Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2009. márc. 14. 18:57

Minden további nélkül írt a doki papírt, meg is kérdeztem hogy mit mondjak ha kérdeznek valamit a háziorvosnál, mondván egyformán hazudjunk. Szerintem neki teljesen mindegy hogy táppénzen vagy-e vagy sem, nem hinném hogy ez neki plussz munka, esetleg ellenőrzés.

Hú, én az anyóst már biztos kidobtam volna, nekem ne bagózza össze senki a lakásom, pláne ha van két gyerek meg útban a harmadik, én nem bírnám ki és nem hinném hogy neked is elkéne tűrni, 1. mert gondolom idegesít, 2. mert ha egyébként sem vagytok nagy puszi pajtások akkor meg tök mindegy nem?

Mi szerencsére nem bagózunk és nem is bagóztunk, az anyós igen, de ő kínosan ügyel hogy még ha körülöttünk is gyújt rá ne ránk menjen a füst. De szerintem ha be akarna jönni cigivel úgy gondolom meg lehetne vele beszélni hogy talán nem kéne, egy normális ember ezt nem veszi zokon, hanem inkább természetesnek, hogy nálad te vagy az úr és ott úgy működnek a dolgok ahogy te akarod.

Nekem tesómse, anyu se apu sem bagózott, és egyszer eljött a nagynéném és anyu megengedte hogy bent rágyújtson mert kint rossz idő volt, utánna szerintem 1 hónapig érezni lehetett a füstszagot és azóta nem követi el ezt a hibát.

Bocs ha túlságosan kifejtettem a véleményem, de szerintem ezt tényleg beszéld meg, nem vagy köteles eltűrni.

61. Juca80
2009. márc. 13. 10:19

És Neked írt ilyen papírt az Altorjay? És nem húzta rá a száját? Mit mondott, amikor kérted tőle?

A betegekkel én is hasonló képpen érzek, ne aggódj. Én a cigisekre haragszom. Dohányoztam én is. A Párom még most is. De figyel arra, hogy mielőtt hazaér, már ne gyújtson rá és itthon sem teszi. Viszont az anyukája bent cigizik a házban... Én nem akarok neki szólni, mert nem az én feladatom. De lassan Páromnál is betelik a pohár.

Megfázással én is elégedett lennék. De én indítottam egy hányós, lázas vírussal akkor, amikor még nem is tudtam, hogy babám lesz. Aztán a gyerekek lettek tetvesek. Elég kemény tetűírtó szert használtam. Ezek után derült ki, hogy állapotos vagyok. Most nemrég belemásztam megint valami makacs vírusba (láz, köhögés), vissza is estem, miután helyrejöttem. Szóval engem nem kímélnek a betegségek. :( Ha van 2 gyerek, ezt nem lehet elkerülni. De úgy voltam vele, hogy ha Baba már az elejét kibírta, akkor nem lesz semmi baja.

A babanaplókért áldom az eszem, mert ennél a terhességnél teljesen bepánikoltam, hogy az 5. héten még nem volt hányingerem. Utána néztem, hogy a 2 évvel ezelőtti terhességemnél már volt. Elkönyveltem, hogy biztos méhen kívüli terhességem van, vagy már elhalt a baba... Aztán megnéztem a gyerekek naplóit. Mindkettőnél a 6. héten kezdődtek a rosszullétek. És lám! Egy hét múlva már az ágyat nyomtam a folyamatos hányingertől. Nem egyformák a terhességek, de sok hasonlóság van köztük.

2009. márc. 13. 09:44

A táppénzes papír úgy működik, hogy a nődoki ír egy javaslatot, mármint ráír valami bablát, hogy mi bajod van és azzal kell menni a háziorvoshoz, aki adja a táppénzes papírt amiért szintén szaladgálhatsz 2 hetente. Természetesen akkor is a betegekkel egyszerre. Lehet kicsit bunkónak tűnök a betegekkel kapcs.ban de eddig egész jól megúsztam kissebb megfázással a terhességet és én ezzel tökre megelégednék.

Írtad, hogy babanaplót írtál, teljesen az elejétől fogva? Az tök jó, akkor elvileg visszatudnád nézni mondjuk mikor mid miért fájt meg ilyesmi.

Igaz gondolom két terhesség sem egyforma ugyanannál az embernél sem:)

59. Juca80
2009. márc. 13. 08:05

Munkám van, papíron, anyósomék cégénél. Mondta anyósom, hogy majd szól, mikor menjek táppénzre. A nődoki, vagy a háziorvos ír ki táppénzre? És ez csak úgy megy, hogy kéred és kiír? Erről nem sokat tudok. A múltkor is kértem a nődokit, hogy adjon adókedvezményhez papírt, erre húzta a száját, hogy most akkor neki számolnia kell. Kb. fél percig számolt...

Szeretem én is, amikor tekintettel vannak a kismamákra. Nekem nem dokis, hanem buszos élményem volt még az első gyermekemnél. Egy hölgy adta át a pesti buszon a helyét. Adta volna, mert egy bunkó srác pont előttem bevágódott az ülésre. Az egész busz felhördült. A srác, miután meglátta az óriás pocakomat, szabadkozott, hogy ő nem látta és felállt. Én meg már csak azért sem ültem le.

Előtej. A fiamnál 20 hetesen már nekem is volt. A lányomnál nem tudom, mert sógornőm kölcsönkérte a babanaplómat. De most semmi. Én nem aggódok ezen, mert nem ettől függ, hogy tudunk-e szoptatni, vagy nem. Annyi a változás a melleimen csak, hogy nagyobbak, mint voltak. Már nem is feszülnek. Szóval, ezen ne aggaszd Magad!

2009. márc. 13. 07:42

Szia. Tegnap voltam táppénzes felülvizsgálaton. Nagy élmény volt. Odarendeltek vagy 15 embert persze mindet ugyanarra az időpontra, 14:45-re, kismama, hajléktalan minden volt ott. Összebarátkoztam két kismamával így az idő aránylag gyorsan eltelt, de jó volt hogy jobbról ballról köhögtek az emberek, mert persze a rendelés is ment közben.

Gondoltam hogy majd gyorsan bejutunk, mi kismamák, hátha nem akarják sokáig a betegek között ücsörögjünk. Hát nem, felváltva hívtak sima beteget, kismamát meg táppénzest. Sikerült is több mint 1 óra alatt végezni, remélem nem szedtem semmit össze.

És ráadásul az egész kb 2 perces vizsgálat volt, elkérték a nődoki által kiadott papírt, gondolom hogy azért ne fél perc alatt végezzünk, megkérdezték lány-e vagy fiú, meg mikor szülök.

Gondoltam magamban köszi, akkor már csak a papír is elég lett volna nélkülem, ennyi erővel a dokimnál hagyva. Na mindegy a lényeg hogy ilyen felülvizsgálat csak egyszer van.

Te is táppénzes vagy? Voltál már ilyen felülvizsgálaton?

Más, neked már van előtejed? Itt nálunk többen írják, hogy már régóta van, de nekem még szinte a mellem sem feszül. Szerinted ez gáz, te érzed hogy lassan szoptatni fogsz?

57. Juca80
2009. márc. 12. 12:18

Félegyházán a főutcáról nyílik a kórház utcája. De a másik oldalról is be lehet jutni. Azt majd látni fogjátok.

Úgy rémlik, hogy ki van írva, hányadik emeleten van a szülészet. Amúgy attől én is rettegek, hogy eltévedek. Éppen ezért én mindent ötször megkérdezek. :) Nekem halálom a kecskeméti kórház is. Én ugye Esztergom mellőljöttem, azt a kórházat ismerem. És a kecskemétit nem sikerül megszoknom. A félegyházi amúgy egyszerűbb.

2009. márc. 12. 12:05

Bonyolult a kórházhoz odatalálni? Kicsi a kórház, nem lehet benne eltévedni? Mert én ha először megyek valahova mindíg bajban vagyok hogy hogy is működik a dolog, mi hol van, kit keressek meg ilyesmi.

Az egyik barátnőm is az Altihoz jár és Szolnokon szült, elmentünk meglátogatni és hát elvoltam képedve hogy az milyen labirintus,a félemeleteivel, meg szinteltolásokkal, azon is csodálkoztam hogy egyáltalán a barátnőmet megtaláltuk, gondoltam magamba ha én is itt szülök majd lehet eltévedek

55. Juca80
2009. márc. 12. 10:34

Nyugodtan bombázz, mert így nekem is eszembe jutnak a dolok. Amúgy lehet, hogy szülésnél lepődnék meg. :)

A 10 ezer forint nekem is szimpatikus összeg. Annak idején 5-öt adtam a nem fogadott szülésznőnek. Az nst (vagy ctg még a neve) az a baba szívhangja, igen. Mikrofont raknak a pocakodra és fél órán keresztül figyelik a babát. És szülésznők csinálják szerencsére. Legalábbis annak idején így volt. És ott legalább találkozol egyel-kettővel.

Azt hiszem, a 36. héttől kell járni nst-re. Hetente egyszer. Aztán a vége felé sűrűsödik be. De majd előszedem a papírjaimat, mert nem emlékszem, hogy is kellett járnom. Azt tudom, hogy az én férjem csak este ért rá, ezért mindig este mentünk át nst-re. Remélem, most is lehet így kérni.

Remélem, válszoltam mindenre. :)

2009. márc. 12. 10:23
Ez álat mindíg bombázlak kérdésekkel, lehet kicsit nem vagyok a helyzet magaslatán? :)
2009. márc. 12. 10:22
Az nst az a babszívhang ugye? Te jutottál át félegyházára? Mondjuk elvileg engem anyu el tud vinni, de van akinek 2 naponta kell menni. Te hányszor voltál mire megszültél, össze ismerkedtél esetleg iaz idő alatt ápolóval, vagy nővérrel? Mert az tök jó lenne ha szülésznővel így találkozna az ember akkor akár tudna is dönteni, de gondolom az nst-nem ők csinálják vagy igen? Hányadik héttől kell járni?
2009. márc. 12. 10:19
Bocs, nem emlékeztem hogy kérdezted a szülésznőt. Hát én nagyon nem tudom, mert sajna engem lelkileg nagyon meg tud viselni ha valaki bunkó, mint ahogy írtam hogy a doki is olyan furcsa néha, és egy kicsit mindíg tartok, hogy na most valyon milyen kedve lesz. Szóval akár fogadnék is, de az a kérdés hogy mi a biztosíték arra hogy jól választasz, mi alapján kéne dönteni, gondolom a szülésznővel nem találkozol csak a szülésnél, akkor hogy kérsz fel valakit, előzetes megbeszélés alapján találkozol egy párral, az elég furcsán venni ki magát, hogy bocs még sem magát választom. Tehát lenne valakit akit ismerek biztos megkérném mert igazából egész a szülésig csak ő foglalkozik veled, néz rád hogy élsz-e még, meg ha tényleg csak mondjuk 10,000 körül kéne neki adni akkor részemről beleférne. Férjem úgyis úgy gondolja hogy ezekben én döntsek. nekem kell úgy is átélni az egészet.
51. Juca80
2009. márc. 12. 09:36

A kórházba csak nst-re jártam, ilyenkor ugye meg is vizsgált, de csak vizsgálatra nem. Amúgy én annak idején kértem, hogy megnézhessük a kórházat. Meglepődött a doki, de azt mondta, mehetünk. Aztán rájöttem, hogy azért lepődött meg, mert az nst-t ott csinálják, ahol szülni fogsz. Minden dokinak megvan a maga kis "zuga" (tényleg az) és a szüléshez is oda rendezkednek be.

A szülésznőt én is kérdeztem már Tőled. :) Hogy Te választassz-e és mennyit szokás neki adni. Én sosem választottam, de félek, hogy kifogok egy nem szimpatikust. Vacilálok, hogy milegyen. Te hogy fogod csinálni?

2009. márc. 12. 08:25

Én egyébként úgy gondoltam, hogy amit pl. a babakocsi lábzsák, téli takaró meg ilyesmit is ebben a szekrényben tárolok majd mert tényleg nincs helyünk. Van egy alsó fiókja gondoltam azt teletömöm mindenféle ilyen cuccal.

A kórházzal kapcsolatban az jutott eszembe, hogy amikor először szültél félegyházán, volt hogy oda hívott a doki valamilyen vizsgálatra, mondván akkor a kórházat is meg tudod nézni?

Te hogy állsz a szülésznő kérdéssel, nálunk a júni. babáknál most ez a téma, de igazából nekem ilyesmi eszembe sem jutott, hogy esetleg azt is szoktak fogadni!?

49. Juca80 (válaszként erre: 48. - Pussycatgirl)
2009. márc. 11. 17:58
Amúgy, amíg kicsi egy gyerek, olyan szépen el szokták pakolni a ruhákat az anyák. Minden precízen összehajtva, ha kinőtte a gyerek a ruhát, az el van rakva stb. Így elég egy kis hely is. De ahogy nőnek, már nem lehet rendet tartani a ruhák közt, mert ők is belenyúlnak... És arra sem jut elég figyelem, hogy mi az, ami nem kell már. Így a világ összes szekrénye, polca nem lenne elég a nagyoknak. :)
48. pussycatgirl (válaszként erre: 47. - Juca80)
2009. márc. 11. 17:35
Ha neked egyébként is sok szekrényed van akkor jó neked, mert nekünk csak egy 4 ajtós szekrény van, az egyik az enyém a másik a férjemé, mind a kettőnek egyik fele akasztós a másik meg polcos, így tulajdonkép azt biztosan tudtuk hogy majd valamit ki kell találni, és ez most egész olcsó megoldásnak tűnt. Elvileg bútorlapból akartunk szekrényt csinálni, de szerintem az sem lett volna olcsóbb.
47. Juca80
2009. márc. 11. 15:02

Van itt Jysk? Azt tök jó! Nem is tudtam. Azt láttam, hogy fog ott valami épülni, de nem tudtam, mi lesz.

Szerintem biztosan elég lesz ennyi hely. Nekem nem szokásom külön szekrényt berendezni. Idáig mindig a mienkben kaptak helyet. Most a nagyoknak van egy szekrényük, meg még 6 polcuk másik szekrényben. A kicsinek meg valamelyik szekrényben csinálok helyet, meg a pelenkázóban vannak polcok. Amúgy meg úgyis menet közben derül ki. Ha nem elég, csinálunk újabbat. :)

2009. márc. 11. 14:56
Úgy tűnik megvan a babóka szekrénye ma nyilt a JYSK a Mc.donaldsnál, és kinéztem egy vitrines szekrényt, fenyőből van és 20,000-ba került 90 széles és 190 magas 35 mély. Szerinted elég lesz a cuccainak? Meg ha igaz a pelenkázó egy komód lesz aminek 3 nagy és 2 kicsi fiókja van, csak pelenkázó lapot kell rá csináltatni meg venni olyan szivacsot. Hogy számoljak ez a kettő elég, vagy valamit kezdjek kiselejtezni?
45. Juca80 (válaszként erre: 44. - Pussycatgirl)
2009. márc. 11. 08:25

Lehet, hogy majd rákérdezek a dokitól, hogy mikor ajánlja a dvd-t.

Vérvételre mindig reggel kellett menni, így addigra a gyerekeket már elvittem a suliba. A védőnőt pedig általában addig lezavartam, amíg vége nem volt a sulinak. Vagy, ha nagyon nem akart összejönni, szóltam az apjuknak, hogy vigye őket magukhoz.

44. pussycatgirl (válaszként erre: 43. - Juca80)
2009. márc. 11. 08:19

Szia. Szerintem azért biztos ami bizt. majd mond hogy kérsz dvd-t is, és megcsinálja 23 hetesen is legalább is itt a júniusoknál van akinek olyasmi korú kép van fennt a babáról.

Két hét múlva megyünk a Bércihez akkor a férjemmel.

A vérvételekre és a védőnőhöz hogy tudsz eljárni a gyerekek mellett?

43. Juca80
2009. márc. 10. 20:27
Jaj! Nagyon jó a kép a babáról! :) Szóval akkor nem is kell kérni a felvételt, hanem adja magától. Én jövő héten megyek dokihoz, akkor 23 hetes leszek. De gondolom,majd csak 4 hét múlva ad dvd-t. Párom bent volt a két utolsó ultrahangon. Legutóbb pedig a gyerekeket is behozta. Jövő héten is együtt megyünk. Szeretem, ha ott van, mert így egyre jobban hangolódik Békára. :) A Te párod nem akart még menni? Vagy Te nem akartad?
2009. márc. 10. 19:36
Ja és felraktam a képet.
2009. márc. 10. 19:35

A vérvételes bonyodalmat jól értetted, de nem olyan gáz mert a beutalót akkor is megkérheted a mikor a védőnőnél vagy, én legalábbis nem mentem külön.

Kaptam dvd-t, ő adta, autómatikusan, hirtelen meg ilyedtem mert csak a 6eft-ra készültem a mit mondtál ha kérek képet, mert igazából én csak arra gondoltam. Rendes felvétel a szívhang is hallatszik, igaz néha elég érdekes a kép, mármint ahogy próbálta belőni a picúrt hogy mutassa a pofit, és néha levette a kütyüt a hasamról akkor meg pár másodperc sötétség. 2 hét múlva megyünk a Bércihez, kiváncsi vagyok hogy tetszik majd a férjemnek hogy ő is ott lehet,meg hogy mit sikerül a Bércinek kihozni a picúrból, te viszed valamikor a párod mozizni?

40. Juca80
2009. márc. 10. 15:29

Jól emlékszem? Azt írtad, hogy a Nyíri úti kórházba kell menni? A beutalót meg az Izsákiban adják? Ezt a f.sza rendszert!

Na! Ezek szerint tényleg ki kell fogni a doki jókedvét! :) És kaptál dvd-t? Azon rendes felvétel van, ugye? Mármint a mozgást is látni? De jó! És vittél dvd-t, vagy ő adta? Csinálta magától, vagy külön kérted rá?

2009. márc. 10. 14:49

Szia. Ma voltam a vércukron egész simán ment. Szóval az Izsáki úton megkapod a beutalót és azzal 26 hetesen ill. nem tudom téged mikor küldenek, bemész a főbejáraton, nem kell az ablakoknál bejelentkezni, egy emelettel feljebb mész bal oldalt labor ablakhoz bepofátlankodc ( legalábbis én igen mert vagy 25 áltak a sorban )beadod a beutalót mondod mikor telik le az egy óra és szólítanak.

Ma voltam a dokinál is tök jó kedve volt, csináltunk fényképet majd felrakom, meg képzeld lemérte a babó fütykösét is és azt is kinyomtatta mondván mutassam meg apának a csigát. Kemény 14mm. A fejecskéje 71mm. Kár hogy mást ő nem mér. És most 8 kért de adott dvd-is.

A szülést nem mondanám hogy várom, de ugyebár elkerülni nehéz lenne.

38. Juca80 (válaszként erre: 37. - Pussycatgirl)
2009. márc. 10. 07:27

Az igen! Akkor nem vagy jó alvó. Nekem hullámokban szokott ilyen lenni. Most éppen jó periódusom van. A terhesség legvége lesz húzós... :)

A lányom kis csöpp volt, 2900 g-os. A fiam 3650. Őt azért már éreztem. :) Azt mondják, az anya születési súlyát közelíti meg a baba születési súlya. Ebben nagyon bízom, mert Párom is bőven 4 kg felett volt. Én meg pici vagyok (162 cm és baba nélkül 50 kg) és félek, akkora babával nem bírkóznék meg.

Mi nagyon lányra készültünk (mindenki), de fiú lesz. :) És nem találunk nevet. Sajnos én kacifántos vagyok ebben (a lányom Kíra, a fiam Áhim). A Páromnak pedig nem tetszenek a különleges nevek. Neki a Kevin, vagy a Kornél tetszene. Nekem pedig csak a Kende. Úgyhogy nincs neve a Békánknak. Ja! Én mondtam az Ármint is. Az nekem is tetszik. :) De Páromnak az sem. Gondoltuk, hogy kapja az apja nevét (Gábor), de az utolsó ultrahang után mondtam, hogy nem illik ehhez a gyerekhez a Gábor név. Szép név, tetszik, de nem illik hozzá. Pedig egyre csak fogy az idő... :)

Te várod már a szülést? Én már nagyon be vagyok sózva! :)

2009. márc. 10. 04:45

Hány kilósak voltak a gyerekek amikor születtek. Van összefüggés az én a párom és a baba születési súlya között? Én 3,30 cal, a párom 4,20-szal született. Az őszintét megvallom én egy 3,..valamenyis babócával megelégednék. Választottatok már nevet a babónak, fiú-vagy lány lesz? A miénk fiú, egyenlőre Levente és Alex, de tetcik az Ármin is csak a sógornőm kisfiának is az a másik neve így gondolom azt már nem illik. Igaz nagyon nem is válogattunk, illetve egyszer nekiültünk meg találtunk is egy párat, de nekem a Levi tetcett elejétől fogva a férjemnek meg az Alex. Igaz ő azt mondja hogy neki nem rémlik, hogy ő ezt a nevet mondta volna.De amúgy nem rossz. Aranyos volt tegnap valamilyen megfontolásból ő nézegette magától a neveket, lehet hogy ahogy közeledik az idő ő is jobban beleléli magát? A te párod hogy várja az uódot?

Ja és ma megyek a cukorvizsgálatra, majd írok mi volt.

Sajna fél 3-óta fent vagyok, 4-ig forgolódtam és erőt vettem magamon hogy ennek nincs értelme, így most számítógépezgetek.

36. Juca80 (válaszként erre: 35. - Pussycatgirl)
2009. márc. 9. 19:02

Belső varrást nem kaptam az első szülésnél. Aztán a másodiknál sajnos igen. Ki is kerekedett a szemem. A külső varrat sem felszívódó volt (pedig az elsőnél az volt és nagyon jó volt, hogy nem kellett kiszedni). Aztán nemrég beszélgettem barátnőmmel és közben leesett, hogy azért varrtak belül, mert repedtem. De ezt neki sem mondták szülésnél.

Beletrafáltál az otthoni tornába! :) Ugyanis pénteken a lányom összetörte a párologtatómat (derékig érő, nagy), benne vízzel... Ma pedig a fiam áztatta el a fürdőszobát. Megnyugtattál. Tényleg megvan a terhestornám! :) :)

35. pussycatgirl (válaszként erre: 34. - Juca80)
2009. márc. 9. 18:56

Hogy hogy vartak belül is? Én ilyet még nem hallottam.

Szerintem a terhestorna neked meg otthon jócskán meg is van, gondolom azért mert nagyobbak a gyerekek nem az egész napod a pihenésből áll, és én is csak heti egyszer járok mert csak annyiszor van.

34. Juca80 (válaszként erre: 33. - Pussycatgirl)
2009. márc. 9. 08:56

Ne aggódj! Majd belejössz a beszélgetésbe. Még én is bénán csinálom. :) Annak idején is belejöttem. Amúgy az én babám még megijed, ha neki beszélünk. :)

Már miért kéne csendben tűrnöd a fájdalmat? Ha nekem valaki azt mondaná, hogy csendben kell maradni szülésnél... Én szoktam kiabálni, káromkodni, elküldeni a dokit... Sőt! A szülés után varrtak belül is. Ahhoz tágítókat használt az Altorjay. Na, hát azokat a vasakat én kilőttem. :) A mindig nyugodt dokit piszkosul kihoztam a sodrából. :) Úgyhogy ne akarj senkinek megfelelni, csak Magatoknak! Én nem szoktam azzal foglalkozni, hogy ki hall, kinek nem tetszik, amit csinálok.

Jól teszed, hogy jársz terhes tornára. Én sosem jártam. Sajnos annál lustább vagyok. De biztosan segíteni fog.

Apás szülést akarunk. Viszont segítségem nem sok lesz. Párom 1 hétig lesz otthon. Aztán anyu jön egy hétre. Anyósom is felajánlotta, de őt valahogy nem szeretném. Szóval ennyi. De a gyerekeim elég nagyok. Nem félek, hogy baj lehet. Vagyis remélem, hogy nem lesz. Attól félek inkább, hogy nem fogok tudni a seggemen megmaradni és pihenni. Barátnőmnek ez miatt volt most mellgyulladása. Úgyhogy belőttem magamnak, hogy 10 napig csak fekszek. Ebből 5-6 nap a kórház. Otthon hátha sikerül a maradékot fekve töltenem. :)

33. pussycatgirl (válaszként erre: 32. - Juca80)
2009. márc. 9. 08:13

Keresztben áltak a babák így nem volt kérdés tesómnál a szülés, így is bent volt több mint két hónapot, igaz nem volt semmi baja de a doki nagyon vigyázott rá.

Írtad, hogy szoktál beszélni a babához a pocidban te mit szoktál, mert mondják, hogy kell mert az jót tesz a kapcsolatnak, de nekem egyenlőre még nem nagyon megy. Mármint szoktam neki mondani, hogy ha mocorog hogy de ügyes vagy meg így tovább csak szép nagyok hogy erős baba legyél, de igazából ennél többet nem. Illetve néha még apával szoktunk hülyéskedni, hogy ő poénkodik valamivel én meg a babának mondom hogy rugizd meg apát meg ilyesmi. Szóval lehet elég béna vagyok e téren. Szerinted?

Írtad hogy természetes szülésre készülsz, ebben egyet értek, de azért én egy kicsit félek az egésztől, hogy hogy élem meg, meg hogy lesz e erőm magamban tartani a fájdalmat, és csöndben tűrni. Járok terhes tornára a Megyei Kórházba, ott tanítanak elvileg légzés teknikát is, kiváncsi leszek hogy amikor ott az idő eszembe fog e jutni hogy mit is tanultunk. Hát remélem mert gondolom a légzésen nagyon sok múlik. Apás szülésre készültök? Van családtag a közelben aki tud majd segíteni az első időkben?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook