Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
51212. Odett30 (válaszként erre: 51206. - Kajszi72)
2023. ápr. 1. 23:41
Ezt neked akartam küldeni ."Köszi az infót. Beöntés itt nemigen lesz mütét elött úgy hallottam. De majd kiderül. Tudom hogy otthon így megy. Itt angliában ezek a dolgok nem úgy mennek mint otthon. Sem a szülés és sem az ilyen mütétek. Az ételekre oda fogol figyelni a mütét elötti napokban és utánna is"
51211. Odett30 (válaszként erre: 51206. - Kajszi72)
2023. ápr. 1. 23:38
Köszi az infót. Beöntés itt nemigen lesz mütét elött úgy hallottam. De majd kiderül. Tudom hogy otthon így megy. Itt angliában ezek a dolgok nem úgy mennek mint otthon. Sem a szülés és sem az ilyen mütétek. Az ételekre oda fogol figyelni a mütét elötti napokban és utánna is
51210. Zsebi31
2023. ápr. 1. 23:00

Sziasztok

Inkàbb ide írok,merta a facen a méheltàvolítós csoportban ha nem gyógyulsz 6 hét alatt meg, halott vagy,neked esnek a nők. Nyafogni tilos..

Írtam màr màskor is. 6 hete műtöttek ,laparoszkóposan. Méhnyak ,petevezeték, méh ment.Szövettan igazolta az adenómiózist ês minden mâsodik mondat a krónikus gyulladâs volt, mêh szöveteiben, mêhnyakban is. Nekem mêg mindig fâj..belül a mêhem helye. 3 kicsi gyerek van, pihenés sok nincs de a szabâlyokat betartom ,( nem emelek, hajolok). Volt e valakinek ennyi idő utân fàjdalom belül? ...Ja a szex hat nem is merem elkezdeni sem, pedig sokan alig vârjâk h a 6 hét leteljen. Néha úgy érzem nem gyógyulok. 4 hetesen làtott a professzor, szedjem a gyulladàscsokkentot tovàbb, minden lobos volt bent. ok...volt valaki aki lassan épult fel?

51209. Kajszi72 (válaszként erre: 51203. - Odett30)
2023. ápr. 1. 22:15
Az utána kakival az a helyzet, hogy ha általában szorulásos vagy, nincs minden nap székleted, akkor ez műtét után rásegítést kíván. Kefír, joghurt, lugos víz, stb. Amúgy nem fáj az első produktum, csak lassan érkezik meg, mivel kaja kevés lesz benned, az út a belekben meg jó hosszú. Nagyon sok folyadékot kell inni, meg totyorászni, amennyit csak bírsz. A sok folyadék segít a vesédnek is, hogy dolgozhasson és a sebgyógyulást is segíti majd.
51208. yallah2 (válaszként erre: 51182. - Mnikii)
2023. ápr. 1. 22:08
Szia! Én még itt vagyok. Néha benézek, ha van olyan akkor válaszolok. Remekül vagyok! Remélem, Te is!
51207. Kajszi72 (válaszként erre: 51199. - Nokedli1974)
2023. ápr. 1. 22:04

Én nem értem ezt a két nap rettenetes fájdalmat. Ha fáj, akkor szólok és kapok ellene bogyót.

Itthon műtét után az őrzőben automatikusan kapjuk a málézó löttyöt, amitől végig nyugizod, lazázod - vagy, mint én - alszod az egész napot.

51206. Kajszi72 (válaszként erre: 51201. - Odett30)
2023. ápr. 1. 21:57

Szia. Leírom, hogy itthon mi a protokoll hasi vágásnál kaja ügyben, aztán tégy belátásod szerint.

Műtétet megelőző nap kell becsekkolni a kórházba, ezen a napon az ebéd az utolsó étkezés a műtétig. Ezt azért teszik, hogy a páciens ne essen otthon kísértésbe. 😉

A legjobb levest enni, felesleges a háromfogásos ebéd, mert úgyis kihajtják az emberből... Délután adnak egy fosató löttyöt, hogy kitisztuljon az ember, és sok folyadékot kell mellé inni. Ilyet patikákban is lehet kapni, szerintem ott is. Ez a hasmenés nem csíp, nem bántja a sejhajunkat. Van ahol műtét hajnalán beöntést is adnak, hihetetlen, de még akkor is jön ki cucc.

Inni a becsekkolós napon éjfélig lehet. Műtét napján az esetleges gyógyszereket egy- két korty vízzel kell bevenni.

Szóval szigorúbb itthon.

Volt szobatársam, másfajta műtétnél, aki nem tartotta be az előírtakat. 2 napig vinnyogott a migréntől meg mindentől, rettentő fájdalmai voltak.

Azt hiszem, hogy beöntésre biztosan számíthatsz, de ne para, nézd a humoros oldalát a dolognak.

51205. toncsimimi (válaszként erre: 51199. - Nokedli1974)
2023. ápr. 1. 19:36

Szia!

Engem kedden műtöttek.

Ugyanilyen borda alatti és vállba szúródó fájdalmat éteztem én is, a nővérek megnyugtattak, hogy normális, amit érzek a befújt levegő miatt van.


Ne aggódj, 2-3 nap múlva magától elmúlik!

51204. Nokedli1974 (válaszként erre: 51203. - Odett30)
2023. ápr. 1. 14:40

Én pont most várok a produktumra..🙊

Egyelőre semmi.. De ez nem a műtétet megelőző étkezésen múlik, hanem nálam pl. hogy most nincs nagyon étvágyam, alig eszem..

51203. Odett30 (válaszként erre: 51202. - Nokedli1974)
2023. ápr. 1. 13:32
Majd kiderűl minden aznap. Rendben, az ételekre oda figyelek majd. Egy minimális félelem azért van. Ahogy közelednek a napok egyre jobban. Azert parázok annyira rá erre a nagywczés dologra mert sok nőtöl hallottam h az az egyik legkellemetlenebb mütét után. De túl leszek azon is.
51202. Nokedli1974 (válaszként erre: 51201. - Odett30)
2023. ápr. 1. 11:56
Akkor biztosan beöntést fogsz kapni! Emiatt aztán ne izgulj! Muszáj, hogy üresek legyenek a belek! De az sem vészes. Én az egyik szülésem előtt kaptam és teljesen kibírható! Meg előző napokban semmi puffasztót és zsírosat ne egyél.
51201. Odett30 (válaszként erre: 51200. - Nokedli1974)
2023. ápr. 1. 11:10
Szia Nokedli. Én a mütét reggelén megyek be a korházba. Már aznap hajnal 2 től nem ehetek. Reggel 6 tol már nem ihatok semmit majd. Nem volt szó a megbeszélésen olyanról h adnak elötte valami hashajtot. Itt szerintem utánna fognak adni. Amikor a kisfiam született akkor is így volt hogy másnap egy rossz ízű dolgot itattak meg velem és az segitett nagy wczni .
2023. ápr. 1. 08:14
Odettnek írom, hogy majd az orvos ad hashajtót előző nap, legalábbis ott M.o-on így megy. Én szerdán 1- ig ehettem kímélő ételeket, akkor bevettem a 2 szem dulcolaxot és egész délutáb fostam. Még másnap reggel is. Éjjel nem. És csüt. reggel műtöttek. Beöntés nem szükséges.
2023. ápr. 1. 08:11
Sziasztok! Csütörtökön vették ki a méhemet és az egyik petefészket (ezt ott hirtelen). Nyitott műtét volt. Rettenetes fájdalom volt az első 2 nap. Második nap már a puffadás miatt fájt nagyon a hasam. Tegnap, mikor felkeltettek, a vállaimban és a mellkas tájékon éreztem erős fájdalmat, azt mondták, hogy a befújt levegő miatt.. ma ez még rosszabb és csak, amikor felkelek az ágyból. A hasi fájdalom múlik. Volt már másnak is ilyen? Előre is köszönöm a válaszokat.
51198. Odett30 (válaszként erre: 51197. - Odett30)
2023. ápr. 1. 01:42
Még annyi hogy hasi vágással fog történni a mütét.
51197. Odett30
2023. ápr. 1. 01:33
Sziasztok. 30 éves vagyok egy 15cm nagyságu miomával a méhemben. Április 18-án fognak müteni.Méh eltávolitás es petevezetékek eltávolitása lesz itt kint Angliában ahol hosszú évek óta élek. Van egy 9 éves kisfiam szoval mondhatni már teljes az életem. Kereken 1 éve derűlt ki hogy mitől van ennyi gondom. Akkor még csak 8cm volt. Azota sok sok bajom volt. Januárban elált a vizelet útja annyira nyomta a mioma a hólyagot. 8 napig volt bent katéter. Azota megtanultam magam katéterezni ha ilyen gondom van. Az orvos azt mondta hogy 3-6 honapon keresztül kaphatok havi 1 inyekciot amit a méhemig bevezetnek( valami cucc ami menopauzát idéz elö) amitől ossze zsugorodhat a felére a mioma es kitudják szedni méh eltávolitás nélkül. Vissza utasitottam. Elegem van ebből ami ezzel jár már több mint 1 éve :( a fájdalom, a sok vér, pisilés gondok stb. Elég volt! Megértették nagynehezen. Szoval most várom a mütétet. Nagyon sok hasznos dolgot olvastam itt ami sokat segitett. Itt beöntést nem kapok elötte. A kérdésem az hogy mit egyek a mütét elötti napokban hogy ne legyen olyan borzalmas a nagy wczés? Vagy még arra gondoltam hogy valami hasmenést elöidéző dolgot beveszek elotte h kiürüljek a mütétre? Nemtudom mit tegyek hogy ezt a dolgot megkönnyitsem majd magamnak legalább a mütét utánni pár napig. Koszi a válaszokat elore is
51196. mgagi (válaszként erre: 51195. - Oli84)
2023. márc. 24. 09:12
Oh, sajnálom!
51195. Oli84 (válaszként erre: 51194. - Mgagi)
2023. márc. 24. 09:08
Autoimmun betegség miatt, még pontosan nem tudják, hogy mi, de valószínű SLE
51194. mgagi
2023. márc. 23. 23:48
Miért néztek AFP-t?
51193. mgagi (válaszként erre: 51192. - Oli84)
2023. márc. 23. 23:33
Vizsgáltasd ki magad, hogy megfelelő kezelést kapj.
51192. Oli84 (válaszként erre: 51191. - Mgagi)
2023. márc. 23. 23:15
Még nem, majd csak pár hét múlva tudok menni
51191. mgagi (válaszként erre: 51190. - Oli84)
2023. márc. 23. 22:58
Nőgyógyásznál voltál?
51190. Oli84 (válaszként erre: 51189. - Mgagi)
2023. márc. 23. 22:49

Kb 2 hónapja, de ezt reumatológus mondta, hogy menjek vissza, viszont csak pár hét múlva tudok menni, mert hát nem vagyok milliomos.


Együttlét után eddig rövid ideig éreztem fájdalmat, plusz máshol, ha nehezebbet emeltem, de most nem akar elmúlni már lassan egy hete..

Szúr is, görcsöl is vagy nem is tudom, de fáj a hasam, a hüvelyem pedig olyan, mintha ki akarna csúszni

51189. mgagi (válaszként erre: 51188. - Oli84)
2023. márc. 23. 22:31
Szia! Mesélj mióta vannak fájdalmaid? Mit mondott a doki? Azért kérdezem mert nekem is sokszor fáj a hasam alja. De nem akarok semmit bebeszélni magamnak.
51188. Oli84
2023. márc. 23. 22:20

Sziasztok!

Azthittem már soha többet nem kell olvasnom, sem írnom ezt/ebbe a csoportba. Ne vegyétek Magatokra, nagyon sokat segítettetek, mindenki nagyon kedves volt, csak gondoltam, ha már úgyis jól vagyok és eltelt X idő, jobb, ha minden ezzel kapcsolatos dolgot elfelejtek, amennyire csak lehet.

Na hát ez eddig sikerült

Kb másfél éve volt méheltávolításom, mindent kiszettek mirigytől,a nyakon keresztül a vezetékekig, kivéve azt a 2 rohadt petefészket. Mert ugye az hormon miatt biztos tök jó, ha marad stb, pedig én többször is kértem, hogy vegyék ki, mert nem akarok soha többet ilyen miatt visszajönni, de nem.

Most viszont egy másik betegség diagnosztizálásának megerősítése miatt elég sokféle vérvételt csinálnak.

Az utolsónál néztek AFP-t, aminek az értéke nem lett jó, magas és a doki erősen kért, hogy menjek vissza nődokihoz, mert ez bizony nem szokott jót jelenteni az én esetemben.

Férfiasan bevallom, voltam műtét után 6 hetes kontrollon és egy évesen, de mivel kb semmit nem csináltak, így azóta nem mentem, pedig itt direkt megkédeztem, hogy mi várható és mintha szartak volna arra, hogy miért megyek.

Persze nem az az orvos volt egyszer sem, aki műtött... Már nem is itt dolgozik

Viszont egy ideje szinte folyamatosan fáj a hasam alja a két szélén főleg. És ez az AFP csak megerősítette a gondolatomat...

Járt valaki úgy, hogy rövid időn belül újra baj lett ezúttal a fészkekkel? És újra műtét?

Nagyon el vagyok keseredve én nagyon megszenvedtem az egészet és nem mennék soha többet, inkább......

Viszont, ha megyek, akkor ezekután csak magánrendelés és ahhoz, aki műtött, de az még jó pár hét...

51187. toncsimimi (válaszként erre: 51185. - Anemone9)
2023. márc. 23. 21:32
Köszönöm szépen, menetközben megkaptam a listát.
51186. Kajszi72 (válaszként erre: 51183. - Anemone9)
2023. márc. 23. 20:16

Szia. A biopszia és a fraktált küret a Te érdeked. Több info- megfelelőbb orvosi döntések.

Volt már itt olyan műtött, nem is egy, akit 2-3 hét után újra műtöttek, mert a hysterectómia utáni szövettan/ citológia sz ar lett.

Kórháza válogatja, hogy hány napig van bent egy laparos, ált. műtét után 2-4 nap.

A hasi vágás 4- 6 nap.

51185. Anemone9 (válaszként erre: 51180. - Toncsimimi)
2023. márc. 23. 13:22

Szia, van egy képernyőmentésem erről, átküldöm szívesen, ha dobsz egy mailcímet!

Viszont ha tényleg újabban hazaküldenek mindenkit másnap, akkor a nagy része tök felesleges...

51184. vidéki3 (válaszként erre: 51180. - Toncsimimi)
2023. márc. 23. 13:19

Szia! Ha még nem késő:-)

Tisztasági csomag/evőeszköz/szalvéta/papírtörlő. Amit láttam még a szobatársaknál:

nedves törlőkendő,

fertőtlenítő: szórófejes, vagy törlőkendő

"Papír" WC ülőke

51183. Anemone9
2023. márc. 23. 13:16

Sziasztok, úgy tűnik sose jutok már be a kórházba...

Épp azon a héten lett volna a biopszia és a küret, amikor elkaptam egy brutál influenza-tüszősmandula-kötőhártya kombót, ami azóta is tart, legalábbis a rettenet köhögés.

Szóval nekem most sok hetet tolódik minden, nagyon el vagyok keseredve, azt hittem, mostanra már túl leszek rajta...


Igazából a biopsziát és a küretet szívesen kihagynám, szerintetek van erre lehetőség?


A másik, hogy két napja vették ki a méhét egy ismerősömnek - igaz laparoszkóp volt - de másnap hazaküldték. Ez most az új protokoll?

Olvastam, hogy csökkenteni akarják a bentfekvés idejét mindenhol, de ennyire? Állami, főváros.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook