Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


122. Juca80
2009. márc. 27. 14:43
Na, úgy látszik, jó kedve volt a dokinak! :) Akkor mész?
2009. márc. 27. 14:13

Na felhívtam, azt mondta hogy elvileg nem lehet gond, de mondta ha feszülget a hasam akkor inkább menjek el ha másért nem a saját megnyugtatásom érdekében, tök rendes volt.

Írtam üzit privibe.

120. Juca80
2009. márc. 27. 13:55

Az igaz, hogy rosszul tud esni az embernek a plusz kiadás...

Én felhívnám, elmondanám, hogy mit mondott a háziorvos. Aztán megkérdezném, hogy menjek-e. Ha azt mondja, hogy ne menj, mert fölösleges, akkor pedig nyugodj meg. Én pont azt szeretem ebben a dokiban, hogy egyértelműen a tudtodra adja, ha valamit felfújsz. Én innen tudom, hogy nem kell foglalkozni azzal a problémával. Ha pedig baj van, kertelés nélkül megmondja. Pl. 2 éve, amikor nem találta a szívhangot, nem hímelt-hámolt, nem mondta, hogy öltözzek fel és üljek le stb., hanem ott az ultrahang közben mindent elmondott.

2009. márc. 27. 13:38
Az jó csak két hete voltam és ez megint plusz pénz, meg ha hamarabb megyek van hogy nem túl kedves a doki. Gondolkodtam felkéne hívni telefonon és megkérdezni szerinte menjek e, de amúgy meg így lennék nyugodtabb. Te mit tennél???
118. Juca80
2009. márc. 27. 12:52

Hát nem tudom. Biztos a köhögés miatti erőlködésre gondolt a házidokid. Én még nem hallottam ilyenről. De tény, hogy én nem nagyon megyek háziorvoshoz. Ha meg a nőgyógyásznak mondtam a megfázást, nem nagyon érdekelte. Így én sem agyaltam rajta.

Akkor ma mész nőgyógyászhoz? De jó Neked! :) Mármint azért, hogy láthatod a porontyodat.

2009. márc. 27. 12:29
Te ha beteg vagy nem szoktál össze-vissza köhögni, neked mondtak már ilyen kinyílós témát?
2009. márc. 27. 12:28
Ma voltam a házidokinál a belgyógyászati miatt, kb 3 percig volt rajtam a kütyü de jó lett. Rá kérdeztem a köhögésre és kicsit megilyesztett, mert azt mondta felpuhulhat vagy kinyílhat a méhszáj így javasolta hogy látogassam meg a dokit inkább, bizt ami bizt alapon, mert egyébként csak 2 hét múlva mentem volna. Meg írt fel augmentint meg valami patikás köptetőt, remélem ezek segítenek. Most megy a para estig, nincs e gáz mert néha egy kicsit fáj a pocim.
115. Juca80
2009. márc. 26. 16:26

Köszi! Szerencsére nem kaptam el a hányásos, hasmenéses vírust. Ez egy másik, amiből hónapok óta nem tudunk kimászni. Olyan, mint az influenza, de ez másik vírus. És nagyon makacs. :(

Amúgy a mostani Párom nem a férjem. :)

Szóltam a védőnőnek, hogy ma nem megyek. Adott jövő hétre időpontot. Szerintem nincs semmi, ha nem megyünk védőnőhöz. Gondolom, van valamennyi minimum látogatás, aminek lennie kell a kiskönyvben.

2009. márc. 26. 14:26
Szegény, jobbulást. Mit kaptál el a férjedéktől a hasmenéses-hányós történetet? Még én is kicsit göthös vagyok, este már tudtam aludni ami haladás, de a torkom még mindíg elég gáz a köhögés nem múlik. Egyébként ha nem mész a védőnőhöz van valami?
113. Juca80
2009. márc. 26. 14:18

Fogászaton voltam már, de csak azért, mert megfájdult az egyik fogam. Belgyógyászaton még nem. De ha a háziorvosod tud csinálni EKG-t, akkor elég az is. Ez lefedi a belgyógyászati vizsgálatot. Talán még vérnyomást mér. Ezelőtt is így volt.

Úgy volt, hogy ma megyek védőnőhöz. Vérvételre is adott volna beutalót. De megint nyakig visszaestem a betegségbe, úgyhogy lemondtam. Kezd egy kicsit elegem lenni, hogy nem jövök helyre. :(

2009. márc. 26. 12:34
Kell majd menni fogászatra meg belgyógyászhoz. Te voltál már? Az előző gyerkőcökkel is kellett menned? A belgyógyászati vizsgálat tudod hogy miből áll?
111. Juca80
2009. márc. 25. 19:50

Hát, elhiszem, hogy kellemetlen érzés, ha így rugdos. Mert ugye erősebb a lába, mint a keze... És arra lefelé nem valami kellemes...

Ezelőtt a gyerekeimnek 2 kiságya volt. Egy teljesen sima a hálószobába és egy pelenkázós a nappaliba. A simát sokkal jobban szerettem. Mindkettőt kölcsön adtam és most mindkettőt használják. Alig bírtam beszerezni egyet. Bosszankodtam is eleget, hogy 2 kiságyunk is van, mégsem kapjuk vissza, még a végén vennem kell. De szerencsére már megvan.

A harmadik babánál már nem kell vásárolni. Aminek roppantul örülök. Most csak annyi lesz a feladatom, hogy kiválogassam a ruhákat és kimossam. Ennyiben ki is merül a készülődés. :) Na jó, azért olvasok sokat a terhességről és a szülésről és napközben, ha fent van, órákon keresztül képes vagyok nézni.

2009. márc. 25. 18:01
Most jutott eszembe, hogy neked így a 3-ik babánál gondolom már más a várakozás, nem kell nagy bevásárlást csinálni és naggyából tudod is milyen ha van kisbaba a háznál. Vagy azért te is tudsz készülődni?
2009. márc. 25. 17:59

Szerintem tegnap fordult meg mert azóta érzem hogy másképp rug, de ez nekem most egy kicsit kellemetlen érzés. Olyan mintha szinte olyankor valami folyadék folyna ki mármint nem a szó-szoros értelmében.

Úgy néz ki meglesz a kocsink, mondtam hogy pénteken voltunk Pesten és láttunk egy Titihez hasonlót, tegnap írtam nekik emailt hogy megvan e még és hogy ellehetne e rakatni, és tök rendesek elrakják. Legkésőbb jövőhét hétfőn elhozzuk, és akkor megvesszük a kiságyat is amit az IKEában néztünk ki, 8,000 ft,tömör bükkfából van, semmi extra, de nem is hiszem hogy kéne többet tudnija egy kiságynak annál hogy két szintre lehessen emelni.

108. Juca80
2009. márc. 25. 16:13

Az interneten biztosan írnak a vesetágulatról valamit. Barátnőm rh-összeférhetetlen volt terhesen. Azzal riogatták, hogy szülés után vérátömlesztést fog kapni a babája. Szülés után úgy kellett rákérdezni, hogy mi lesz a kicsivel, de semmi baj nem volt. Ha meg kinövi, akkor gondolom, főleg nem lesz baj Nálatok!

Most olvastam el a babanaplómat és az UH-os papírokat. A fiam folyamatosan váltogatta a helyzetét. A 29. héten még fejvégű volt (előtte medencevégű), aztán a 33. héten medencevégű, végül a 36. héten (majdnem a 37-en) megint fejvégű és így is maradt. Szerintem a Te babádnak is van még ideje.

Azt hiszem, ami lepedőt én vettem, az tényleg gumis. Nem zörög, az biztos. Annak idején anyósommal hozattunk ki a kórházból. Csak sajnos kidobtam. De szerintem ez is olyan. Még nem bontottam ki.

Szokott az én babám is lefelé rúgni.... Meg befelé... Olyankor én az egész hüvelyemet érzem. :)

Hát, igen. A doki alaposságával tényleg van egy kis bibi. Én szívem szerint alaposabban megnézném néha a babát.

2009. márc. 25. 15:21

Sajna nem tudom mi a vese tágulat, állítólag figyelni kell hogy mekkora és azt mondták 1-2 hetes korára kinövi. Majd utánna nézek azért, hogy mi van ha mégsem.

A gumis lepedő alatt egyébként azt a nejlon szerű valamit érted, amit a lepedő alá kell rakni?

Írtad hogy későn fordult meg, mennyire? Azt mondták a 34-ik hétig megfordulhat, de nem tudom szegénykémnek lessz akkor annyi helye?

Most olyan furcsa hogy másképp áll rúgni is mintha kirúgna néha a méhszájamon. Te szoktál ilyet érezni?

Amikor néztük az ultrahangon olyan hihetetlen volt hogy hogy állt. A keze a feje fölött a lába az arca előtt, nem is gondoltam hogy ennyire tudnak akrobatázni.Egyébként nem bánom hogy elmentünk ide, mert néha az az érzésem hogy a dokink nem túl alapos. Szerinted?

106. Juca80
2009. márc. 25. 15:14

Erről a lepedőről még nem is hallottam. Viszont mi már megvettük a gumis lepedőt. És idáig is azt használtam.

A fiam is az utolsó pillanatban fordult meg annó. Úgyhogy van még ideje, ezen ne agyalj.

És mivel jár ez a vesetágulat? Okoz valami problémát? Kell vele valamit kezdeni?

1411 gramm? :) Jó nagy már!

2009. márc. 25. 14:07
A másik, hogy ma voltunk 4d a Bércinél, egy kicsit el is szontyolodtam mert eddig a fejecskéje lefelé volt de most faros, persze elvileg még megfordulhat, a másik hogy a vesélyében tágulat van plusz érettebb a lepény mint kéne lennie. Szóval ez az UH kicsit rosszabb lett mint gondoltam. De legalább jól átnézték, ezeket a doki szerintem nem is látta volna. A súlyát pedig 1411 g-ra becsülték.
2009. márc. 25. 14:03
Igen nézegettem a gumis lepedőket, de nekem elég macerásnak tűnik, hogy egy lepedő felürre alá a gumis lepedő, eléggé az egyszerű dolgok híve vagyok. Szóval láttam olyat hogy frottír lepedő és annak a hátulja vízhatlan, lehet, hogy befektetünk majd abba, de még kiderül mert több mint 2000 és azt meg eléggé sokallom, mert gondolom azért 2 kéne.
103. Juca80
2009. márc. 24. 21:11

Július 12-re vagyok kiírva. Te pedig 1 hónappal hamarabbra, ha jól emlékszem. Irigyellek is azért az 1 hónapért! :)

Én most listát nem írtam, de ezelőtt ilyenkor már jó hosszú listám volt. :) Azt gondolom, hogy egy-két apróság hiányzik csak (pl. lepedő, vízhőmérő. Majd utána is nézek, mi kell még). És talán most nem esek túlzásokba. Pl. ezelőtt hiába írt fel receptre a doki popsikrémet meg ilyeneket, nem használtam. Inkább ezer féle kencét vásároltam fölöslegesen.

Na, most be is zsongattál! :) Megyek és előszedem a régi listáimat és átnézem. Ha esetleg látok valami különlegeset, ami nagyon hasznos, majd megírom. Gumilepedőn gondolkoztál már? Ha átázik a pelus, legalább a szivacs nem lesz pisis.

2009. márc. 24. 20:17
Júliusba hanyadikára vagy kiírva? Én most kezdem felfogni, hogy basszus még úgy 12 hét és itt lesz életem talán legszebb és legemlékezetesebb napja. Tegnap nézegettem a listát mi kell a babának és eddig azt hittem hogy ó már alig kell valami, hát eléggé nem így van. Ami van: kiskád, törölközők, körömcsipesz, takaró, fejvédő, partedlik, ruhák, koszos pelus tartó, szekrény, szopipárna, 1 cumisüveg, 4 büfi kendő. Hát egyenlőre talán ennyi.
2009. márc. 24. 14:33
Én próbáltam a sóoldatos orcseppet de szerintem semmit sem ér, vettem orralá kenhető krémet nekem az sem jött be meg a nózi amit írtam, az sem. Szóval nem maradt túl sok választásom, megpróbálom csak éjszaka elővenni az orcseppet nappal meg kihúzom valahogy.
100. Juca80
2009. márc. 24. 14:21
Azt hallottam én is, hogy orrcseppet nem lehet használni. Viszont tengeri sóoldatos orrcseppet és orrkenőcsöt lehet használni. Persze ezt én is azután olvastam, miután kimásztam az orrdugulásból. Én párologtattam olajakkal... Nem sokat segített. De legközelebb beszerzek ilyen orrcseppet, azzal nem ártok.
2009. márc. 24. 13:58
Orrcseppet szoktál használni? Nekem a köhögés mellett ez még a legnagyobb bajom hogy nem tudok aludni mert be van dugulva az orrom. Szombaton negyed tizegykor indultunk el orcseppet vadászni éjjeli patikában, de végül egy nózira beszéltek rá mondván az orcseppet nem lehet ilyenkor használni, hát mondom oké akkor hátha ér valamit, de ma megint csak 2 ig aludtam úgy hogy beszereztem egy Nasivint. Remélem használ és nem árt majd. De úgy gondoltam annál jobb mint hogy megfulladjak.
98. Juca80
2009. márc. 24. 12:49

Köszi!

Én folyamatosan olvasok: Kismama magazin, Az a 9 hónap, A bába válaszol. Mindenhol azt írják, hogy csak a magas lázra kell figyelni. És kerülni a gyógyszereket. Én a dokimat kérdeztem, hogy baj-e, hogy beszedtem nurofent és coldrexet felváltva 4 óránként (ráadásul a terhesség elején, még nem tudtam Békáról a hasamban). Azt mondta, nem lesz semmi baja a gyereknek. Úgyhogy én ilyeneken már nem aggódok. Coldrexet szoktam bevenni, ha fáj a fejem, vagy ha lázam van. Amúgy ilyenkor eléggé legyengül az immunrendszerünk. Nem csoda, ha valami mindig elkap minket.

2009. márc. 24. 12:45
Ja az jutott még eszembe, hogy voltunk pénteken Pesten megnézni a Titi, de lebeszéltük magunkat róla, jól néz ki jól irányítható, és tényleg könnyű, de ha ráraktuk mondjuk a sport részt szinte hintázott az egész, szóval valahogy nem tűnt túl masszívnak, meg a lábtartót ha már akkora nem lehet teljesen lehajtani előre, így ha az alsó lábtartóra rá akarja rakni a lábát a lehajthatós úgy középtályon nyomná. Na ezt gondolom most jól leírtam. Úgy hogy megint nagy talány a kocsi, néztünk ott hasonlót Baby Point v4 a neve, az masszívabb de nehezebb is 2 kilóval.
2009. márc. 24. 12:41

Akkor jobbulást neked is. Én egyébként szerintem nem influenzás vagyok csak valami megfázás féleség, de ami a legjobb hogy így még sosem köhögtem, néha úgy érzem hogy kiköhögöm a prücsköt odabentről. Mindenféle homeó csodákat eszem.iszom. Holnap megyünk a Bércihez, 9 40-re remélem minden oké, és tud majd aranyos képet csinálni, nagyon kíváncsi leszek mit szól majd a férjecském a kis kalandhoz.

A köhögésről egyébként olyasmik jutottak eszembe, hogy megreped a magzat burok, vagy kinyílik a méhszáj. A doki mondta hogy semmi baj nem lehet? Habár ha te már túlvagy egy pár hülyeségen gondolom van tapasztalat.

95. Juca80
2009. márc. 24. 11:39

Hát én rendesen belemásztam néhányszor a betegségekbe (nem tudom, hogy influenza, vagy valami más volt). Talán alaposan kétszer. A köhögés nem árt a babáknak, csak a magas láz.

A Páromnál és a családjánál most hányás-hasmenés van. Az is ajándék! És én sem vagyok túl jól.

Feküdj sokat és teázz! Influenzánál mást nem tudsz tenni.

2009. márc. 24. 11:23
Nekem is van aggodalmam, ugyebár multkor beszéltük hogy egész jól megúsztam a betegséget, erre most szombat óta majd meg fulladok úgy köhögök. Eléggé aggaszt, hogy nem okozhat e valami bajt az erős köhögés, olyankor a hasam is nagyon kicsücsösödik. Vélemény? Te mennyire voltál beteg az influenzánál, volt köhögésed?
93. Juca80
2009. márc. 24. 07:29
Na, igen. A kérdések. Mostanában sokat álmodok vízzel. És az jutott eszembe, hogy nem-e a magzatvíz elfolyást akarja tudtomra adni a tudatalattim. És most azon rágódok, hogy mi van, ha elfolyik majd. Vigyázni kell vele nagyon. És ugye a mentők Kecskemétre visznek. Nem emlékszem már, hogy mit mondott a doki a legutóbbi szülésnél. Mintha olyasmi rémlene, hogy nyugodtan menjünk Félegyházára. Ha jobban belegondolok, mi mást tanácsolna. NA, mindegy. Ezen kár agyalnom. Úgyis csak legközelebb kapok rá választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook