Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? fórum

Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
273. Pen80 (válaszként erre: 271. - Anyucika3)
2011. szept. 24. 13:45
Nagyrészt egyetértek, de hidd el, hogy sok olyan embernek van hitele, akinek van pénze, illetve időközben lett, csak drágállotta eddig a szerződésmódosítás díját, hogy kifizesse. Ráadásul ilyen magas árfolyamon. De ez most megéri majd nekik. Aki viszont eddig se tudta fizetni a hitelét, az maximum szív ezzel, nyerni nem fog rajta.
2011. szept. 24. 10:05

Ezért van a biztositás.....Nevetséges.

Amikor a devizahitelezés csúcson volt, minden tudatlan ügynök arra beszélte rá a leendő ügyfelét, hogy megtakaritásos hitelkonstrukciót válasszon, mert az milyen jó, hiszen 10 évig igaz, hogy csak kamatokat és költségeket kell fizetni, de milyen klassz lesz a megtakaritás része, hiszen 10 év múlva lejár és abból visszafizethető lesz a tőke és még marad is belőle pénz! Már akkor nevetségesnek tartottam. Persze azt a megközelitést is, hogy miért jó, ha 10 évig nem csökkentem a tőke összegét.

271. anyucika3 (válaszként erre: 270. - Pen80)
2011. szept. 23. 21:45

Én nem hiszem,hogy sokan lennének,akik azért vég törlesztenének,mert pénzük van.Akkor eleve nem lenne hitel a nyakukba.Max úgy,hogy eladja a lakást amire a hitelt felvette,arra meg most amúgy is marhára ráfarag.Vagy,aki váratlanul jut pénzhez,örökség,vagy valahonnan,de szerintem Ők vannak a legkevesebben.

Én sem sajnálom a bankokat,igenis nekik is kellene vállalni némi kockázatot,és nem ezerszeres haszonnal legálisan meglopni a rájuk szorulókat.

Ha csak egy ilyen 10-11 millás hitelt nézek,akik kezdtek törleszteni 70 pár ezer ft-al,most meg 130 körül van nekik,számoljuk már ki,hogy egy húszéves hitelnél,aki fizeti 6-7 éve,az eddig visszanyomott kb olyan közel 7 m ft-ot,és még vissza lenne 13-14 éve.Nem rablás ez?És ebből a qrva bankok semmit nem akarnak vállalni.Aztán akik nem tudnak fizetni,eladhatják most fillérekért amit drágábban megvettek pár éve,fizethetnek a banknak,és még örülhetnek,ha nem marad tartozásuk.Ez egyszerűen rablás,kizsákmányolás.És mindezt azért,mert ezek az emberek boldogulni akartak,méghozzá munkával szerettek volna otthont teremteni maguknak,és nem segélyekért álltak sorba.Aztán kezdjenek mindent a nulláról,semmijük nem lesz,max némi hitel.És akkor csodálkoznak,hogy lelép ebből az országból aki csak tud.Nemsokára lehet élősködni a munkakerülőkön,meg a minimálbéreseken.Én nem tudom mit akarnak,Ők tartják el majd az országot?

270. Pen80 (válaszként erre: 264. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 23. 21:19
Azért a bankokat nem nagyon sajnálom. Nekünk van euró hitelünk, de 250 fölött vettük fel, nekünk nem jár ez a "buli". Ha nem dobnak be kedvező Ft hiteleket, valószínűleg maradunk ebben a hitelben. És a bankok velünk fogják kifizettetni a hiányzó pénzüket. Tehát: akinek van pénze, jól jár, mert kifizeti majd a rögzített árfolyamon a hitelét. Akinek nincs, vagy nem kapja ezt a lehetőséget, az meg kifizeti a bankoknak azt, amit azok miatt veszített a bank, akinek volt pénze végtörleszteni. Szerintem.
269. anyucika3 (válaszként erre: 267. - 6c4fb2f974)
2011. szept. 23. 18:38
Ezzel most nagy okosságot írtál.Képzeld nekik is volt a hitelre biztosításuk,de az volt az első amit nem fizettek amikor szorult a hurok.El kellett dönteni,hogy a hitelt nyögik,vagy biztosítást fizetnek.De mondjuk nekem már a nemlétező szőr áll a hátamon,ha bármilyen biztosításról hallok,mert mind csak pénzlehúzás,ha meg baj van,akkor keresik a kibúvót miért nem fizetnek.
2011. szept. 23. 17:54
Azt gondolom nem azok vannak bajban akik tévére meg ilyenekre vettek fel pénzt.De mennyien vettek fel új autóra mert az vagány, na őket én sem segíteném.De a szerencsétlen fiatalokat akik lakhatás miatt vettek fel x milliót hogy ne albiban lakjaknak és most kettejük fizetése sem elég hogy mindent kifizessenek és még éljenek is, na őket segíteni kell.
2011. szept. 23. 17:49

"Ne mondja nekem senki, hogy előre látta ezt évekkel ezelőtt, hogy így járnak a devizások" ez igaz, senki nem látta előre, de azt se látod előre, ha pl egy földrengés miatt összedől a házad..erre találták ki a biztosítást.


pl így:


[link]


persze átlag magyar pü-i műveltséggel ezt nehéz lesz megérteni:))

266. anyucika3 (válaszként erre: 263. - Koralia)
2011. szept. 23. 17:38

Ne mondja nekem senki,hogy előre látta ezt évekkel ezelőtt,hogy így járnak a devizások.

Én sokkal többre tudom becsülni azokat az embereket,akik így vagy úgy,de a saját erejükből szeretnének élni.Az,hogy így jártak nem az Ő szégyenük,nem az Ő bűnük.

Meg azért gondolkodni is kellene némely rosszindulatú okostojásnak,hogy mire lediplomázik valaki,munkát talál,ami ugye eleinte nem egy milliomos állás,vagyis mire feltornássza magát egy olyan szintre,hogy jól keres,arra a harmincas éveiben jár már.-hol vannak évtizedek kuporgatni,meg hova lehet akkor már tolni a gyerekvállalást?

265. anyucika3 (válaszként erre: 262. - Alidamolnar)
2011. szept. 23. 17:34

Hát igen,undorító nem is kicsit.Nagy az Isten állatkertje,és egyre szűkebb a kerítés:-)))

És igen,pont egy akkora lakást vettek,ahogy írod Pesten.Kiszámolták akkor,hogy kb annyit fizettek volna albérletre,amennyi a törlesztőjük volt akkor.

264. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 262. - Alidamolnar)
2011. szept. 23. 17:33

"Undorító néhány ember gondolkodásmódja:("- inkább más, mint a tiéd, de miért kellene mindenkinek egyformán gondolnia mindent?

"De hát ugye, dögöljön meg a szomszéd tehene is..."-ezt inkább a devizahitelesek mondhatják, ugyanis most a sok tudatlan miatt szív az, aki felelősen gazdálkodott, esetleg megtakarított, mert elinflálják a pénzét..bravó:)))

mivel az én látásmódom gyökeresen eltér a tiédtől (undorító:)) ezért ezt lefordítom úgy, ahogy én látom: van több százezer ember, aki mindenféle tudás nélkül elkezdett a devizapiacon spekulálni a CHF gyengülésére,tehát shortolta a frankot.az, hogy most konkrétan a pénzből lakást vett, teljesen mellékes..most ki kell őket menteni, ez ok, mert a sok tudatlan most issza a levét a tudatlanságának...(persze nem mindenki, mert lássuk be, aki 180 alatt vette fel a hitelt és most vissza tudja fizetni, nem keveset nyer.

de mi is lesz azután? a bankrendszer padlóra kerül, talán 1-2 bank ki is vonul hazánkból.a forint beszakad, így az , akinek nincs pénze visszafizetni 180-on, megszívja..a befektetői bizalom megrendül, ami az országkockázat növekedését vonja maga után, miáltal a külföldi befektetők csak magasabb kamatok mellet lesznek hajlandóak finanszírozni a költségvetési hiányt, így ismét nő az amúgy is nagyfokú eladósodottságunk.az infláció meglódul (ez a célja a kormánynak) miáltal nőnek a fogyasztói árak (ÁFA emelés majdnem 2 %-kal löki fel az inflációt). az adóváltozások miatt emberek ezrei kerülnek utcára, mert a stagnáló, esetleg jövőre recesszióba kerülő gazdaságban a vállalkozók nem tudják kitermelni a megemelt minimálbért és járulékait.(munkanélküliség nő, ezeket az embereket is az államnak kell eltartani).

Jövőre ismét unikum lesz kis hazánk a világban: az ország, ahol sikerül recesszióba taszítani a gazdaságot növekvő infláció mellett.

összességében néhány százezer ember miatt mindannyian szívunk...

263. Koralia
2011. szept. 23. 16:23

Emberek vagyunk akik tévednek olykor. Van aki előre látóbb, van aki alig mer meglépni valami nagyobb lépést mert mindig tart a következményektől és van aki optimistább....

Ezt a deviza válságot jól kitervelték a nagy fejesek, és igen sok ember bele ugrott...ezen már kár rágódni...

Az meg hogy az adónkat mire költik, inkább azon kéne kattogni,hogy hány felesleges politikus él meg az adónkból.. ;-)

2011. szept. 23. 16:17

Az a fiatal család, akiket anyucika3 emlegetett, szerintem pont a normálisabbak közül való.

És amúgy meg, 11 millás lakás, ahogy írta anyucika3.

Felénk, Pest megyében ennyiért egy kétszobás panelt lehet venni, szóval szerintem nem költekeztek túl ezek a fiatalok, nem arról van szó, hogy 30 millás házat vettek. Azért tegyünk különbséget.

(Amúgy nincs hitelem, nem is volt).

A másik, hogy aki pampog, hogy az ő adóforintjaiból vannak megsegítve, azoknak írom: ha ugyanezek a családok földönfutóvá válnak, akkor is a társadalom tartja el őket, a híd alatt nem lakhatnak, akkor meg hajléktalan szállókat kéne építeni.

De hát ugye, dögöljön meg a szomszéd tehene is, ezért tart itt ez az ország, mert az emberek baromi irigyek egymásra. Társadalomban élünk, vagy mi.

Hajléktalanszállókra is ugyanennyi elmenne, bár sok okostojás arra biztosan szívesebben áldozna az adóforintjaiból, minthogy normális, középosztálybeli, szerencsétlenül járt, adófizető embereknek adjon inkább egy lökést a megoldás felé.

Undorító néhány ember gondolkodásmódja:(

261. abarta (válaszként erre: 246. - Anyucika3)
2011. szept. 23. 16:04
Bocs de az emlitett devizahiteles csaladot nem tudom sajnalni. Miert nem akkora hitelt vettek fel/akkora lakast kerestek amire felre tudtak rakni, vagy birtak volna. Vagy alberletbe is mehettek volna. NEKEM miert sikerult a nullarol lakast venni? Jaaa hogy en 10 evig sporoltam ra, hogy ne legyen kockazat? Szuloknel, koleszban albiban, masodallasokkal? Jaaa kerem az en adoforintjaimon mentsem ki azokat akik felelotlenul dozsoltek mint a tucsok akkor mikor en zsugorogtam mint a hangya hogy legyen hol laknom? Bocs de nem sajnalom a tucskoket. Felelosen kellett volna donteni es nem 20evre eladosodni.
260. Pen80 (válaszként erre: 259. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 15:56
:)
259. f1e23b97ee (válaszként erre: 258. - Pen80)
2011. szept. 23. 15:47
Teljes mértékben egyetértek :-)
258. Pen80 (válaszként erre: 257. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 15:46
Az ő esetükben én is. Ha nem tehetek róla, akkor nem hiszem, de akkor sem követelőznék, az tuti.
257. f1e23b97ee (válaszként erre: 256. - Pen80)
2011. szept. 23. 15:39
Én szégyellnék mástól kérni, hogy fenntartsam a családomat.
256. Pen80 (válaszként erre: 255. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 15:28
De annyi sütnivalójuk ugye van, hogy a mi kontónkra szüljenek gyerekeket...?
255. f1e23b97ee (válaszként erre: 254. - Pen80)
2011. szept. 23. 15:26

Valóban nem fogják, mert szegényeknek nincs annyi sütnivalójuk.....


Felénk is van nem egy olyan család, ahol nemzedékek élnek két szobás lakásban. Semmit nem tudnak fizetni. Mosdatlanok, ápolatlanok, mégis évente születik a gyerek.....

254. Pen80 (válaszként erre: 253. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 15:23
Na, arra befizetnék viszont. Amikor ezt belátják. :)
253. f1e23b97ee (válaszként erre: 251. - Pen80)
2011. szept. 23. 15:22
Ebben a helyzetben nincs jó. A szülőknek kellene belátni, hogy sajnos nem tudnak felnevelni egy gyereket.
252. Pen80 (válaszként erre: 250. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 15:20
Amúgy pedig ezért tartom remek lépéseknek azt, hogy azokon "segít" elsősorban az állam, akik adót fizetnek. Ezt tartom fairnek.
251. Pen80 (válaszként erre: 250. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 15:19
Ha otthon marad, azt sem látom jobbnak...
250. f1e23b97ee (válaszként erre: 248. - Anyucika3)
2011. szept. 23. 15:18

Én úgy vagyok vele ez a dolog sehogy sem jó. Ha otthonba kerül az a szegény gyerek az egy életre törés lesz számára, mivel úgy érzi nem kellett a szüleinek.


Viszont az is mérgesítő amit Ti írtok, hogy azért szüli őket, hogy az állam tartsa el a családot.

249. Pen80 (válaszként erre: 248. - Anyucika3)
2011. szept. 23. 15:17
És nem csak az anyagiak miatt nem szabadna...teszem hozzá.
248. anyucika3 (válaszként erre: 245. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 15:11
Ha nem járnának jól anyagilag,hanem elvennék a gyerekeket az ilyenektől,akkor nem szülnének érdekből.Ha így is úgy is az állam tartja el őket,akkor tegye azt egy otthonba,és a szülőknek ne legyen semmilyen anyagi érdekeltsége a gyerekek miatt.Ha ezen változtatnának,talán kevesebb gyereket vállalnának azok a szülők,akiknek egyet sem szabadna.
247. Pen80 (válaszként erre: 245. - F1e23b97ee)
2011. szept. 23. 14:58
Ez engem nem zavarna, ha utána nem döngetnék a kapukat, követelve, hogy segítsünk rajtuk. Nem azt mondom, hogy nem segítenék a rászorulókon, csak hogy ne arra apelláljanak már, hogy majd valaki úgyis segít nekik. Mert ugye most ez a divat. Hátradőlnek, sebaj, majd valaki megoldja. Ha nem akarja magától, akkor majd zsaroljuk-fenyegetjük. Na mindegy, nem is megyek bele jobban. :)
2011. szept. 23. 14:57
Nálunk van a családban bukott devizahiteles rokon család.Szülők nem gazdagok,egyik oldalról sem tudtak pénzzel segíteni.A fiatalok diplomások,pár éve jó állásuk volt mindkettőnek.Hogy el tudjanak indulni az életbe,kénytelenek voltak hitelre lakást venni,a szülők annyit tudtak segíteni,hogy megterheltethették a házaikat.Akkor 6 éve,még jobbnak tűnt a devizahitelt felvenni,és ne is mondja senki,hogy van itt olyan okos,aki látta ezt előre.Amikor felvették a hitelt,fizettek hetven párezer ft-ot,a 2 jó fizetésre ezt be lehetett akkor vállalni.Közben a csaj gyesre ment,mert hát mégsem várhatta meg a 20 éves hitel végét,a férj munkanélküli lett....nem is kell tovább írnom szerintem.És két szorgalmas,dolgozni akaró emberről van szó.Most árulják a lakásukat szegények,elmehetnek albérletbe,vagy talán szülőkhöz.És persze amit akkor megvettek 11-ért,most talán eladhatja 9-ért kb.A hetven párezres hitel azóta 135 ezer lett.És most mi a segítség?Ha el tudja adni,akkor kifizetheti 180ért.Nagyon megérte neki,örüljön ha nem nyöghet még évekig hitelt,aztán se lakása semmije nem marad.A legdrágább albérlet volt a saját lakása.Na meg persze,ha el tudják adni,mert 1 éve a kutyának nem kell.És akkor az ilyen emberektől kell sajnálni a segítséget?Több adót fizettek be,mint aki sajnálja tőlük.Az ingyenélőket meg tartani kell?Az nem baj,nem szúrja senki szemét?!
245. f1e23b97ee (válaszként erre: 243. - Anyucika3)
2011. szept. 23. 14:53

Tegnap vagy tegnapelőtt volt a tévében, hogy egy hajléktalan házaspárnak megszületett az x. gyereke.


Mi jövő vár arra a szerencsétlen gyerekre?


Az ilyen felelőtlen emberekkel nem is mondom inkább mit tennék.

244. Pen80 (válaszként erre: 243. - Anyucika3)
2011. szept. 23. 14:42
Ebben a vonatkozásban egyetértek.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook