Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
272. Juca80
2009. máj. 29. 09:33

Hát, ha párod egyre lelkesebb, akkor tényleg neki kéne az elsőnek lenni. :)

Nem mehetett be a kórházba a párod? Vagy az nst-re? Miért nem? Régen az én párom mindig bejöhetett. Meg is mondták, hogy miért nem lehet?

Azt hiszem, a doki mutatta meg a szülészetet. De mi jóval hamarabb mentünk, mint ahogy az nst lett volna (hetekkel előtte) és ez miatt a doki furcsállta a helyzetet. Lehet, hogy csak azért mutatta ő meg, mert olyan hülyén jött ki a szitu.

2009. máj. 29. 09:05

Az egyik barátnőm van tervbe véve, de persze attól is függ hogy alakul a dolog, mert ha mondjuk kedden megint rendszeres fájásokat mutat majd a gép és a mondjuk a méhszáj is csinál valamit én kinézem belőle hogy beindítja, és akkor nemrohanunk haza a barátnőmért, meg igazából már nem is tudom hogy őt akarom-e mert tényleg egyre lelkesebb a párom, és hülyén venné ki magát ha végül jól bezsong és utánna meg hoppon marad, mégis csak ő az első nem?

Meg a kórházra is ő volt a kiváncsibb aztán sajna ő nem is látott belőle semmit és láttam rajta, hogy kicsit csalódott volt hogy nem jöhetett be

tényleg nektek annak idején az Alti. mutatta meg a dolgokat vagy egy szülésznő, mert nekem a szülésznő és egy kicsit furcsáltam miért nem a doki, de hát lassan nemkéne ilyeneken meglepődnöm:)

270. Juca80
2009. máj. 29. 08:52

Este raktam rendbe a ruhákat a szekrényben. Szóval a kiságyon és a bölcsőn kívül kész van minden a babának.

Épp az előbb olvastam, hogy beindult a júniusi csapat. :) Drukkolok Nektek! Izgi! :) És egy picit irigyellek is Titeket. Hogy már ott tartotok. :)

Szerintem jól döntesz, ha beengeded a párodat. Neked is hatalmas segítség. És az apáknak is nagy élmény a gyermekük világra jötte. Én el sem tudom képzelni, hogy ne legyen bent velem. Ha nem lenne bent a párod, ki menne be?

269. Juca80
2009. máj. 29. 08:46

Én nem kaptam a védőnőtől listát. Nincs olyan rendes védőnőm. Bár, mentségére szolgáljon, hogy a költözés miatt kb. márciusban kerültem hozzá.

Evőeszközt mindenképpen vigyél! Általában nem adnak. Szolnokon találkoztam először műanyag evőeszközzel, de szerencsére vittem sajátot, mert azokat a vackokat nem lehetett semmire használni.

Gondolom, azért írták fel a pelust hazahozatalhoz, mert ha megkapod a fiadat, nem tudtok rögtön azonnal indulni. Meg kell várni mindenféle papírokat és nem szokott egybeesni a babák kiadásával. És ha akkor kell tisztába tenni, azt már gondolom, a szülőknek kell megcsinálni.

268. pussycatgirl (válaszként erre: 263. - Juca80)
2009. máj. 29. 08:41

Akkor már te is jól állsz, ha a babarucik kész vannak, igaz nemsokára ti jöttök, láttad hogy nálunk megszületett az első bébi???

Remélem mostmár beindulunk és majd jönnek szép sorban, kezd izgi lenni a helyzet, egyébként kébzeld úgytűnik hogy kezdek ráállni a szülés gondolatára, és eddig úgy volt hogy több mint 100%-hogy nem apás lessz, de mostanában valahogy mindíg az jön ki belőlem ha beszélünk a férjemmel, hogy majd amikor ott leszünk gyúrja a hátam, meg csak a fejemnél lessz, meg ilyenek, ez azért már bíztató jel nem?

Lehet jót tett a kórházlátogatás!

Remélem szülés után sem csalódok túl nagyot:)

2009. máj. 29. 08:37
azt nézem, hogy a babahazahozatalához mit írnak, ott van rendes pelus, de minek, gondolom nem állok majd neki átcsomagolni hazafelé nem? azért lehet bedobok 2-3-at
266. pussycatgirl (válaszként erre: 265. - Juca80)
2009. máj. 29. 08:33
Nemtudom a peluson kívül van-e más ami nincs a te listádon, de olyanok vannak még: eldobható WC ülőke papír, én viszek mondjuk DM-es ülőke törlőt, 10 db 250, evőeszköz, pohár, szalvéta, konyharuha, hát nemtudom ezeket elvileg gondolom adják, de inkább bedobom, innivaló szénsavmentes ásványvíz v. almalé a többi az gondolom a szokásos ill. lehet ezek is.
265. Juca80
2009. máj. 29. 08:17

Rendes pelusra gondoltam. De jó, hogy írod a textilt, mert eszembe sem jutott. :) Csak aztán nehogy pofára essek és azt mondják, nincs hely a baba-mama szobában, ahogy annó is mondták. :(

Milyen praktikusságok vannak még a listán?

2009. máj. 29. 08:14
A doki azt mondta, hogy kap kórházi rucit, pólyát, de ha akarsz lehet neki vinni sajátot,pelusra nemtudom, hogy a textilre gondolsz-e de én raktam el 2-tőt belőle, a védőnő által adott listán rajtavan
263. Juca80
2009. máj. 29. 08:03
Figyelj csak! Azt tudod-e, hogy ha baba-mama szobában vagy, akkor kell-e vinni a csöppségnek ruhát, pelust stb., vagy adnak neki kórházit? Erre már nem emlékszem a fiamnál, hogy volt (és ugye nem is volt velem, csak 3 óránként hozták). Tegnap kivasaltam mindent és eszembe jutott, hogy ez, hogy is van.
2009. máj. 28. 12:14
Hát végülis már a 11-e nincs túl messze, meghát szerintem tényleg nemhúzzuk odáig:)
261. Juca80
2009. máj. 28. 10:49
A 2100-as érték, én úgy tudom, hogy a belső méhszáj nyílását jelenti. Barátnőm jártasabb ezekben a számokban, őt kérdeztem. Azt mondta, hogy nincs sok időd hátra szerinte. :)
260. pussycatgirl (válaszként erre: 259. - Juca80)
2009. máj. 28. 08:00

Szeretni nem szeretnék, de nemhiszem hogy kihuzzuk 11-éig, az érett lepény meg a méhszáj is úgylátszik készülődik+elég rendesen keményedek,végülis mindennel kész vagyunk úgyhogy akár jöhet is a pöttömünk.

a 2100-as méhszáj az miért jó, egyébként mondani azt mondta hogy zárt vagyok, de elvileg a 2100 azt jelenti hogy a külső méhszáj 1 ujnyira nyitva nem? Vagy attól még azt jelenti hogy zárt vagyok?

nemtudok kiigazodni ezen a dokin néha:)

259. Juca80
2009. máj. 27. 11:27

Már 2100-as a méhszájad? Az jó!

Örülök, hogy pozitív az érzésed a kórházzal kapcsolatban, Már kíváncsi vagyok én is, hogy milyen lett 2002 óta. Biztosan jó irányba fejlődött. Azaz remélem.

Nem szeretnél hamarabb szülni? Hú! Nekem minden vágyam!

2009. máj. 27. 07:52

Pakolásztam idáig is, de lehet a kórházlátogatás miatt voltam ideges:)

Tegnap megjártuk a kórházat, baromi parásan indultam neki, hogy milyen lesz, de a legrosszabra számítottam és szerencsére én pozitívan csalódtam. A szülőszoba tényleg nemsemmi semmi műszer meg lábat felpakolós lekötözős valami, szóval nekem barátságos, amikor jöttem elfele meg is kérdeztem, hogy akkor ez most tényleg a szülőszoba volt, kicsit ki is mosolyogtak. a szülésznők is szinmpik voltak, de csak miután elkezdtem velük beszélgetni addig kicsit undinak tűntek:)amíg vadásztam vaklakit bekukkantottam, hát aaszem a legelső kórterembe hát nem egy kecskeméti, szóval az is +

kébzeld az Alti. meg is viccelt, felrakták rám a kütyüt, és a szülésznő mondta hogy jólvan vannak itt fájások, utánna jött a doki és mondta hogy csak nem hamarabb szülünk, hát mondom nem szeretnék, és így tovább hagytak a gépen és tényleg még amikor végeztünk is a doki azt mondta hogy lehet szülünk, majd a méhszáj eldönti, szóval az 2100-as volt így hazaengedett, és 1 hét múlva találkozunk ugyanott vele:)

257. Juca80
2009. máj. 26. 15:24
Az jó jel, ha pakolászol! Utolért a fészekrakó ösztön. Vagy volt már idáig is?
2009. máj. 26. 15:19
ma valahogy tökre elkapott a láz, mióta hazajöttem pelenkát pakolászok, összekészítettem amiben majd hazahozzuk, meg ilyenek, mintha nemjönnék már haza:)
255. Juca80
2009. máj. 26. 12:32

Nem tudom, hogy miért volt legutóbb olyan rossz. Most azt akarom kipróbálni (ha nem folyik el a magzatvíz), hogy később megyünk be a kórházba. És hátha jobban ki leszek tágulva. És másképp érzem a burokrepesztést.

A fiam 3650 grammal született, de jók voltak még az 52-es ruhák rá. Szóval még ne rakd el őket. :)

2009. máj. 26. 12:19

Hú az nem hangzik túl jól, lehet a doki csinált valamit rosszul?

Megjöttem az Uh-ról a kórházból, kébzeld 3360-ra mázsálták a babót, lehet elfelejthetjük az 52-es rucikat:)

ja és megint van vesetágulat 2 hete meg azt mondták hogy olyan kicsi hogy le sem méri, mostmár tényleg kíváncsi leszek milesz ha meglesz a pöttöm, lesz vagy nemlesz

253. Juca80
2009. máj. 26. 11:29
Az első szülésnél közvetlenül a kitolás előtt repesztett burkot a doki. Szinte alig emlékszem rá, nem volt fájdalmas. A másodiknál 2 ujjnyinál csinálta az Altorjay. De közben zokogtam a fájdalomtól. Nem tudom, hogy mitől függ. Anyu is azt mondta, hogy neki sem fájt a burokrepesztés. Utána nem voltak egybefüggő fájásaim.
2009. máj. 26. 09:48
és fájt a burokrepesztés, mert azt is hallottam hogy az sem egy jó érzés, meg hogy utránna szinte egyfolytában összefüggő görcsei vannak az embernek, de akkor az a lényeg hogy a magzatvíznek mindenképp még valamikor közben kell elfolynia, nem közvetlen a kitolási szakaszkörül
251. Juca80
2009. máj. 26. 09:14
Hát, nekem sosem folyt el a magzatvizem. Mindig fájásokkal indítottam. Az első szülésnél a legvégén csinált a doki burokrepesztést. A másodiknál 2 ujjnyinál repesztett a doki. Ez szerintem doki függő. Bár, olvastam olyat, hogy ha lassabban halad a szülés, a burokrepesztés gyorsíthat. Barátnőm első szülésénél elfolyt a magzatvíz, de nagyon elhúzódott a szülése. Szóval szerintem nincs összefüggés.
2009. máj. 26. 09:05

Te már úgyis túlvagy két szülésen, hogy is van ez, ha mondjuk elfolyik a magzatvíz de még nincsenek fájások akkor az azt jelenti hogy a szülés gyors lefolyású lesz, vagy épp ellenkezőleg, hogy nemfolyik el pedig mondjuk már X-ideje vajjudsz akkor addig nem szülsz meg amíg nemfolyik el a magzatvíz? Tudom hogy valamikor csinálnak burokrepesztést, de azt minek a fügvényében, ha nem úgy halad a szülés ahogy kellene!

Bocs ha hülyéket kérdezek, de este a férjemmel ezen filóztunk, ill. neki jutott eszébe tök aranyos volt:)

249. pussycatgirl (válaszként erre: 248. - Juca80)
2009. máj. 26. 09:01
Hát erről még nem beszéltünk, de majd ma megkérdezem ha nemfelejtem el. De gondolom attól is függ milyen napon szül az ember, nem? Mármint ha mondjuk hétfőn akkor nemhiszem hogy csakazért is benttartják hétfőig, legalábbis remélem, de majd kifaggatom.
248. Juca80
2009. máj. 26. 08:37

Szia! Szerencsére bent a házban nincs nagyon meleg. Ki pedig nem megyek. Éppen tegnap jegyeztem meg, hogy nem is voltam kint. Azaz de. Amíg beülök és kiszállok az autóból. :)

Hát, a kórházat legszívesebben én is kihagynám. Én gyerekként voltam egyszer, aztán következőnek csak az első szülésnél. Nagyon nehezen viseltem. A második szülésnél is nehéz volt a kórház, mert addig a lányomtól nem voltam távol. Amikor a műtétem volt, az pedig külön nehéz volt... És ugye nem arról híresek a kórházi dolgozók, hogy könnyebbé tennék azt a pár napot.

Azt nem kérdezted a dokitól, hogy hány napig kell a kórházban maradni? Mert az első szülésnél 5 napig kellett bent maradnom. Viszont az Altorjay-nál 6 napig. Gondolhatod, hogy majdnem sírva fakadtam, amikor a 3. napon ez kiderült. Pedig a fiamat kiadták volna. De gondolom, ez a pénz miatt volt így, amit a kórház kapott.

2009. máj. 26. 08:29
Tényleg azért már neked is közeleg a vége, most a 33-at töltötted, vagy hogy is?
2009. máj. 26. 08:26
Szia. Hogy vagy? Bírod még a meleget. Ma megyek Uh-ra 11,30-ra, meg este 18,30 félegyházára az NST-re, férjem már tökre várja kíváncsi a kórházra nagyon, de jó neki én részemről kihagynám, mármint a dolog ezen részét, életemben nemvoltam még kórházban, mármint betegként, úgyhogy elég furcsa lesz.
245. Juca80
2009. máj. 21. 16:28
Akkori szobatársam mesélte, hogy az Altorjay az ő előző szülésénél másik városban dolgozott (most nem jut eszembe a neve. Ott volt a szülőotthon régen). Ott annyira szigorúak voltak a nővérek, hogy ellenőrizték minden reggel és este, hogy van-e rajtad bugyi. Ott aztán nem volt olyan, hogy titokban felvehetted.
2009. máj. 21. 16:03
Hát az biztos, én vettem is direkt olyan sportbugyi félét, hogy beleférjen a betét, remélem hordhatom majd, mondjuk a 2. naptól
243. Juca80
2009. máj. 21. 08:03
Nem emlékszem már rá. Talán nem is mondták, hogy meddig nem kéne. De amikor kevesebb lett a vérzés, én akkor vettem fel. Azért mászkálni, látogatókat fogadni vattával a lábad között elég nehézkes...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook