Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? fórum

Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
33. 1d1983f461 (válaszként erre: 22. - A0c1361e44)
2010. szept. 22. 12:57
Tudjuk, ezért nem kérünk...
2010. szept. 22. 12:57

Amúgy a fórumról ill annak témájáról egy amerikai példa jutott eszembe. Obama elnök népszerűsége jelenleg a béka feneke alatt van, mert megreformált az ottani egészségügyet. Vagyis ott az kapott eddig ellátást akinek volt biztosítása. Egy komolyabb biztosítás pedig igen kemény összegekbe került. Obama viszont azt szeretné, hogy azok akik nem élnek jó körülmények közt az alapvető ellátást azért megkaphassák függetlenül attól, hogy van e biztosításuk vagy sem. Erre persze a biztosítással rendelkező amerikaiak zúgolódnak, hogy mi az hogy az ő pénzükből fizetik mások eü ellátását, dolgozzanak meg érte, ahogy ők is! stb Egyértelmű a társadalmuk mindenféle toleranciától, megértéstől mentes és úgy ahogy van hiányzik a szocializáció, ahogy innen is.

És még annyit tennék hozzá, hogy megsegíti az állam majd a hiteleseket, de nem ingyen fogja tenni. Azt a pénzt, amit kapnak az egyszer vissza is kell adni. Így lesz a 20 évre szóló hitelből 30 vagy még több

31. rékaság (válaszként erre: 9. - Bun Csilla)
2010. szept. 22. 12:55
Árfolyam - árfolyam kockázat. Mond neked ez a két szó vmit? Ha nem előbb járj utána mielőtt ilyen sületlenségeket beszélsz, és akkor nem égeted le magad ennyire :)
30. maszatt (válaszként erre: 6. - Gummy)
2010. szept. 22. 12:54

JOGOS!!!!!!

nekünk is ez a véleményünk!

és akkor mivel díjjazuk azt, aki becsülettel fizeti a fontos(pl. mi: csak olyan lakást vettünk (pedig szivem szerint családi házba költöztem volna!) amennyit bármiáron ki tudunk fizetni)ft. hitelét?!

29. rékaság (válaszként erre: 6. - Gummy)
2010. szept. 22. 12:52
Azt szerintem ne Te ítéld meg, hogy kinek mire van szüksége, ha neki Tv-re volt akkor Tv-t vett, úgyan úgy fizeti ő is az árát, mint az aki lakást vett. De nyílván itt nem róluk van szó, egy pár száz ezres hitelt ne hasonlítsunk már egy 10 millióshoz.. Háborgás helyett előbb inkább gondolkozzon az ember :)
28. annah18 (válaszként erre: 23. - Virus2008)
2010. szept. 22. 12:51
Azért "szoktak" hitelt felvenni mert nincs tartalék......:(
27. lola81
2010. szept. 22. 12:51

Én mint devizahiteles nem sírok, nem 25 millióért vettem lakást, hanem csak 12-ért nem 35 évre hanem csak 15-re nem is vagyok pácban! De azokat én sem fogom megérteni és sajnálni, akik sokszorosan túlvállalták magukat, mert a szomszédnak, rokonnak nagyobb, jobb, újabb van... 10 évre autóhitel, 35 meg még több évre lakás hitel? Felelőtlenség...

Ft.-hitel ??? No comment...

Egy kivételt tennék aki "belátható" mértékű hitelt vett fel, de megszűnt a munkahelye vagy egyedül maradt. Na azokat tényleg kellene segíteni szerintem.

26. annah18 (válaszként erre: 20. - Barát1)
2010. szept. 22. 12:50
Valóban. De itt nem 1-2 "hülyéről" van szó, mert akkor egyébként nem is foglalkoznának vele ilyen szinten. Egyébként is miért fáj embereknek, hogy valaki kap segítséget??? Ti hol éltek? Fordított helyzetben nektek ez hogy esne?
2010. szept. 22. 12:49
Én úgy tudom, de írjon aki nem így hallotta, hogy meghosszabbítják a hitelek futamidejét és nem engedik áron alul eladni a bankoknak a lakásokat. Ez nekünk mért kerülne pénzbe?
24. rékaság (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2010. szept. 22. 12:48
Nyilván, de ez beletartozik a gazdasági körforgás természetes rendjébe. Viszont a válságra még az okosok se számítottak, és sokkal nagyobb tömegeket érintettek az elbocsájtások. Különben szerintem Téged is támogatnak, Te is kaptál segélyeket, elmehettél a munkaügyi központ jóvoltából különböző tanfolyamokra, és miből? Az én és más adófizetők adójából, mégse hiszem, hogy ott háborogtak ezek az emberek, hogy ne segítsünk azon akin kellene :)
23. virus2008 (válaszként erre: 1. - Gummy)
2010. szept. 22. 12:48

Szerintem nem kell segíteni őket.Ha valaki felvesz hitelt,vegye úgy fel, hogy legyen biztonsági tartaléka ha vmi történne.És csak akkor és annyit amit ki is tud csengetni.


Szerintem egy hitelnél teljesen egyértelmű,hogy a törlesztőrészletet befolyásolja a kamat,devizaárfolyam...igen elképzelhető hogy valami akár a 2*-se is lehet,és ez benne is van a szerződésben.

22. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - 1d1983f461)
2010. szept. 22. 12:48

Nem is nagyon kapnál.

Kíváncsi vagyok rá, ha valóban lesz, akkor kiket fog segíteni az "állam". el tudom képzelni, hogy megint olyan feltételeket szabnak, amibe senki nem fér bele.Ők az el nem tudják képzelni, hogy él egy átlag polgár....

21. 2e0264df59 (válaszként erre: 18. - Rékaság)
2010. szept. 22. 12:46
igen, globálisan kell gondolkodni
20. Barát1 (válaszként erre: 8. - C95c921ae7)
2010. szept. 22. 12:46

Mindenki segít aki adót fizet, mert abból lesz a segítség.

A pénzügyi helyzet bármilyen változására számítani lehet/kell, ha kölcsönt vesz fel valaki.

2010. szept. 22. 12:46
Én úgy gondolom, amikor devizahitelesekről és azok megsegítéséről beszélünk, akkor ház vásárlásra/építésre kellene gondolni és a kormány intézkedései is ezekre irányulnak. A TV-t elfogják venni, ha nem fizeti, ez a kisebbik gond és ebben egyet értek veled, hogy aki nem engedhet meg magának egy plazma Tv-t az ne vegye meg. De pl itt vagyok én, 3 felnőtt él egy háztartásban átlag fizetéssel rendelkeznek van egy svájci franos hitelre vett ház (nem kacsalábon forog, egyszerű parasztház) és arra kényszerültünk, hogy most már áruljuk, mert 60 000 ft ról indultunk és jelenleg elhagytuk a 110 ezret... Ezt rezsivel együtt már nem tudjuk fizetni... De mi nem kérünk segítséget az államtól...
2010. szept. 22. 12:44

Különben a világ legcsúnyább viselkedése, ha valaki úgy gondolkodik, hogy márpedig ha nekem se segítettek akkor másnak se segítsünk.. Nehogy már másnak jó legyen ha nekem se volt jó..

Azt is nézzétek hogy itt nagy volumenű dologról van szó, nyílván nem néhány emberről, és hogy itt a probléma nem az, hogy eladósodtak, hanem az, hogy ha nem teszünk vmit tömegesen fognak az utcára kerülni.

2010. szept. 22. 12:44
lehet, hogy rosszul tájékozott vagyok. Segítjük őket? ezt elmagyarázná valaki mert lehet, hogy lemaradtam valamiről...
2010. szept. 22. 12:43

Ki miben fogja segíteni a devizahiteleseket?


Én azzal nem értek csak egyet, hogy csak a 2008 szeptembere után elbocsátottakat akarják támogatni. Miért pont őket? Akit válság előtt küldtek el és évekig nem talált munkát, azzal ki foglalkozik? Azoknak is volt hitelük, kiadásuk, stb.

2010. szept. 22. 12:43
Én úgy tudom, hogy csak a lakáshitelesek kapnak segítséget...
14. Gummy
2010. szept. 22. 12:40
SZERINTETEK hány %-uk vette fel azért a hitelt, hogy a minimum "dolgai" meglegyenek????
13. rékaság (válaszként erre: 3. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 12:39
Azért mert azt Te tudtad előre, és Te választottad. De most aki felvett deviza hitelt nem lehetett látni hogy pár év múlva a dupláját vagy többet is törleszthet majd.. és itt nem arról beszélünk hogy 5 vagy 10 ezret kell törlesztenie havonta, hanem mondjuk hpgy 50 helyett közel 100-at, ami szerintem a Te háztartásodat is megviselné :)
12. Gummy (válaszként erre: 2. - 88bea36763)
2010. szept. 22. 12:38

Szerintem is ki kellen válogatni (bár ez lehetetlen), hogy ki mire vette fel a hitelt.


Azért azok a fiatalok, akik lakásra vették, vagy a munkábajáráshoz kocsira vették fel teljesen máshogy kellene kezelni, mint ha valaki csak vagánykodásból vette a tv-t és utána pedig megy a sírás.

11. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 12:38
Ebben mondjuk igazad van, de szerintem nem azok vannak bajban, akik egy tv-re vettek fel hitelt..
10. annah18 (válaszként erre: 2. - 88bea36763)
2010. szept. 22. 12:37

Teljesen igazad van....

Nem bunkó akarok lenni, de akkor ennyi erővel azt is megkérdezhetnénk, hogy miért kell segíteni az árvízkárosultaknak? Ugyan is aki akart fizetett biztosítást, ha meg nem akkor így járt...

De ez nem emberi hozzáállás....

Egy devizahiteles

9. Bun Csilla (válaszként erre: 3. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 12:37
Teljesen igazat adok neked, nem értem miért kell sajnálni vagy segíteni őket! Más is vesz fel hitelt pl. ft-hitel és ők le vannak tojva!
2010. szept. 22. 12:37

Te személy szerint mit segítesz..és miből gondolod, hogy feleslegesen vették fel?


Szerintem nem igen segítenek nekik, és visszafizetni úgyis nekik kell..Viszont erre a pénzügyi helyzetre senki nem számított, és érthető, hogy sokan bajba kerültek, akik bevállaltak x törlesztőrészletet, és most 2x-et fizetnek.

7. patyoma (válaszként erre: 3. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 12:37
Tökéletesen egyet értek. Szerintem is felháborító!
2010. szept. 22. 12:36

Nagyon sok olyan ismerősöm van, akik feleslegesen vettek fel hitelt. Miért kell hitelből több 100ezer ft-os tv-t, dvd lejátszót venni, miért kell karácsonyra több 100ezer ft-ot felvenni?


És miért nekünk kell segíteni azokon, akik feleslegesen vettek fel hitelt, és nem azért, hogy esetleg legyen hol lakni??

2010. szept. 22. 12:36
És mi neked a felesleges? Csak azért biztos nem vett fel senki pénzt, több milliót h ott heverjen érintetlenül a számláján :) Nyílván kellett neki a pénz.
4. Anika70 (válaszként erre: 1. - Gummy)
2010. szept. 22. 12:36
Ki vesz fel feleslegesen hitelt ilyen kamatokkal?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook