Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? fórum

Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
243. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Gummy)
2011. szept. 23. 14:33
Miért kell segíteni azoknak,akik vállalnak egy rakat gyereket,nem tudják eltartani őket,40 évesen 0 nap munkaviszonyuk van...stb?Ők miért a dolgozó embereken élősködnek?Miért kell lakást adni annak,aki odavonul a parlament elé,hogy a 12 gyerekével 1 szobás lakásnak lakik?Miért vállalt egyáltalán gyereket,ha nem teremtette meg a feltételeket ahhoz,hogy biztonságban felnevelje eltartsa a saját erejéből őket?Ezek az emberek miért kapnak rendszeres segítséget?És miért azoktól kellene sajnálni,akik akkora marhák,hogy dolgoznak,és koldulás helyett hitelre vettek lakást,mert nem tett senki a seggük alá semmit?
242. Pen80 (válaszként erre: 241. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 14:26

Bizony. Persze vannak dolgok, amire nem számítasz (munkahely elvesztése ilyesmi), az más.

De ha tudom, hogy van 100 Ft-om, nem költök 120-at.

241. f1e23b97ee (válaszként erre: 240. - Pen80)
2011. szept. 23. 14:19
Igazat adok Neked. Mindenki addig nyújtózkodjon még a takarója ér.
240. Pen80 (válaszként erre: 239. - Simple)
2011. szept. 23. 14:17
Ja, volt a tévében a fazon, sír, hogy nem tudja fizetni a hitelt, de plazma tévét azt tudott venni. Nyilván áruhitelre vagy személyi kölcsönre, de az nem egy 5 éves tévé volt, tehát már akkor vette, amikor gáz volt. No comment. Adja el. Én vizsgálnám, hogy ki miért járt így.
239. simple
2011. szept. 22. 21:49
Szuper ez a végtörlesztés. Tök jó, hogy az én adómból is fizetik majd az emberek hitelét, amit nem volt kötelező felvenni senkinek sem. Kicsit igazságtalan ez azokkal szemben, akik nem vettek fel hitelt, talán éppen azért mert végiggondolták ez mivel járhat.
2011. szept. 5. 16:03
csak az első pár bejegyzést olvastam. A fórumindító ezek alapján rendkívül tudatlan :D
2011. szept. 5. 16:01
Nem olvastam az elejétől, de mi az, hogy "teljesen feleslegesen"?
2011. aug. 4. 08:39

Segíteni????

Fél évvel később írok hozzá a fórumhoz, de semmilyen segítséget nem láttam eddig sem az államtól, sem máshonnan!

És szomorúan konstatálom, hogy vannak olyan emberek, akik valami perverz örömet lelnek mások nyomorúságában, EZ az Ő szegénységi bizonyítványuk.

235. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 232. - 61fc1393dd)
2011. jan. 11. 13:28

Nem zsarolás, "csupán" emberi hülyeség. Ahogy mondtam, mindenki szeret tovább nyújtózkodni és ahogy már többen mondták, a bajba került deviza hitelesek többsége lakást vásárolt, nem LED-tévét, légkondit és egyéb nélkülözhető cikkeket.


Néha egyébként az én agyam is elszáll ezektől, de sorolhatnánk még, hogy mitől: Állami cégek végkielégítés, sztrájkok, veszteségek finanszírozása, korrupció, nyugdíjreform.


Úgy egészében tele van a hócipőm, de nem vesztegetek túl sok időt a bosszankodásra, mert úgy sem tudok változtatni...


Inkább iszom egy sört és nézen a Discoveryt

234. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 233. - Böbelinó)
2011. jan. 11. 13:22
Nekem van olyan ismerősöm, aki nagyon örült annak, hogy külön költség nélkül módosították a szerződésének a futamidejét úgy, hogy ki tudja fizetni a kocsit, amit vásárolt.
2011. jan. 9. 23:31
Jelentkezzen már akin segítettek valamit!!Én még ilyennel nem találkoztam.....Olyannal sem aki szórja a pénzt luxusutakra, hogy utána várhassa a végrehajtót, hisz az olyan jó móka. Na és persze kárt okoz az adófizetőknek azzal ha elveszti élete munkáját. Ez ám a buli...
232. 61fc1393dd (válaszként erre: 231. - 11e0b7a6bc)
2011. jan. 6. 07:49

...ez zsarolás és mások kifosztása...rendben van ez így? Ja persze szemesnek áll a világ...abban is kételkedem, hogy az igazságszolgáltatás igazságos...inkább furmányosnak kell lenni a mai világban.Aki lenyúl másoktól az még jól is teszi?


Elszállt az agyam bocs...

2011. jan. 3. 09:09

Sajnos az átlag embeg így van beállítva. Mindig megpróbál tovább nyújtózkodni, pedig annak idején is nagyon sok fórumon próbálták figyelmeztetni az embereket. Több helyen olvastam gazdasági szakemberektől, hogy vásárlás előtt, amikor a várható kiadásokat számolgatja egy ember vagy család, akkor mindig úgy kell kalkulálni, hogy ha a költségek 20-25%-al emelkednek, akkor is ki tudják fizetni.


Egyébként pedig ez nem "magyar betegség". Az egész nyugati rendszerben ez van, ezért tört ki a gazdasági válság, amiben a bankoknak és a médiának legalább akkora része van, mint az embereknek.


Visszatérve a fórum témájára.

Azt hiszem már korábban is mondtam.

Azért kell nekik segíteni, mert nem engedheti meg magának az ország, hogy családok ezrei, tízezrei jussanak csődbe mert akkor nem lesz, aki később fizesse az adókat... mert azzal bizony az ország is csődbe menne.

Vannak, akik ezt megérdemlik, vannak, akik nem, de sajnos(?) nem lehet szelektálni.

230. 61fc1393dd (válaszként erre: 229. - Böbelinó)
2011. jan. 3. 08:26

Nincs szó kiátkozásról. Azért azt nem lehetett előre tudni, hogy ilyen nagy problémák lesznek.Akkor, abban a helyzetben ugye, dübörgött a gazdaság....

Csak az piszkálja a fantáziámat, hogy a csudába van az,hogy egyesek még mindig szórják a pénzt bizonyos dolgokra, holott a törlesztő részleteket meg nem tudják kifizetni?

2011. jan. 1. 01:15
Egyébként a devizahitelesek semmiféle segítséget nem kaptak! Csak mondom mielőtt kiátkoznák őket a semmiért!
2010. dec. 29. 00:00

Én más oldalról nézem a dolgot.

A devizahitleseknek növekedett a törlesztő részletük, mert romlott a forint/frank árfolyam. Valamilyen kompenzációt kérnek az államtól.

Ha javult volna a forint/frank árfolyam és a törlesztőrészletük jelentősen csökkent volna, akkor a nyereség egy részét felajánlották volna az államnak?

A nagy f...t! Röhögtek volna a markukba és hirdették volna, hogy ők milyen okosak.

Ez van.

227. 61fc1393dd (válaszként erre: 226. - C27c71e957)
2010. dec. 28. 21:37

Sajnos nagyon könnyelműek vagyunk mi magyar emberek, még mindig azt képzeljük, hogy a közös vagyont meg kell csapolni.Itt csak az veszít, aki önerőből próbál meg boldogulni. Tuti nem lesz gazdag. Van egy jó mondás egy része valahogy igy szól akik sírnak,azoktól el kell venni.

Ezt már elrontották a régi rendszerben.

226. c27c71e957 (válaszként erre: 225. - 61fc1393dd)
2010. dec. 28. 14:08
Ünnep előtti napokban olvastam az újságban, másra gondoltam. Egy médiaszemélyiségre :)
225. 61fc1393dd (válaszként erre: 224. - C27c71e957)
2010. dec. 25. 21:52
Egy olympiai bajnok sportolónk. :-)
224. c27c71e957 (válaszként erre: 223. - 61fc1393dd)
2010. dec. 17. 17:35
Melyik volt az? :)
223. 61fc1393dd (válaszként erre: 222. - Erikaberika)
2010. dec. 5. 18:16
Pár hete hallottam egy rádióműsorban. Az egyik híressége kicsiny országunknak azt mondta, hogy el van adósodva svájci frank hitelben, mint minden rendes magyar ember.
2010. nov. 4. 12:09

[link]


Mit gondoltok?

A törvénymódosítások értelmében a devizások védelmében, csak lakáscélú hitelekre vonatkozik, és nem kompletten a devizásokra (pl. jelzálogkölcsön)???

2010. okt. 1. 10:35
A komment. hu oldalán parázs vita alakult ki e témában.
220. lola81 (válaszként erre: 217. - Böbelinó)
2010. szept. 23. 19:09

Na igen nekem pont ez a problémám, hogy valószínű pont azt fogják megrövidíteni, akinek hitele van, és még tudja fizetni! Van erre elég példa kis országunkban! Sajtoljuk tovább akit még lehet! A bankok úgy is megtalálják a kiskapuikat!

És nekem éppen ezért nem mindegy, hogy ki mennyit és mire vett fe!

És igenis nem egy kalap a 20 millió meg a 6-8 millió!

219. spinneli (válaszként erre: 214. - Gummy)
2010. szept. 23. 18:41

igen, ezeket nem is akarja senki segíteni.

:)

2010. szept. 23. 18:32

Azért a lakásos hitelesek között is akadnak balekok. Például egy ismerősöm tök nyugalomban élhetett volna a saját lakásában, de nem bírta ki, hogy minőségi cserével+szocpol. különbözet állítólagos igénybevételével át ne ugorjon egy másikba, de az rossz helyen volt. Eredetileg is úgy tervezték, hogy csak átmenetileg laknának "kint", majd visszajönnek a frekventált helyre, ami sikerült is, de csak lepusztult lakásba. Amire aztán újból hitel kellett, hiszen felújításra szorult, mai napig ezt nyögik. Nemrégiben a helyi napilap írt egy családról, akik gyakorlatilag nulla önerővel építkezésbe kezdtek, mert előre beleszámolták azokat az összegeket, amit majd a munkahelyek, és mindenféle állami támogatások révén szerezni lehet, nem jött össze, most egy rakás csőd tetején ülnek, fél lábban az utcán.

Van még egy viszonylag széles réteg, aki nem tudta fizetni a hitelt, de felvett másikat, ergo KÉT hitel ketyeg, azért a bankoknak ebben van felelőssége. Az külön érdekes, hogy újonnan épült házak előtt nem Trabantok, Ladák állnak, hanem 3-4 milliós autók.

2010. szept. 23. 18:30

Nem gondolom, hogy az a tárgyalás ami a bankokkal folyik bárkinek is megrövidítené a pénztárcáját akinek nincs hitele, vagy tudja fizetni.

De azokon sem segít akinek nincs munkája, jövedelme, és már rég felmondták a hitelét, bár-ra került.

Becsülöm az erőfeszítést, de nagyon sok emberen már nem lehet segíteni.

216. rékaság (válaszként erre: 206. - Gummy)
2010. szept. 23. 18:25
Az Te se gondolod komolyan, hogy valaki felvesz 20 milliót szórakozásra, vagy akár 10-et, 6-ot..
215. rékaság (válaszként erre: 198. - F77a773716)
2010. szept. 23. 18:23
Hát tudod ha nekem mondanak ilyet, én is - akármennyire is vagyok kulturált - lehet, hogy vissza mondom :)
214. Gummy (válaszként erre: 213. - Anka71)
2010. szept. 23. 17:35
Na erről beszélek. Hogy sok ilyen van.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook