Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
182. Juca80
2009. máj. 3. 00:03

A jósló fájás olyan, hogy megkeményedik a hasad. Aztán ezekből lesz az igazi fájás, amik erősödnek és nem múlnak.

Hát, Ti már a célegyenesben vagytok! :) Jó sok programod lesz így a végére. Én csütörtökön megyek védőnőhöz. Így is elcsúsztattam már egy hetet. De rájöttem, hogy azért magas mindig a védőnőnél a vérnyomásom, mert felhergelem magam már előző naptól, hogy hogyan fogok a kórháznál parkolni. Szólok majd, hogy erre ki kéne valamit találni. Itthon is tudom mérni a vérnyomásomat.

2009. máj. 2. 10:00

Még nem volt jósló fájosm, igaz nem is tudom az milyen.

Jöbvőhét után megyek CTG-re, jövőhéten kedden a védőnőhöz megyek. A beutalót megkaptam és elvileg már többször nem is kell mennem beutalóért.

A CTG napján, lesz vérvétel, meg kértem időpontot UH-ra is, és délután meg a doki visszarendelt magához, úgy hogy a május 12-e elég mozgalmas egy nap lesz.

180. Juca80 (válaszként erre: 178. - Pussycatgirl)
2009. máj. 1. 22:55

Hát, nem csoda, hogy jelez a szervezeted. Nagy "csomaggal" már nem úgy megy. :) És gondolom, gyűjti az erőt is a nagy naphoz. Pihenj, ha jólesik. Később nem fogsz tudni akár mikor. :)

Fájásra ébredtél? Mert nem voltak még jóslófájásaid? Nekem már elég hamar jelentkeztek. Már azon aggódok, hogy mi lesz, ha nem fogom tudni megkülönböztetni az igaziaktól. Azt mondják, a harmadik szülésnél a legbizonytalanabb egy nő.

A ruhákat már én is mosom, vasalom, pakolom. Szép ráérősen. Így biztosan végzek, mire kellenek.

Neked jövő héten CTG? Beutalót kértél már? Mikor mész?

179. pussycatgirl (válaszként erre: 177. - Fodbetti)
2009. máj. 1. 10:45

Terveztek még babát vagy elég a kettő? Milyen szüléseid voltak, sima-császár, könnyű-nehéz, hány órát vajudtál.

Milyenek voltak utólag az érzéseid a szüléssel kapcsolatban?

Kezdek olvasgatni a szüléssel kapcsolatban, de eltérő dolgokat írnak róla.

178. pussycatgirl (válaszként erre: 176. - Juca80)
2009. máj. 1. 10:42

Jól vagyok, igaz mostmár kezdenek néha elég furcsa érzések rámtörni, multkor az izsáki úti korházból alig tudtam hazasétálni, elkezdett fájni a derekam, remegett a kezem, meg tökre gyöngének éreztem magam és amikor hazaértem ellálhatatlan vágyat éreztem hogy lefeküdjek, ami számomra újdonság mert 2-3 óra gyaloglás után simán hazasétálok, pakkal megpakolva és persze jólesik ledölni egy kicsit, de ez az érzés most tökre más volt. Multkor meg arra ébredtem mintha fájásom lett volna, de szerencsére csak egy volt.

A lakás alakulgat, de még mindíg az ablakberakás utáni simításokat végezzük, de ha igaz akkor most már a hétvégén ezeket befejezzük és elkezdjük összerakni a babarészleget. Tesómtól tegnap elhoztuk a kisruhákat, két bazi nagy szatyort, szerintem az első 3 hónapban nem sokat kell majd mosnom, mert máshonnan is kaptam már rucikat. Ha hétvégén sikerül összepakolnunk akkor jövőhét elején úgy tervezem hogy elkezdek mosni meg pakolászni.

A kórházi tatyómat a multkori 1 fájás után mondjuk összeraktam ami megvolt.

2009. ápr. 30. 10:19
Igen, csak ez az egy kórház van Félegyházán, jó helyen jártok :-)
176. Juca80
2009. ápr. 30. 09:41

Annak idején mi is szülőotthont kerestünk. :) De jó helyen jártatok, mert nincs más kórház Félegyházán, ott a víztoronynál. És a harmadikon van a szülészet.

Picit jobban vagyok, de ez a levegőhiány kiborít. Utolért a fészekrakó ösztön. Folyamatosan takarítok. Te hogy vagy? Neked már vészesen közeleg az idő. :)

2009. ápr. 30. 09:10

Szia. Mizu hogy vagy?

Az a nagy kérdés merült fel bennünk tegnap, hogy multkor bementünk a kórházba a 3 emeleten van a szülészet, de egyáltalán oda kell menni, mert anyu valami szülőothonról beszélt, ahol mi voltunk az a rendes kórház a víztoronynál???

174. Juca80 (válaszként erre: 173. - Fodbetti)
2009. ápr. 23. 21:26

Ez jó! :)

Én félek a kecskeméti kórháztól, mert amikor ide költöztem, mindenkitől azt hallottam, hogy tanuló kórház és nem ajánlják. Aztán annyira bejött a dokim, hogy megyek utána a kórházakba. :)

Amúgy a félegyházi kórház nem a legjobb (bár ez megint olyan dolog, hogy van, akinek tökéletes, van aki elkerüli), de én elégedett voltam vele. Remélem, július után is így fogom gondolni! :)

Szépek a csemetéid!

2009. ápr. 23. 18:17
Sziasztok! Én meg pont fordítva vagyok, mint Ti :-) Félegyházi vagyok, de mindkét gyerkőcöt Kecskeméten szültem. Van lift, csak van benne liftes ember, őt kell megvárni. És vannak a ctg-n székek is és ágy is, és akkor kell nyomni a gombot, amikor a baba mozog. Hogy a félegyházi szülészettel mi a helyzet, személy szerint nem tudom, ismerőseim dicsérték:-)
172. Juca80
2009. ápr. 23. 16:32
Nekem még annó akkor kellett nyomkodni, ha mocorgott a baba, mert a fájást is mutatta a műszer és a baba szívhangját is.
171. pussycatgirl (válaszként erre: 170. - Sinkoneeszter)
2009. ápr. 23. 16:03
Mármint ha keményedett a has az számít fájásnak?
170. sinkoneeszter (válaszként erre: 169. - Juca80)
2009. ápr. 23. 16:00

Kecsón van, félig ülő-fekvő ágy és nyomkodni kellett, ha jött a fájás, kedves isős nővérkr volt!

Mindez majd 2 éve volt!

169. Juca80
2009. ápr. 23. 13:20
Félegyházán ott csinálják a CTG-t, ahol a dokink a szülést is levezeti majd. Van egy ágy, oda kell lefeküdni. Viszont, ha nem bírsz a hátadon feküdni, szólj a szülésznőnek, mert nem érik fel ésszel, hogy nem mindenki bír úgy feküdni. Egyszer az egyik szülésznő belémkötött ez miatt. 20-30 perc, míg megcsinálják. Arra nem emlékszem, hogy Félegyházán, vagy még Esztergomban kellett nyomkodni a gombot, ha mozgott a Baba. De ez sincs mindenhol. És Esztergomban volt ülős CTG is, Félegyházán nincs. Nem tudom, hogy Kecskeméten van-e. De mintha úgy rémlene, hogy van.
168. pussycatgirl (válaszként erre: 164. - Juca80)
2009. ápr. 23. 12:59
Igen a CTG-n, meg hogy mennyi idő azt sem tudom?
2009. ápr. 23. 12:58
Tegnap elmentük félegyházára az outletbe igaz végül nem vettünk semmit, de hazafelé benéztünk a kórházba is, jó hogy van lift mert a 3.-on van szülőszoba, nemtudom miért lepődtem meg amikor kecsón is valahol azon a tájon van és ott még lift sincs. Nem tűnt túl nagynak, igaz csak az üvegajtóig mentünk.Jól eldugták a kis utcákban, remélem majd odatalálunk ha itt az idő.
166. Juca80 (válaszként erre: 165. - Sinkoneeszter)
2009. ápr. 22. 13:30
Köszönöm, aranyos vagy! De a dokim tud csinálni 4D-s képet és felvételt is. Csak azért nem kaptam legutóbb felvételt, mert az időpont kérésénél nem mondtam neki, hogy azt is szeretnék. De képet szokott adni.
165. sinkoneeszter (válaszként erre: 156. - Juca80)
2009. ápr. 22. 13:01

Sziasztok!

Másik forumon vagyok( még csak bele- belenézegetek)!Én a fiamat Kecsón szültem medencevégű volt , császárral csak jót mondhatok!

Ha 4 D-s képet akarsz ajánlom magánrendelésen, a dokinőnél. Ha érdekel megírom privátba, mivel nevet és számot nem írhatok!

164. Juca80
2009. ápr. 22. 12:49

Azt hittem, hogy van még egy vérvétel. Már kivagyok tőlük!

Én azért szeretnék Félegyházára menni, mert ott már voltam CTG-n. Itt pedig még sosem. És idáig is elkerültem a kecskeméti kórházat. Barátnőm azt mondta, hogy aki a Kecskeméten csinálja a CTG-t, az tök aranyos nő. És ha jól tudom, egy nő csinálja. Nem váltogatják egymást.

Kérdezted, hogy ott kell-e valamit csinálnod. De hol? CTG-n?

2009. ápr. 22. 11:03
A 36 hetes vérvétel az RH- osoknak van és én sajna az vagyok. Nem tudom hogy a CTG-lehet e KKFházán csináltatni nekem a doki azt mondta az első kettőt itt csináltassam. Miért az is olyan nagyon gázos dolog, vagy bunkók a nővérek? Én azt sem tudom ott nekem kell valamit csinálnom? Még nem pakoltam össze, de azért már amimegvan az kupacban van. A babaruhákat még én sem mostam ki, de egyenlőre még nincs is meg a helyük, mert a szoba darabokban van, hétvégén cseréltünk ablakot, és még van festeni való, úgy hogy a terv szerint ha minden jól megy majd valamikor jövőhét környékén rendeződnek talán a dolgok.
162. Juca80
2009. ápr. 22. 09:29

36 hetes vérvétel? Arról nem hallottam. Milyen az? Mindenkinek menni kell? Mert én kaptam egy papírt, amin az összes vizsgálat rajta van, de az utolsó vérvétel az a 32. heti.

Azt nem tudod, hogy muszáj itt csináltatni a CTG-t? Mert én inkább átmegyek Félegyházára, mint ide.

Össze van már pakolva a kórházi csomagod? Én az imént kaptam észhez, hogy még a babaruhákat sem kezdtem el kimosni. Úgyhogy írtam egy listát és még ma nekiállok a teendőimnek.

2009. ápr. 22. 08:56
Igen kell a CTG-re meg a vérvételre is beutaló, a 36 hetes vérvételre megkaptam a beutalót meg a CTG-re is. A CTG-re állítólag csak egyszer kell beutaló utánna meg folyamatosan adják a következő időpontot. A doki azt mondta az első kettőt nyugodtan csináltassam itt, a többit meg majd félegyházán. Már én is nagyon várom az elsőt mert még nem láttam hogy csinálják, de nemsokára kiderül. Nekem nagyon telnek a hetek holnap már a 33 hetet töltöm.
160. Juca80
2009. ápr. 21. 17:43

Örülök, hogy minden rendben. Amúgy meg nyilván, ha nőtt is vesetágulat, akkor valami minimális mértékben nőhetett, mert ha nagyot nő, akkor látta volna a doki.

Neked már itt is az CTG? De jó! De tartanék már én is ott! Beutaló kell hozzá? Régen nem kellett, de most már nem tudom, hogy van. Én mindig este jártam. Remélem, ez működik most is.

Ez a vérvétel is olyan, hogy megkapod a beutalót és rögtön kell is menni levetetni a vért? Én már nagyon utálom ezeket a rohadt vérvételeket! Legszívesebben el sem mennék!

2009. ápr. 21. 16:16
Szia. Voltam a dokinál azt mondta minden oké, a magzatvíz mennyisége jó és az a lényeg. A vesetágulat állítólag nem nőtt bár azért kétkedve vettem tudomásul, mert kicsit behúztam a csőbe persze neki ezt nem mondtam, mert a 28 hetes Uh-s papírt adtam oda neki ami a Bércis 4D-s volt azóta meg a kórházban voltam 31 és 5 naposan, és ott a tágulat nagyobb volt, de mindegy próbálok rajta nem idegeskedni. 3 hét múlva megyek az első CTG-re utánna meg visszarendelt magához ugyanarra a napra. Ma voltam vérvétele is állítólag ez olyan mint a 12 hetes volt, ha igaz nem kell több beutalóért seggelnem, de majd még kiderül.
158. Juca80
2009. ápr. 20. 19:44

Arra számítottam én is, hogy kapunk felvételt, ahogyan Te is kaptál. De szóba sem jött. :( Legközelebb, ha időpontot kérek, akkor kell mondanom, hogy felvételt is akarok és úgy adja az időpontot.

Holnap mész? Majd írj, mert kíváncsi vagyok.

157. pussycatgirl (válaszként erre: 156. - Juca80)
2009. ápr. 20. 13:32
De jó hogy minden oké.Hohy hogy nem kaptatok felvételt, képet sem? Én holnap megyek kívnáncsi vagyok mit mond majd. Nemtudom írtam e multkor de a mi picurunk megfordult, remélem nem fordult vissza.
156. Juca80
2009. ápr. 17. 12:47
Megvolt az ultrahang. Minden rendben. Fütyköst megint láttuk, szóval biztosan fiú. :) Medencevégű fekvésben van. De azt mondta a doki, hogy bőven van még ideje megfordulni. Dvd-t nem kaptunk. De ha legközelebb megyünk, mondanom kell neki, hogy akarok 4D-s felvételt és úgy ad időpontot. Kaptam táppénzes papírt is.
155. Juca80
2009. ápr. 15. 15:00
Mindig időpontra megyek, de azt mondta, hogy pénteken este nagyon sokan lesznek, ezért csak délelőttre tud berakni. Csak azon szurkolok, hogy Párom el tudjon kéredzkedni a munkahelyéről.
2009. ápr. 15. 14:14
Még nem voltam azóta nála hogy én is tudom. Hogy hogy péntek délelőttre rakott be, időpontra szoktál menni?
153. Juca80
2009. ápr. 15. 11:09

És akkor ezt a vesetágulatot az Altorjay nem is tudja? Nem is akarod mondani neki? Esetleg a szülésig tudnia kéne, hogy tudjanak figyelni rá.

Én most pénteken megyek a dokihoz. Éppen délelőtt hívtam. És pénteken délelőttre rakott be, mert este nagyon sokan lesznek.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook