Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
32. Juca80 (válaszként erre: 31. - Pussycatgirl)
2009. márc. 8. 22:25

Volt egy vetélésem 2 éve. Sajnos.

Én nem is a császár utáni felépüléstől tartok, hanem a lelki oldalától. Annyira szeretem a szülést, hogy attól tartok, nem tudnám feldolgozni, hogy nem természetes úton szültem. Érthető, ahogy leírtam? :) Amúgy mindkét szülésem természetes volt és most is arra készülök.

Az első gyermekem Esztergomban született. 10 percre laktunk a kórháztól. Bementünk 10 körül és hajnalra lett meg a baba. Szóval bőven volt időnk. És gondoltam, ilyen lesz a következő szülés is. Meg hát mondogattam is mindkét terhesség alatt a babáimnak, hogy hogyan is kéne megszületniük. És a következő szülés is hasonló lett. 10 körüli indulás és hajnali szülés. Úgyhogy nem kellett rohanni. Most is hasonlót akarok. Bár, van egy olyan érzésem, hogy ez különbözni fog... Majd meglátjuk.

Nővérednek nem is volt választása a szülésben az ikrek miatt? Nem szülhetett volna simán? Bár, ikreknél gondolom, elég rizikós.

2009. márc. 8. 17:59
Milyen műtéted volt? Egyébként a császártól én is óckodok, főleg hogy tesóm az ikreket azzal szülte az első fiát meg simán és nagyon megviselte a dolog, nem győzte főleg akkor tájt hangsúlyozni hogy ha rajtam múlik nehogy császáros legyek mert sokkal rosszabb a felépülés, most 3.5 hósak az ikrek és a hasa még mindíg elég csúnya, igaz jól ki is nyúlt a bőre de nemcsak emiatt hanem olyan furcsán megy vissza mintha nem is jóhelyre forrna, van ahol egész luk van a hasán, mint ha ott már az izom dolgozna, felette meg még mindíg inkább kerekebb. Te simán szültél, a mostanira mik a kilátások? Milyen volt átszáguldani a városon, nem volt para hogy odaértek e? Az én férjem egy kicsit talán csak emiatt aggódik, de amúgy nagyon édes ahogy az egész dologhoz hozzá áll.
30. Juca80 (válaszként erre: 29. - Pussycatgirl)
2009. márc. 8. 10:52

Hát, a császárt nem tudom, hogyan van. De gondolom, hogy ott szülésznő nem nagyon kell.

A fiamnál mondtuk a dokinak, hogy szeretnénk, ha ő vezetné le a szülést. Aztán ugye 2 éve volt a műtétem. És olyan természetes volt, hogy ő csinálja meg. És most meg az a természetes, hogy ő vezeti le a szülést. De lehet, hogy első szülésnél jó, ha szóltok. Az legalább a dokit is helyre teszi.

Mi nem nagyon beszélünk a szülésről vele. Gondolom, majd a vége felé. Akkor úgyis jönnek a kérdések. Emlékszem, a fiamnál kérdeztem, hogy mi lesz, ha császározni kell. Mondjon már valamit róla. Hát megnyugtatott mondhatom. Ezt mondta rá: ki beszél itt császárról? Nem kell erről beszélni, mert nem lesz császár. Látta az arcomon, hogy nem vagyok megelégedve a válaszával. Erre még annyit mondott, hogy majd megoldjuk, ha mégis császár lesz. De azért csípem az ilyen válaszait, mert így én sem agyalok rajta többet. Nem viszi túlzásba az idegeskedést. Engem meg megnyugtat, hogy ilyen magabiztos.

29. pussycatgirl (válaszként erre: 28. - Juca80)
2009. márc. 8. 10:38

Tesóm kecskeméten szült, a dokinak 40-et adott ha jól tudom, szülésznőnek nem adott semmit, mert nem is álnak olyan jól anyagilag meg császáros volt így gondolom ott olyankor csak nővérek vannak, vagy nem?

Az jutott még eszembe, hogy ti a dokival szoktatok a szülésről beszélni? Fel kell kérni, hogy nála akarok szülni, vagy ez természetesnek veszi ha egyszer hozzá járok? Vagy nekem kéne a szülést felhozni? Egy kicsit még tapasztalatlan vagyok, meg nem is tudom, ha bemegyek úgy inamba száll a bátorság. Pedig amúgy nem vagyok a kuka csaj.

28. Juca80
2009. márc. 8. 09:22

Minden vágyam egy kertes ház volt, úgyhogy most nagyon élvezi mindenki. :) És én is a tavaszt szeretem a legjobban. Most sokkal jobban félek a nyártól, mert a lányom májusban született és éppen belecsúsztunk a melegbe. Én meg alaposan bevizesedtem. Nem volt bokám. De az orrom, a szemem, az ujjaim, azok is mind bedagadtak. És most aztán jó sokat ki kell bírnom a nyárból.

Hát, én meg Téged irigyellek, amiért elsőre tapasztalod meg a terhességet és a szülést. És van még előtted minimum egy. Nem szólnék egy szót sem, ha tudnám, hogy van még előttem minimum kettő! :) Ha tehetném, szülnék még jó néhány babát! Engem rabul ejtett a terhesség és a szülés élménye is. De örülhetek, ha lesz még egy babánk. Még puhítanom kell Páromat. De kell neki egy tesó.

A két nagy között nincs 2 év különbség sem. Nehéz az eleje, de megoldható. És nagyon jó testvérek. Jó játszópajtások. Nekem Bátyám van. Jó a kapcsolatunk, de 4 év van köztünk. Az nagyon sok. És még nincs gyereke. :( Mondogatom nekik pedig. :)

Én az előző szülésnél 30-at adtam a dokinak. És én is bajban vagyok, hogy most mennyit kéne. De azt gondolom, elég megint a 30, mivel a magánrendelésén nem keveset fizetünk neki. Én a szülésznővel vagyok bajban. Sosem fogadtam. Mindig aranyosakat kaptam. Legutóbb kapott egy ötöst meg bon-bont. De a fiamnál a szülés után egy roppant unszimpatikus és utálatos szülésznő volt a váltós. És belegondoltam, hogy ha ő lenne végig a szülésnél... Szóval nekik mennyi pénzt kell adni, ha felfogadod? Nővéred hogy csinálta? És ő hol szült?

2009. márc. 8. 09:04
Tényleg azt akartam kérdezni hogy te szülésnél mennyit adtál a dokinak, vagy most mennyit gondoltál? Ezzel a kérdéssel még kicsit gondban vagyunk.
2009. márc. 8. 09:03

Jó reggelt. Végre itt a tavasz, gondolom örülnek a lurkóid, meg persze te is, hogy ki mehetnek a kertbe játszani. Nekem ez a kedvenc évszakom, reggel negyed 8 körül keltett a babóka, valami rosszat álmodott és nagyon rugizta az oldalam úgy köldök magasságban. Már most imádom, ilyenkor mindíg olyan boldogan ébredek, hogy tudom jól érzi magát bent az a kis emberke aki bennem lakozik. Olyan jó hogy ezt te már harmadszorra tapasztalhatod meg, mi is szeretnénk még majd egy babát minimum ( remélem szülés után is így gondolom ) mert nincs jobb ha van kéznél mindíg egy játszópajtás. Nekem egy nővérem van, jó volt hogy volt kivel civakodni:) kiskorunkban, most meg összejárhatunk majd babázni az ő 3 lurkójához.

Neked van tesód? Van gyereke?

25. Juca80 (válaszként erre: 24. - Pussycatgirl)
2009. márc. 8. 07:59
Pedig a képeid hasonlítanak.:) És ott volt a pocakod. Amiről könnyebben fel lehet ismerni.
24. pussycatgirl (válaszként erre: 23. - Juca80)
2009. márc. 7. 15:47

Mármint hogy tényleg engem látsz-e?

Egyébként csodálkozok hogy megismertél,mert igazából eggyik kép sem az a nagyon közeli, de úgylátszik jobb az arc nemód mint nekem :)

23. Juca80
2009. márc. 7. 14:40
Igen. Téged láttalak. :) Éppen a virágosnál voltam a Párommal. Beszélt hozzám én meg teljesen meglepődtem. :)
22. pussycatgirl (válaszként erre: 21. - Juca80)
2009. márc. 7. 12:40
Elvileg igen, a párommal voltam hosszú hajú. Fekete melegítő fekete kabát meg lila felső volt rajtam. És úgy 7 körül
21. Juca80
2009. márc. 6. 19:55
Láthattalak az Auchanba most este?
20. Juca80
2009. márc. 6. 16:05

Igen, azt tudtam, hogy nem az Izsáki úton van ez a vérvétel. 2 évvel ezelőtt nem jutottam el még az Afp-re sem sajnos. Azelőtt pedig minden más volt. Annak már 7 éve. Akkor minden beutalót a védőnő adott. Nem kellett külön menni érte. Szóval ilyen szempontból már vén róka vagyok, mert nem tudom, mi, hogy megy. :)

Én Esztergom mellett laktam kislány koromban. Aztán férjhez mentem, de anyóspajtival nem jöttem ki jól. A férjem pedig ide járt fősuliba és ide költöztünk albérletbe, amíg épült a társasházi lakásunk. Aztán 3 éve szétmentünk. Akkor elköltöztünk, eladtuk a lakást. De az a sorház, amibe én mentem nagyon hideg és rideg volt. Addigra már megvolt a mostani párom. És átköltöztünk a Széchenyi városba. Egy olyan lakásba, ami csupa penész lett. Így kb. 3 hete kiköltöztünk a Szarkásba. Most egy ideig maradunk a seggünkön, mert ez a ház egy ismerősé. Elég olcsón adják ki. De ha ez a válságos idő elmúlik, venni akarunk valami házat. De mondtam, hogy majd jó pár év múlva. :)

19. pussycatgirl (válaszként erre: 18. - Pussycatgirl)
2009. márc. 6. 15:40
Most mi is kertesben lakunk az anyósnál, építkezünk kint a Szolnoki hegyben a Mol kút mögött, de egyenlőre úgy tűnik csúszunk min. 1 évet. Igaz én most élvezem hogy közel a város mert én a kőrösi hegybe születtem ami kint van majdnem a Metrónál és onnan eléggé messze volt minden. Ti hogy-hogy ennyit költöztök? Én részemről ebből a szempontból elég monogám vagyok, engem nagyon megvisel a költözés több hónap mire megszokok egy új helyet. Régen a Jókai utcán laktunk most meg itt, de remélem a Szolnokira költözés lesz az utolsó.
18. pussycatgirl (válaszként erre: 16. - Juca80)
2009. márc. 6. 15:35
Ja azt lehet hogy nem írtam hogy a terhelést a Megyei Kórházban csinálják az első emeleten nem pedig az Izsáki úton. A beutalót az izsáki úton adják, és azzal kell menni a kartonozóba utánna meg az emeltre a vérvételes ablakhoz. De majd ha megyek leírom hogy volt. Az előző babáddal egyébként hol csinálták a terhelésest?
17. Juca80
2009. márc. 6. 14:05
A turit én is szeretem! :) Én a Diego mellé jártam. Mostanában nem nagyon jutok el, mert kiköltöztünk a Szarkásba. Amúgy néhány helyen laktunk már: Batthyány utca, Klapka utca (sokat bementünk a térre), Vacsi-köz, Széchenyi város. Mászkáltunk sokat, de sulisak a gyerekek, így már nem megyünk nagyon sehova. Ide járnak a Szarkásba , a Waldorf suliba. Én meg élvezem, hogy kertes házban lakunk végre! És ha levegőzni akarnak a gyerekek, akkor csak kimennek az udvarra.
16. Juca80 (válaszként erre: 13. - Pussycatgirl)
2009. márc. 6. 14:01

Minek veszik fel az adatokat? Még ilyennel nem találkoztam. Nem szokták ezt mindegyikkel így csinálni, ugye?

Hűűű! Megnéztem a babakocsit. Tényleg nagyon szuper! Jó kis járgány! :) A mi babakocsink képe a naplóm 70. hozzászólásában van felrakva. Ott a mózeskosár-betét van belerakva, de van hozzá egy másik is. Amúgy van egy 33 éves mózeskosarunk. :) Még Tesóm kapta. Meg volt egy babakocsink, amit elloptak még a fiam idejében, de az autósülése megmaradt. Szóval tökre örülök, hogy ezeket mind meghagytam és nem adtam "örökbe" senkinek.

2009. márc. 6. 13:52

Én megrögzött para vagyok, már mint nem ideg beteg, csak ha ( főleg az elején ) itt-ott fájt akkor hú biztos gáz van, és alig vártam hogy mehessek a dokihoz és megnyugtasson.

Tényleg írtad a kocsit te milyet néztél? Elszoktál indulni a két gyerkőccel egyszerre, és elfogsz majd merni ha megvan a picúr? Mászkálós típus vagy?

Nekünk most jó mert a Mária városban lakunk így a központ most nincs túl messze.

2009. márc. 6. 13:48
Igaz tesómtól elég sok gyerek cuccot örökölök, van 3 fia, a sógornőmnek, 1 lány 1 fia van, tehát elvileg ruhánk lesz. Persze én is úgy vagyok hogy ami nagyon megtetszik azt megveszem, főleg hogy nagy turiba járós vagyok, ma is ép voltam egyben ahol tavaszi készlet csere volt a Dobó-körúton gondolom tudod melyik, szóval vettem egy 3-6 hósig való alvózsákot meg egy nagyon édi kis farmert igaz az 9-12 ig jó, de hát majd belenő.
2009. márc. 6. 13:43

Jövőhéten megyek a vérvételre majd írok mi volt, a védőnőm azt mondta egyek ahogy szoktam és úgy érjek be a kórházba ( ami nagy kihívás lesz mert itt van a szomszédban ) hogy feltudják venni az adataimat ott állítólag megkérdik mikor telik le az egy óra és soron kívül szólítanak.

A vásárlást én már nagyon várom, de elkapkodni sem akartam elvileg e hó végén belevágok, persze már mindent kinéztem, babakocsit én is neten néztem Titi márkájú 3az 1ben, ha van kedved nézd meg, nekem a türkiz kék őrültmód tetszik, de személyesen még nem láttam, de elvileg találtam Pesten az Üllői úton üzletet ahol van, és majd kirándulunk oda eggyet és megnézzük. Szóval a vásárlással lehet hogy 1 hét alatt végzünk utánna meg nézek hogy valamit még úgy vennék.

12. Juca80 (válaszként erre: 10. - Pussycatgirl)
2009. márc. 6. 08:42

Ha kérek 4D-s képet, akkor 6000 a vizsgálat. Amikor sima UH képet adott 5000-et kért. Az első gyermekemet Esztergomban szültem, akkor még ott laktunk. Hát, vásárolni nem nagyon kell, mert mániákus elpakoló vagyok. :) És van egy barátnőm, aki szintén ugyanígy hozta világra a gyermekeit, mint én, így cserélgetünk cuccokat. Szóval zsákokban már a kazánházban vannak a ruhák. A kiságy az alsóépületben. A babakocsit neten rendeltem. Az az egy volt, amit meg kellett venni. Na, jó. És a múltkor egy kiscipőnek nem tudtam ellen állni. :) Meg egy-két body-nak. :: És Te? Mikor vásárolgatsz? Ebből tudok következtetni, hogy mikor kezdjem kimosni a ruhákat. :)

Kérdésem tényleg nem nagyon szokott lenni, de aggodalmam annál több. :) És akkor gyorsan utánaolvasok a neten és bepánikoltatom magam... :) Te is szoktad Magad riogatni? Vagy csak én vagyok ilyen süsü?

11. Juca80 (válaszként erre: 9. - Pussycatgirl)
2009. márc. 6. 08:35

Igen, néha furcsának tűnik a doki. :) Szerintem akkor olyan, ha rossz kedve van. Ha meg jókedvű, le sem lehet lőni. Nekem is csak fejátmérőt. A múltkor (amikor jókedvű volt) éppen ezt fejtette ki. Hogy mennyire fontos a fejátmérő, meg a mindenféle dátumok, mert az alapján határozza meg a gép a terhesség idejét. És hogy beleesik az érték az átlagba, vagy alatta van, esetleg felette. Mert ha pl. alatta van, akkor majd a 40. héten megnézi a kiskönyvet és nyugtázza, hogy van még ideje a gyereknek odabent. Kb. 5 percig beszélt ezekről. Holott én csak azt kérdeztem, minek neki az a dátum, hogy mikor mozdult meg a baba (mert sosem hisz nekem). De én már kb. 8 éve hozzá járok, így megszoktam a stílusát.

Akkor nem kell éhgyomorra menni vérvételre, aztán kaja után még egyszer? És bármit ehetsz, a lényeg, hogy utána 1 órával levegyék a vért? És azt hogy? Betolakodsz mások elé? Hát ott rúgják az embert s.ggbe... :)

2009. márc. 6. 08:26
Tényleg te júliust írtál. Még eszembe jutott pár kérdés. Ha 4D-t csinál mennyit szokott kérni, mind a két gyerkőcödet nála szülted? Hogy állsz a vásárlással, kellenek új cuccok a picinek vagy van mit megörökölnie a tesóktól igaz ha jól látom azért most nagyobb lesz a korkülömbség mint a másik kettő között. Hogy várják a kistesó érkezését? Azért kicsit irígy vagyok hogy már van gyerkőcöd így gondolom nem sok kétely, kérdés merült fel benned a terhességgel kapcsolatban.
2009. márc. 6. 08:00

Szia. Igen én is az északi térfalhoz járok, majd 17-én tervezek menni hozzá,majd megkérdezem a képet is, nekem nem szokott időpontot adni csak beesek, igaz lehet nem is vagyok neki szimpi mert néha furcsának tűnik ahogy viselkedik, de hát ez van. Ultrahangon csak a 12 hetesen voltam a kórházban, de tervezem hogy majd a 30??valahányra oda megyek mert szerintem ott jobban átnézik.Meg bejelentkeztem a Bércihez 28 hetesen 4D-re, nem tudtam hogy a doki is csinál ilyet. Neked is csak fejátmérőt szokott nézni az Altorjai? Nekem ez olyan furcsa.

A 26 hetes vércukron még nem voltam majd jövőhéten megyek, nekem a védőnőm azt mondta hogy egy órával étkezés után menjek.

2009. márc. 5. 22:31
És még egy kérdés (igazán összeszedhetném a gondolataimat). :) Te voltál a kórházban ultrahangon, vagy vitted a doki papírját? És milyen a 26. heti vércukor vizsgálat? Mert mindenhonnan más infót olvasok. Te voltál már ezen a vizsgálaton? Na tessék! Ez már 3 kérdés! .)
2009. márc. 5. 22:28
Mikor mész hozzá legközelebb? Én 2 hét múlva pénteken. Általában este 7-8 körül kapok időpontot.
6. Juca80 (válaszként erre: 4. - Pussycatgirl)
2009. márc. 5. 22:26

A júliusi fórumban vagyok. Kb. 1 hónap van köztünk. Majd meglátjuk, ki mikor fog szülni. :) Én tervezem, hogy hamarabb, mint júli. közepe, dehát én mindig ezt terveztem, mégsem jött össze.

A képet az Altorjay csinálta. Én más dokinál nem is voltam. És mi mindig kértünk tőle. Sose vártuk meg, hogy ad-e magától. Igaz, így mindig drágább a végösszeg... Az Északi-térfal udvarába jársz hozzá, ugye? Mert ott csinálj a 4D-s képeket. És gondolom, felvételt is. Majd rá akarok kérdezni.

2009. márc. 5. 21:17
Lehet hülye kérdés de látom van fent a babáról 4D-s kép azt az Altorjai csinálta vagy a Bérci? Mert nekem eddig csak egy képet adott amikor megmutatta a fütyijét a babókánk. Vagy kérni kell? De az amin néz gép mintha nem 4D-s lenne!!!
4. pussycatgirl (válaszként erre: 3. - Juca80)
2009. márc. 5. 21:13
Köszi. Akkor lehet hogy egyszerre szülünk. Nem vagy fennt a "júniusi babáknál"?
2009. márc. 5. 17:14

Most olvastam rendesen a kérdésedet. :) A doki nálam 2 ujjnyinál burkot repesztett. Aztán néha rámnézett. A szülésznő közben a másik szülés után rakott rendet. Így jó volt, mert mi békén voltunk hagyva. Aztán a végén ott volt a doki a szülésnél. Tényleg a végén. De persze, ha szükség lett volna rá, biztosan jön. És mivel én az egyik jó pillanatomban elküldtem (mert nem akartam még egy vizsgálatot. Mentségemre váljék, hogy nem voltam egészen magamnál. :) ), megállt az ajtóban. :) A szülésznő viszont aranyos volt, de aki leváltotta őt, ő már annyira nem.

Sajnos volt egy vetélésem is a dokinál. Akkor éppen Szolnokon dolgozott. Nagyon együttérző volt. Egész éjjel mászkált hozzám pár óránként, hogy hogyan haladtam. Én nagyon csípem őt, ezért is vándorlok utána. :)

Ha kérdésed van, írj nyugodtan. :)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook