Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update programja - tapasztalatok fórum

Norbi Update programja - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
49725. csera
2014. febr. 21. 08:32

Sziasztok!

Van itt valaki, aki használja a Update kajákat? Azaz a boltban kapható, kenyeret, péksüteményeket és a Szendvics krémet?

49724. 5c0313b0fc (válaszként erre: 49723. - Maarcsy)
2014. febr. 13. 10:28

Én is figyelem a norbi-kódokat, de nem fogyásra, hanem életmód, étkezési szokások megváltoztatására fektetem a hangsúlyt. Ezért én eszem a 2-s és 3-as kódolású kajákat is, és egyéb tablettákat, porokat, turmixokat nem eszek mellé.

Használom és erősen számolom mellé a kalóriákat... Nagyon nagyon szeretném elkerülni, a későbbiek során az esetleges visszahízást, ezért most inkább lassabb ütemben, és olyan ételek fogyasztása mellett, melyet hosszú évek során is tartani tudok.


További szép sikereket kívánok neked!

49723. maarcsy (válaszként erre: 49722. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 13. 09:22
Az az igazság, hogy nem én befolyásolom ezt a dolgot. De természetesen kizárólag 1- kódú ételeket fogyasztok . Na jó néha becsúszik egy -egy banán vagy egy fél sport szelet ..de nem jellemző. Viszont szedek még mellé egy tablettát is a neve be-fitt.. lehet hogy így egyben jól működnek . A bőrömnek meg sajna mindegy már mert a szülés után megereszkedett a hasam ....
49722. 5c0313b0fc (válaszként erre: 49721. - Maarcsy)
2014. febr. 13. 08:28

Gratulálok, nagyon ügyes vagy!

Gondolom, a 3-as kódolású kajákat egyáltalán nem eszed, de ez akkor is szép eredmény!

Egy hónap = 4 hét, ez heti másfél kg.

Bár én félnék ilyen ütemben leadni a kilókat, a hirtelen fogyás is megterheli a szervezetet, ill. félő, hogy a bőr nem érkezik követni a fogyás ütemét, és lógós marad! Hozzáértők szerint a heti 0,5-1,0 kg közötti fogyás az ideális.

49721. maarcsy
2014. febr. 13. 08:16
Január 13.-án kezdtem a Norbival való kapcsolatomat . Torna nélkül lement 6,4 kg február 13.-ig :) Viszont ebben volt egy hét amikor nem Norbiztam mert elutaztunk ... és még így is . :D Olyan büszke vagyok magamra hogy csak na. :)
49720. 5c0313b0fc (válaszként erre: 49719. - Puncska)
2014. febr. 8. 08:44

Szia-szia!

Nem hízlaló nasi:

4 db főtt tojást, 2 db. közepes almát nyersen kockára vágsz, 1-2 db. csemege ubit felkarikázol (nyáron kb. 10-12 cm kígyóubit kockára). Egy kis doboz joghurtba/kefírbe egy kis őrölt borsot és valami ételízesítőt, ezzel nyakonöntöd a kis keveréket. Lényeg, hogy minimum 4 órát érjen a hűtőben.

Ebből a mennyiségből az egy literes jénai van tele, normál esetben (!) 3-4 nasizásra (=vacsira) elegendő!

Arra nagyon jó, hogy térülsz-fordulsz a konyhában, egy-két kanálkával belőle "benasizol", jól telíti a gyomrot!

49719. Puncska (válaszként erre: 49718. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 7. 20:50
Megnéztem a Kalóriabázist, beírtam az adataimat, az alapján eredményként kaptam, hogy napi 2176 kcl-ra van szükségem. Én ezt bőven beviszem, van, mikor többet is. Nem kéne éhesnek lennem, mégis az vagyok. :D Mindenesetre próbálom nem hízlaló nasikkal csillapítani.
49718. 5c0313b0fc (válaszként erre: 49717. - Puncska)
2014. febr. 7. 14:17

A KalóriaBázis szerint napi 1800-1900 kcal-t lemozgunk már azzal, hogy nem teszünk mást, mint egyáltalán létezünk. Felkelsz, öltözöl, elmégy egy pohár vízért, stb. stb. Mert állítólag minimum 1000-1200 kcal-t kell megenni ahhoz, hogy a napi létezésünkhöz szükséges kcal biztosítva legyen.


Ha a többi lemozgott kcal a torna, stb. által megy le, akkor még jó lenne apróra megnézni, hogy ehhez képest naponta mennyi kcal-t viszel be a szervezetbe!


Nem nagyon értek én ezekhez, de valahol vagy a számolásodban van a hiba, vagy a bevitt kcal mennyiségében a hiba, ha állandóan éhesnek érzed magad!

49717. Puncska (válaszként erre: 49716. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 7. 12:45
Alapjáraton sem vagyok kisétkű, ha el kéne bírálnom magam, azt mondanám, elég sokat eszem, de mindig minőségi, egészséges ételeket. Egyedüli bűnjeim a sütèseim, de egy kiegyensúlyozott étrend mellett ez úgy gondolom belefér. :-) napi 2000-2500kcal ködül mozgok, ezért sem tudom hova tenni a hirtelen éhségrohamokat.
49716. 5c0313b0fc
2014. febr. 7. 09:50

Mondjuk úgy, hogy én is igen-igen kezdő vagyok!

- az, hogy a ch-s kajákról nem mondok le teljes egészében, mert nem fogyózni akarok, hanem egy olyan étkezési rendet, amiben azért mérsékelt mennyiségben, de jelen van a kenyér- és egyéb tésztaféle is.

Szóval ezért itt a kb. jó két héttel ezelőtt valaki majdnem leharapta a fejemet, és kötözködött, gúnyolódott velem miatta. De én akkor is azt mondom, hogy bizonyos mértékben a szervezetnek azokra is szüksége van, egész életemre nem fogok és nem is akarok teljes mértékben leszokni róla.


Hogy az általad evett mennyiség elég-e, vagy keveset eszel és ezért vagy egész nap éhes, ...

állítólag a napi 1000, de inkább 1200 kcal-ra mindenkinek szüksége van, amennyiben rendszeres testmozgást is végez valamilyen formában, akkor azzal a kcal-mennyiséggel emelhető az étkezés során felvett kcal.


Persze én is a KalóriaBázisra regisztráltam, ha ott beadod a saját személyes adataidat, beírod mennyit akarsz fogyni, akkor megadja, hogy naponta mennyit ehetsz.

Ha naponta oda beírkálod, hogy miből kb. mennyit ettél, és milyen testmozgást végeztél, a progi kiszámolja, hogy aznap fogytál-híztál stb. stb.

Persze fogyni akkor fogsz, ha a bevitt kcal kevesebb, mint amit ledolgoztál.


Alapjaiban én is norbi-kódok alapján eszek, de ez a KalóriaBázis nekem nagyon-nagy segítség, hogy tisztán lássam a napi kajálásom, testmozgásom hatását. Nekem személy szerint egyelőre még szükségem van erre a mankóra. Mindenkinek csak ajánlani tudom! :)))

49715. Puncska
2014. febr. 7. 09:24
Más. Egy-két hete kezdtem el, hogy hetente kb. 2-3 alkalommal reggelente elmegyek futni kicsit, nem sokat, 3.5 km nagyjábol, mert mindig ugyanazon az úton jövök. Itthon meg hébe hóba tornázgatok ez felüléseket, karizmot és lábat jelent, elszórva a nap folyamán kb. 100 db mindenböl, mert egyszerre nem menne. Azt vettem észre magamon, hogy folyamatosan éhes vagyok, mióta csinálom, és sokkal többet eszem. Pedig ez nem sok, és a reggeli futást leszámítva nem is igazán megeröltető, mégis egész nap ennék. Nem tudom, ez normális-e?
49714. Puncska (válaszként erre: 49712. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 7. 09:19
Arról nem is beszélve, hogy ha becsúszik is valami, aminek nem kéne, mindent lehet kompenzálni valamivel. Béres Alexandrával néztem múltkor Szily Nóra interjúját, ő mondta, hogy ha kicsit elcsúszunk, nem kell rögtön a kardunkba dőlni, akkor holnap kicsit jobban figyelünk, vagy elmegyünk mozogni egy kicsit, ennyi. Az egyensúly mindig fenntartható, csak lustaság kérdése. :-)
49713. Edi32
2014. febr. 7. 01:33

Köszönöm szépen a válaszokat, megerősítettetek. Ugyanígy gondolkodtam én is. Az utóbbi 3-4 hétben kiiktattam az étrendemből a szénhidrátot, a tésztaféléket és hasonlókat, és az eredmény már meg is látszik, máris több mint 3 kg mínusz :-)

Viszont mivel hiányzott néha egy kis kenyér, illetve időnként egy kis nassolás, ezért gondoltam, hogy kipróbálom a Norbi-féle módszert. Kenyérből, illetve nasiból elkezdtem az ő termékeit vásárolni. A kenyér, a csokis puding és a somlói eddig nagyon-nagyon ízlett, megkockáztatom, talán finomabbak, mint más termékek :-)

49712. 5c0313b0fc
2014. febr. 6. 14:14

Nagyon tetszik a hozzáállásotok!

Szóval én is azt mondom, hogy van egy alap, egy kiinduló norbi-kódolás, de ha valaki azon belül itt-ott valamit a saját szervezete igénye szerint alakít rajta, attól még nem fog összedőlni a világ.

Személy szerint az 1-eseket eszem egész nap, a 2-eseket 3 óra után hanyagolni, a 3-asokat pedig már ebéd után elhagyni. De ha úgy alakul, hogy vacsira esetleg minimális mértékben becsúszik egy kicsi 3-as, attól még nem fogok a tőrömbe esni. :)))

49711. mokusbeka
2014. febr. 6. 13:55
van egy olyan kiadványa, aminek hormon diéta a neve...elvileg az a legújabb. ezzel fogyott le valaki 100 kilot...ez szinte tök uaz, mint a paleolit, kiv, hogy itt nem lehet semmilyen gyümölcsöt enni, zsírt viszont igen :) Úgyhogy én most szalámit, szalonnát eszek nyers zöldségekkel és olajos magvakkal, mert bizony ez is 1-es kódú lett (3asból). ja, és a tejtermékek is tiltó listára kerültek. Édességként U1-es nutellát és kakaós csigát eszek.
49710. Puncska (válaszként erre: 49709. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 10:31
Így van. Alapvetően a legelső, módosítás mentes, originál módszerrel is le lehet és lehetett fogyni, rengetegen óriási súlyokat vesztettek vele. Pedig 1-esként szerepelt a tej, a gyümölcsök is szabadabban mozogtam. Ez már nem ezeken fog múlni. Ez egy nagyon jó alap, de ahogy ő is rengetegszer elmondta, ő nem dietetikus, ezek csupán tapasztalatok alapján összeállított szabályok. De igenis működnek. Egy alap, amit te magad tudsz kedvedre tovább alakítani, ha kell.
49709. 5c0313b0fc (válaszként erre: 49708. - Puncska)
2014. febr. 6. 10:18

Egyetértek!

Szóval mint látni, Norbi is az évek alatt itt-ott módosítgatja azokat a tanításait, amelyeket évekkel ezelőtt, mint megmásíthatatlan szentírást adott közre (és persze nem kevés pénzt gyűjtött be vele magának). Most az újabb és újabb módosítgásai ki tudja mikor fog ismét módosításra kerülni. Azt mondom van egy alap, és ha azon egy kicsit én módosítok, és nem várom meg, hogy más (=Norbi), akkor is hatnia kell annak, ahogy már a legelső kiadású tanítása is fogyási sikerekkel járt. :))))

49708. Puncska (válaszként erre: 49707. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 08:52
Igen, én is így gondolkodom. Én személy szerint nyugodt szívvel eszegetem a narancsot és banánt is este a tévé előtt, mert lehet, hogy magas a fruktóz tartalma, viszont egészséges, és hiába akár 120kcal is lehet egy darab banán, de ez nem árt meg a szervezetednek, sőt. Én az összes gyümölcsöt 1-es kategóriában kezelem. Viszont egy valamivel nem értek egyet, az pedig a tej. Norbinál sokszor olvastam, hogy ha azon múlik, hogy lefogyok e- hogy egy tej 1.5 vagy 2.8%-os, akkor megette a fene, mert a 100%hoz viszonyítva ez bizony már teljesen mindegy, és mehet nyugodtan 1-es kategóriába, igyuk bátran. Én csak 1.5-es tejet iszom, és azt is csak reggel, mert hiszem, hogy a bevitt folyadék minősége legalább annyira lehet káros, mint az egész napos kenyérfalás. Meglepő és nehezen hihető az elején, de sokat lehet fogyni, ha csökkented a tejtermékek mennyiségét, illetve próbálsz csak vizet inni. Apró odafigyelés, de egy pohár tej, még ha csökkentett zsírtartalmú is 46kcl.
49707. 5c0313b0fc (válaszként erre: 49706. - Puncska)
2014. febr. 6. 08:47

Szevasztok!

Egyetértek, én is erre tippelek. Egyébként amikor az összes gyümölcs az 1-esben volt, és az emberek akkor is leadták a felesleges kilóikat, akkor ha most is 1-esként kezeled őket, nem fog összedőlni a világ, max. egy-két héttel később éred el az álomsúlyodat.


Másrészt azt is el kellene dönteni, hogy ezt a fajta étkezési rendszert fogyókúraként, vagy életed végéig követendő mintatként kezeled-e.

- ha csak addig akarsz így táplálkozni, míg eléred az álomsúlyt, akkor most a célod mielőbbi elérése érdekében valóban cél-szerű ha csak az 1-es kódolású kajákat eszed

- ha azt mondod, hogy életmódváltást akarsz, és egy olyan étkezési szokásra átállni, melyet életed végéig tudsz tartani:

no ez esetben viszont nem zárhatod ki teljes egészében az étrendedből sem a 2-es, sem a 3-es kódolásu ételeket sem, max. figyelembe veszed, hogy azokat a napnak melyik szakában eszed.


Személy szerint én is (és vagyunk itt még páran), ez utóbbi szerint iparkodunk étkezni, (heti 0,5 - 1,0 kg fogyást beütemezve), és elsősorban arra figyelünk, hogy a kenyér- és tésztafélék, a cukros-édes-habos és egyéb magas ch-tartalmú kajákat szorítsuk visszább az étkezésünkben, de nem zárjuk ki teljesen!

Sokan szaladgálnak már kishazánkban, akik így fogytak, és így étkeznek évek óta, ezért-ezáltal elkerülte őket a jojó-hatás, a visszahízás.


Akármelyiket is választod, mi támogatunk ebben!

49706. Puncska (válaszként erre: 49705. - Edi32)
2014. febr. 6. 07:15
Én a csak a gyömölcsök terén tudok ehhez hozzászólni. Pl. a kivi, a narancs, és amiket felsoroltál azért kettes kódúak, mert magas a gyümölcukor tartalmuk, és hiába gyömölcs és egészséges, az bizony hízlal. De ha engem kérdezel, ha gyümölcsökkel csúszol el, az sokkal jobban belefér, mintha a kenyérrel tennéd ezt. :)
49705. Edi32
2014. febr. 6. 02:42

Sziasztok! Szintén új vagyok ezen a fórumon, már többször is szemeztem a Norbi féle módszerrel a fogyást illetően, és most végre rászántam magam. Már január elején elkezdtem odafigyelni az étrendemre, a napokban pedig rengeteget olvasgattam, és gondoltam, adok ennek a módszernek egy esélyt, hiszen a közvetlen ismeretségi körömben is sokaknál működött.

Olvasgattam a Norbi titok újratöltve című könyvet, nagy hangsúlyt fektetve a kódokra, és felfigyeltem néhány ellentmondásra, amelyekkel nem igazán tudok mit kezdeni. Remélem, tudtok nekem ebben segíteni, mert miután viszonylag nagy súlyfeleslegtől kellene megszabadulnom, igyekszem csak 1-es kódú ételeket fogyasztani.

A korábbi udpate táblázathoz képest is felfedeztem néhány változást. Pl. a gyümölcsök kategóriája az 1-es kódokat illetően lényegesen szűkebb lett. Korábban ide tartozott a kivi, a narancs, és még néhány téli időszakban kapható gyümölcs, ehhez képest az új táblázatban a jelenleg kaphatóak közül csak a mandarin és az alma szerepelnek. Valóban 2-es kódú lenne a kivi? Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Mert ha valóban csak ezt a két gyümölcsöt ehetem, az sajnos jelenleg eléggé karcsú választék.

A korábbi táblázatban a virsli, pontosabban a füstli az 1-es kódok között szerepelt, ehhez képest most 3-as kódot kapott. No, ezen is meglepődtem kicsit. Főleg amiatt, hogy a könyv szöveges részében a húsételek résznél azt írja, hogy a legtöbb soványabb felvágottat, stb. 1-es kód alá sorolja.

Még egy szembetűnő ellentmondás számomra, hogy a zöldségek között a hüvelyeseket a 2-es kategóriába sorolja, ugyanakkor a készételek között pl. a zöldborsófőzeléket és a zöldbabfőzeléket az 1-es kategória alatt említi. Na akkor most hogy is van ez?

Azért is lenne számomra lényeges, hogy az étkezésemet az 1-es kódokra korlátozzam, mert éjszakai műszakban dolgozom, amikor viszont szabadnapos vagyok, napközben vagyok ébren, és éjjel alszom, illetve össze-vissza életet élek jelenleg. Így nálam mindig változó az ébredés és lefekvés ideje, ehhez nehéz lenne viszonyítanom, hogy mikor mit engedhetek meg magamnak. Ezért gondoltam, ez az egyszerűbb és egyben a leghatékonyabb megoldás.

Várom a javaslataitokat, tanácsaitokat. Kitartás mindenkinek.

49704. 5c0313b0fc (válaszként erre: 49703. - Puncska)
2014. febr. 5. 18:19

Szia-szia!

Gyere csak, örülünk neked is. Érezd jól magad közöttünk, és légy sikeres! Többen vagyunk itt és esetleg másik hasonló nevű fórumban is, akik nem csak fogyni szeretnénk, hanem a jojó-hatás elkerülése érdekében inkább életmódot, táplálkozási szokásokat szeretnénk változtatni, még akkor is, ha ezzel a fogyásunk nem lesz annyira gyors és látványos, mint aki "csak" a fogyózásra hajt.

Nem baj, itt mindenki azt az utat követi, amit ő jónak tart, és abban igyekszünk segíteni a másikat, hogy a maga által választott úton legyen sikeres!

Hajrá neked is, mindent bele!

49703. Puncska
2014. febr. 5. 17:12
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. A célom nem kimondottan a fogyás, inkább egy életmódváltás, hosszútávon (aminek nyilván egy kis súlycsökkenés is magától jövő hozadéka lehet). Szeretném a mindennapjaimba beépíteni a mozgást és az egészséges étkezést. Minden hozzáadott cukrot kizárni, tej és széndhidrátokat a minimálisra csökkenteni, illetve üdítő italokat is kizárni, főleg vizet inni. Mozogni, itthon tornázgatni, néha eljárni futni. Csak hogy egy jó közérzetem legyen, értitek.:) Azért írok ide, mert ismerem Norbi Update módszerét, és igyekszem ennek megfelelően enni, mindent megválogatni, hogy mikor eszem, a nap melyik szakaszában. Kihívás, mert imádok sürögni a konyhában, sütni főzni, kb. heti kétszer biztos sütök is valami finomat itthon, szóval nem egyszerű ,de talán meg lehet találni az egyensúlyot. Naplót is szeretnék majd indítani, ahol részletesebben írok róla. Sok sikert lányok mindenkinek, nekem is! :)
49702. mokusbeka
2014. febr. 5. 17:08

végre megérkezett a sztep padom...mégiscsak jobb, mint zsalukövön bohóckodni a nappaliban :)

Pár nap múlva pedig mégérkezik a bokasúlyom is...már alig várom :)

49701. 5c0313b0fc (válaszként erre: 49699. - Agave87)
2014. febr. 5. 09:49

Köszi, hogy itt vagy közöttünk, most adtad igazán vissza a hitemet!

Jan 2.-án kezdtem a norbi-féle kódok, besorolások szerint kajálni (de hagyományos ételekkel, nem a norbi-termékekkel).

Heti fél kg-os fogyást ütemeztem be magamnak (a KalóriaBázisban vezetem a napi kaját-tornát), jan. hó 25.-e körülre 1,7 kg-ot adtam le.


Gyakorlatilag ezek szerint én is abban az ütemben haladtam, mint amit te írsz! (Az más dolog, hogy akkor itt valaki ez miatt "beszólt", egy kicsit magam mellé zuhantam, és pár napon keresztül "kényszer-zabáltam", és elveszett az összes addig ledolgozott. Most tartok ott, hogy talán-talán ismét megtalálom az eveszett kilóimat!


Még egyszer köszi a biztatást, csinálom tovább!!


Neked is sok sikert, légyszi ha teheted, benézegetni hozzánk. Ezek szerint te is egy gyakorlott vagy, meglehet, hogy esetenként szükségünk lesz, lenne a segítségedre! Persze csak ha nem okoz gondot!! :)))

49700. mokusbeka (válaszként erre: 49699. - Agave87)
2014. febr. 4. 12:53

Biztos sikerülni fog...ha egyszer sikerült, újra meg tudod csinálni.

Ma átléptem a bűvös határt :) 59,8 kilo voltam reggel (-9,7 kg) :))))

Persze holnap biztos megint 6-ossal fog kezdődni, de most akkor is nagyon boldog vagyok!!!

49699. agave87 (válaszként erre: 49698. - Mokusbeka)
2014. febr. 4. 11:23

Szia!

Gratulálok, ez nagyon szép eredmény!:)

Néha még benézek ide, néhány éve én -15kg-ot értem el az updattel. Most ismét kezdem a diétát január 1-től más okokból kifolyólag. 10 kg-ot szeretnék most leadni. Egy hónap alatt eddig -1,8 kg az eredmény.

49698. mokusbeka
2014. febr. 3. 19:17

Megosztom még a mai nagy boldogságomat (jobb híján magammal, mert úgy látom, nincs itt senki).


A stagnálás(remélem)befejeződött (ezt a reggeli bejegyzéseim születésekor még nem tudtam). Mai súlyom: 60,1!!! Megdöntöttem a rekordomat. Tehát: -9,4kg

49697. mokusbeka (válaszként erre: 49693. - Maarcsy)
2014. febr. 3. 09:37
bírod még mérlegelés nélkül?? az jó jel, ha beljebb tudtad csatolni az övedet...edzel is??
49696. mokusbeka
2014. febr. 3. 09:35

ezen a héten lesz végre rendes bokasúlyom és sztep padom...tegnap kipróbáltam egy "igazin" (ami sajnos nem az enyém) az edzést és sokkal durvább volt...máris érzem, h vannak farizmaim :D


Többiekkel mi a helyzet??? Csak nem fogytatok el teljesen a nagy fogyástól???


Nekem még mindig stagnál a súlyom (-9 kg/5 hó), de az edzésnek hála, lecsúszik már az a nadrágom, ami 1 hónapja még jó volt rám :)Tehát tovább keskenyedtem, és ez a lényeg. Mostanában napi 55 percet "nyomok"


Sokat fáj a derekam az edzésektől, kenem minden nap Flexagil krémmel (ez nagyon bejött-fekete nadálytő van benne, de nagyobb mennyiségben mint a "rendes" fek. nad. krémben + még van benne gyull. csökkentő is).



Meg rákaptam az L-Carnitinra is...sokkal jobban bírom tőle az edzéseket, meg az izmaimat is kicsit rendbe hozza :)



Bocs, h ennyit írtam, de kijött belőlem, remélem, lesz, akit írásra sarkallnak soraim :P Szívesen olvasnám más ehhez hasonló tapasztalatait, mert érdekel.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook