Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? fórum

Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? (beszélgetős fórum)

123. Pocakmanci (válaszként erre: 122. - Spinneli)
2010. szept. 22. 17:48

Spinelli!

A 20 évet a hitelesek érdekében sokallom. Én kiszámoltam és összehasonlítottam a befizetendő összegeket és arra jutottam, hogy 15 évre éri meg hitelt felvenni, mert a 20 évre felvett hitel havi törlesztőrészlete nem számottevően több, ellenben 5 évig kell fizetni. A 6 millió teljesen normális összeg, az nem luxus.

Amikor én vettem fel, akkor nagyságrendileg úgy nézett ki, hogy 5 milla 10 évre: 50, 15 évre 55, 20 évre 60 ezer/hó. Pontosan már nem emlékszem.

Szerintem az ügyfél átkúrása a 15 év feletti futamidő kis összegeknél. 20-30 millió lakáshitelt meg egyszerűen nem is adnék, hát mi a fenének?

122. spinneli (válaszként erre: 120. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 17:44
nekünk 20 évre adtak 6 milliót, pedig önerőnk is volt és ketten keresünk, a hosszú futamidő már nemcsak effektíve nagy öszegeknél játszik, sajnos.
121. Barát1 (válaszként erre: 114. - Spinneli)
2010. szept. 22. 17:43

Ezt egy cikkből ollóztam, szerintem így van.


-Nem, nem igaz a kormány azon kommunikációja, miszerint létezik olyan megoldás, amely ne jelentene többletterheket sem az ügyfelek, sem a bankok és a állami költségvetés számára.-


Ha belegondolsz egyoldalú szerződésmódosítás az is, ha a futamidőt /állami nyomásra/ meghosszabbítják, mert a banknak nem érdeke.


Itt a teljes cikk.


[link]

2010. szept. 22. 17:42

A lakáshiteleknél a méltányolható lakásigényt pontosabban és jobban be kellett volna szabályozni. Véleményem szerint annak, aki a lakásértéke 50%-ánál nagyobb hitelt vesz fel, az együtt költöző családtagok számával megegyező szobaszám bőven elég. (gyerekek félbe számolva) Tehát igenis elég hiteles lakásban egy két gyerekes házaspárnak 3 szoba, semmiképp se támogatnék 80-100-120-200 m2-es lakásokat kisebb családok esetén.

Nem adnék továbbá 0 Ft önerő mellett egy fillér hitelt se, aki nem tudja legalább a leendő lakásának 10-20%-át összeszedni, az nem óhajt lakást venni, tehát ne járjon neki hitel.


Továbbá nem adnék 15 év futamidőnél többre hitelt, mert egyszerűen nem éri meg a polgárnak. Különösen nem adnék 30 évre 20-30 milliókat. (nem kevés ilyen van!)

119. spinneli (válaszként erre: 118. - Kiss Mária)
2010. szept. 22. 17:42
az embereket legjobban a saját tárcájukkal lehet hülyíteni, elég az elmúlt évek egyes népszavazásaira gondolni....egyébként nekem pont az a meglátásom, hogy a legjobban azok hörögnek, akik így is alig adóznak.
118. Kiss Mária (válaszként erre: 114. - Spinneli)
2010. szept. 22. 17:39
Ezt írtam én is több hsz-ben de érdekes módon ezt meg sem látja az aki félti az adóját a bedőlt hitelesektől. Mintha lenne valami alapja ennek az ostobaságnak már bocs mindenkitől
117. c948b987b1 (válaszként erre: 116. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 17:37
Én nem siránkozom, az én döntésem volt. És ahogy nézem az ismeretségi körömet, azokról sem mondható ez el. Nehezebb lett, ez tény. De el kell fogadni, megoldásokat keresni. Az élet megy tovább, legfeljebb nem úgy, ahogy pár éve hittük. Van olyan rokonom, aki 45 évesen szó szerint új életet kezd a feleségével. Eladták a házat, kifizették a hitelt, és most garzonlakást vettek. Nekem azt mondta, hogy azért, mert ez volt az ésszerű megoldás. Tudom, hogy ez nem mindenkinek ilyen egyszerű, és sokan nem is látják be, hogy bizony lépni kell. Erre 3 gyerekes ismerősöm a példa. 6 éve devizahitel, és jöttek a gyerekek. Gyakorlatilag szerencsejátékot játszottak, nincs rá jobb szó. Most nem akarja eladni a nagy házat és kisebbe menni, abban reménykedik, hogy majd az állam segít neki, mert gyerekei vannak. Na: az ilyet viszont nem tudom megérteni.
2010. szept. 22. 17:27

Nem tudtam, hogy valakit belekényszerítettek a devizahitelbe.

De ez gondolom valójában azt jelenti, hogy egyedülálló kap hitelt, csak magasabb kamatra.


Aki árvizes területen lakik, kössön lakásbiztosítást, s a biztosító adott esetben fizessen. Rögtön fizessen, ne kelljen könyörögni, rendesen fizessen.

Aki a harmadannyi kamatba kerülő devizahitelt veszi fel, az számoljon a Ft romlásával és eszerint fizessen. A devizahiteleket gondolom át lehet váltani forinthitelre, csak hát annak magasabb a kamata...

115. spinneli (válaszként erre: 104. - Marta1981)
2010. szept. 22. 17:21

nem, de valamiért lehet verni az asztalt, azoknak akik ezt szeretik.

:)

2010. szept. 22. 17:20

Az én infóim szerint semmiben sem kerül majd az adófizetőknek, a devizahitelesek állami segítése.

Hosszabb futamidő, ne legyen egyoldalú szerződésmódosítás stb.

113. c948b987b1 (válaszként erre: 110. - 11e0b7a6bc)
2010. szept. 22. 17:04
Viccet félretéve, kb. két hónapja még annyit hallottam, hogy kész a koncepció.... Meg 1000 milliárdról lenne szó, jövő januártól indulna. De ezek csak kósza hírek, ki tudja mi hol tart.
112. c948b987b1 (válaszként erre: 110. - 11e0b7a6bc)
2010. szept. 22. 16:57
Ne viccelj... tud itt ma Magyarországon valaki is bármit?...
111. c948b987b1 (válaszként erre: 109. - 11e0b7a6bc)
2010. szept. 22. 16:56

Én már nagyon mérges vagyok, amikor ezt hallom, hogy "miért segítünk a devizahiteleseknek?!". Komolyan, mintha az én hitelemet valaki mással fizettetnék ki. Felvettem (nem meggondolatlanul), fizetem. Ha meg nem bírom, akkor ugrik a lakás.

Nem magánemberek lesznek megsanyargatva, hogy fizessék ki helyettem, hanem esetleg a bankok tesznek majd bizonyos könnyítéseket. Nem mintha ebben is hinnék.....

110. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 109. - 11e0b7a6bc)
2010. szept. 22. 16:53
Jut eszembe... valahol az első hozzászólások között olvastam a forint hitelekről... azokat nem támogatják... nem tud valaki kicsivel többet nálam a Széchenyi tervről?
2010. szept. 22. 16:51

Elnézést, amiért nem olvasom végig az egész fórumot, de amit az elején olvastam, abból rájöttem, hogy ez tipikus magyar virtus.

Dögöljön meg a szomszéd lova is!

Engem is felháborít nagyon sok minden, de ettől még nem mondom azt, hogy akinek segítségre van szüksége, attól meg kell azt tagadni.

Feleslegesen vette fel?

Nem.

Felelőtlenül vette fel?

Igen.

Kinek kell segíteni?

Annak, aki tud.

Ki tud?

Az állam... azzal, hogy kicsit megcsavargatja a bankokat.

Azzal, ha ezeket az embereket beletaszítjuk az adósságba, amiből soha nem tudnak kikeveredni hosszú távon lehetetlenítjük el a gazdaságot, mert megszűnik a vásárló képes kereslet. Kik fognak csak pénzt kapni?

A bankok, mert lakni azért csak kell valahol az embernek. Aztán inkább nem vesznek olyan gyakran ruhát, fogkefét, tejet, húst, gyümölcsöt és szépen lassan elfogyunk... Ezt hívják (hívnák) államcsődnek.

108. c948b987b1 (válaszként erre: 1. - Gummy)
2010. szept. 22. 16:48
TE segítesz a devizahiteleseknek? :))))
2010. szept. 22. 16:21

Mi arra várunk, h a CHF lejjebb menjen. Ha eléri a 180-t (ami még több, mint a felvételkori árfolyam), akkor rohanunk a bankba és átváltjuk Ft hitelre. De 210nél baromi nagyot bukhat az ember.

Amúgy bankja válogatja, hogy kihez hogy áll.

Hallottam már olyat is, hogy azt mondták a bajbajutottaknak, hogy fizessék a hitelüket. Semmi segítség!

Viszont, hallottam már nagyon segítőkész bankról is.

106. falcngate (válaszként erre: 78. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 16:20

Én 2008-ban kénytelen voltam egyedül lakást venni, akkor 25 évesen. Költöznöm kellett gyorsan és logikusabbnak tűnt inkább többet fizetni picivel havonta saját lakásra, mint kidobni ugyanazt a pénzt az ablakon albérletre.

Nekem, mivel EGYEDÜL voltam egy fizetéssel, NEM adott a bank forint hitelt, pedig mindent megpróbáltam!!! Nem volt más választásom, csak a svájci frank, mert kockázatos hitelfelvevőnek számítottam.... Sőőt meg is büntettek 200 000 Ft folyósítási díjjal, szintén mert egyedül vettem fel hitelt.

Szóval belekényszerítettek sokakat a devizahitelbe, nem mindenkinek volt szabad választása!

Ismerős házaspár 60 000-et fizet egy sokkal nagyobb lakásért, nekik járt a forint hitel, mert ketten vannak.

Én próbáltam bekalkulálni az árfolyamingadozást, 70 000-ről indultam, gondoltam, max 100 000-ig megy fel, addig biztonságosan tudom fizetni. Most 130 000-nél tartok, még mindig EGY fizetésből. Nem nyavajgok, fizetem, amíg bírom.:)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy valahogy nem jó az, h pont azokat teszik ki még az árfolyam kockázatának, akik alapból is a kockázatosabb hitelfelvevők.:) Ezért bukhattak még bele sokan.

2010. szept. 22. 16:01

Még nem olvastam végig a forumot, de már az eleje se tetszett.

Sokan ténylegesen azért vették fel a hitelt, hogy lakáshoz jussanak. Ma Magyarországon hitel nélkül, bérből és fizetésből élők másképp szerintem nem jutnának lakáshoz.


Nekem azzal van bajom, hogy mi alapján választják ki azokat, akiket segíteni fognak? Nekünk is van devizahitelünk a házunkon, nőtt is a törlesztő részletünk, de rendesen, időben tudjuk törleszteni és nem vaguynk bajban. Mi nem kaphatunk segítséget, hogy kicsit könnyebb legyen?


A másik gond a devizahitellel, legalábbis a frank-kal, hogy anno nem volt a CHF hitel mögött tényleges deviza pénz mozgás, a bankok csak akként adták el a termékeiket és most szépen kaszálnak az árfolyam ingadozásból (ami lehet, hogy mesterségesen ilyen magas).

2010. szept. 22. 15:37

* bizonyos feltételek mellett lehetőséget adnak a törlesztő részletek mérséklésére a törlesztési időszak meghosszabbításával,

* a devizaalapú kölcsön forinthitellé átalakítása,

* az önhibáján kívül nehéz helyzetbe került adósok esetében pedig sor kerülhet a törlesztés átmeneti könnyítésére a hitelintézet egyedi döntése alapján.


Nem tudom ki hogy van vele, de én a kormány megsegítési programjában sehol nem látom azt, hogy az adó fizetők pénzéből segítenék meg a devizahiteleseket.

103. lola81
2010. szept. 22. 15:35

Szerintem itt senki nem nézné szemrebbenés nélkül, hogy embertársát kitegyék a lakásából, DE sokunk arra próbál rávilágítani, hogy vannak "önhibák" és "önhibájukon kívűl" esetek! És én lagalább is attól tartok, hogy a "segítség" teljesen mindegy most, hogy milyen jellegű is lesz nem az önhibájukon kívűli esetekhez fog elérni elsősorban!

És nyugodtan nézzetek le, de azt aki 15-20 millió Ft-ot vett fel lakásra vagy 10 milliót egy BMW-re mondjuk nem tudom annyira sajnálni!

102. Cippora (válaszként erre: 101. - Sünciné)
2010. szept. 22. 15:23
És ez a jó felfogás :) persze én is örülnék,ha vissza menne a törlesztőnk 30 ezerre,vagy nem kellett volna futamidőt hosszabbítani,vagy valaki elengedné a hitelünk többi részét :D de még ha ez nem is fog megtörténni sem fogom soha rezzenéstelen arccal fogadni,hogy más az utcára kerül akár önhibájából,akár anélkül...aki pedig így tesz,azt mélységesen le tudom nézni,és őszintén sajnálom.
101. Sünciné (válaszként erre: 100. - Cippora)
2010. szept. 22. 15:17
Tudod a lányomék amikor felvették a hitelt a havi törlesztőrészlet 56 ezer forint volt. Ennek 2 éve. Most 100 ezer körül járnak. Amikor meghallotta, hogy segít az állam a bajba jutottakon akkor nem azt mondta, hogy rajtunk miért nem. Hanem azt mondta, hogy végre egy jó intézkedés!
100. Cippora (válaszként erre: 99. - Sünciné)
2010. szept. 22. 15:10

Bizonyám!Nekünk anno nagyon jó fizetésünk volt,bátran vállaltuk be a kocsi hitelt...valaki írta lentebb,hogy miért nem használják a fiatalok a szüleik kocsiját...ez is mekkora hülyeség.


Elszomorít az emberi ostobaság.Tényleg vannak emberek akik szemrebbenés nélkül végignéznék,hogy családok kerüljenek utcára,olyan alapon hogy "ha nekem nem segítenek,másnak se!" ???

:(

99. Sünciné (válaszként erre: 96. - Cippora)
2010. szept. 22. 15:05

Teljesen igazad van! Senkinek sem lesz kevesebb a fizetése, nyugdíja attól, hogy segít rajtuk az állam!

Bizony! Ha egy autót elveszít az ember hát ahogy írtad ott egye meg a fene! De a lakását, házát! Sokan önhibájukon kívül! Mert a mai világban nagyon sokan úgy mennek be a munkahelyükre, hogy vajon holnap még mennem kell?

2010. szept. 22. 15:05
Nem kell. Felmész a palotába, és megmondod a királynak, hogy a te adódból ne adjanak nekik egy fityinget se! Ennyi az egész.:)
97. lola81 (válaszként erre: 78. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 14:59
Ja utolsó mondatodra: De igen tudták és ÁTGONDOLTÁK azért vettek fel inkább devizát!
2010. szept. 22. 14:59

Elkeserítő,amit néhányan itt leírnak!


Nekünk csak egy hitelünk van,egy autó,devizás,munkához kellett...össze teszem a két kezem,hogy van egy kertes házunk a párommal hitel nélkül,de ez nem mindenkinek adatik meg.Látom nagyon sok ismerősnél,hogy idegileg bele vannak már rokkanva,hogy nem tudják fizetni a hitelt,nekem nem fájna az ha őket akárki megsegítené,és nem kerülnének utcára.

Ha egy kocsit nem tud az ember kifizetni,akkor hiába idegesítő,mert nem úgy tervezte,de ott egye meg a fene,de egy házat,lakást elveszteni,utcára kerülni, borzasztó lehet...hihetetlen hogy nem képes ezt valaki megérteni...

95. lola81 (válaszként erre: 78. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 14:57

Azért mert az árfolyamváltozás ellenére is jobban megéri a deviza mi pl.: az autónkra 11000 Ft-tal fizetünk többet, mint a kezdő 44000 Ft volt. De kb. 1,5 évig a 44 e helyett csak 36-38 ezret fizettünk. Ha átlagolod ugyan ott vagy!

Ft hitel csak közalkalmazottaknak éri meg!

Ja az autó kezdője Ft-tal 63000 lett volna! :)

94. Sünciné (válaszként erre: 90. - Rékaság)
2010. szept. 22. 14:48
Egyébként meg lényeg az, hogy Te érted! Én nem bocsi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook