelszívódó teljeskiőrlésűt, fehérkenyér helyett szintén. És a mennyiségekre nagyon odafigyelni.Sok gyümölcsöt és zöldséget enni, ha 1 héten 3-4 kocka cukros csokit megeszel még nem fog hízni senki, de hiányérzete sem lesz. Ha elég erős az elhatározás sokat lehet ezzel a módszerrel egészségesen fogyni. (((tapasztalatból mondom))))

49971. 12d083b51b (válaszként erre: 49970. - Annamari7597)
2015. febr. 13. 16:10

Nem lehet, hogy félre értetted?

Leginkább ahhoz igyekezünk tartani magunkat, hogy a napot 500 kcal deficittel zárjuk.

Mert a napi normál létezéshez minimum az 1100-1200 kcal szükséges. Vagyis ha naponta beviszel (megeszel) 1600 kcal-t, lemozgol belőle a napi szokásos életvitel mellett 1200 kcal-t, akkor is még csak 400 kcal deficittel zártad a napot.

De hogy csak 500 kcal-t eszel egész nap, nem csoda, hogy este már szédelegtél....

2015. febr. 13. 15:14
Sziasztok! Én új vagyok itt, jövő héttől kezdem az Update menüt, vagyis egész hétre megrendeltem az egész napos kaját. Valaki próbálta már az egész hetit? Sajnos nagyon elszaladt velem a ló, 167 cm vagyok, és 83 kiló, múlt hét péntek óta diétázom, és két kiló lement már. A héten voltam akupunktúrán, azt mondták ott, hogy egy módon lehet lefogyni, ha 500 kalóra a max. napi bevitel. Namost tegnap kissé rosszul lettem estefelé, úgyhogy szerintem ez egyénfüggő, nekem ez kezdetben valószínű kevés volt. (Első nap.) Szóval, elkezdtem küzdeni, mint malac a jégen, és nagyon bízom Norbiékban. Egyébként amin csodálkozom, hogy a Ch és GI mellett a kalóriák nincsenek feltüntetve a menün. Nagyon szívesen vennék bármi beszámolót! :)
49969. 12d083b51b (válaszként erre: 49968. - Nlindus)
2015. febr. 13. 08:27
Nagyon nagy kérés lenne, hogy vezess egy naplót, és abba írd nemcsak a fogyási eredményeidet, hanem esetenként azt is (ha nem is naponta), hogy mikor mit eszel, és ha esetleg mégis valamit-valamennyit hozzá tornázol, vagy egyéb módon megmozgatod az izmaidat??
49968. nlindus
2015. febr. 13. 04:47

Sziasztok!

Én még új vagyok itt a fórumon,de szeretnék pár tapasztalatot megosztani.

Közel 9éve nagy örömömre ajánlották nekem az Update-ot. Elszánt voltam, és mivel volt rajtam 15kg felesleg, csak az 1-es kód szerint étkeztem. Teljes kiörlésű kenyeret vettem,de igyekeztem keveset fogyasztani belőle. Ettem gyakran virslit,natúr húsokat, kefír, light joghurt,zöldséget, és minimálisan mozogtam.Igyekeztem betartani, hogy 3 óránkét bekapjak valami keveset, és ettől olyan gyors lett az anyagcserém, hogy olvadtak le a kilók. Sikerült sokáig megtartanom, de 2 éve nagyon lazára vettem a dolgot és most 10év után, újra elkezdem. MOst 170cm és 88kg vagyok, ez elszomorító, de nem csodálom a sok magamba tömött szénhidrátot.

Megvettem az új könyveket és csak kapkodtam a fejem a sok változáson és a beleírt megannyi méregdrága Update terméken. Pár hete több ezerért vásároltam Update termékeket,de beláttam nincs értelem, felelsleges pénzkidobás. Senkinek nem lehet olyan fontos a fogyás, hogy ennyi pénzt beleöljön, az első kiadású könyvből is sikeresen le lehet fogyni.Ha kiváncsiak lesztek az eredményemre,szívesen beszámolok majd hetente. :-)

49967. 12d083b51b (válaszként erre: 49966. - 12d083b51b)
2015. jan. 25. 15:40

Bocsi, kicsit elírtam:

... hogy agyilag a szabadra, és nem a tilosra koncentrálok!...

49966. 12d083b51b (válaszként erre: 49965. - Androméda72)
2015. jan. 25. 15:39

Ősszel találkoztam a Dukán-módszerrel. Míg a Norbi-kódok alapján havonta 1-1 kilócska ment le rólam, ezzel a módival 2 és fél hónap alatt sikerült további 7,5 kg-tól megszabadulnom.

Nekem sokat segített, hogy nem azt sorolja, hogy miket nem ehetünk a fogyó egyes szakaszaiban, hanem azt, amit szabad enni!!! És ez nagy különbség, hogy agyilag a szabadra, vagy a tilosra koncentrálok!

Az első 2 szakaszban persze a kenyér- és tésztafélék itt is kerülendők (cukorral, hasonlókkal együtt), de a III. szakasztól kezdve fokozatosan építjük vissza az étkezésünkbe ezeket is, ezért gondoltam, hogy ettől kezdve ismét helye van/lesz az étkezésemben Norbi-kódoknak!

Remélem, sikerül!


Annyit megér dr. Dukán-módszere, hogy legalább utána-olvass. Különösen tudom azoknak ajánlani, akiknél nehezen indulnak a kilók lefelé másfajta fogyóval.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook