Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
51319. Kajszi72 (válaszként erre: 51317. - Odett30)
2023. ápr. 24. 23:30

Nekem az első, rekord lassú teraszos teregetés maradt meg éles emléknek, baromi büszke voltam magamra, meg egyszerűen eléfedett és boldog.

A másik érzés, ami sokáig elkisért a műtét után, az valamiféle hála és megkönnyebbülés volt, amikor egy kanapéra, vagy kárpitos bármire leültem. Mert előtte csak 4 réteg öreg törölközővel mertem használni már őket...

A legszarabb emlékem, amikor asszem nagypénteken leautóztam az aldiba marcipántojásért, tán 3 hetesen. Csiga voltam, koordinálatlan és bepánikoltam az éhezők viadalában. Kis híjján sofőrt hívtam magamnak, annyira szétcsúsztam, pedig előtte meg voltam győződve arról, hogy ku jól mozgok már. Otthon úgy is volt, de a boltban a népek nem voltak tekintettel a csoszogó mackónadrágomra. 🤣

51318. Odett30 (válaszként erre: 51312. - Dy)
2023. ápr. 24. 22:52
Jujj én is félek attol hogy be ne gyulladjon. Az kemény lehet 😔 erösek vagyunk mindent kibirunk. Én pozitív vagyok és a nagyon boldog hogy megszabadultam ettől a nagy dologtol. Még ha a méhembe is kerűlt
51317. Odett30 (válaszként erre: 51313. - Kajszi72)
2023. ápr. 24. 22:49
Köszi a megnyugtató választ :D akkor nem parázok tovább. Én úgy érzem hogy szépen totyorászok. Kezdem a kisfiamat is lassan ellátni a könnyebb dolgokkal 😊 ma már hajat is tudtam mosni végre xd
51316. Kajszi72 (válaszként erre: 51315. - Dy)
2023. ápr. 24. 21:47

A többségnek ok a szex szerintem, az itteniek alapján. Persze beszari meg szűzlány üzemmódban először.

A károgók jobban exponálják magukat általában. De sokan bátrabbak, nyíltabbak, bevállalósabbak lesznek műtét után. Van akinek meg sose volt igazán jó, most van mire fogni.😉

51315. Dy (válaszként erre: 51314. - Kajszi72)
2023. ápr. 24. 20:16

Az én eszem napok óta egy új bicikli körül forog, már csak meg kellene venni és ráülni, majd rájönni, hogy ez is probléma nélkül működik.

Az első együttlét műtét után megtörtént. Ugyan beszari üzemmódban, DE bizton állíthatom, hogy működik minden rendesen (kár volt rémtörténeteket olvasni, vagy érezzem magam szerencsésnek?). Semmi nem fáj, nem fájt.

Szóval az emberek a problémák jelentős részét maguknak generálják, saját magukat blokkolják.

A múltról meg annyit: tudsz rajta változtatni? Nem, akármi, akárhogy volt. A mérgező embereket meg azonnal kiiktatni. Párat leszereltem én is. ... .

51314. Kajszi72 (válaszként erre: 51312. - Dy)
2023. ápr. 24. 19:56

Milyen igazad van...

Embere válogatja, ki hogyan és mennyire dolgozza fel mentálisan.


A lemondósok leginkább sehogy, élnek örök betegségtudattal, tovább generálva azt.

A megfelelési kényszeresek bagatelizálnak, szőnyeg alá sepernek, ez pszeudofeldolgozás.

Aki tényleg helyretette magában a méheltávolítást, az halványodva, de emlékszik az előtte sz arra, az akkori beszűkült életére, és boldog, hogy mindaz már a múltté. De nem gondolkodik felőle, éli a mindennapjait, és eszébe se jut az egész, mert a holnappal foglalkozik.

Szerintem persze.

(...és van a dinka, aki ez utóbbi mellett vagy ellenére itt irogat még mindig, várva az utódját...🤣🤣🤣)

51313. Kajszi72 (válaszként erre: 51311. - Odett30)
2023. ápr. 24. 19:29

Először is azt, aki egy műtét után, szélsőséges horror infókkal traktál, kerüld el vagy ignoráld.

Valszeg fingja nincs az egészről, csak így exponálja magát, szeret a középpontban lenni.

De, ha szépen mozogsz,amennyit bírsz, ami jólesik, tartod a fokozatosság elvét, figyeled a tested jelzését és pihensz, amikor kell, akkor nem fog ilyen előfordulni. És amúgy sem a belek nőnének össze random, hanem a műtét által érintett szervek hegesedhetnek össze ezzel- azzal odabenn. Leggyakrabban a húgyhólyag lehet érintett, ő van a legközelebb.🙂

Nem voltak összenövéseid műtét előtt sem, valszeg nincs rá genetikai hajlamod.

Szóval műtét utáni összenövések kialakulására akkor van esély, ha valaki totál elhagyja magát, hospitalizálódik, csak fekszik, alig mozdul. A másik eset, ha valakinek a genetikája erősen hordozza ezt a hajlamot.

Az a totyogás, amit most tudsz és csinálsz épp elég extrának.

A mindennapi apró mozgásformák minden izmunkat átmozgatják. Ahogy erősödsz és lassan visszatérsz a házimunkához, tovább edződik, erősödik minden izmod. Ahogy felnyúlsz egy tányérért, lehajolsz vmiért, gugolsz, oldalra lépve áthelyezed a testsúlyod, elfordítod a törzsed, amikor oldalra nyúlsz vmiért, az ágyba ki- be, stb., pont olyan mozgások, mintha tornázna valaki.

Ha tornázni szeretnél, nézz utána a krokodil tornának, az egy jó kezdés, de azt is kb. egy hét múlva.

És kérlek, ne hagyd magad beparáztatni, elbizonytalanítani!

Amikor a covid előtt mindig sokan voltak itt a fórumon, szépen kirajzolódott, hogy ez a szitu sokak életében hozott változást, tisztulást az emberi kapcsolatok terén is. Ezt más írta akkoriban:

Hullik a férgese...

Szóval no para, hangyf asznyinál is kisebb az esélyed.😂

Jó totyogást, sok türelmet és kalap kakit mindenhez!🌻

51312. Dy (válaszként erre: 51311. - Odett30)
2023. ápr. 24. 19:09
Semmi extrát nem csináltam, pontosabban sunyiban mindent is a 3. héttől, mint porszívózás, kádmosás, teregetés, vezetés. Mivel a begyulladt hegemből két kézzel nyomták ki 2 hétig a váladékot, úgy voltam vele, az összes többi nyugdíjas mozgás ahhoz képest. A hathetesen azt mondta az orvos, hogy először tempós séta, lépcsőzés. Hát ezek az elején is megvoltak már. Kérdeztem az intimtornát, az volt a válasz, hogy inkább arra ügyeljek, hogy ne legyen székrekedés. Olvastam annyi mindent, valahol úgy tekintenek erre a műtétre, mintha le kellene mondanod utána mindenről, valahol meg mintha semmi nem történne.
51311. Odett30
2023. ápr. 24. 18:21
Lányok még az a kérdésem hogy kell e valami gyakorlatot csinálni vagy bármit a sétán kívül? Egy pár ismerösöm a bél összenövésekkel riogat. Mit kell tenni h ilyen dolgok ne történjenek meg?
51310. Odett30
2023. ápr. 23. 18:52
Köszönöm a segítségeket az ágybol való kimászásrol :) tegnap már teljesen önálló voltam. Igen a hátam azért fáj mert görnyedve totyorgok. De olyan nehéz kiegyenesedni. Nem is nagyon megy. Nem is akarom túl nyujtani magam ilyen téren. :( majd lesz jobb ez is
51309. Szucso (válaszként erre: 51304. - Kajszi72)
2023. ápr. 23. 11:10
Nagyon köszönöm :) Igen, könnyű beleesni a "jól vagyok" történetbe. Mindenképen az orvos mond áment mindenre, csak kíváncsi voltam, hogy kinek hogyan alakult, főleg, aki gyorsan jobban érezte magát. Minden infó és tapasztalat hasznos. Köszi mégegyszer!!!
51308. Dy
2023. ápr. 22. 21:02

Felüléshez videó (remélem, megnyílik):

[link]

51307. yallah2 (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 20:53
Felkelés: Szépen kiaraszolsz az ágy szélére és oldalra fordulsz . Térdben felhúzod kicsit a lábaidat majd oldalt magad mellett megtámasztod a kezeidet tenyérrel, és a tenyereddel nyomod felfelé magadat , közben a felhúzott lábaidat teszed lefelé a földre. Tehát ne hanyattfekvésből kelj, hanem oldalfekvésből. Egy nővér tanácsa.
51306. 9bc3400066 (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 18:06

Fogadd meg Kajszi72 tanácsait, nagyon jól leírta a dolgokat…

Sikerült a nagy wc is, látod, szépen lassan majd minden visszatér a régi kerékvágásba.

51305. Kajszi72 (válaszként erre: 51302. - Odett30)
2023. ápr. 22. 17:02

Ez így is van, érezni, hogy minden új napon egy kicsit erősebb az emberlánya. 🙂

A hátad valszeg azért fáj, mert görnyedve totyogsz, + a papucsod nem támasztja alá a talpad. Próbálj kiegyenesedve mozogni, és akár lazánfűzött sportcipőben totyogni, abban jobb a biztonságérzetünk is.

51304. Kajszi72 (válaszként erre: 51303. - Szucso)
2023. ápr. 22. 16:53

Szia. Az összes kérdésedre igazávól egyetlen válasz van:

Légy türelmes, mert lehet, hogy a hasadon csak 4 laparos lyuk van, de belül a testedben 3 hónap a gyógyulás.

A laparosok 4-6 hétig vannak otthon. Nincs két egyforma páciens, nincs két egyforma gyógyulás, magadhoz kell mérned magad, nem másokhoz.

Orvosi kérdésekben, mint a vérhigító pl., az orvos döntsön és ne Te. Gondolom az autószerelő véleményét sem bírálod felül, ha jól működő kocsit szeretnél.

A hasad a műtétes gáz miatt van felfúvódva, ez kb egy hét alatt eltűnik, de a belső szabás- varrás miatt még néhány hónapig duzzadtabb lesz, mint műtét előtt volt. Sport, jóga is, kb 4-6 héttel műtét után általában, addig öregesebb mozgásformák.

Ne ess bele a nagy laparos csapdába, amiatt, hogy nincs látványos felszíni sebed. Ha nem tartod be a fokozatosság elvét, könnyen visszagurulsz a gyógyulás lépcsőjén.

Nem károgok, csak sajna már tanúi voltunk ennek párszor az évek alatt, itt a fórumon.

Sok türelmet, jó totyogást és kalap kakit mindenhez!🌻

51303. Szucso
2023. ápr. 22. 12:45
Sziasztok! 46 éves vagyok, hétfőn műtöttek, petefészkek, méhnyak maradtak, a többi myomák és anémia miatt kivéve. Laparoszkópos műtét volt 3 bemetszéssel, a császár miatt a hasfalamhoz nőtt a méhem, de szinte teljesen le tudták választani. Másnap haza is jöhettem, a sebek nem fájnak, emésztésem rendben, sétálgatok, nem fekszem egész nap, de azért időnként pihenek, nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan regenerálódom. Pár kérdésem lenne a tapasztaltaktól :) Mikor mentetek vissza dolgozni? Meddig kell kapni a vérhigítót, ha nem fekszem egész nap? Mikor lehet szép lassan elkezdeni a jógázást? És ami a leginkább foglalkoztat, hogy a belek mikor rendeződnek vissza, mikor megy le a has az eredeti állapotára? Köszönöm a segítséget! 4 nap múlva megyek varratszedésre. Akkor a dokit is kikérdezem, de kíváncsi vagyok nagyon a tapasztalatokra?
51302. Odett30
2023. ápr. 22. 09:44
Köszönöm a segítséget lányok kajszi72,Freddy36,Mgagi.:) sikerült kimászni az ágybol egyedűl. Végre nem mások emelnek ki. 4.napos vagyok. Egy icipicivel minden nap jobb úgy érzem. Nehéz kiegyenesedni amikor állok. Fáj a hátam is. Freddy30 egyszer megmutatták a korházban hogy kell de arra már nem emlékszem. Tiszta kóma voltam :D
51301. mgagi (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 08:47
Kajszi nagyon jól leírta. Hozzám másnap jött fizikoterápiás nő és ő segített felkelni. Oldalt fekvésből, először a lábat leengeded a földre majd a karjaid segítségével felülsz. Így nem terheled meg a hasizmokat. Ne hasizomból ülj fel. Ez a lényeg.
51300. freddy36 (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 06:36

Szia!

Kajszi nagyon jól leírta a technikát, így egyedül is menni fog... igaz lassabban, de minden nap jobb lesz!

Ott kint nem tanították meg a felkelést , kimászást az ágyból?

Minden jót Neked!

51299. Kajszi72 (válaszként erre: 51294. - Odett30)
2023. ápr. 21. 23:47

Szia és üdv utána! Nyugi, ha puki van, akkor majd kaki is lesz, műtét után 3-4. nap normális. Most nézem, ez megoldódott.🥳

Felkelni úgy kell, hogy oldalra fordulsz az ágy széléhez, aztán a karoddal feltolod a felsőtested, miközben a lábaidat meg leengeded a padlóra. Kórházi ágyon könnyebb ezt begyakorolni, mert azok magasak. Otthon próbáld nyújtott lábbal először, aztán húzd magad alá igazi ülő helyzetbe.

Mire kinyomod magad, a másik karod automatikusan letámaszt majd az ágyra.

Ha ez nem megy, mert pl. nagyon alacsony az ágy, van még a büdös bogár pozició, amikor szintén oldalfekvésből a lábaidat ereszted le először, de laza térdelésre, miközben a felsőtestedet a karjaid segítségével irányba csúsztatod az ágyon. Aztán kinyomod a törzsed függőlegesbe és a karjaidra támaszkodva felállsz.

Lefeküdni a fordítottjával.

Leülsz az ágyra, leengeded a felsőtested a karoddal oldalfekvésbe, ilyenkor egy láb már mozdul automatikusan az ágyra, a másikat mellé/ alá emeled. Vagy, letámasztasz az ágyra a karoddal, közben majdnem térdre ereszkedsz, aztán oldalvást felkúszol rá. Ha elképzeled közben, hogy hogyan is nézhetsz ki mindeközben, még kínodban rötyögsz is egy kicsit.

Kalap kakit, jó totyogást, sok türelmet!🌻

51298. Odett30 (válaszként erre: 51297. - 9bc3400066)
2023. ápr. 21. 21:47
Igen totyogok énis :) az a gond hogy az ágybol nehezen tudok felülni. Érzen is hogy bal oldalon fáj a heg és pirosabb is. Mindig segít valaki a családbol de még igy sem jöttem rá a jó teknikára :( egyedul nem is bírnék felülni. Tudsz jó tanácsot hogy csináljam? Nagy wczi sikerült végre
51297. 9bc3400066 (válaszként erre: 51296. - Odett30)
2023. ápr. 21. 21:14

Szia!

Engem a SOTE-n műtöttek egy hétfői napon, szerdán délben már itthon voltam, úgy hogy itt se sz@roznak…

Ugyan úgy hasi műtét, petefészkek maradtak, a miómám kisebb volt, mint a tiéd, “csak csecsemő-fejnyi”.

Pihenj sokat, amennyit tudsz sétálgass, bár ez ilyenkor inkább totyogásnak nevezhető…

Gyors felépülést kívánok neked😊

51296. Odett30 (válaszként erre: 51295. - Dy)
2023. ápr. 21. 17:30
Még azota sem sikerült a nagy wczés. Puki jön. Igen itt Angliában máshogy mennek az ilyen orvosi mütéti dolgok. De nem panaszkodom. Ügyesek voltak nagyon. Nincs panaszom csak itt szeretik az embert haza zavarni hamar :D
51295. Dy (válaszként erre: 51294. - Odett30)
2023. ápr. 21. 13:41

Szia!

Ne félj, nem biztos, hogy fájdalmas. Vagy már lehet, nem is aktuális, túl vagy az elsőn😉 Én összeettem joghurtot, kefírt, habos meleg kávét, plusz adtak paraffin olajat. Hatásos volt. Itt széklet nélkül haza se engednek a kórházból. Néha a külföldi példákat hallva, lehet, hogy a magyar kórhazak nem is olyan borzasztóak. Én megyeszékhelyen lakom, semmi rosszat nem tudok mondani az ott eltöltött időről. Persze elhiszem, ha máshol máshogy van. Gyors gyógyulást!

51294. Odett30
2023. ápr. 20. 21:20
Sziasztok lányok. Tul vagyok a mütéten. Nyitott hasi volt. A 2 petefészken kivül mindent kivettek. A miomám 24 centis volt. Brutál nagy azt mondta a doki. 5-6 honapos magzatnak megfelelő volt a mérete :( Fájok össze vissza de már megmaradok. Haza is küldtek a korházbol 2 naposan. Beöntésröl szó sem volt. Kedd ota nem is nagy wcztem. Fáj is a pocim a gázok miatt. Rengetek morfiumot kaptam 2 napig infuzioban is es orálisan is. Nem nagyon akartam haza jonni ma még a korházbol de itt angliában így megy. Jobb is a családommal amugy. A pukik nehezen jönnek. Kakirol meg inkább még nem is akarok hallani egy pár napig mert attol félek még a legjobban
51293. Kajszi72 (válaszként erre: 51290. - Mgagi)
2023. ápr. 19. 11:43
Igen, általában ezt mondják a dokik, én is melóztam már a 6. hétben. De Dy a sebproblémái végett valszeg kevésbé volt terhelhető eddig, mint az átlag, ezért írtam a koordinációról meg az erőnlétről neki.
51292. Dy (válaszként erre: 51290. - Mgagi)
2023. ápr. 19. 08:05
Ez megnyugtató! Köszönöm.
51291. Nokedli1974 (válaszként erre: 51285. - Dy)
2023. ápr. 19. 07:53

Kajszi, Dy! Köszi a megnyugtató válaszokat!

Másnapra teljesen megszűnt a fájdalom!

51290. mgagi (válaszként erre: 51289. - Dy)
2023. ápr. 19. 07:02
Amikor én mentem hat hetes kontrollra, mondta a doki sportolhatok, úszás, biciklizés, futás, ami jól esik. A súlyok emelése más kategória. Ott inkább a munkámból kifolyólag volt érdekes, én sportszerűen nem emelek súlyokat. Az együttlét óvatosan ment. Nem volt semmi gond. A lényeg ha nem parázol rá akkor minden jobb mint volt.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook