Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
51308. Dy
2023. ápr. 22. 21:02

Felüléshez videó (remélem, megnyílik):

[link]

51307. yallah2 (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 20:53
Felkelés: Szépen kiaraszolsz az ágy szélére és oldalra fordulsz . Térdben felhúzod kicsit a lábaidat majd oldalt magad mellett megtámasztod a kezeidet tenyérrel, és a tenyereddel nyomod felfelé magadat , közben a felhúzott lábaidat teszed lefelé a földre. Tehát ne hanyattfekvésből kelj, hanem oldalfekvésből. Egy nővér tanácsa.
51306. 9bc3400066 (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 18:06

Fogadd meg Kajszi72 tanácsait, nagyon jól leírta a dolgokat…

Sikerült a nagy wc is, látod, szépen lassan majd minden visszatér a régi kerékvágásba.

51305. Kajszi72 (válaszként erre: 51302. - Odett30)
2023. ápr. 22. 17:02

Ez így is van, érezni, hogy minden új napon egy kicsit erősebb az emberlánya. 🙂

A hátad valszeg azért fáj, mert görnyedve totyogsz, + a papucsod nem támasztja alá a talpad. Próbálj kiegyenesedve mozogni, és akár lazánfűzött sportcipőben totyogni, abban jobb a biztonságérzetünk is.

51304. Kajszi72 (válaszként erre: 51303. - Szucso)
2023. ápr. 22. 16:53

Szia. Az összes kérdésedre igazávól egyetlen válasz van:

Légy türelmes, mert lehet, hogy a hasadon csak 4 laparos lyuk van, de belül a testedben 3 hónap a gyógyulás.

A laparosok 4-6 hétig vannak otthon. Nincs két egyforma páciens, nincs két egyforma gyógyulás, magadhoz kell mérned magad, nem másokhoz.

Orvosi kérdésekben, mint a vérhigító pl., az orvos döntsön és ne Te. Gondolom az autószerelő véleményét sem bírálod felül, ha jól működő kocsit szeretnél.

A hasad a műtétes gáz miatt van felfúvódva, ez kb egy hét alatt eltűnik, de a belső szabás- varrás miatt még néhány hónapig duzzadtabb lesz, mint műtét előtt volt. Sport, jóga is, kb 4-6 héttel műtét után általában, addig öregesebb mozgásformák.

Ne ess bele a nagy laparos csapdába, amiatt, hogy nincs látványos felszíni sebed. Ha nem tartod be a fokozatosság elvét, könnyen visszagurulsz a gyógyulás lépcsőjén.

Nem károgok, csak sajna már tanúi voltunk ennek párszor az évek alatt, itt a fórumon.

Sok türelmet, jó totyogást és kalap kakit mindenhez!🌻

51303. Szucso
2023. ápr. 22. 12:45
Sziasztok! 46 éves vagyok, hétfőn műtöttek, petefészkek, méhnyak maradtak, a többi myomák és anémia miatt kivéve. Laparoszkópos műtét volt 3 bemetszéssel, a császár miatt a hasfalamhoz nőtt a méhem, de szinte teljesen le tudták választani. Másnap haza is jöhettem, a sebek nem fájnak, emésztésem rendben, sétálgatok, nem fekszem egész nap, de azért időnként pihenek, nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan regenerálódom. Pár kérdésem lenne a tapasztaltaktól :) Mikor mentetek vissza dolgozni? Meddig kell kapni a vérhigítót, ha nem fekszem egész nap? Mikor lehet szép lassan elkezdeni a jógázást? És ami a leginkább foglalkoztat, hogy a belek mikor rendeződnek vissza, mikor megy le a has az eredeti állapotára? Köszönöm a segítséget! 4 nap múlva megyek varratszedésre. Akkor a dokit is kikérdezem, de kíváncsi vagyok nagyon a tapasztalatokra?
51302. Odett30
2023. ápr. 22. 09:44
Köszönöm a segítséget lányok kajszi72,Freddy36,Mgagi.:) sikerült kimászni az ágybol egyedűl. Végre nem mások emelnek ki. 4.napos vagyok. Egy icipicivel minden nap jobb úgy érzem. Nehéz kiegyenesedni amikor állok. Fáj a hátam is. Freddy30 egyszer megmutatták a korházban hogy kell de arra már nem emlékszem. Tiszta kóma voltam :D
51301. mgagi (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 08:47
Kajszi nagyon jól leírta. Hozzám másnap jött fizikoterápiás nő és ő segített felkelni. Oldalt fekvésből, először a lábat leengeded a földre majd a karjaid segítségével felülsz. Így nem terheled meg a hasizmokat. Ne hasizomból ülj fel. Ez a lényeg.
51300. freddy36 (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 06:36

Szia!

Kajszi nagyon jól leírta a technikát, így egyedül is menni fog... igaz lassabban, de minden nap jobb lesz!

Ott kint nem tanították meg a felkelést , kimászást az ágyból?

Minden jót Neked!

51299. Kajszi72 (válaszként erre: 51294. - Odett30)
2023. ápr. 21. 23:47

Szia és üdv utána! Nyugi, ha puki van, akkor majd kaki is lesz, műtét után 3-4. nap normális. Most nézem, ez megoldódott.🥳

Felkelni úgy kell, hogy oldalra fordulsz az ágy széléhez, aztán a karoddal feltolod a felsőtested, miközben a lábaidat meg leengeded a padlóra. Kórházi ágyon könnyebb ezt begyakorolni, mert azok magasak. Otthon próbáld nyújtott lábbal először, aztán húzd magad alá igazi ülő helyzetbe.

Mire kinyomod magad, a másik karod automatikusan letámaszt majd az ágyra.

Ha ez nem megy, mert pl. nagyon alacsony az ágy, van még a büdös bogár pozició, amikor szintén oldalfekvésből a lábaidat ereszted le először, de laza térdelésre, miközben a felsőtestedet a karjaid segítségével irányba csúsztatod az ágyon. Aztán kinyomod a törzsed függőlegesbe és a karjaidra támaszkodva felállsz.

Lefeküdni a fordítottjával.

Leülsz az ágyra, leengeded a felsőtested a karoddal oldalfekvésbe, ilyenkor egy láb már mozdul automatikusan az ágyra, a másikat mellé/ alá emeled. Vagy, letámasztasz az ágyra a karoddal, közben majdnem térdre ereszkedsz, aztán oldalvást felkúszol rá. Ha elképzeled közben, hogy hogyan is nézhetsz ki mindeközben, még kínodban rötyögsz is egy kicsit.

Kalap kakit, jó totyogást, sok türelmet!🌻

51298. Odett30 (válaszként erre: 51297. - 9bc3400066)
2023. ápr. 21. 21:47
Igen totyogok énis :) az a gond hogy az ágybol nehezen tudok felülni. Érzen is hogy bal oldalon fáj a heg és pirosabb is. Mindig segít valaki a családbol de még igy sem jöttem rá a jó teknikára :( egyedul nem is bírnék felülni. Tudsz jó tanácsot hogy csináljam? Nagy wczi sikerült végre
51297. 9bc3400066 (válaszként erre: 51296. - Odett30)
2023. ápr. 21. 21:14

Szia!

Engem a SOTE-n műtöttek egy hétfői napon, szerdán délben már itthon voltam, úgy hogy itt se sz@roznak…

Ugyan úgy hasi műtét, petefészkek maradtak, a miómám kisebb volt, mint a tiéd, “csak csecsemő-fejnyi”.

Pihenj sokat, amennyit tudsz sétálgass, bár ez ilyenkor inkább totyogásnak nevezhető…

Gyors felépülést kívánok neked😊

51296. Odett30 (válaszként erre: 51295. - Dy)
2023. ápr. 21. 17:30
Még azota sem sikerült a nagy wczés. Puki jön. Igen itt Angliában máshogy mennek az ilyen orvosi mütéti dolgok. De nem panaszkodom. Ügyesek voltak nagyon. Nincs panaszom csak itt szeretik az embert haza zavarni hamar :D
51295. Dy (válaszként erre: 51294. - Odett30)
2023. ápr. 21. 13:41

Szia!

Ne félj, nem biztos, hogy fájdalmas. Vagy már lehet, nem is aktuális, túl vagy az elsőn😉 Én összeettem joghurtot, kefírt, habos meleg kávét, plusz adtak paraffin olajat. Hatásos volt. Itt széklet nélkül haza se engednek a kórházból. Néha a külföldi példákat hallva, lehet, hogy a magyar kórhazak nem is olyan borzasztóak. Én megyeszékhelyen lakom, semmi rosszat nem tudok mondani az ott eltöltött időről. Persze elhiszem, ha máshol máshogy van. Gyors gyógyulást!

51294. Odett30
2023. ápr. 20. 21:20
Sziasztok lányok. Tul vagyok a mütéten. Nyitott hasi volt. A 2 petefészken kivül mindent kivettek. A miomám 24 centis volt. Brutál nagy azt mondta a doki. 5-6 honapos magzatnak megfelelő volt a mérete :( Fájok össze vissza de már megmaradok. Haza is küldtek a korházbol 2 naposan. Beöntésröl szó sem volt. Kedd ota nem is nagy wcztem. Fáj is a pocim a gázok miatt. Rengetek morfiumot kaptam 2 napig infuzioban is es orálisan is. Nem nagyon akartam haza jonni ma még a korházbol de itt angliában így megy. Jobb is a családommal amugy. A pukik nehezen jönnek. Kakirol meg inkább még nem is akarok hallani egy pár napig mert attol félek még a legjobban
51293. Kajszi72 (válaszként erre: 51290. - Mgagi)
2023. ápr. 19. 11:43
Igen, általában ezt mondják a dokik, én is melóztam már a 6. hétben. De Dy a sebproblémái végett valszeg kevésbé volt terhelhető eddig, mint az átlag, ezért írtam a koordinációról meg az erőnlétről neki.
51292. Dy (válaszként erre: 51290. - Mgagi)
2023. ápr. 19. 08:05
Ez megnyugtató! Köszönöm.
51291. Nokedli1974 (válaszként erre: 51285. - Dy)
2023. ápr. 19. 07:53

Kajszi, Dy! Köszi a megnyugtató válaszokat!

Másnapra teljesen megszűnt a fájdalom!

51290. mgagi (válaszként erre: 51289. - Dy)
2023. ápr. 19. 07:02
Amikor én mentem hat hetes kontrollra, mondta a doki sportolhatok, úszás, biciklizés, futás, ami jól esik. A súlyok emelése más kategória. Ott inkább a munkámból kifolyólag volt érdekes, én sportszerűen nem emelek súlyokat. Az együttlét óvatosan ment. Nem volt semmi gond. A lényeg ha nem parázol rá akkor minden jobb mint volt.
51289. Dy (válaszként erre: 51288. - Kajszi72)
2023. ápr. 18. 20:45
Köszi Kajszi! Imádom a hozzáállásodat, humorodat🥰. Sokat segít a gyógyulásban az ilyen felfogás.
51288. Kajszi72 (válaszként erre: 51287. - Dy)
2023. ápr. 18. 20:32

Házasélet- ha a kívánalom nagyobb, mint a para. Először szűzlány üzemmódban, óvatosan. Sikosító nem árt, szerintem sokszor mentálisan legalább annyit segít, mint fizikálisan.😁

Tekintettel a hegedre, én a kádazással várnék.

Uszodába szerintem akkor, ha a hüvelyed állapotáról fixen tudod, hogy jó a nyálkahártya, tud védekezni, + ismét a heged állapota. Melegfürdős gatyalébe én biztosan soha többé.

Biciklit neked kell érezned. Erőnlét, koordináció, hasizom állapota és a heged függvényében.

51287. Dy
2023. ápr. 18. 19:44

Sziasztok!

Idővel újabb kérdések merülnek fel bennem. Ma volt a hasi méheltáv. utáni 6 hetes kontroll, minden rendben, a korábban begyulladt sebrész puklija fel fog szívódni. Bár jegyzettel mentem, mégis kimaradt pár kérdés:

-normális házasélet megkezdése mehet?

-kádban áztatós fürdés?

-úszás

-biciklizés lightosan

Amúgy sebfertőzés ide vagy oda, nem nagyon gondolja 6 hét után az orvos, hogy otthon kellene még maradnom. talán egy hét kicsikarható még. Nem vagyok az a látványosan jajjgatós fajta. Mi a tapasztalatotok a fentiekkel kapcsolatban?

51286. Kajszi72 (válaszként erre: 51284. - Nokedli1974)
2023. ápr. 17. 11:48
No para, lesz még ilyen, nem is egyszer. Terminátorkodás, időjárásváltozás. A test jelez, hogy pihi kell, csak az első, apró jelet nehéz felismerni. Ha akkor, az első kicsi sajgásnál "eldobsz mindent" ( Timi), fekszel 5- 10 percet, megelőzöd a nagyobb fájdalmat. Ez a dolog hónapokig elkíséri az embert.
51285. Dy (válaszként erre: 51284. - Nokedli1974)
2023. ápr. 17. 08:50
Szia! Velem is előfordult ilyesmi, nem egyszer. Pár napja (lassan 6. hétnél járok) a nyeles felmosót belenyomtam a rácsba kicsavarni, aztán ugyanez, vagy zöldségesnél a láda a földön volt, abból válogattam guggolva, ugyanez. Reméljük, múló húzódás, nyomódás. Meg szerintem egy ilyen akció után mindenki befelé figyel. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél többet sétálok, annál jobb utána, akkor nem feszül be, nem fáj a hasam. Persze csak annyit, ami jólesik.
2023. ápr. 16. 21:12
Sziasztok! El vagyok keseredve. 2 hete és 3napja volt a műtétem alhasi metszésben. Szombatig már rengeteget javultam, már alig fájt a hasam, fokozatosan egyre jobban lettem, sétáltam, mozogtam. Ma délelőtt viszont megint elkezdett iszonyatosan fájni az alhasam.. Gyengébb is lettem.. Tegnap a kisfiam véletlenül rám csimpaszkodott, uhyan ültem, de nagyon összerándult a hasam. Akkor semilyen fájdalmat nem éreztem, csak megijedtem. Erre ma délelőttre erős fájdalom újra.. Mint műtét után közvetlenül.. Nagyon félek..
51283. Nokedli1974 (válaszként erre: 51273. - Dy)
2023. ápr. 16. 16:49
Szia! Nekem csak annyit mondott a háziorvos, hogy 30 nap után menjek be hozzá és akkor simán meg tudja hosszabítani. Ezután a műtêt után 6 hét simán jár.. Pláne, akinek szövődmények lépnek föl, mint pl. sebgyógyulás..
51282. Dy (válaszként erre: 51281. - Kajszi72)
2023. ápr. 14. 21:00
Köszi😘
51281. Kajszi72 (válaszként erre: 51274. - Dy)
2023. ápr. 14. 18:55

Talán a sebed állapota miatt még ne hasazz, de amúgy, ahogy neked kényelmes.

A másik témát az operáló dokival kell megdumálnod, a háziorvosok alapból f osnak a hosszabítástól, mert asszem ilyenkor ellenőrzik őket, az indokolatlan táppénzes esetek miatt. Valami felülbírálati vizsgálatról írtak mások, de nem emlékszem pontosan, velem meg nem volt ilyen.

Én lejártam a városi rendelőintézetbe a sebészetre, nekik mutogattam a drénes lukat a hájamban, így nyoma maradt az anamnézisemben, hogy rohadt lassan gyógyult.

51280. Odett30 (válaszként erre: 51270. - Kajszi72)
2023. ápr. 14. 01:23
Köszi a választ. Többen mondták hogy ez mensi. Meg nyugodtam. Majdcsak vége lesz már. Már csak pár nap és mütenek.
51279. mgagi
2023. ápr. 13. 21:53
Most két hét kimaradt az edzésből, de folytatom az edzést. Ebben az évben az 5,5 km-es futást terveztem volna, jövőre már a 10km-re neveznék.
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook