Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 14. 17:25

Elvileg nemcsinál a tágulattal semmit, a védőnő azt mondta hogy elvileg 24 mm-ig jó de szerintem ha így nő biztos nagyobb lesz, mert most 19x8x9 1 hónapja meg 13x7x7-volt, szülés után okozhat gondot, állítólag panghat benne a vizelet és havonta kell majd nézetni nincs e fertőzés és 2-3 korára növi ki, kontrollra mindegy hova megyek csak 4 hét múlva legyen de szerintem lehet megint a kórházba megyek mert úgy tűnik a doki ilyesmivel nem foglalkozik, vagy csak nem akar fölöslegesen izgatni, a dokihoz szerintem jövőhéten megyek kedden v. pénteken még nemtudom.

Te majd hozzá mész mostanában?

151. Juca80
2009. ápr. 14. 15:58

2082? Az igen! :) Kíváncsi lennék, mi mekkorák vagyunk. Mi vagy most pénteken, vagy jövő héten megyünk a dokihoz.

De még így sem fognak csinálni a vesetágulattal semmit, ugye? Vagy így, hogy nőtt, igen? A kórházba kell kontrollra menned? Dokihoz mikor mész?

2009. ápr. 14. 12:42
Szia. Voltam a kórházban UH-n megfordul úgyhogy remélem már nem fordul vissza, 2082-re mázsálták a picúrt, a vese tágulata sajnos nőtt, és a méhlepényt már II. fokban érett ami a 28 hetesen még az I. volt, 4 hét múlva mindenképp kontrollt javasoltak, de azt mondták a baba szép nagy.
149. Juca80
2009. ápr. 13. 18:58

Na, nálunk megvolt a Húsvét. Többet nem csinálok ilyet. Mármint, hogy mi fogadjuk a vendégeket ebédre. Tegnap már bőgtem, annyira kikészültem. Megfogadtam, hogy ha jön is hozzánk valaki, nem aludhat itt és paprikás krumplit kap. Vagy hoz magának ebédet. :)

Amúgy volt egy kis izgalmunk is. Ma Páromnak ebéd után elkezdett vérezni a nyelve és sehogy sem akart elállni. Ügyelet lett a vége (fül-orr-gégészet). Elégették a vérző részt, de a levegőben lógott az összevarrás is. Nem tudni, mitől vérzett a nyelve. A dokik sem találkoztak még ilyennel. Úgyhogy most nem beszélhet és nem ehet.

Szép kis formás pocakod van! :) Olyan pont jó.

2009. ápr. 11. 06:41

Most hogy az anyósnál lakunk nem kell főznöm, de elvileg majd ha kiköltözünk a szolnokihegybe ott azért majd szeretnék néha én is vendégeket hívni.

31 hetet töltöttem csütörtökön, ha igaz ma csinálunk pocakos képet és rakok fel, igaz egyet raktam fel az adatlapomra de szerintem ott nem lásztik túl jól.

147. Juca80
2009. ápr. 10. 17:42

Képzeld! Kiszáradt a tűzhelyből a tej és működik. Bár, tegnap este melegszendvics sütés közben gondolt egyet és bezárta az ajtaját. Alig bírtuk kinyitni. Szóval elképzelhető, hogy lesznek még vele gondok.

Lelkileg helyreraktam magam. Bár, ma meg hulla fáradt vagyok. Merthogy készülök a húsvétra. Nagyon sokat takarítottam. De még nincs vége és még ma boltba is megyünk. Közben a gyerekek keresik a fáradt határaimat. :)

Neked akkor nem is kell főzés szempontjából főznöd? Nálunk az a baj, hogy a szülők jó messze laknak. És mivel nem akarok már utazni, így mi látjuk őket vendégül. De most már nem tudom, melyik a jobb megoldás... Utazni, vagy főzni a takarítás mellett.

Hány hetes vagy? 30, 31? Jó nagy lehet már a pocakod! Rakj már fel képet! Olyan kíváncsi vagyok.

2009. ápr. 10. 16:59
Na szia. Hogy áll a tűzhelyed? Készülsz a nagy családi összeröffenésre. Hogy állsz lelkileg, sikerült kicsit megnyugodnod?
2009. ápr. 8. 10:48
Hát én kettőt biztos, de ha azért a 3 mat is megkockáztatnám, de egyenlőre mi is úgy vagyunk vele hogy ez legyenek meg és majd látjuk hogy bírjuk, anyagilag is meg hogy alakul az életünk.
144. Juca80
2009. ápr. 8. 10:37

Sajnos szerelő kell hozzá, úgyhogy egyáltalán nem használható. :(

Mindig is 4 csemetét szerettem volna. Páromnak ez a bébi lesz az első. És felvetettem, hogy legyen neki is kettő, így nekem pedig 4. :) Azt mondta, egyenlőre ez a baba legyen meg, aztán majd meglátjuk. Bár éppen ma reggel mondtam Páromnak, hogy megkérdőjelezem a következő gyereket a terhesség miatt.

Ti mennyit terveztek?

2009. ápr. 8. 09:47
Ja nem vágtam hogy a sütőd nem jó, pedig írtad tegnap hogy nem frankó, de azt hittem ennyire azért nem rossz. Gondolom akkor már 3 gyereknél megállsz részedről?
142. Juca80
2009. ápr. 8. 09:25

Ja! Nem azért nem tudok főzni, mert fáradt vagyok. :) Hanem mert nem jó a sütőm és a kerámialapom. Párom ma szól egy villanyszerelőnek. Csak remélni tudom, hogy meg tudja csinálni még a napokban.

Amúgy pedig vannak olyan terhességi tüneteim, amik ezelőtt nem voltak. Pl.: magasabb vérnyomás, görcsölő vádli és váll, korábban jövő vizesedés. Ezek miatt is nehezebb. De most valahogy a hormonokat is észreveszem. Az ezelőtti terhességeimnél nem voltam hullámzó kedélyállapotú. Most meg nagyon. :( Szóval ezek miatt nehezebb. Most éjszaka is alig aludtam valamit. Olyan érzésem volt, mintha lefekvés előtt bekávéztam volna. Aztán begörcsölt a vádlim, de úgy, hogy 5-kor már sírva fakadtam. Szegény Párom azt hitte, hogy a vállam fáj és azt masszírozta. :)

2009. ápr. 8. 07:30

Hogy érted hogy egy tésztát sem tudsz kifőzni, annyira nehézkesen megy minden, mármint fáradt vagy?

Most miért viseled rosszabbul a terhességet? Jobban megvisel minden testi változás?

140. Juca80
2009. ápr. 7. 19:49

Én is azt gondoltam, hogy túlvagyok két jó terhességen, a harmadik is jó lesz. De sajnos nem. Én azzal magyarázom, hogy csak eltelt 7 év azóta és sokat változtam. Fizikailag öregedtem, lelkileg pedig egészen másként látom már a világot.

Nem is a 3 fogásos ebédről van szó húsvétkor. Hanem, hogy még egy tésztát sem nagyon tudok kifőzni és a gyerekeknek szünet lesz a héten csütörtöktől, főznöm kéne minden nap (bár, idáig is főztem). Sőt! Holnap nem suliban lesznek, hanem programjaik lesznek a városban. Itthon ebédelnének...

2009. ápr. 7. 19:17

Én még jól vagyok, testileg is lelkileg is. Igaz elég sokat csavizok és szerintem én ennek köszönhetem hogy nem vagyok magam alatt, meg még melózgatok is így nem sok időm van befordulni.

Sajnálom hogy te nem jól vagy, mert én úgy gondoltam hogy aki már átélte a terhességet azt kevésbé viseli meg lelkileg is.

A húsvétot én úgy oldanám meg, igaz nekem még nincs 2 gyerek meg az anyósnál lakunk így hely sem lenne, hogy valami egyszerű de kiadósat főznék, meg sütni is valami egyszerű finomat vagy rendelnék valamit, szerintem nem kell tulzásokba esni vendégvárásnál. Nem hiszem hogy 3 fogásos menüt várnának tőled, ha meg igen így jártak, eszik amit kapnak.

Anyunak van tuti egyszerű receptje, nekem meg sütim ilyen esetekre. Gondolkodtál már mit főzől?

138. Juca80
2009. ápr. 7. 19:03

Szia!

Fizikailag jól vagyok, köszi. Ha nem pihenek, akkor vizesedik a lábam. De úgysem nagyon van kedvem kimozdulni itthonról, úgyhogy tudok pihenni. És a jó időt nagyon élvezem. Még. Aztán majd a melegtől szenvedek eleget. És Te? BÍrod még?

Lelkileg vagyok gyakran padlón. Sokszor nem tudom eldönteni, hogy én fújom fel a dolgokat, vagy tényleg bosszantóak. De tény, hogy olyankor padlót fogok. Ma pl. az borított ki, hogy bekötötték a sütőmet és a kerámialapomat pár hónapja. De hagytak egy pár centis rést a sütő és a lap között. És ma befolyt a kifutott tej. Recsegett, meg villogott össze-vissza. Lekapcsoltam az áramról és nem is nyúltam hozzá. Majd Párom megnézi. De kétségbe vagyok esve, hogy jön a tavaszi szünet a gyerekeknek, a húsvét és jönnek a rokonok. Hogy fogom megoldani a főzést... És minden napra van valami "kedvesség", ami miatt elkeseredek. Valamelyik nap már azt kívántam, hogy érjünk a terhesség végére és legyek túl rajta, mert elsüppedek a depresszióban. Pedig ez lenne a legboldogabb időszak. Te lelkileg hogy viseled? Neked is vannak ilyen napjaid?

2009. ápr. 7. 18:47
Szíja. Hogy vagy? Bírod a jó időt? Vizesedésre valami megoldást találtatok?
2009. ápr. 3. 14:20
Az jó habár akkor a fiad neked sem volt picike.
135. Juca80
2009. ápr. 3. 13:52

Hát, én elég türelmetlen típus vagyok. Nekem sosem megy gyorsan az idő pocakosan. Főleg nem a végén. Az utolsó hetekben szenvedtem ezelőtt is a legtöbbet. Méhlepény érettségből sincs tapasztalatom, mert én mindkét csemetémet túlhordtam és abszolút minden rendben volt velük (tiszta magzatvíz, jó szívhang, normál lepény stb.) Pedig szerettem volna, ha valami érték nem jó és akkor beindították volna a szülést. Így visszagondolva butaság volt ilyet kívánni. De tényleg nehezen viseltem a végét.

Úgy tudom, hogy a 30. héttől 200 grammot híznak hetente. Az utolsó 1-2 hétben pedig naponta akár 28 grammot is. Gondolhatod, mennyire aggódtam, amikor túlhordtam a gyerekeimet (1 héttel mindkettőt). Azt hittem, óriásiak lesznek. Ehhez képest a lányom 2900 grammal, a fiam 3650 grammal született.

134. pussycatgirl (válaszként erre: 133. - Juca80)
2009. ápr. 3. 13:28
Már 30 hetes 1 napos, jó gyorsan telik az idő. Szerintem főleg majd így 30 után. Neked mi a tapasztalat az előző terhességeidnél? Kíváncsi vagyok mit mond majd az UH-a csaj. Szerinted ha a méhlepény érettebb akkor azt jelenti, hogy valószínűleg szülni is hamarabb fogok? Remélem a mi kis pockunk azért majd legalább úgy a 37 hetet megvárja. Nemtudod véletlen mennyit híznak ilyenkor a babáink hetente?
133. Juca80
2009. ápr. 3. 12:10

Az ezelőtti terhességeimnél csak az utolsó hetekben változott a méhnyak. 3000 az alap. Mind a 4 szám valamelyik méhnyakat jelenti (külső, középső, belső... valami ilyesmi. Sajnos nem tudom őket pontosan). Nekem is a 23 hetes vizsgálatnál írta ezt az értéket a doki a kiskönyvbe. De meg sem említette. Tehát nem baj. Csak nekem fura. A három 0-nak kellene 0-nak maradni a terhesség végéig. Akkor kezdenek változni és az azt jelenti, hogy közeleg a szülés. :)

Már az előző vérnyomásnál is magasabb volt az érték. :( Plusz a vizesedés. Azt mondta a védőnő, hogy még éppen beleférek az elfogadható értékbe. Ha túllépem, gyógyszert kell szednem.

Jól számolom, hogy Te már 29 hetes vagy? De jó Neked! :)

2009. ápr. 3. 10:53

Nemtudom a megrövidült méhnyak mit jelent ill. mikor kéne rövidülnie de nekem a 23 hetesen volt 2000. Most hány hetes vagy?

Szerintem a vizesedésre érdemes lenne rákérdezni Altinál, főleg ha így egyik napról a másikra, igaz én mindennek inkább utána járok mert elég parás vagyok nehogy gáz legyen.Egyenlőre én még nem vizesedek.

A vérnyomásod hogy magasabb? Most a védőnő ahogy nézte? Nem lehet a vizesedéstől? Most othon méregetned kell?

Velem úgy tűnik minden oké, már nem krohácsolok, igaz mostanában kezdenek rámtörni a rossz álmok, meg reggelre mindíg elfekszem, végülis nem is tom mimet talán a csípőmet.

14-én megyek a kórházba Uh-ra kiváncsi vagyok ott meglátják e a tágulatot meg mekkorára saccolják a törpét.

131. Juca80
2009. ápr. 3. 08:42

Voltam tegnap védőnőnél. Kaptam vérvételre is beutalót. Viszont magasabb a vérnyomásom. :( Idáig mindig azért küzdöttem, mert alacsony volt. Ma reggelre pedig úgy bevizesedtem, hogy a gyűrűimet alig bírtam lehúzni az ujjaimról. Ilyenkor a háziorvost kellene kérdezni, vagy a nőgyógyászt? Mondjuk még nem olyan fokú a vizesedés, hogy szóljak bárkinek is, de azért nem árt felkészülni.

Nem is írtam, hogy a legutóbbi uh-nál azt írta a doki, hogy 2000-es a méhnyakam. Megrövidült. Barátnőm megnyugtatott, hogy ez harmadik gyereknél teljesen normális. Remélem, tovább már nem fog! Majd a végén ráér még ezzel.

Nálad minden rendben?

2009. márc. 30. 09:53
Én bejelentkeztem a kórházba a 31 hetesre, ott jobban átnézik ami 14-e, az Altihoz meg nem tudom mert elvileg két két múlva mentem volna, de most amikor voltam nem kérdeztem mikor menjek úgy hogy szerintem majd valamikor beesek.
129. Juca80
2009. márc. 30. 07:56

A ruhák kimosását én is mindig kérdezgetem. Még szerintem korai, mert beporosodnak. Én szerintem a 35. hét környékén fogom elkezdeni. Ha kibírom addig. :) Nekem van amway-es mosóporom. Azt a Babának tartogatom. De én ezelőtt úgy csináltam, hogy elsőnek azzal a mosóporral mostam ki a ruhákat, amit használtam. Utána pedig a Baba fürdővízébe kilötyköltem esténként az aznapi ruhákat. Aztán pár hónap után már rendesen mostam a mi ruháinkkal együtt.

2-3 hét múlva megyek a nőgyogyihoz. Te?

2009. márc. 30. 07:28
Összeraktuk a szekrényt tegnap. Szerinted mikor kezdjek el kisruhákat mosogatni? Nem tudsz véletlen valami jó mosószert amitől jó puhák lesznek a babaruhák? Mikor mész az Altihoz?
127. Juca80
2009. márc. 29. 20:39
Jó is a vásárlás! Főleg egy babának. :)
2009. márc. 28. 17:23
Na megjöttünk Pestről, van kocsink, kiságyunk, 2 gumis lepedő, 1 matrac védő. úgy hogy fogy a lista szépen, igaz ez a mainap elég zsebbe nyúlós volt, de mondtam is a férjemnek, hogy ez volt a legdrágább nap, ennél már csak olcsóbb dolgok kellenek. Nagyon jó dolgok vannak az Ikeában.
125. Juca80
2009. márc. 28. 09:16
Jaj, de jó! Örülök, hogy minden rendben!
2009. márc. 27. 18:54
Na voltam a dokinál minden oké, igaz tényleg csak a méhszájat nézte, úgyhogy nem moziztam. Így holnap irány vásárolni.
2009. márc. 27. 16:00
Igen megyek, holnap megyünk Pestre és így azért biztosabb, nem aggódom végig a napot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook