Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2009. márc. 23. 19:03

Igen általában én is havonta járok. Illetve mikor hogy jön ki, van hogy hamarabb, ha már nagyon kiváncsi vagyok vagy valami kérdésem van.

Ti nagyon profik vagytok ha a videót így megoldottátok, majd megpróbálom hátha sikerül.

91. Juca80
2009. márc. 23. 07:19

Most is megmondta a doki, hogy így csinálta meg a felvételt. Csak azt hittem, viccel. ahogy a gyerekeimmel is szokta. Aztán kiderült, hogy igazat mondott. Mindegy. Csak ad majd másikat is. Nekm most azt mondta, hogy bő egy hónap múlva menjek. Neked mondott már ilyet? Vagy Te mindig 4 hét múlva mentél?

Avi-ba átrakta a Párom a felvételt, aztán feltöltötte az indavideo-ra. És onnan másoltam be a linket.

2009. márc. 23. 05:59

Ez most ilyen szerintem azért aranyos, és a legközelebbi biztos jobban sikerül, majd mond neki hogy megszeretnéd először nézni és utánna döntöd el hogy kell a felvétel, nem hiszem hogy megharagszik.

Egyébként az enyém sem túl extra, nem látszik sokkal több belőle. Megpróbálom felrakni majd. Hogy kell?

89. Juca80
2009. márc. 22. 20:48
Sajnos nem folytonos a felvétel. Egyszer ásít Béka, egyszer pedig, mintha csücsörítene (vagy iszik). De a többit a doki csinálta. Olyan rossz, hogy mindenkinek mondani kell, hogy ezt nem a gyerek csinálja...
2009. márc. 22. 19:59
Megnéztem a videót nagyon édes, igaz nem tudtam kivenni hogy ez most folytonos felvétel vagy ugyanazt játszotta le többször? Mert nem csak az ásítás van hanem amikor issza a magzat vizet is.
87. Juca80
2009. márc. 22. 18:20
7-et kért az ultrahangért, de nem ért annyit... Szerintem a következő vizsgálat és dvd lesz a 8-ezres. Ha sikerül, felrakom az adatlapomra a videót. Láthatod, hogy miért vagyok lekeseredve. :(
2009. márc. 22. 12:15

Nekem az ultrahang egész felvételét odaadta, amit aznap néztünk tehát az is rajta volt amin mérte a baba fejátmérőt meg a szívhangot, az a fekete-fehér kép ami nem 4d, de időben az enyém sem túl hosszú kb 7 perc. Kép nincs rajta csak amit kinyomtatott.

Tőled is 8 at kért?

85. Juca80
2009. márc. 21. 07:25
Na, tegnap megvolt nekem is az ultrahang. Te ilyen dvd-t kaptál? Kb.hány perces felvétel volt? Képek voltak rajta? Mert én kaptam, de csak a Baba ásítását vette fel. Szóval max. fél perc az egész. Azért remélem, kapok még másikat is. De milyen zizzent volt a doki! :) Úgy csinálta meg a felvételt, hogy állandóan nyitogatta-csukogatta a baba száját. Azt hittem, viccel, de amikor az ultrahang végén megmutatta a felvételt, tényleg úgy vette fel. Nagyon sokat nevettünk. De én azért picit mérges vagyok.
2009. márc. 19. 17:56
Egyébként szerintem a szőlőmagolajat tényleg érdemes kipróbálni mert olcsóbb is mint a testápoló meg állítólag nagyon táplálja a bőrt. Én eddig Aromaxosat vettem 100ml 780-ért tegnap meg a Metróban vettünk 1 liter 1090-ért.
83. Juca80
2009. márc. 19. 13:41
Ha jól emlékszem, a kórházban volt gázos a fájdalom. Otthon is fájt, de enyhébben. Még nem néztem utána, hogy mit lehet használni. A homeopátiának biztos van valami szere.
82. pussycatgirl (válaszként erre: 81. - Juca80)
2009. márc. 19. 13:37
Mennyi idő alatt húzódik vissza? Nincs rá valami csodaszer?
81. Juca80
2009. márc. 19. 09:01

Már kezdek viszketni, de sima testápolóval kenem. Én amúgy csupa csík vagyok. :) Eredetileg nem vagyok én sem nagy darab (mindig 50 kiló környékéről indulok) és nem tudott a bőröm nyúlni, így már az első terhességnél csíkos lettem.

Körfogatot még nem is mértem. Eszembe se jutott. Na, majd megmérem. :)

Nem adtak homokzsákot. Még nem is hallottam ilyenről. Bár, inkább azt adhatnának, mint a megfigyelés alatti hasnyomkodás... De talán Neked az első szülés miatt hamar visszahúzódik a méhed és nem lesznek akkora fájdalmaid sem közben. Én ez miatt nagyon félek. Minél több babát szülsz, annál nagyobbak az utófájások. A második szülés után csak úgy bírtam szoptatni a kórházban, hogy ringattam magam, annyira görcsölt a hasam. Még szerencse, hogy nem tart sokáig.

2009. márc. 19. 08:53

Te mivel ápolod a bőröd? Én szőlőmag olajat használok és eddig úgy tűnik hogy jó, nem is viszked a pocim. Neked szokott? Mekkora már a körfogatod? Nekem most 90 ma töltöm a 28 hetet, kicsit szokatlan mert amúgy elég horpatt hasú vagyok, 62-ről indultam. De gondolom ekkora már nem lesz.

Na dejó, erről jut eszembe, hogy te szültél KKFházán, és már akartam kérdezni, hogy ott adnak-e szülés után homokzsákot a hasra?

Mert úgy hallottam régen ez nagy divat volt, már mint anyuék amikor szültek még kaptak. Segíti az alvatt vér távozását, meg hamarabb visszahúzódik a has.

79. Juca80
2009. márc. 19. 08:49

A gyerekek gyorsan ráéreznek a szopizásra. Szerintem kevés baba van, akinek ez nem menne. És azt is gondolom, hogy kevés olyan nő van, akinek nincs elég teje. Amivel baj lehet, az a tájékozatlanság, elbizonytalanítás, kitartás hiánya. Sajnos nekem ezek miatt nem ment a szoptatás (a lányomat 2, a fiamat 3 hónapig sikerült). Most sokat olvasok, most először lesz teljes nyugalmam, nem fog senki bosszantani... Nagyon akarom, hogy sikerüljön! Aztán majd kiderül.

Ez a mondás jó! Kár, hogy ezt én is tudom, csak nem tudom betartani. :)

2009. márc. 19. 08:43

Hátha.

Neked egyébként hogy ment a szoptatás, gyorsan ráéreztél-ráéreztek a gyerekek? Ez csak rajtad múlik hogy mennyire fog menni vagy a babán is? Igaz lehet nem kéne ezen előre túráztatni magam, mert lehet hogy ügyes leszek én meg már most aggódom.

Pedig van egy bölcs mondatom: Kár azon előre aggódni ami lehet hogy meg sem fog történni!

Ezt néha azt hiszem gyakorolnom kéne.

77. Juca80
2009. márc. 19. 08:39
Igen, tudsz újat mondani. :) A kitolásnál ráéreztem a helyes légzésre, de előtte nem. És nehezen is viseltem a kitolás előtti időt (ki is könyörögtem egy fájdalom csillapítót, de mondta a szülésznő, hogy nem fog hatni, mert addigra meg is lesz a baba). Bár, ahogy barátnőm mesélte, neki is volt a kitolás előtt olyan érzése, hogy nem bírja tovább. Na, kipróbálom ezt a zihálós légzést ennél a könyörgős résznél, hátha segít. Így a harmadik szülésnél... :)
2009. márc. 19. 08:32

Nem tudom a légzésteknikában tudnák e újat mondani, te már szültél és így gondolom már van tapasztalat hogy volt jobb vagy rosszabb.

Mi úgy tanuljuk, hogy amikor fájásod van akkor zihálni kell, kicsi levegőket venni folyton cserélni, ki-be, ki-be, és nem szabad a fájdalomra gondolni csak a légzésre figyelni. (Persze kérdés ha fáj hogy tudnál másra gondolni:)) És próbálni lazítani, nem feszíteni mert akkor csak rosszabb.

Ha már tolófájások vannak, akkor pedig minél nagyobb levegőt venni, a lábakat megfogni úgy a fél lábszár környékén és a hasad felé préselni a levegőt, úgy hogy nagy levegő amennyi csak a tüdődbe fér, nyomni ahogy tudsz, kifúj, utánna rögtön másik levegő be és így tovább amíg a doki azt nem mondja hogy pici pihi, akkor jó mélyeket levegőzni, és ha megint azt mondja hogy nyomás akkor megint az előzőek szerint.

Remélem jól írtam le.

Egyébként azt modta még hogy érdemes lufit fújkálni mert az a tüdő kapacitást növeli, és minél több levegőt tudsz venni annál erőteljesebben tudsz nyomni. Én lehet kipróbálom. Igaz itt mondta hogy azért először a párunk fújja fel a lufit hogy kicsit kinyuljon, nehogy túlerőltessük magunkat.

75. Juca80
2009. márc. 19. 07:19
Sikerült a becsomagolás, de valamiért nem tudtam még a gmail-embe se feltölteni. Ma megint nekiállok.
74. Juca80
2009. márc. 18. 13:53

Igen, megkaptam. Valamiért nem tudom becsomagolni a fájlokat. Este tudom csak átküldeni őket, ha Párom hazaért.

Majd a légzéstechnikáról mesélhetnél. Kíváncsi vagyok rá.

2009. márc. 18. 11:28

Privátban elküldtem a címem.

Szóval légzésteknikát itt tanuljuk én úgy tudom a szülés felkészítőn nincs ilyesmi. Csinálunk visszér tornát, intim tornát meg a légzést teknikát és lazítást, össz-vissz 1 óra alatt, szóval elég sok mindent. Remélem hasznát veszem majd a szülésnél.

72. Juca80
2009. márc. 18. 07:58
Már csak az e-mail címed kell és küldöm a füzeteket.
71. Juca80
2009. márc. 17. 18:20

Ok. Amint sikerül a szkennelés, küldöm.

Terhes torna? Miket csináltok? Nem ott van a légzés, ugye? Az a felkészítőn van. Látszik, mennyire tájékozott vagyok. :)

Ha jól emlékszem, anyunak is később jött ki a visszér, nem terhesen. Bár, ő ülő munkát végzett. A mozgást én sem viszem túlzásba... :)

70. pussycatgirl (válaszként erre: 69. - Juca80)
2009. márc. 17. 18:11

Azt megköszönöm ha átküldöd.

Most voltam ép terhes tornán igaz még csak negyedszerre, de haladás hogy néha már rémlenek dolgok, mit mikor kell csinálni.

A visszérről még annyit, hogy szerintem ha szülésnél nem jön ki nem is fog, mert nem hiszem hogy ennél nagyobb terhelésnek kilenne a szervezeted téve mint most. Úgy hogy remélem te megúszod.

69. Juca80
2009. márc. 17. 15:24

Nekem visszér nincs, de majd pár év múlva terhességtől függetlenül lesz. :( Merthogy anyunak is van, méghozzá elég csúnya.

Az első terhességem végén belementünk a melegbe. Akkor vizesedtem. A következőnél is volt, de elenyésző. Most egy picit meglepődtem. Majd rákérdezek a dokitól pénteken.

Szoktunk mi is homeós bogyókat szedni. De nem a tej mennyiségével volt a baj, hanem a tudatlansággal. Így utólag visszagondolva, lett volna tejem bőven. A lányom pl. nagyon hasfájós volt. Anyósom végig döngicsélte a fülembe, hogy biztos éhes az a gyerek... Egy idő után én is elhittem. A fiamnak pedig cumit adtam és összezavarodott tőle. Azt hittem, nem kell neki a cici... De most nem lesz a közelemben senki, aki döngicsélne, ha pedig a cumi bezavarna, akkor kitartok, míg helyre nem állunk.

A befelé forduló mellbimbóra egy pozitív példa: a kórházban egy anyukának is ilyen volt. Sokat segítettek neki a nővérek és az egyik legjobban

szopó baba lett a szobában az övé.

Még régen rendeltem szoptatós füzeteket a La Leche Ligától és a Szoptatásért Magyar Egyesülettől. Ha érdekel, beszkennelem és átküldöm.

2009. márc. 17. 13:23

A vizesedéssel még sehogy, szerencsére, nekem viszeres a lábam és az is épp elég egy kis vizesedés még hiányzik!:)

Egyébként nem tudom az mitől van, mármint a vizesedés mert itt a júni. babáknál is többen írták, hogy már gáz.

A többi terhességednél nem kezdtél ilyen korán vizesedni?

A szoptatástól én egyébként egy kicsit tartok mert nekem úgy tűnik egy kicsit befelé van fordulva a bimbim. Te egyébként hogy állsz a homeópátiás bogyókkal? Én szedek, ezt azt, és elvileg van tejserkentő is ha érdekel megnézem mi a neve. Sógornőm használja ő azt modnja jobb mint a tea mert az macerás.

67. Juca80
2009. márc. 17. 12:32

A hízás? :) Teherbe eséstől számítva már 7-8 kg van rajtam. Én sokallom, mert az előző terhességeknél fogyással indítottam és utána is csak szép lassan indult meg a súlyom. Amúgy most annyira nem érdekel, mennyit hízok. Itthon van a mérleg, de nem állok rá. Csak akkor látom, ha megyek a védőnőhöz. Nem baj, ha nincs olyan étvágyad. Én is hirtelen megindultam a hízásban az elején, aztán kisebb lett az étvágyam. Szerintem azért, mert a szervezet tudja, mennyi pluszra van szüksége. És ha ezt elérte, lelassul a hízás.

Semmiféle felkészítőre nem jártam. Se tornára. Semmire. :) Lusta leány vagyok. :) Videót láttam már. Bár, az első szülés előtt még azt sem. Szoptatásról pedig biztosan beszél a védőnőd, ha olyan. Nekem sosem sikerült kifognom jó védőnőt. És nem is sikerült sokáig szoptatni. :( De mostanra kiképeztem magam és eldöntöttem, hogy menni fog!

Te hogy állsz a vizesedéssel? Én ma reggelre alig bírtam a gyűrűimet lehúzni. Még nem vészes, de mi lesz így később?!

2009. márc. 17. 12:18

Szia. Ma voltam a védőnőnél és tökre megdöbbentem, hogy ebben a hónapban csak 1 kilót híztam, az első kettőben meg 3-3-at. Te hogy állsz a sullyal? Általában minden hónapban ugyanannyit hízol? Énnekem most egyébként mintha az étvágyam nem lenne olyan jó mint 2 hónapja, szerinted ez gáz?

A másik nagy kérdésem hogy te jártál e szülés felkészítőre? Kérdeztem a védőnőt, hogy miből áll és azt mondta hogy arról hogy milyen vizsgálatok vannak, meg van szülésről és császárról videó vetítés, meg a szoptatásról.

Hát amikor mondta a videót én akkor eldöntöttem, hogy azt hiszem kihagyom a dolgot, végeredményben a dolgot te akkor úgy sem úgy látod a szülés éppen másik felén vagy mint amiről a videó szól. A szoptatásról meg úgyis beszélünk majd ha kijön a védőnő házhoz nem?

65. Juca80
2009. márc. 15. 09:38

Önfejűség? :) Igen, ismerem az érzést. Ha tényleg valami hasznos tanácsot is akarnak adni, mindig azt mondom rá, hogy majd a saját bőrömön megtapasztalom. :) És ha valaki erőszakosan akarja a tanácsot adni? Akkor nagyon be tudok mérgelődni. Anyukám tudja, hogy milyen önfejű vagyok és hamar csattanok. Ezzel szemben sosem úszom meg a jószándékát... Azonnal leállítom. Volt olyan, hogy náluk voltunk. Kimenni készültek a gyerekek és az idő se nem rossz, se nem jó volt. Vacilláltam, hogy adjak-e a buksijukra sapit. Még mielőtt eldönthettem volna, már sipítozott is, hogy ugye nem így akarom kiengedni őket, mert milyen hideg van bla-bla. Erre azt mondtam, hogy pár éve már én is űzöm az anyaságot, de most csak azért sem adok rájuk sapkát.

Amúgy anyukámat le tudom azzal állítani, hogy ez az én életem, majd én irányítom.

A másik nehéz téma a bátyám. Van egy komoly kapcsolata és nagyon észhez tért a lány mellett. És most úgy gondolja, hogy mivel ő ilyen megfontolt lett az életben, beleszólhat a mi életünkbe is. Erre kanyarítottam neki egy e-mailt, hogy ha nem tud mellém állni bizonyos helyzetekben, akkor inkább maradjon csendben, mert nagyon érzékeny vagyok pocakosan. Így most a csend korszakár élem vele. Azt hiszem, jobban járok.

De szerintem Te is anyatigris leszel. Ha valaki nagyon csendes, visszahúzódó, arról el tudom képzelni, hogy minden beleszólást eltűr. De a leveleidből kiolvasható, hogy nem hagyod magad. Szülés után ez erősödni fog. Csak a megfogalmazásra kell odafigyelni. :)

Kicsit tartok én is, hogy mi lesz szülés után a kapcsolatunkkal. Mert mindenki eljut arra a szintre, hogy állandóan feszült lesz a légkör és folyamatosak a viták. Erre szerintem felkészülni lehet, elkerülni nem. Ha tudod, hogy erre számíthatsz, csak át kell vészelni. Ahogy így visszaemlékszem, a második szülés után volt ez nagyon erőteljes. És inkább az apa részéről. Barátnőm 2 hónapja szült. Páromnak pedig mindig hozom a friss infókat, hogy hol tartanak, hogy ő is készítgesse magát. :)

A párunk bevonása szerintem is fontos, csak majd lehet náluk látni, hol a határ. Amikor meg akarja nézni azt a filmet, vagy nyugodtan megenni a vacsoráját stb. Valami egyensúlyt kell találni. Nehéz. :) De majd belejövünk!

2009. márc. 15. 09:15

Szerintem a papírt nyugodtan mond az Altorjainak, nem hinném hogy ne adna, csak lehet hogy a cégtől szoktak kérni igazolást,vagy valamilyen papírt, hogy mi óta dolgozol ott, ezt nem tudom.

Írtad, hogy helyre kellett tenni már a saját rokonaidat? Ez miben merült ki? Mert igazából egy kicsit ettől én is félek mi lesz ha mondjuk anyu majd mindenféle hasznos tanácsokat akar osztogatni, már mint amiről nekem már van elképzelésem, vagy már csinálom ahogy csinálom.

Mert sajna ilyen szinten elég önfejű vagyok, és eléggé megtudok bántódni ha nagyon meg akar valaki győzni a saját igazáról.

Főleg hogy most az anyósnál lakunk, legalábbis egy udvarban, hát lehet hogy érdekes lesz!!!

Amire még nagyon kíváncsi vagyok az az hogy a férjemmel, hogy győzzük le az akadályokat. Nem vagyunk az a veszekedős pár, még egyszer sem jutottunk el odáig, olyankor inkább leállítjuk egymást, hogy nem ér ennyit az egész, és ha már mindenki lenyugodott akár pár nap múlva is akkor megint elővesszük a témát és igyekszünk megbeszélni.

Hát remélem nem lesz gáz, mert én szeretném őt is ugyanúgy imádni mint a törpét, nem szeretném hogy úgy érezze ő most el van hanyagolva, úgy szeretném majd hogy őt is minél jobban belevonom a törpével való foglalkozásba.

Neked van már némi tapasztalatod így a 3. babánál, te hogy csináltad, csinálod majd?

63. Juca80
2009. márc. 15. 08:36

Azt hiszem, az én esetemben szólnom kell az Altorjaynak, hogy adjon olyan papírt. Mert a múltkor, amikor kértem tőle az adókedvezményhez papírt, azt mondta, az nekem nem jár, mert nincs állásom. Mondtam neki, hogy de már van. Azóta megint elfelejtette. Szóval szerintem nem gondolja, hogy kell olyan papírt adnia.

Anyósom nem az én házamban dohányzik (itt meg sem próbálta). Hanem a sajátjában. Persze az is elég. Egyenlőre megoldjuk úgy a problémát, hogy nagyon ritkán megyünk hozzájuk. Ha pedig megszületik Béka, Párom szólni fog, hogy csak akkor megyünk, ha nem cigizik bent. Amúgy ugye én már egyszer voltam férjnél. Ott nagyon mocskos módon összevesztem az anyósommal. A kicsi fiacskája pedig 2 szót nem szólt bele a veszekedésbe. Pedig azt gondoltam, mellénk áll (mellém és a 4 hónapos lánya mellé!). Így most nem győzőm hangsúlyozni, hogy mindenki a saját rokonait teszi helyre. Én is helyreteszem anyuékat, tesómékat, ha kell (volt is már többször példa rá). Ugyanezt elvárom Páromtól is. Vagy, ha nem tudja megtenni, megteszem helyette, de abban nem lesz köszönet. Azt is mondogatom már (hogy készítse magát), hogy szülés után borzalmas anyatigrissé válok. Akkor aztán nem foglalkozok senkivel, csak a gyerekem fog érdekelni. Úgyhogy szülésig el kéne simítani a rejtőzködő konfliktusokat.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook