Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
43385. Zsuska13 (válaszként erre: 43381. - Gitka)
máj. 8. 16:46
Akkor egyszerre műtöttek minket. Jobbulást neked is!
43384. Zsuska13 (válaszként erre: 43379. - Diti1968)
máj. 8. 16:43
Minden nővérnek mondom tegnap óta, de csak fájdom csillapítót adott ma. Megkértem a férjem hozzon be espumisant, remélem csak a szelek lesznek a gondok....nem tudom sajnos. Kwedvesek vagytok.
43383. Tim70 (válaszként erre: 43381. - Gitka)
máj. 8. 16:17
😁😁😁 örülök, hogy a humorod nem veszett el. Pukit visszatartani tilos😂😂😂. Erősödj mozogj így a levegő is jobban tud távozni. Holnapra még jobb lesz!🍀 😊. Puszi: Timi💖
43382. Gitka (válaszként erre: 43378. - Diti1968)
máj. 8. 15:40

Köszönöm Diti!

Az agyam mellett ülök efy széken, már nagyon jó nekem ;)

43381. Gitka (válaszként erre: 43376. - Tim70)
máj. 8. 15:38

Szia Timi!

Én lassacskán jobban leszek. Reggel elküldtek fogat mosni. Az ágyba már nem jutottam vissza, elajultam. Utána infúziókat kaptam. Újra lábra álltam. Mosdóban voltam. Rekeszizom, sebfájdalom van. Meg a tokám fáj ha hozzáérek. Erősödöm, érzem. Tudtam enni is. Pukikérdés. Mintha egy macska harapdált volna belülről. Aztán hirtelen nagyot harapott és május 1-i fúvosokat megszégyenítő ébresztőt fújt az osztályon. Se halkítani se visszatartani nem tudtam. A nagymacskákat is kiűzte a hasamból, már csak a kicsik vannak és kisebbet harapnak.

Zsuzska, ne erőltess semmit. Nehogy úgy járj mint én. Reggel még nem éreztem késznek magam a felkelésre, meg is lett az eredménye. Eljön nálad is az a pillanat, amikor már jobb lesz. Legyél türelmes. Mi ketten vagyunk tegnapi nagyműtétesek. Mindkettenásban jeleskedünk. Kitartás!

43380. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43377. - Zsuska13)
máj. 8. 15:37

Nálam is ez volt.Fogadott orvosom volt és csak a 2.

nap látogatott meg.Akkor is csak beszélgettünk.Egyszer sem tapogatták meg a hasam igaz nem is nagyon találtak volna az ágyamban.

Mindig csak legyintettek amikor jöttek a vizitre és a folyosón találkoztunk.Monták hogy maradjak nyugodtan🙂

43379. Diti1968 (válaszként erre: 43374. - Zsuska13)
máj. 8. 15:35

Kedves Zsuska13!

Műtét után elvileg kell hogy kapjál az infúzóba bélmozgatót, utána már tablettába adják. Legalább is nálunk a Kékgolyóban ez volt a protokol. A következő vizitnél/nővér váltásnál mindenképpen kérjél valamit a szélgörcsökre, mert nem szabad hogy nagyon feszüljön a hasad a belső/külső varratok miatt.

Remélem, hamarosan megszabadítanak a fájdalmaidtól!

Üdv,

Edit

43378. Diti1968 (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 15:31

Kedves Gitka!

Fájdalom csillapíót kérni nem szégyen, de ha nem tudsz piheni/aludni, akkor lassabban regenerálódik a szervezet, szóval kérjél csak nyugodtan!

Ha nagyon meleged van éjszaka és van nálad vékony zokni, akkor nedvesítsd be és úgy aludjál, ha nincs akkor kis nedves törölközővel hűtsed a tarkódat!

Nem tudsz behozatni kis ventilátort magadnak?

Mielőbbi szövődménymentes gyógyulást kívánok!

Üdv,

Edit

43377. Zsuska13 (válaszként erre: 43375. - Tim70)
máj. 8. 14:33
Orvos sem volt még a szobában csak a reggeli viziten. Fogadott orvosom van, de nem is láttam ma.
43376. Tim70 (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 13:24
Szia Gitka! Hogy vagy? Jobb már a közérzeted?💖
43375. Tim70 (válaszként erre: 43374. - Zsuska13)
máj. 8. 13:21
Zsuska! Kitartást az első nap nekem is borzasztó volt. Minden felállásnál és mozdulásnál a rekeszizomba szorult a levegő ami fájdalommal járt néha ordítani tudtam volna. Ez egy nap alatt elmult, az altatás mellékhatása. A belek fájdalma is normálisnak mondható bár én nem emlékszem ekkora kínokra. De ez egyénfüggő és mindenkinél más. Elméletileg az orvosodnak már meg kellett volna néznie. Kérdezz rá a fájdalonra ha vizitelnek. Megtapogatják a hasad nézik rendbe van-e. Nekem naponta 2-3 alkakommal is nézték. Próbálkozz ne add fel!😉
43374. Zsuska13
máj. 8. 13:04
Aranyosak vagytok, köszönöm. A belek (?)fájdalma miatt nem tudokaz oldalramra fordulni.....néha sírok már annyira fáj, se felülni, se felállni nem tudok. Ma a nővér egyszer segített, de leesik ülve a vérnyomásom, szédülök.Félek nehogy rosszul raktak valami belem vissza és az okozza ezt az irdatlan fájdalmat. Egy puki nagy nehezen kijött :-)
43373. Tim70 (válaszként erre: 43370. - Zsuska13)
máj. 8. 12:13
Nyugi Zsuska! Veled vagyunk segítünk!! 💖. Kérj fájdalomcsillapítót, és ahogy már előttem is javasolták, lassan óvatosan a hasadat megtámasztva oldalról told ki magad ne hasizommal próbálkozz felülni majd felállni! Hajrá Zsuska SIKERÜLNI FOG!!!😘💖
43372. Annee76 (válaszként erre: 43370. - Zsuska13)
máj. 8. 10:57
Csütörtökön leszek 3 hetes.. Ma már dolgozni megyek. Fáj.. Az természetes. Hidd el napról napra jobb és könnyebb lesz ha mozogsz és sétálsz. Menni fog!! Ott fogom a kezed és sétálok veled.. Gyere segítek felkelni. 😉😎
43371. Annee76
máj. 8. 10:54

Sziasztok.

Zsuska:kortyonként igyál és vitess be magadnak espumisant.. Ugyanígy voltam én is..utána jött a pukk.. :))) Ha inni nem is tudsz egyél szőlőcukrot mert nagyon legyengülsz.

Emiatt szédülsz még.. Felkelni próbálj úgy hogy oldalra fordulsz kicsit, karod magad alá húzod és kinyomod magad.. Tudom, nem egyszerű.. Szédülés elmúlik majd, ha kapaszkodva is de muszáj menni mert erősödni kell és hidd el a pukk is jobban jön mert a belek is mozognak úgy..

43370. Zsuska13 (válaszként erre: 43369. - Tim70)
máj. 8. 09:50
:-) próbálkozom, a fájdalom nem enged, pedig agyban nagyon igyekszem.
43369. Tim70 (válaszként erre: 43368. - Zsuska13)
máj. 8. 08:49
Zsuska! Ne keseredj! Ez egy nagy műtét és nem egyforma a regenerálódás.😊. Próbáld meg kérni egy picit magasabbra az ágy fejrészét hátha fokozatosan sikerül felülnöd és megszünik a szédülés. Nem akarlak elkeseríteni de nem lesz kellemes, de még mindenkinek sikerült 😊. Ahogy tudsz mozogni a belek is elkezdenek helyezkedni és jön a puki is 😊. Inni inni inni...akár kortyonkénk.💖
43368. Zsuska13 (válaszként erre: 43367. - Tim70)
máj. 8. 08:39
Köszönöm.Sajnos nem megy a felülés :-( sem nem még felállni. Kétszer segített az éjszakás felülni, de nagyon szédültem.Inni kortyonként, de írtó keveset tudok.Elkeserítő, hogy egyszerre műtöttek a szobában hármunkat a másik kettő fel tud kelni csak én nem.... nagyon el vagyok keseredve. Fájnak nagyon a " beleim". Levegő sem jön egy pici sem belőlem.
43367. Tim70 (válaszként erre: 43365. - Zsuska13)
máj. 8. 05:48
Szia Zsuska! Nekem is bikini vágásos műtétem volt. A vágás fölötti rész azért érzékenyebb, mert idegek is el lettek vágva. Még három hónap mulva is fura érzés, olyan néha mintha bekeményedne. Normális dolog a műtét után a fájdalom. Jó lenne bármilyen nehéz is minél hamarabb lábra állni és elindulni sétálni. Segiti a bélmozgást és azok rendeződését. Figyelj a megfelelő folyadék bevitelre, igyál amennyit csak tudsz apró kortyokba. Ne idegeskedj normális,hogy műtét után nem szaladgálsz😁. Lassan haladj előre, de állj lábra éa indulj el! Puszi: Timi
43366. Tim70 (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 05:38
Szia Gitka! Jó, hogy túl vagy a műtéten. Kérd azt a fájdalom csillapitót! 😊 Az altatás mellékhatása 1-2 napon belűl elmúlik. Nekem a műtét utáni első nap volt a legrosszabb. Utána óráról órára könnyebb. Próbálj meg minél gyorsabban lábra állni és óvatosan tötyögni (sétálni) a folyosón. (Az ágyból felkelést óvatosan semmi hirtelen mozdulat!) Segiti a beleket helyre rázni a gázokat távozni. 😁.Puszi: Timi💖😊😘
43365. Zsuska13
máj. 8. 03:00
Sziasztok, tudnátok segíteni? Tegnap délután műtöttek, bikini vonalas vágásos méheltávolítás. Igazábol nekem nem is a vágásom fáj, hanem a köldœk és vágás közötti rész. :-( Többször hullámokban rám tör székelési inger( csak inger). Nagyon jó lenne, ha távozna belőlem levegő, de nem jön semmi. Kérdeztem az espumisán, de nem javasolják. Irdatlan nagy ot a fájdalmam. Rste felültettek, de úgy szédültem, hogy rògtön vissza fektettek. Tapasztalt valaki ilyen típúsú fájdalmat? Félek, hogy bél csavarodásom van- lesz. :-( köszönöm
43364. Kajszi72 (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 01:18

Gitka, örülök, hogy túl vagy rajta, innentől minden jobb lesz, óráról órára, de ne szadizd magad. Akiknek fájt a műtét után, mind azt mondták, hogy a tényleges ébredés utáni időszak volt a legszarabb. Szükséged van az alvásra, ez az emberi szervezet legősibb öngyógyító metódusa.

Az altatásra sem egyformán reagálunk, sajna sokaknak fáj a feje utána, a torokfájás is elég gyakori.

Az viszont, hogy nálad már ilyen hamar megjöttek a gázok azt jelentheti, hogy gyorsabban regenerálódsz, mint mi kissé vénebbek...

Én az egész napot átaludtam és csak másnap hajnalban lettem eszemnél igazán, asszem ezzel többen is így voltunk. Mindennél fontosabb, hogy pihenj, úgy igazán, leszarom a világot módon.

Azt pedig csak a fájdalom és a gondolkodás nélkül lehet. A leszarom tabletta most tényleg egy tabletta. Vagy intralötty, de az előző jobban

hangzik. :)

Jó pihenést, gyors gyógyulást és türelmet kívánok! Meg semmi fájdalmat, kevés lufiversenyt, jó kórházi kaját és hogy viháncka szabadságon legyen a következő pár napban. Jó éjszakát, aludj jól.

43363. Katonca (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 00:50

Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta! Ne hősködj, nyugodtan kérd azt a fájdalomcsillapítót, mert csak akkor tudsz pihenni. A szervezeted úgyis kimerült, ne szenvedj még jobban. Sajnos a torok fájás ilyenkor gyakori, az intubálás miatt. Majd javul, ha már ihatsz rendesen. Sajnos a pocakban a buborékokkal mindannyian megküzdöttünk. De a lényeg, a műtéten túl vagy. Lassan, de mindig csak előre!

Sok-sok puszi neked! Kitartás! 🌷💝😘

43362. Gitka
máj. 8. 00:07

Sziasztok!

Kb. fél 11 felé toltak ba a műtőbe. Nagyjából 3 óra volt őrzővel együtt az ottlét.

Az ébresztéskor opyan fájdalmam volt, mint akit hasbaszúrtak. De ez hamar csillapodott. A legrosszabb akkor a torkom volt.Eleve köhögtem előtte. Nem tudtam felköhögni a váladékot.Kiszáradt a szám.A szobában kaptam wgy nedves gézt rá.Csak suttogva tudtam beszélni.

Nem érzem hogy kivettek volna onnan valamit. Enyhe fájdalmat érzek. De időnként a gázok ezt nagyon felerősítik. A fejem fáj. Fájdalomcsillapítót nem kapok. Én döntöttem így. Megvárom erősebb fájásokra. Katéterem van. És kaptam hálóinget. Melegem van.Aludni nem nagyon tudok. De majdcsak jobb lesz. Puszi nektek

43361. Bichter1 (válaszként erre: 43356. - Gitka)
máj. 7. 20:12
Túl vagy már a nehezén. Pihenj és csak aludj amennyit lehet, később úgy is fel kell kelned .... kíváncsi leszek majd, hogy mit érzel a műtét után... Milyeeeen? Érződik, hogy kivették?
43360. Bichter1 (válaszként erre: 43352. - Katonca)
máj. 7. 20:10

...már összepakoltam a pakkomat. Dolgozom és várom a hívását:)

Pontosan így van, ahogy leírtad.

43359. Katonca (válaszként erre: 43357. - Gitka)
máj. 7. 11:42

A vérnyomás egy fránya dolog. Nekem úgy felment műtét előtt, hogy az altatós már fenyegetett nem enged megműteni.

Pihenj először, szükséged lesz rá! Aztán jelentkezz...

Várunk vissza!😘

43358. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43355. - Katonca)
máj. 7. 08:26
Szerencsére igen☺
43357. Gitka (válaszként erre: 43353. - Katonca)
máj. 7. 07:59
Próbálok még ma jelentkezni. Köszönöm a támogató szavakat!
43356. Gitka (válaszként erre: 43349. - Bichter1)
máj. 7. 07:39

Én már a célegyenesben, remélem neked is szólnak, hogy indulj:)

Minden az ágyam mellé készítve, a második leszek a sorban. Az alvás fél egyig ment, azóta csak forgolódok.Remélem a Dormikulum segíteni fog a feszültségoldásban. A vérnyomasom kicsit emelkedett.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook