Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? fórum

Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? (beszélgetős fórum)

63. Kiss Mária (válaszként erre: 61. - Rékaság)
2010. szept. 22. 13:32
Köszi remélhetőleg igen. Addig keresett amíg úgy néz ki talált is, de ha mégse jönne össze keres tovább.
62. Gummy (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2010. szept. 22. 13:30
Nálunk a Vöröskeresztnél is szoktak tartani - ha összegyűlik sok ruha - ingyenes ruhavásárt, de a ház előtt soha nem azokat szoktam látni, akik igazán megérdemelnék, és szükségük lenne rá.
61. rékaság (válaszként erre: 39. - Kiss Mária)
2010. szept. 22. 13:28
Ja különben a férjedet sajnálom, remélem javul majd a helyzetetek! :)
60. rékaság (válaszként erre: 39. - Kiss Mária)
2010. szept. 22. 13:27
Nyílván van, de van 1-2 "okos" akinek erről is megvannak a maga nézetei, de szerintem ők már az a kategória akivel nem érdemes leállni sem, úgyis magát égeti le minden egyes megszólalásával, de ellene tenni, jobb belátásra bírni az ilyet nem fogod már.
59. Gummy (válaszként erre: 48. - Rékaság)
2010. szept. 22. 13:27

Nem azért fáj, mert a szerencsétlenül járt emberen segíteni kell.


Nekem, a közvetlen környezetemben van 3 olyan ismerősöm, akik a nagy karácsozások miatt kerültek olyan helyzetbe, amibe nagyon sokan vannak. Az egyik ism. évekkel ezelőtt csak 300ezer ft-ot vett fel karácsonyra, hogy nagyzoljon. Mára már kb. 2millió ft a tartozása, a felhalmozott hitelei miatt. És most "sír", hogy nem tudja fizetni. Idén karácsonykor nagyzolhat a nagy semmiből.


Kicsit gondolkodni kellene, nem bedőlni mindennek. (pl. reklámoknak)

58. maszatt (válaszként erre: 51. - Rékaság)
2010. szept. 22. 13:25
Én azt mondom kicsit előre is kell nézni és a szélsőséges helyzeteket is figyelembe véve cselekedni!
57. 88bea36763 (válaszként erre: 23. - Virus2008)
2010. szept. 22. 13:25

Tényleg hatalmas tömegről van szó. Ha uctára kerülnek, és nincstelenek lesznek ennyien (a családnál az egész családra kell gondolni), akkor még tovább fizetőképtelen emberekből fog állni az ország. Ami azért rossz, mert nem vásárolnak, csak a nagyon szükségeset. Feleslegessé válik X üzlet, mert nincs forgalom, és akik az alkalmazottai voltak, azoknak sem lesz pénzük. Meg aki árut szállított, annak sem lesz munkája, meg a fuvarozó cég szervízében is visszaesik a forgalom. Minnél kevesebbet költenek az emberek, annál kevesebb adót fizenek be. És megy ez így lefele, lefele, lefele...


Mindeközben néhány bank tulajdonába kerülne egy csomó ingatlan, és még inkább úgy diktálnak, ahogy csak akarnak. A bank a profitért van, az állam meg az emberekért.

56. rékaság (válaszként erre: 37. - Barát1)
2010. szept. 22. 13:24
Na ez a szép hozzáállás, hát akkor ne dolgozz, várd Te is a segélyeket. Különben nem "lassan a felét" hanem jóval több mint a felét elviszi, ezt elárulom. Csakhogy egy társadalomban élsz aminek vannak költségei, és bizony nem mindenki egyenlő részben részesül, hanem aki jobban rászorul az többet kap. De inkább örülni kéne, hogy te nem vagy rászoruló és nem attól sajnálni, aki igen.
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Rékaság)
2010. szept. 22. 13:24

Azért ezt így nem jelenteném ki. Ha segítséget kap az árvízkárosult, hátrányos helyzetű családok, stb. azt mind magánembertől kapják szinte. A munkahelyek is a dolgozóktól gyűjtenek és azt ajánlják fel.

A probléma az, hogy hiába ajánlok fel valamit, nem biztos, hogy célba ér. Ahova érkezik az összegyűjtött pénz, ruha, bútor, az ott "dolgozók" kiválogatják, így akinek tényleg szüksége lenne rá nem kap...

54. maszatt (válaszként erre: 49. - 1d1983f461)
2010. szept. 22. 13:22
?????a luxust a nem alapvető dolgok alatt értettem, de ez egyértelmű ebben a helyzetben!
53. Gummy (válaszként erre: 32. - 1d1983f461)
2010. szept. 22. 13:21

Persze, hogy mindenki zúgolódik, aki dolgozik és azért kap eü. ellátást, azokon, akik nem dolgoznak, hanem élősködnek mások pénzén!


Rengeteg olyan ember van, aki csak élősködik.

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - 88bea36763)
2010. szept. 22. 13:21

Amikor kirúgtak a munkahelyemről, szép sorban mindenünket eladunk. A lakástól a kocsiig. Természetesen áron alul, mert addigra már jött a "válság". Még mindig jobban jártunk, mintha a bank értékesített volna.

Volt egy 66 nm lakásunk, és Ignis-ünk.

Idén tudtunk lakást venni. Persze hitel kellett, és több, mint az előzőn volt. És egy 70 nm lakást vettünk, mert olcsóbb volt, mint a kisebb. Pedig elég lenne az 50 nm is.

Ez nem luxus, ezt tudtam megvenni. Ez a lakás 8,5 mFt volt, az 50 nm lakás 12 kb.

51. rékaság (válaszként erre: 30. - Maszatt)
2010. szept. 22. 13:18
Annak a jutalma az hogy örüljön magának, hogy tud fizetni, nem kell azon aggódnia, hogy mehet az utcára a gyerekével. Örüljön, és maradjon csendben. Esetleg segítsen, de azt a magyar társadalomtól jobb, ha nem várja senki..
50. 88bea36763 (válaszként erre: 12. - Gummy)
2010. szept. 22. 13:16

De ez lehetetlen. Pl. hogy ítéled meg, hogy neki tényleg szüksége volt az autóra? Mondjuk egy fiatal használhatná a szülei autóját, hogy munkába járjon, a szülei szívesen odaadnák, de ő inkább sajátot akar, hogy soha ne kelljen egy esti beváráslás miatt neki moziba gyalog menni. Akkor neki tényleg kellet?

Vki járhatna busszal, de autóval kényelmesebb. Neki kellett? Vagy miért kell 3-4 millióért új, ha használtan 1-1,5 ért vagy kevesebbért is vehet? Egyáltalán miért "kell" valakinek 2-4 év után új autó hitelre?


Vagy miért kell neki 70 négyzetméteres lakás, ha 50-en is elférnének?


Nagyon nem lehet objektíven megítélni, hogy mi a szükséges, és mi nem. (Persze a TV meg hasonlók nyilvánvalóan luxus.)

49. 1d1983f461 (válaszként erre: 41. - Maszatt)
2010. szept. 22. 13:15
Igazad van, végül is az utcán is lehet élni....
48. rékaság (válaszként erre: 25. - Kiss Mária)
2010. szept. 22. 13:15
Óóó mert itt nem azért fáj a sok okos szája, hogy neki ez pénzébe kerülne, hanem az a problémájuk, hogy mért másnak segítenek, mért nem nekik..
47. Kiss Mária (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2010. szept. 22. 13:15
Én csak azt tudom, hogy kb másfél éve érezzük ezt, előtte semmi nem volt. Ráadásul most vesztette el a munkáját és kínos keservesen talált másikat, pedig eddig elég könnyen el tudott helyezkedni. Azonkívül könyvelőirodában dolgozom, látom a cégek eredményét ill. eredménytelenségét
46. virus2008 (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2010. szept. 22. 13:13

Már alapból úgy indítanak a cégek,hogy kiadják egy csomó alvállalkozónak,és nem fizetnek.Vagy minden ürüggyel visszatartanak.

De amúgy ez évek óta így megy sajnos az építőiparban.

2010. szept. 22. 13:11

A válság kreált spekulált dolog eredménye szerintem.


Nálunk azért szeretnek ezzel dobálózni,mert eszük ágába sincs több fizut adni :)

És ez nem most kezdődött...


A nagy világban meg igazából hatalmi harc folyik.

Lassan megbukik a nagy kapitalizmus.

44. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Kiss Mária)
2010. szept. 22. 13:10

Ez nem a válság hatása.

Építőipar? Na arról ne is beszéljünk. Ott a körbetartozás már sikk. És természetesen annak is az átlagember issza meg a levél, mint a te férjed.

Az a probléma, hogy beengedték a sok külföldi céget, adómentesen "teremthetnek" munkahelyet, de milyet???? Samsung gyárban pl. kétes kinézetű emberek toboroznak munkásokat. Szerződés nélkül több nap próbanap. Emiatt aztán nem fizetnek ki, de a munka el van végezve.

43. Kiss Mária (válaszként erre: 42. - Rékaság)
2010. szept. 22. 13:09
Ez a baj, így terjed a rémhír. Alapja nincs, de nagy port kavar
42. rékaság (válaszként erre: 15. - Kiss Mária)
2010. szept. 22. 13:05
pontosan, bár szerintem ez még nincs eldöntve, de a terv ez én úgy tudom, bár lehet, hogy van már fejlemény. de nyilván annyi esze a kormánynak is van, hogy nem a pár száz ezres személyi kölcsönösöket segíti meg, arra nem kell kormányprogramot kidolgozni, arra ott vannak a bankok, akik eléggé partnerek ebben. Kicsit gondolkodni kéne az embereknek és nem rögtön csapkodni, hogy én ugyan nem segitek. Tipikus magyar hozzáállás különben, Nyugat Európában ilyet sehol nem látsz..
2010. szept. 22. 13:03
Azért a létet, mint eü. kérdést ne hasonlítsuk már a "luxushoz"!!!!!
40. Barát1 (válaszként erre: 27. - Lola81)
2010. szept. 22. 13:02

Örülök, hogy itt vagy és mivel te is devizahiteles vagy alátámasztottad azt amit itt már többen írtunk.

Lehet előre tervezve felvenni hitelt, nem túlvállalva magad.

Számomra is van kivétel, segítenék azokon akik időközben munkanélküliek lettek, mert ők erről nem tehetnek.

39. Kiss Mária (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2010. szept. 22. 12:59
Sajnos van válság. Férjem az építőiparban dolgozik volt olyan hónap, hogy 6 napot dolgozott köv.hónapban 10 napot. Ennyi után is kapott fizetést hiába volt bejelentve
38. lola81 (válaszként erre: 30. - Maszatt)
2010. szept. 22. 12:59
Így-így! Én is erre gondoltam!
37. Barát1 (válaszként erre: 26. - Annah18)
2010. szept. 22. 12:58

Én egy szóval se írtam és nem is utaltam arra, hogy "hülyéről" lenne szó, csak azt írtam, hogy előre kell gondolkodni és nem utólag sírni és segítséget várni az államtól.

Mellesleg én is csak most tudom már, hogy hogyan kell/kellene csinálni.

Mi is felvettünk 30 éve lakásépítésre 3,5 % kamatra kölcsönt,ami akkor nem is volt nagyon alacsony és 3 év múlva a többszörösére emelték fel, pedig nem volt gazdasági válság.

Nekem nem fájna, hogy segítenek ha nem az adóból tennék/sajnos másból nem tudnak segíteni/.

Az a probléma, hogy az adóból segítenek és főleg azoknak akik nem fizetnek adót. Nekem a problémám ez! Lassan ott tartunk, hogy nem érdemes dolgozni, mert az adó elviszi a felét.

36. rékaság (válaszként erre: 12. - Gummy)
2010. szept. 22. 12:58
De nem is azokról van most szó, hogy felvett pár százezret nyaralásra.. Ő maximum ha nem tud fizetni akkor futamidőt hosszabbíthat, vagy van még erre pár megoldás. Itt a több milliós hitelekről van szó, ne keverjük már a dolgokat..
2010. szept. 22. 12:57
Nem anyagilag lesznek támogatva nekik is ki kell fizetni mért fáj annyira, hogy nem kerülnek az utcára. Bármikor kerülhet valaki hasonló szituációba betegség, munkahely elvesztése miatt. Egy kis empátia kellene csak. Ja és írom ezt úgy, hogy nincs lakáshitelem már (hálistennek)így nem önigazolásból írok
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Rékaság)
2010. szept. 22. 12:57

Én nem kaptam semmit. 9 hónapig kaptam munkanélkülit, ami az első 3 hónapban 57 eFt. volt, a következő 6 hónapban 36 eFt. Hogy miből kaptam? Ha dolgozom, mint előtte, vagy utána, akkor ezt a kb. 387 eFt-t úgy 4 hónap alatt fizetem be adóként.

Én sosem háborgok, a segítség miatt. Nekem csak az esik rosszul, hogy van aki kimarad mindenből. egyébként más segélyt nem kaptam, mert azt mondták nem hiszik el, hogy ennyi pénzből élek.

Válság? Van ilyen egyáltalán? Szerintem pusztán a pénzpiaci politikánk a ludas. Nincs itt válság, azaz folyamatosan van valamilyen válság. Ha így nevezeik a helyzetet, azt gondolják könnyebb lenyomni az emberek torkán...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook