Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. máj. 21. 07:59
Írtad hogy nem nagyon szeretik ha veszel fel bugyit, meddig?
241. Juca80
2009. máj. 21. 07:11
A megfigyelési idő nem tudom, hogy mennyi, mert én jobban véreztem, ezért tovább maradtam megfigyelés alatt. És a vérnyomásom is durván leesett (egyszer meg sem mondta a szülésznő az értéket, annyira alacsony volt). Aztán jött a szülésznő, hogy próbáljunk meg felkelni, de nem sikerült. Ezután toltak át a szobámba. De mások, akik nem lettek rosszul, a szülőszobából a szobájukba kísérettel mentek át.
240. pussycatgirl (válaszként erre: 239. - Juca80)
2009. máj. 20. 20:08
A saját lábont úgy érted, hogy 2 óra megfigyelés után neked kell átmásznod a helyedre?
239. Juca80
2009. máj. 20. 18:37

Igen, a szülőszobán csinálják az nst-t. De meg fogsz lepődni. Legalábbis annak idején szinte semmi nem volt a szobában. Én a szülésnél lepődtem meg, hogy ott szülök, ahol az nst-t csinálták. Odagörgették az eszközöket, de amúgy nincs bent semmi. Vagyis annó nem volt. Viszont, hogy át kell öltözni hálóingbe, azt már el is felejtettem. :) De tényleg így van.

Sajnos a fiammal én nem jutottam be baba-mama szobába, pedig kértem. Remélem, most bejutok. Akkor nem volt csak egy, vagy két szoba ilyen. És pont voltak bent. De megpróbálom a szülésznővel megbeszélni. Én nem kértem érzéstelenítést egyik szülésnél sem (de! A legeslegvégén, amikor már nem adhattak semmit :) ), most sem akarok. Viszont a varráshoz akarok kérni. Az injekció, ha epidurális lenne, akkor epidurálisnak emlegette volna, nem? De legközelebb kérdezz rá. Nekem annó azt mondta, amikor a végén hisztiztem, hogy epit kaphatnék-e, hogy éjszaka nem is tudnak beadni, mert nincs altatós orvos. És amúgy mindjárt kibújik a gyerekem. Persze először kinevetett. :)

Ami még eszembe jut: nem nagyon engedték a bugyit felvenni szülés után. Így kaptunk papírvattát, azzal mászkáltunk (kényelmes volt nagyon...). De a szobatársammal titokban csak felvettük, mert már nem bírtuk úgy.

Aztán ott az a szokás, hogy az újdonsült anyuka a két lábán megy be a kórterembe... Persze erre én rácáfoltam, mert leesett a vérnyomásom, így ágyon toltak át.

Most hirtelen más nem jut eszembe, de majd írom, ha beugrik valami.

2009. máj. 20. 18:19

Szia. Jó hogy írsz. Igen én már holnap a 37-et taposom, lassan indul a para, jövőhét kedden megyünk párommal félegyházára Nst-re, állítólag a szülőpszobán csinálják átkell öltözni hálóruciba meg papucsba, neked is így kellett annak idején?

Időpontot szerintem bármikor kérhetsz én legalábbis mindíg akkor szoktam amikor kint vagyok és szerintem volt hogy majd 1 hónappal hamarabb, a betegkapunál kell először lejelentkezned, és igen csak az elsőre kell beutaló, na de az tök jó hogy ma a 32 hetes vérvételen is túlvagy mert akkor nemkell többet beutalóért menned, nem?

Kedden voltam Altinál. tök jó kedve volt, megint jó sokmindent megkérdeztem, lehet érzéstelenítőt kérni valami injekcióról beszélt, igaz nemtudom akkor az most nem epi?, bejöhet bárki a szülőszobára csak valami hacukát kell venni, igaz szerintem ezt te még az legelső beszélgetéseink egyikében írtad, belehet menni oda ahol a törpét kivakarják a mázas kakiból, 12 órás rooming-szoba, éjszaka lehet kérni hogy hozzák ki a picúrt ha felébred. Meg ilyenek, de ezeket te lehet mind már mondtad csak hát az már oly rég volt, ha eszedbe jut valami fontos infó a korházzal leírnád mégegyszer. Köszi

237. Juca80
2009. máj. 20. 14:26

Na, túl vagyok a 32 hetes vérvételen. Kaptam beutalót nst-re, pedig nem is kértem. De ha nekem is azt mondja majd a doki, hogy ide kell jönnöm Kecskemétre, akkor már nem kell beutalóért sorban állnom. Hogy van itt az nst? Kell a betegkapuhoz menni? Vagy egyenesen mehetek az nst szobába? Azt tudom, hogy előtte 1 héttel kell időpontot kérni.

Mi újság? Hogy vagytok? Hol is tartasz? 37. hét?

2009. máj. 18. 14:36

Én utánnanéztem ezt találtam:A méh fundusa (teteje) a processus xyphoideus (ez a szegycsont alja) alatt 3 harántujjal tapintható. (nemmintha most megvilágosodtam volna)Ez a 37. hétre jellemző

Igaz én baromira nemlettem okosabb:)

235. Juca80
2009. máj. 18. 14:04

A méhszájam nekem is 2000 már. De ez az érték még jó.

Nézem a terhességi könyvemet. Nekem is vannak ilyen betűk írva. De basszus én ezeket nem is figyeltem idáig. K/1, 2/K, xy/K. Majd délután utána nézek a neten és utána kérdezek barátnőmtől. Most már engem is érdekel.

Nagyon szép a babasarkotok! Olyan fiús. :) És szép a pocakod is. A fiammal hegyes volt a hasam és amint elnézem, a Tied is hegyes. :) Szépek vagytok!

2009. máj. 18. 13:47

Raktam fel képet a pöttömsarokról.

Holnap megyek megint NST-re, utánna a dokihoz.

Neked a méhszájadra mit szokott írni? Mert nekem 21 hét óta 2000 és utánna vannak mindíg valami most XY/3 szerinted ez mit jelent? vagy XT nemtom

233. pussycatgirl (válaszként erre: 232. - Juca80)
2009. máj. 17. 20:39

Hát igen végülis én is így vagyok, hogy a kecskemétinél csak jobb lehet.

Jó pihit még mára, gondolom mostmár az jön.

Ja készvagyunk a babasarokkal majd holnap rakok fel képet:)

232. Juca80
2009. máj. 17. 20:19

Jó Neked, hogy tudsz sokat pihenni. Sajnos én csak hétköznap pihenek. A hétvégék általában pörgősebbek. Főleg a mostani. Rokonok jöttek. Így a tegnapi nap takarítással telt és előkészültem a mai grillezéshez. Sütit is sütöttem. Itt van ez a fészekrakási ösztön és nem is bírtam leállni, amíg nem végeztem mindennel. Persze mára eltűnt a bokám. :(

Én a kórházzal kapcsolatban úgy vagyok, hogy még mindig jobb a félegyházi, mint a kecskeméti. Azt pedig nem merném bevállalni, hogy felmenjek például Pestre. Így marad a félegyházi.

2009. máj. 17. 13:37

Szia hogy tellik a hétvégéd?

Nekem jól ithon van a férjem így megint sokat pihenek.

Jövőhét után megyünk a kórházat megnézni jobban és utánna néztem a neten hátha találok valamit és elég eltérő a vélemény, én majd próbálok a legrosszabbra számítani és akkor annál hátha csak jobb lehet:)

230. Juca80
2009. máj. 16. 10:56
Akkor ez is egy új dolog. Ezelőtt nem kellett mondani.
2009. máj. 16. 10:14
Hát a CTG-n, mert állítólag a nap is számít az erdménynél.
228. Juca80
2009. máj. 16. 09:54
Mármint hol kell mondani, hogy hány hetes vagyok?
2009. máj. 16. 09:52
Ja és majd ha mész napra pontosan kell mondani hány hetes vagy, igaz te már voltál az előző kettővel, de engem letolt a csaj hogy nem így mondtam, gondoltam magamba honnan kéne tudnom hogy napra pontosan kérdezi!
226. Juca80
2009. máj. 16. 08:31

Akkor megnyugodtam. Tegnap amúgy morcos volt a doki. Elég rossz nyomot hagyott így bennem. :( Az sem tetszett neki, hogy kértem táppénzes papírt.

Noé a nyelvét nyújtotta ki a felvételen. :) De persze a doki megint oda-vissza játszotta a felvételt...

2009. máj. 16. 08:28
Nem én is elvileg a 36 héttel kezdtem a Ctg-t 2 nappal voltam előtte, zehát 35,5 napos voltam, mert akkorra küldött a doki. Milyen e felvéltel jó, csinál valami kis grimaszt a lurkó?
224. Juca80
2009. máj. 15. 22:01

Ne idegesítsd Magad ilyeneken! Most nem szabad! Tessék vigyázni Magatokra! Amúgy bagoly mondja verébnek... :)

Voltam dokinál. Minden rendben. A lepény 1-es fokban érett. Kaptunk dvd-t is. Nem volt olcsó mulatság... Főleg, hogy összesen 6 perc a felvétel. Rákérdeztem a ctg-re. Azt mondta, ráérek a 36-37. héten menni. Én már nem is értek semmit. Te hamarabb kezdted, ugye? Na, mindegy. Úgyis ki akarom könyörögni Noét a hasamból hamarabb.

2009. máj. 15. 13:35

Én meg megjöttem a Tb-től megint a munkáltatóm cseszte el ismét kb. 2 hónapot ült a papírokon, sovány vigasz de vigasz hogy 1,5 havit már a póstának kiutaltak és elvileg pár nap és megkapom, meg a kövi másfél hó is beért hozzájuk, de az még feldolgozás alatt van, tök állat mire megszülök talán megkapom a lóvét, még jó hogy már szinte mindent megvettünk, mászkálni megmár kevesebbet tudok:)

Most legszívesebben egy szép jelzővel illetném őket, de már lenyugodtam félig úgy hogy nem teszem

222. Juca80
2009. máj. 15. 08:49

Ha ott lesztek a kiírt időpont közelében, szerintem már Te is várni fogod. Amikor már minden kész van, amikor már alig bírsz megmozdulni, amikor naponta 10-en kérdezik meg, hogy még mindig egyben vagy? Akkor már szerintem Neked is tele lesz a hócipőd. :)

Jókat olvastam a málnalevél teáról, de valahogy nem jut eszembe inni.

Majd írok, hogy mi volt az Uh-on.

2009. máj. 15. 08:34

Jó neked hogy várod a szüllést én még ellenék így 1-2 hónapig, készülgetnék rá gondolatban, valahogy még úgy érzem nemjött el az idő.

Hallottál valami rosszat a málnalevélteáról?

Tök jó hogy mész 4d-re, mi már sajna nem pedig azlenne az igazi ha minden havi vizsglát ilyen lehetne, remélem jól látszik majd mindene a babótoknak.

220. Juca80
2009. máj. 15. 08:29

Akkor Nektek már tényleg minden kész! Tök jó! Várom én is azt, amikor állni fog a kiságy és a bölcső! Talán majd 1 hónap múlva.

Naná, hogy az a dolga egy védőnőnek, hogy a kérdéseidre válaszoljon, akár másfél órán keresztül. Én megúszom a védőnői látogatást. :) Ugyanis a harmadik gyereknél már nem jönnek ki. Majd szülés után, de akkor is, csak egyszer. Ezt éppen tegnap tisztáztam le vele.

Hogy állok a babavárással? A szülést várom nagyon. Amúgy pedig egyre kíváncsibb vagyok. És túl akarok lenni ezen a, már szó szerint terhes állapoton.

Nem hiszem, hogy iszok málnalevél. Ezelőtt sem ittam, most sem akarok.

Dokihoz ma este megyünk. Most lesz a 4D-s ultrahang is. Már úgy várom!

2009. máj. 15. 07:43

Na ma elmegyek megkérdezni a Tb-hez hogy megint hol akadt el a lóvé, de biztos kikelek magamból ha megint a munkáltató cseszte el.

Alakul a babasatrok, tegnap megvette párom a szivacsot én meg be is rendeztem, még a baldahin hiányzik hogy igazán babás legyen.

A védőnő volt tegnap sikerült is 1,5 órát elszórakoztatnom, szegény vagy kétszer kérdezte ha nincs több kérdés akkor megy, hát volt, dehát ezért van nem?

Te hogy állsz a babavárással, hogy áll a lelked? Nekem most egész jól, igaz a héten még egy napot sem voltam ithon így nemvolt időm unatkozni.

Tegnap vettem málnalevél teát de elfelejtettem inni, majd ma hátha eszembe jut. Te ittál vagy akarsz majd inni?

Mikor mész dokihoz?

2009. máj. 14. 07:29
A papírjaimmal volt kavar a munkáltató cseszte el.
217. Juca80
2009. máj. 13. 20:47

Hú! Ilyen rosszul utalják a táppénzt? Ez mindenkinél így van? Vagy Nálad valami kavar miatt alakult így? Én 2 hete vagyok táppénzen. Kíváncsi leszek, mikor küldik a pénzt.

Nem homeós nézett, hanem természetgyógyász. Ő energiával gyógyít. Látta a vizesedést a bokámon (azt mondta, egyáltalán nem vészes), látta a hormonjaim tombolását, látta a vérnyomásomat (ez is normál), látta a feszültséget (ami miatt zsibbadnak a vállaim és karjaim), látta Noét (hogy milyen szép, mennyire rendben van és készül fejvégbe fordulni). Azt hiszem, ennyi, amit megnézett. Megkezelt. Aztán délutánra le is döntött a lábamról. Ha nála vagyok, utána mindig legyengülök egy kicsit. Aztán utána sokkal jobban érzem magam.

216. pussycatgirl (válaszként erre: 215. - Juca80)
2009. máj. 13. 20:36

Hát ma pont nemvolt az a nagyon nyugis napom, 3,30 óta fentvagyok, és persze agyaltam ami eszembe jutott és a táppénz jutott eszembe amin baromira felcsesztem magam, február óta vagyok táppénzen, mult hó elején kaptam 12 valamennyit, e hó elején 2 valamennyi ami az előző pótlása és ennyi, és már nagyon kivan a hócipőm lóvé nélkül, plusz elvileg mentünk volna szivacsot venni de a kocsink nem volt ithon és mire hazakerült bezárt a bolt.

Mit nézett a homeós?

215. Juca80
2009. máj. 13. 15:47

Na, akkor a vese miatt sem kell aggódnod! Ez jó! :)

Ha pedig pl. egy szüléses videó ilyen hatással van Rád, egyszerűen ne nézz ilyet. Ha úgy érzed, hogy valami kibillent a nyugalmadból, azt iktasd ki. Én is így tettem, csak én az anyósommal. :) Azért gondolom, hogy nem szabad pánikolni, mert elkerülhetetlen, hogy a babák kijöjjenek onnan. Kijönnek akkor is, ha pánikolunk és kijönnek akkor is, ha nyugodtak maradunk. Akkor pedig érdemesebb nyugodtnak maradni. :)

Tudod írtam, hogy mostanában elég szarul vagyok. Ma voltam természetgyógyásznál és azt mondta, sosem voltam ennyire jól, mint most vagyok. Minden tünetem normális és minden belefér a megengedettbe.

214. pussycatgirl (válaszként erre: 212. - Juca80)
2009. máj. 13. 08:41
Ja azt el is felejtettem írni hogy úgynézki a vesetágulat eltűnik, tegnap már le sem mérték mert azt mondta olyan kicsi.
2009. máj. 12. 18:56

Ő mondta illetve kérdezte, hogy jövőhétre kértem-e időpontot és mondtam igen és hogy akkor már utánra nekérjek hanem majd menjek félegyházára akkor amikor ő is bent lesz jövőhét kedden megbeszéljük az időpontot.

Pánikolni azért gondoltam mert pl. az egyik barátnőm mutatta a felvételt amikor a fia született és esküszöm úgy éreztem menten megszülök, és gondoltam akkor a szülőszoba is lehet hogy hasonlóképp fog rám hatni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook