Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? fórum

Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
303. 9a095cf031 (válaszként erre: 302. - Simple)
2016. aug. 27. 17:25

Húúú, mi sok mindenben egyetértünk. Tudnék mesélni, hány esetet láttam, hogy a semmire vették fel a sokmilliót, aztán derogált, mikor fizetni kellett..

... és persze mind ujjal mutogat, hogy a bank hibája.

302. simple (válaszként erre: 301. - 9a095cf031)
2016. júl. 2. 16:38
Teljesen igazad van, csak egyetérteni tudok, ugyanez a véleményem erről. Mindig ezt mondtam, amit te. Azért is volt ez nekem külön9ösen furcsa, mert nekem is volt hitelem, és azon kívül, hogy a szerződésben benne volt, hogy felmehet a törlesztő, még külön fel is hívta rá az ügyintéző a figyelmemet, hogy ez igenis várható. Persze mindig könnyebb mást okolni.
2016. júl. 2. 15:40

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Szívem szerint azt mondanám, hogy nem, tudjanak rá és tanuljanak a dologból, ha már olyan hülyék voltak, hogy devizahitelt vettek fel, de közben az ember nyilván sajnálja a devizások gyerekeit, akik a szülők felelőtlensége miatt kerülnek rossz körülmények közé.


Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy lehetnek emberek olyan buták, hogy deivzahitelt vegyenek fel. Ha kell a pénz, az rendben, megértem, de tényleg ennyire nem divat elolvasni, hogy az ember mit ír alá? Aki nem tudja, mi az a devizahitel és hogy működik, az meg miért nem néz utána?

Utólag mindenki sír, hogy "jaaaj, ját nem vártam, hogy felmegy a törlesztő", ugyanakkor felmerül a kérdés: mi az, hogy nem várta. Ha elolvasta a szerződést, ha utána nézett a devizahitel fogalmának, akkor tisztában kellett lennie azzal, hogy az árfolyamváltozás miatt csökkenthet vagy nőhet a devizahitele, azzal is, hogy a hitelösszeg devizában lesz számon tartva. Ha nem nézett utána, minek írta alá?


Én megértem, hogy sz*r, amikor az ember elvileg már kifizette a felvett hitelt, csakhogy időközben gyengült a forint és ezért átszámolva még mindig óriási a hitel. De ez így működik. Aláírta, hogy elismeri, hogy így működik. Ezek után panaszkodni...

2015. máj. 18. 21:35

Üdv Mindenki! harcra fel hitelesek!


Én is hasonlóan nagyon sok emberhez devizahitel problémával küzdök. Azonban a tétlen várakozással szemben, én felvettem a harcot a bankkal, és azonnal ügyvédhez fordultam. Első fokon megnyertük a pert, semmis a hitelszerződés, a végrehajtás felfüggesztve. Telik az idő, de érdemben nem tudnak előrelépni. Azóta már Ők kerestek engem, egyezzünk meg, fizessek ennyit meg annyit, aztán felejtsük el egymást. Vegyék fel a harcot, és küzdjön mindenki. Engem dr. Katona Csaba Ügyvéd Úr képviselt a kezdetektől fogva a dr. Gerencsér András irodából. Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek. Tudom, hogy mennyire nehéz megbízható ügyvédet találni, akinek nem az lebeg a szeme előtt, hogy mennyi munkadíjat kérjen, de tapasztalatból mondom, hogy létezik ilyen. Harcra fel.

299. rora (válaszként erre: 298. - Rika)
2014. jún. 23. 14:30

Sántít ez a kérdés valóban. Honnan veszi valaki a bátorságot, hogy kívülről megítélje, a másik feleslegesen vette-e fel a hitelt évekkel ezelőtt??

Segíteni kell a devizahiteleseket, éspedig úgy hogy ennek költségeit mennél nagyobb mértékben a bankok fizessék.

298. rika
2014. jún. 23. 14:24
Mit jelent az, hogy feleslegesen? Hogy dől el, hogy ki vett fel feleslegesen? Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy aki devizát vett fel az most nem akarja visszafizetni a kölcsönt. Az el sem jut sok ember agyáig, hogy sokan már rég kifizették. Én 2.700.000 Ft-ot vettem fel. Mai állás szerint 4.100.000 Ft-ot fizettem vissza (csak jelezném, hogy ennyit kellett volna, ha a chf nem emelkedik az égbe) és még fizetnem kell majdnem 1millió ft-ot. Azon egyszerű oknál fogva, hogy nem tudtam megfelelni egy forint hitel felvételéhez. Határozatlan munkaviszonnyal, hitelmentesen, férjjel az oldalamon, közalkalmazottként (ez akkor még jelentett valamit).
2013. nov. 19. 22:54

Azért kell segíteni őket, mert akkor, amikor vállalták a hitelt, többségében teljesen racionális döntést hoztak. Nagy értéket gazdaságilag nem indokolt készpénzre venni, helyette a meglévő pénzt forgatni kell.

A jelenlegi gazdasági válságot nem lehetett ennyire előre és ilyen pontossággal prognosztizálni.

2013. nov. 19. 22:39

Ki tud arról valamit, hopgy az osztrák bankoknál adnak e még magyaroknak hitelt?

[link]

2011. nov. 17. 22:15
Itt aztán van jó sok okos hozzászólás:D
2011. szept. 30. 20:39
Nem mindegy, hogy mi az eladósodás oka.
293. andi6020 (válaszként erre: 262. - Alidamolnar)
2011. szept. 30. 15:34

Igazad van.

Főleg abban, hogy undorító néhány ember gondolkodásmódja.

292. 645b490433 (válaszként erre: 4. - Anika70)
2011. szept. 30. 15:30
Igazad van Anika minek vesz föl hitelt. Én is építkezhettem volna hitelre de nem inkább használt házat vettem nem kell nagyra vágyni ha nincs pénzed ne akarj palotába lakni.
291. Pen80 (válaszként erre: 275. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 24. 21:26
Ne haragudj, de a gondolatmeneted annyira egyszerű és főleg negatív, hogy bármelyik magyar érti. Szerencse, hogy nincs teljesen igazad. Főleg az a szerencse, hogy a probléma nem az, amit leírtál, hanem amit a bankvezérek is mondanak - olvass utána, bár nyilván ők is hülyék.
290. anyucika3 (válaszként erre: 289. - Anyucika3)
2011. szept. 24. 19:49
Ja,a bankoknak meg pláne.
289. anyucika3 (válaszként erre: 275. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 24. 19:38
Nálunk már ha valaki meghallja a biztosítás szót,égnek áll az összes szál haja.Én ha hívnak,vagy felkeresnek,kb addig tart a beszélgetés,amíg el nem árulja,hogy biztosításról van szó.Nincs ezen mit megérteni,egy biztosítónak sem az a célja,hogy az ügyfél jól járjon,hanem,hogy minél jobban lehúzzák.
288. a0c1361e44 (válaszként erre: 287. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 24. 18:32

Hogy ki kezdte el az kiderül a 274-es hozzászólásból.


F...szfej:)

287. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 284. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 18:25

a kutya nem olvas téged:)))nem különösebben érdekes iromány az "egy segédmunkás naplója":))))

Jaj, ne arcoskodj már itt te feltaláló:))ha akkora űberász lennél, mint gondolod, nem alkalmazottként robotolnál seprűvel a kezedben éhbérért, hanem a tőkédből, vagy vállalkozásodból élnél..így meg csak írogasd a szkriptjeidet, mint a jól idomított kutyus a nagy banknál, hogy elismerjenek a munkahelyeden (röhej:)) ahol kulimunkásként nyomod az ipart:)))

na, a vaskeselyűről még nem hallottunk semmit, tehát én beteg vagyok te meg sötét (a pénzügyekhez:)))

figyu, én azonnal befejezem, ha nem válaszolsz- mivel te kezted el ismét a basztatást. OK? lássuk felfogtad-e..:)))

2011. szept. 24. 18:10
Mi felépítettük a házunk deviza nélkül de azért mert valaki fedélt akart rakni a családja feje fölé nem ítélem el mert ember vagyok. Nem a rühes bankokat kellene nyomni pénzel hanem a MAGYAR családokon segíteni mert ha minden igaz emberek vagyunk.
285. a0c1361e44 (válaszként erre: 283. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 24. 18:04

Én felfogtam, hogy nem üzletkötő vagy, de te nem tudod felfogni, hogy én nem. Kinek nehéz a felfogása?

Punnyadj nyugodtan a géped előtt és kösd a jobbnál jobb üzleteket azon a rendszeren amin akarod, és hidd, hogy te vagy a legjobb:)

További jó szórakozást és szállj le rólam!

Nagyon unalmas vagy!

284. a0c1361e44 (válaszként erre: 282. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 24. 18:01

Mit is akarsz tőlem? Nincs kit szekálnod? Mindenkit sikerült már elüldözni?

És ha tudni szeretnéd még az IC vonaton is terveztem néhány dolgot:)

Miért kellene bármit is elárulnom neked? Ki vagy te?

Nekem nem kell semmit bebizonyitanom, főleg neked nem.

Ha takaritanék, ahhoz sem lenne közöd.

Megmondjam, mert nem tudod? Hogy is szokták mondani? Hülyén fogsz meghalni.

Te beteg vagy. Engem olvasol? Irjak naplót, hogy jobban tudd követni az eseményeket?

Nekem mint irtam már nem kell fényeznem magam sem itt, sem nálad. Nem véletlenül annyi a fizetés, amennyi.

Sanyibánál? Nem, nem nála dolgozok, hanem Andinéninél:))))) Akinek Péterbácsi a férje:)

2011. szept. 24. 17:52
hogy ezen az üzletkötő témán miért rugózol ennyit, hát még ezt sem vagy képes felfogni hogy itt senki sem üzletkötő. a gondolkodás úgy látom nem az erősséged:))))
2011. szept. 24. 17:49

kit érdekel mivel foglalkozol (mondjuk szerintem te takarítod reggelente a bankfiókot:))

az ismerkedést meg hogy sikerült idekeverned?:)))

szóval vagy elárulod, mi a vaskeselyű és a cboe, valamint a delta és mi a jelentése, vagy továbbra is kénytelen vagyok azt hinni, te vagy a takarítónő Sanyibánál:)))azt remélem tudod ki?:)

ja a te ötleted volt, ezt már megbeszltük te pénzpiaci zsenizseni:))))először varrónő vagy, utána felszolgálsz, majd bef. jegyet fejleszesz, na neeee mááá:))) amúgy a bef jegyek amatőröknek valók, a bankok csak a nyomiknak találják ki, hogy lehúzzák őket:)))

281. a0c1361e44 (válaszként erre: 279. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 24. 17:39

Ilyen bunkó pasival ritkán futok össze. Ebben te vagy a legjobb!

Elárulom neked, nem vagyok üzletkötő! Érthető vagyok? A bankszakmának vannak más területei is az üzletkötésen kivül. Felfogod?

Te tudsz egy scriptet irni, amivel egy olyan hibát javitunk a használt számlavezető rendszerben, ami miatt az ügyintéző nem tud dolgozni abba? Vagy létezik olyan termék a pénzpiacon, ami a te ötleted volt? Adhatsz kedvezményt banki ügyfélnek bármilyen költségből?

Tényleg ne szólj hozzám! És ne tegyél megjegyzéseket. Ezzel nem kapsz meg egy nőt sem. Gondolom ahhoz is kevés vagy, hogy felszedj valakit.

Menj és köss egy jó üzletet és hagyd békén a többieket.

Még mindig ostobának tartalak, hiába játszod meg magad.

280. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 276. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 17:24

nézd el nekem, de nálad csak okosabbat tudok írni:)))sajnos rég túlléptem a te pü-i műveltségi szintedet:))

(nézd, a múltkor meglehetősen egyszerűen viselkedtél velem, akkor igyekeztem intelligensen zárni a beszélgetést...de úgy látom most sem férsz a bőrödbe:)))

279. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 277. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 17:20

figyu, egyszer réges régen összefutottunk, és kiderült, lövésed nincs a különböző pü-i, befektetési termékekről, akkor abban maradtunk, hogy nem szólunk egymáshoz. én nem írok a pajzsmirigy fórumba, mert nem értek hozzá, te ne írogass pü-i témájú fórumokba, mert nem értesz hozzá:)))

mikor kötöttél utoljára iron condort a cboe-n?

azt sem tudod, mi az:)))) na maradj csendben szépen:)))

2011. szept. 24. 16:45
én meg azt gondolom, hogy heti 2-3 ötlet helyett inkább egy komplex tervezést kéne végezni olyanoknak, akiknek minden adat a rendelkezésére áll, és függetlenek a pártpolitikától meg a kétharmadtól
277. a0c1361e44 (válaszként erre: 275. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 24. 16:22

Tényleg jobban teszed ha befejezed.

Csak szerinted átlag feletti a pénzügyi ismereted, mert ha tényleg az lenne, akkor nem itt kellene bizonygatnod, hanem elismernének a munkahelyeden.

276. a0c1361e44 (válaszként erre: 274. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 24. 16:18

Igen, megjöttem és én nem vagyok bunkó veled ellentétbe.

Te tudod már, hogy mi a hozam pontos jelentése? Most ismerkedsz az árfolyamokkal? Sok sikert, jó tanulást! Remélem egyszer okosat is fogsz tudni irni...

275. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 269. - Anyucika3)
2011. szept. 24. 15:37
mint leírtam, a hozzászólásomat nehéz lesz az átlag magyar pü-i ismeretek birtokában megérteni, ez neked nem is sikerült..ez nem olyan biztosítás, amit pl az Aegonnál kötnek..de inkább be is fejezem:)
274. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 272. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 15:34
na, megjött a befektetési bankos zseni:)))))))) tudod már, mi a delta?:)))
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook