Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
43154. Timsa33
ápr. 22. 15:45
Szia Tia! Éppen most terveztem hasszorítós bugyingót venni....Amúgy lesz még ezután a műtét után lapos hasunk vagy megmarad a pocak? Tornászni nem akarok még,pont elég a kerti munka is,de azért rossz,hogy a tavalyi nyári ruhákat fel sem tudom venni..Persze,tudom-ez legyen a legnagyobb gondom,de akkor is jó lenne laposodni egy kicsit..
43153. Tia69
ápr. 22. 13:31
Nekem is volt hasszorítós bugyim,de én az első pár napban nem bírtam felrángatni. Viszont itthon már jó szolgálatott tett,könnyebb volt vele a mozgás! Keresztbe vágtak? Bikini vágás? Ugye nem számít a háj? Ez van ,ügyes doki megoldja!
43152. Annee76 (válaszként erre: 43148. - Tia69)
ápr. 22. 11:15

Szia Tia69!

Naa azért én sem úsztam meg.. Az első nap nekem is nagyon fájt, de szerencsére tolták az oxigént meg a fájdalomcsillapítókat és minden létező alkalommal próbáltam aludni. Fél 1kor vittek műtőbe és fél 3kor jöttem ki. Nagyon mélyre kellett mennie azt mondta.. A hasszoritós bugyi életmentő!!!! Vagy ami köldökig ér... Nekem nagyon sokat segít a mozgásban.

43151. Diti1968
ápr. 22. 10:28

Én tegnap voltam 1éves műtött, el is felejtkeztem róla....

Életem egyik legjobb döntése volt, hogy Dr. Kiarash Bahrehmand műtött az Onkológiai Intézetben!

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

Üdv,

Edit :-)

43150. Diti1968 (válaszként erre: 43137. - Willow26)
ápr. 22. 10:24

Willow26!

Nyugodtan részletezd csak, nekünk mindent bátran elmesélhetsz és attól kicsit neked is könnyebb lesz, meglátod!

Mivel indokolják, hogy mindent kivennének?

Onkológus-nőgyógyásznál voltál?

Üdv,

Edit

43149. Diti1968 (válaszként erre: 43125. - Csakpihe)
ápr. 22. 10:21
Ez jó hír nagyon! Biztosan az MRI is rendben lesz! :-)
43148. Tia69
ápr. 22. 09:22
Szia Annee! Örülök,hogy ilyen jól viselted,és nem voltak fájdalmaid a műtét után...ez nagyon pozitív...én le sem mertem írni utána,hogy nekem milyen fájdalmas volt az ébredésem,gondoltam csak én vagyok ilyen tápos...de azt hiszem talán Katonca írta,hogy neki is....mindenesetre most már gyors lesz a gyógyulás. Én aki az első két nap kb.a halálomon voltam,négy hetesen meg már vezettem,takarítottam ,főztem,szinte úgy mint előtte. Gyors gyógyulást,negatív szövettant kívánok neked!😀😀😀
43147. Zsuska13 (válaszként erre: 43115. - Yallah)
ápr. 22. 08:37
Köszönöm megnyugtató soraid!
43146. Zsuska13 (válaszként erre: 43129. - Katonca)
ápr. 22. 08:36
Köszönöm a sok hasznos tanácsot és biztató szavakat.
43145. Annee76 (válaszként erre: 43141. - Bernuska)
ápr. 22. 07:37

Sziaa! Szerencsére napról napra jobban vagyok.. Holnap már otthon alszom. Az ágy kényelmetlen csak az az egy rossz van itt.

Fél egykor jöttek értem.. Bementem a műtőbe ott le kellett feküdni.. A kezeim a lábaim külön leszijjazták aztán mondták hogy valami nagyon szép helyre gondoljak. Láttam még a lámpákat rohanni felettem.. Aztán szólt az altató orvos hogy jön a maszk és vegyek jó mély levegőt... A következő emlékem hogy szólitgatnak és aput látom magam mellett meg a lányom.. ☺

43144. Csakpihe (válaszként erre: 43133. - Katonca)
ápr. 21. 23:52
Igen, szépen lassan, de Te is rendben vagy szerencsére.) Köszönöm szépen én is a drukkot!)
43143. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43140. - Bernuska)
ápr. 21. 22:19

Sajnos a futás kevés,ha egész nap eszek.

Most nem is dolgozom amig a sugárkezelésre járok.

Közép idöben állítólag elmegy az étvágy.Remélem nekem is el fog😊

43142. Bernuska (válaszként erre: 43134. - Katonca)
ápr. 21. 22:10
Hétfőn megyek az időpontot megbeszélni, na meg a főorvosi konzultáció eredményét is átbeszéljük. A múltkor mondta, hogy kb.nyár közepére lesz hely. Gondolkoztam én is, hogy mi van ha a kánikula közepe lesz, de igazából nem nagyon tudok mit tenni, esetleg szeptemberre tolhatom még el.
43141. Bernuska (válaszként erre: 43136. - Annee76)
ápr. 21. 22:06
Hogy vagy? Mire emlékszel a műtét körüli eseményekről? Ha lesz erőd, írj le mindent részletesen. ☺
43140. Bernuska (válaszként erre: 43138. - Zsuzsa Kun)
ápr. 21. 22:04
Nekem is le kellene adnom 6-7 kilót, de nagyon fáradt vagyok mostanában, sok a munkám, mire haza érek, hulla vagyok. Csak egyszer kellene rászánnom magam, utána be tudnék indulni. Futni szoktam, görkorizni, vagy spinningelni.
43139. Bernuska (válaszként erre: 43137. - Willow26)
ápr. 21. 22:00
Nagyon sajnálom. 😢 de próbáld meglátni a jó oldalát. A te egészséged a legfontosabb most. És hogy teljes életet élhess. Az én véleményem szerint nagyon kockázatos lenne egy terhességet vállalni, abban sem vagyok biztos, hogy a fogantatás megtörténhet.
43138. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43131. - Katonca)
ápr. 21. 20:28

Sajnos mostanában sikerült felszedni 4kg-ot.Kb egy hónap alatt.

Mindig éhes vagyok.

Nem tudom mi van velem .

Hányingerem van ha egy-két óráig nem eszek.

Ezért is jó hogy legalább futok.

Szerdán megyek a radiologusomhoz és megkérem nézesse meg a vércukrom.Valami nem jó nálam Ezek a falási rohamok nagyon durvák!

43137. willow26
ápr. 21. 20:08

Sziasztok!

Tùl vagyok a heti dokiadagon...lassan oda is költözhetnèk hozzájuk. Nem rèszleteznèm, mert elèggè megviselt ez a hèt. Mindent ki akarnak venni. Nem nagyon tudom feldolgozni,ezèrt nem is írtam.

Annee76, gyors gyògyulàst kìvánok! Kitartàs,nemsokà mehetsz haza :)

43136. Annee76
ápr. 21. 18:12
Véraláfutásokra a legjobb a feketenadálytő krém. Azt használom most én is.
43135. körte1 (válaszként erre: 43130. - Katonca)
ápr. 21. 17:51

Köszönöm Katonca!

Borogatom, de már türelmetlen vagyok :D

43134. Katonca (válaszként erre: 43122. - Bernuska)
ápr. 21. 17:18
Bernuska pont nyár közepén akarnak műteni? Abban a dög melegben? Sebgyógyulás miatt nem rizikós? Mit mond a doki?
43133. Katonca (válaszként erre: 43125. - Csakpihe)
ápr. 21. 17:16

Igen, végre kicsöveztek. :) A hólyagom már nyugiban van, 5 hónap után végre fájdalom mentesen pisilek!!!

A vesém még küzd egy picit, hogy visszatérjen az eredeti méretre.

Örülök, hogy jó az ultrahang eredményed, és a tumormarker is.

Megy a drukkolásom és energia nyalábom az MR-hez! :)

43132. Katonca (válaszként erre: 43108. - Annee76)
ápr. 21. 17:11
Annee de örülök neked, még két nap, és a saját ágyadban fekhetsz!
43131. Katonca (válaszként erre: 43109. - Zsuzsa Kun)
ápr. 21. 17:09

Ne merítsd ki magad, később szükség lesz az erődre!

Inkább sétálgass...

43130. Katonca (válaszként erre: 43113. - Körte1)
ápr. 21. 17:07

Kedves Körte!

Anyukám szétszúrt vénáira a kijáró nővérke hideg vizes borogatást ajánlott, amelyik már nem annyira gázos, arra pedig az SP-54 kenőcsöt. Nem vényköteles. Eloszlatja a véraláfutásokat. Persze nem egy nap alatt.

A hüvelyi eltávolításhoz nem tudok hozzá szólni.

43129. Katonca (válaszként erre: 43110. - Zsuska13)
ápr. 21. 16:58

Kedves Zsuska!

Először is császármetszésem nem volt, de méheltávolításom hasi metszéssel igen.

Műtét után őrzőbe kerül az ember, ahol reggelig fekszik. Vérnyomást mérnek, gyógyszereznek. Bátran kérj fájdalomcsillapítót. Nekem nem volt olyan szerencsém mint az előttem szólóknak. Egy napig semmilyen szer nem hatott, pedig próbálkoztak infúzióval, injekcióval, tablettával. Végül megoldották a kérdést altatóval. Bízz az orvosokban, merj szólni ha nagyon fáj.

Az ágy feletti kapaszkodó lesz a legjobb barátod a kórteremben. Oldalra fordulásból könyökkel segítve felülés. Otthon 2-3 hétig nyigés-nyögés, óvatos felülés, mozgás, lefekvés. Érezni fogod mi a jó neked. Ha tudsz mozogsz, ha nem vagy erődnél pihensz. Mozogni valamennyit fontos, hogy elkerüld a trombózist, embóliát, összenövéseket, és egyebeket, és segít az erőnléted erősítésében.

Kórház után feltudsz menni a 4.-re, lassan de biztosan. Kísérőd azért legyen!

A kádba mászás művészet, de megoldható. Meg fogod találni azt a helyzetet ami neked kevésbé fáj. Én hajat a férjem segítségével mostam, amíg a kötés rajtam volt. Fél gyógyulás! :)

A hájacskás pocak miatt ne aggódj. Varratszedés után érheti víz a heget (zuhany, nem ülő fürdő), jól meg kell szárítani utána. Ki törölközővel, ki hajszárítóval. A seb teljes begyógyulása után lehet hegkezelővel kenni. Nekem a Contratubex-től felégett, én a gyerek kenőccsel kentem, (Sudocrem), ami olyan bevonatot képezett rajta, ha beizzadt a hasam alja, akkor se piszkálta a heget.

Most ennyi jutott eszembe hirtelen...

Ez a csoport mindig itt lesz neked, gyere és válaszolunk. Hidd el ha bekerülsz a kórházba, ott már úgy pörögnek az események, nem lesz idő agyalni. És ott is lesznek a sorstársak.

Bátorság! Göröngyös út, de járható!

43128. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43127. - Annee76)
ápr. 21. 16:40
Szuper😊👍
43127. Annee76 (válaszként erre: 43126. - Annee76)
ápr. 21. 16:31

Volt.

🤣🤣🤣🤣

43126. Annee76
ápr. 21. 13:05
Sziasztok. Sajna rendes széklet még nincs.. Ha 5ig nincs hashajtót adnak. Tejszínes kaját hoz a lányom meg kólát.. Kikeverem a szénsavat és remélem lesz futás.
43125. Csakpihe
ápr. 20. 23:38

Sziasztok Lányok, Látom mindenki szépen javulgat. Végre Katonca is.)

Én is hoztam egyenlőre egy jó hírt, most a kontrollnál az uh is jó lett és 7 a tumormarkerem)

Jövő héten lesz végül az MR.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook