Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
212. Juca80 (válaszként erre: 210. - Pussycatgirl)
2009. máj. 12. 16:09

Na, akkor csak van összehúzódásod! Én meg már kezdtem azt hinni, hogy anélkül megúszod. :)

Örülök, hogy minden rendben! És azt, hogy megnézitek a szülőszobát, azt a doki mondta? Mert a fiamnál elég hülyén nézett rám, amikor azt mondtam, mutassa meg a szülőszobát. Úgy látszik, változik ő is.

Valamennyi izgulás biztosan lesz a végén. Anélkül nem lehet szerintem megúszni. Pánikolni pedig miért kellene? Rendben lesz minden és ha másnak is sikerült, Neked is, nekem is menni fog!

2009. máj. 12. 15:47
Milessz ha eddig nem paráztam, de akkor meg majd elkap a para?????
2009. máj. 12. 15:46

Na megjöttem mindenhonnan:

Uh, Bpd 90, súlybecslés 2707 g, méhlepény III. fokban érett de a magzatvíz átlagos így azt mondták nó para 2 hét múlva kontroll

voltam CTG-n is 1 órát fél helyett mert a gépből kifogyott a papír így ujból csinálták az egészet, jó volt mert az újfajta gép volt és nemkellett gombot nyomogatni, két méhösszehúzódásom volt, de a Alti. szerint még soká szülünk mert a méhszáj teljesen zárt és felpuhulva sincs, igaz jövőhéten ha abbahagyom a magne B6-ot, meg elkezdem szedni a homebogyókat plusz a málnalevélteát lehet felgyorsulnak az események.

Jövőhéten még kecsóra megyek CTG-re de azt mondta hogy utánna már félegyházára amikor ő is bentvan és megnézzük a szülőszobát is, már tökre várom biztos furcsa lesz odamenni hogy majd 1-2 hét múlva odamegyek szülni. Nem?

2009. máj. 12. 09:21

Hát én ezeket szedtem össze ha érdekel, de azért majd írj hogy te mit találtál, aztán találok valami középutat:

Felkészítő utolsó 3-4 hét:

- Málnalevél tea, napi 1-2 csésze

- Arnica 15 ch napi1x5

-CAULOPHYLLUM 9CH napi 1x5 könnyebb vajúdást, segíti a tágulást

-Cimicifuga 15 Ch ményakizom lazító 1x5???


- Szülés után:

- 4-5 napig ARNICA 30CH napi 2x5, sebgyógyító, fájdalomcsillapító

- STAPHYSAGRIA 30 CH napi 2x5 gyorsabb sebgyógyulás, fájdalomcsillapító

-Urtica Urens 5ch tejserkentő

208. Juca80
2009. máj. 12. 09:16
Az előző szüléseimnél még nem ismertem a homeopátiát. Jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert utánanézek, hogy mit lehetne szedni. Idáig még nem gondolkoztam ezen. De van egy könyvem (A bába válaszol) és egy füzetem (Homeopátia kismamáknak), abból kiokosítom magam. Barátnőm szedett valamilyen bogyót szülés előtt, de azt mondta, nem használt semmit. Kíváncsi leszek, Nálad lesz-e hatása. Aztán majd nálam.
2009. máj. 12. 08:31
Szia. Az jutott eszembe, hogyha jól emlékszek már beszültük hogy te is homebogyó párti vagy, érdekelne hogy a szüléshez az első 2 lurkónál használtál valamit? 1-2 napja nézegetem illetve már összevolt írva hogy milyet terveztem venni szülés könnyítésre, de lassan elveszek mert elég sokféle higításban van. Nálunk most ez a téma a júliusi babáknál. Te készülsz valahogy ilyen téren, van valami bevált bogyód?
2009. máj. 11. 14:32

Az jó akkor babázhatsz eggyet, nekem meg holnap minden majd írok mi volt.

Csak ezt a mai meleget bírjuk ki:)

205. Juca80
2009. máj. 11. 13:06
Na, bejelentkeztem péntekre dokihoz. Fél 8-ra írt be. Csinál 4D-t is.
204. Juca80
2009. máj. 10. 08:27
Én mindig magunk mellé raktam a gyerekeket (mármint egy szobába). Másképp nem is lettem volna nyugodt. Arról nem is beszélve, hogy éjszaka kelsz 3-szor szoptatni. Azt csak kényelmesebb úgy csinálni, hogy nem kell a másik szobába átmenni. És be volt kapcsolva esténként a tévé és működött a házasélet is. :) Szerencsére az én gyerekeim, ha elaludtak, akkor pár órát biztosan aludtak egyhuzamban.
2009. máj. 9. 20:48
Egyenlőre nincs más lehetőség, az anyósnál lakunk és tulajdonképpen az egész hely ahol vagyunk egy nagy nyitott egybe rész boltívvel elválasztva, olyan galéria lakás szerű, szóval így egy sarkot kap a picúr, ami szerintem jelenleg jó megoldás, de majd kíváncsi leszek, pl. a házasélet és a tv hogy működik majd, de majd megszokja meg mi is.
202. Juca80
2009. máj. 9. 20:41

Akkor ezek szerint szerencsés vagy, hogy nincsenek jóslóid. Nekem már most olyanok vannak, amik fájnak is. Nem is tudom, mi lesz így a végéig. És elgondolkozok, hogy meg fogom-e tudni különböztetni őket az igaziktól.

Babasarok? Akkor ezek szerint Veletek lesz egy szobában a baba, ugye? Nálunk is úgy lesz, de sokan úgy vélekednek, hogy külön kell rakni a babát.

Pihenj sokat! Te is vigyázz Magadra!

2009. máj. 9. 18:47

Még nem volt mindíg jósló fájásom, a vízzel még jól állok, igaz ez volt az első melegebb nap, keddre beszéltük is a férjemmel hogy nem vállalom be a sétálgatást ide-oda, mármint kórházba ki utánna haza utánna meg a dokihoz, hanem majd ő kijön értem a melóból és elvisz a dokihoz, már amikor a multkor így ment a napom csak a kórházban nemcsináltak ennyi mindent délutánra tök kivoltam.

Egyébként tök jó ilyenkor hétvégén, mert hogy ithonvan a férjem sokat pihenek és olvasgatni is van időm.

Ha kész a babasarok majd küldök képet, meg majd írok mivolt kedden.

Vigyázz magadra, jó hétvégét:)

200. Juca80
2009. máj. 9. 17:45

Épp az imént írtam levelet. :)

Vályogból van a házunk, úgyhogy ki sem mozdulok innen. De a bokámra felszedett vízen látszik a jó idő. :(

Mosás kész, a vasalást pedig húzom, halogatom. :)

36 hetesen van UH is? Akkor tényleg izgi napod lesz! Jó sok minden lesz keddre. Majd utána írj, hogy hol, mi volt.

2009. máj. 9. 16:56

Szia. Hogy vagy, hogy bírod ezt a jó időt? Alakul a babacucc, mosás vasalás?

Kedden megyek Uh-ra a kórházba meg az első Nst-re + vérvétel, délután meg viszem a dokinak az NST papírt, szóval a keddi napom izgi lesz, de már várom!

198. Juca80
2009. máj. 6. 09:34

Az első szülés után nem vészes a méh visszahúzódásának fájdalma. De gondolom, ha kérsz fájdalomcsillapítót, akkor adnak. Barátnőmnek is adtak (a harmadik után már nagyon erős a fájdalom). Ha szoptatsz, akkor húzódik erőteljesen vissza a méhed. Nekem még a kórházban ki szokott sebesedni a mellem, mert nem szopizik jól a baba (ügyetlenek voltunk). De ha rájöttök a technikára, akkor hamar helyrejön a seb. Lehet kencékkel kenegetni, de én most az anyatejet fogom kipróbálni. Azt fogom rárakni, rászárítani. És sokat fogom szellőztetni.

A gát nekem az első szülés után nem fájt, de azért, mert ügyes volt az orvos (és gondolom azért is, mert kicsi volt a lányom és nem kellett nagyot vágni). A második szülésnél (az Altorjay-nál) nagyobb volt a baba súlya, repedtem belül is. Napokig nehéz volt a felülés, de úgy emlékszem, nem volt vészes a fájdalom. Csak kellemetlen volt. Feszült, viszketett.

2009. máj. 6. 09:15

Az jutott még eszembe, hogy ha jól tudom mind a két babádat simán szülted. Utánna mennyire fájt a gátsebed, meg a szoptatás?

Én gondolkodom bekéne szerezni valami fájdalom csillapítót, mert én nagyon nyűgös és undok tudok lenni ha fáj valamim, és mivan ha estleg elutasítóan viselkedek majd a babával emiatt?

196. Juca80
2009. máj. 5. 20:35
:) Írtam én is.
2009. máj. 5. 18:22
Küldtem privilben üzit.
194. Juca80
2009. máj. 4. 15:13
És ezt tetézi még a kutya is... Aztán majd a Baba... Azt hiszem, nem lesz itt pihenés. :)
2009. máj. 4. 15:11
Hát az nem jó, igaz én is napközben jobban elvagyok, igaz én gyorsan elalszok, de azért a sok forgolódás nekem is elveszi a kedvem az estétől.
192. Juca80
2009. máj. 4. 14:51
Mert beletelik 1-másfél órába is, hogy elaludjak. Ide-oda forgolódok, nem jó sehogy, alig kapok levegőt stb. Hát, ezért félek az estéktől. :(
2009. máj. 4. 13:43
Miért félsz az estétől?
190. Juca80
2009. máj. 4. 12:01
Felkelek egyszer pisilni. Persze, ha rá tudom szedni magam. Ha nem, akkor sokat kelek, de félálomban nem sokszor nem indulok el. Ha igen, akkor utána jól alszok. Nekem az elalvással vannak nehézségeim. Annyira félek már az estétől, hogy húzom-halogatom a lefekvést. Így 11-12 körül kerülök ágyba. És 7-kor kelek a gyerekek miatt. Nem csodálkozok, hogy nem kelek fel többször...
2009. máj. 4. 11:46

Azt ne mond, hogy most terhesen egyébként nem kelnél fel csak most a kutyus miatt, mert akkor nagyon irígy leszek.

Igaz én sosem voltam az a hű de jó alvó, mióta elköltöztem anyuéktól az már kb 7 v. 8 éve, nálam ez azóta így megy, ha végigalszok egy éjszakát havonta akkor már nagyon boldog vagyok, már gondolkodtam kikéne néha anyuhoz menni jól kialudni magam, asszem akkor lepődnék meg ha ott még tényleg úgy aludnék mint rég, mert akkor lehet kintaudnánk hébe-hóba 1-2 napot a törpével.

188. Juca80
2009. máj. 4. 11:09

Én inkább macska párti vagyok, de most még egy macskához sem lenne türelmem. Csak annyira rég óta akarunk valami állatot, hogy most volt lehetőség és nem akartuk elszalasztani. Szülés után úgysem engedném. Házőrzőnek is jó lesz.

Engem azt tud kikészíteni, ha több éjszakán át fel kell kelnem. Pár éjszaka még belefér, de utána... :) Majd ilyenkor fog Párom Babát dajkálni. :)

2009. máj. 4. 10:41
Gondolom örülsz neki, hogy ennyi a pihid, igaz én nagyon kutya párti vagyok, de azért nekem most nem lenne hozzá türelmem vagy inkább kedvem, egyébként én is szokom a dolgokat éjszaka általában óránként felkelek, forgolódni, vagy elnyomtam az oldalam, vagy mosdóba, igaz még a sírás hiányzik a repertoárból, de az is meglesz hamarosan. Habár lehet ha 1 óránál többet tudok majd aludni akkor nem visel meg annyira majd, de majd meglátjuk, főleg hogy akkor már nem 5 perc múlva fekszik vissza az ember.
186. Juca80
2009. máj. 4. 08:48

Én is kaptam egy rakás ruhát a múlt héten (sok köztük a gyerekeimé volt, csak idáig használta barátnőm kisfia) és kimosva kaptam őket. :) Már csak vasalnom kell.

Képzeld! Mi már edzünk Párommal a szülés utáni életre. Tegnap kaptunk egy kiskutyát. Valószínűleg ki lett rakva az előző helyéről és még nagyon pici. És másfél-2 óránként kelt éjszaka. Ma reggel megmosni a kezemet is alig volt tőle időm, mert folyamatosan foglalkozni kell vele. Remélem, hamar megszokja az itteni rendet, mert a szülés után már nem leszek vele elnéző.

2009. máj. 4. 08:25
Szia. Ma kezdek el mosni, hát lesz mit, szerintem az első három hónapban alig kell majd mosnom mert annyi rengeteg ruhánk van, szerintem úgy 4 nagy szatyorral. Ma összerakom a komódot amit anyutól elhoztunk tegnap és akkor már tudom vasalgatni a rucikat, és helyre pakolni.
184. Juca80
2009. máj. 3. 10:01
Igen, én is ott szoktam megállni. De nekem annyi is elég a problémázáshoz. :)
183. pussycatgirl (válaszként erre: 182. - Juca80)
2009. máj. 3. 07:33
Én amikor kocsival jártam mindíg az oldalsó bejáratnál parkoltam, igaz kicsit több séta de ott általában volt hely, meg nekem egyszerűbb is volt a kiállásnál mert nem kellett tolatgatni.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook