Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
51188. Oli84
2023. márc. 23. 22:20

Sziasztok!

Azthittem már soha többet nem kell olvasnom, sem írnom ezt/ebbe a csoportba. Ne vegyétek Magatokra, nagyon sokat segítettetek, mindenki nagyon kedves volt, csak gondoltam, ha már úgyis jól vagyok és eltelt X idő, jobb, ha minden ezzel kapcsolatos dolgot elfelejtek, amennyire csak lehet.

Na hát ez eddig sikerült

Kb másfél éve volt méheltávolításom, mindent kiszettek mirigytől,a nyakon keresztül a vezetékekig, kivéve azt a 2 rohadt petefészket. Mert ugye az hormon miatt biztos tök jó, ha marad stb, pedig én többször is kértem, hogy vegyék ki, mert nem akarok soha többet ilyen miatt visszajönni, de nem.

Most viszont egy másik betegség diagnosztizálásának megerősítése miatt elég sokféle vérvételt csinálnak.

Az utolsónál néztek AFP-t, aminek az értéke nem lett jó, magas és a doki erősen kért, hogy menjek vissza nődokihoz, mert ez bizony nem szokott jót jelenteni az én esetemben.

Férfiasan bevallom, voltam műtét után 6 hetes kontrollon és egy évesen, de mivel kb semmit nem csináltak, így azóta nem mentem, pedig itt direkt megkédeztem, hogy mi várható és mintha szartak volna arra, hogy miért megyek.

Persze nem az az orvos volt egyszer sem, aki műtött... Már nem is itt dolgozik

Viszont egy ideje szinte folyamatosan fáj a hasam alja a két szélén főleg. És ez az AFP csak megerősítette a gondolatomat...

Járt valaki úgy, hogy rövid időn belül újra baj lett ezúttal a fészkekkel? És újra műtét?

Nagyon el vagyok keseredve én nagyon megszenvedtem az egészet és nem mennék soha többet, inkább......

Viszont, ha megyek, akkor ezekután csak magánrendelés és ahhoz, aki műtött, de az még jó pár hét...

51187. toncsimimi (válaszként erre: 51185. - Anemone9)
2023. márc. 23. 21:32
Köszönöm szépen, menetközben megkaptam a listát.
51186. Kajszi72 (válaszként erre: 51183. - Anemone9)
2023. márc. 23. 20:16

Szia. A biopszia és a fraktált küret a Te érdeked. Több info- megfelelőbb orvosi döntések.

Volt már itt olyan műtött, nem is egy, akit 2-3 hét után újra műtöttek, mert a hysterectómia utáni szövettan/ citológia sz ar lett.

Kórháza válogatja, hogy hány napig van bent egy laparos, ált. műtét után 2-4 nap.

A hasi vágás 4- 6 nap.

51185. Anemone9 (válaszként erre: 51180. - Toncsimimi)
2023. márc. 23. 13:22

Szia, van egy képernyőmentésem erről, átküldöm szívesen, ha dobsz egy mailcímet!

Viszont ha tényleg újabban hazaküldenek mindenkit másnap, akkor a nagy része tök felesleges...

51184. vidéki3 (válaszként erre: 51180. - Toncsimimi)
2023. márc. 23. 13:19

Szia! Ha még nem késő:-)

Tisztasági csomag/evőeszköz/szalvéta/papírtörlő. Amit láttam még a szobatársaknál:

nedves törlőkendő,

fertőtlenítő: szórófejes, vagy törlőkendő

"Papír" WC ülőke

51183. Anemone9
2023. márc. 23. 13:16

Sziasztok, úgy tűnik sose jutok már be a kórházba...

Épp azon a héten lett volna a biopszia és a küret, amikor elkaptam egy brutál influenza-tüszősmandula-kötőhártya kombót, ami azóta is tart, legalábbis a rettenet köhögés.

Szóval nekem most sok hetet tolódik minden, nagyon el vagyok keseredve, azt hittem, mostanra már túl leszek rajta...


Igazából a biopsziát és a küretet szívesen kihagynám, szerintetek van erre lehetőség?


A másik, hogy két napja vették ki a méhét egy ismerősömnek - igaz laparoszkóp volt - de másnap hazaküldték. Ez most az új protokoll?

Olvastam, hogy csökkenteni akarják a bentfekvés idejét mindenhol, de ennyire? Állami, főváros.

51182. Mnikii
2023. márc. 20. 22:00

Sziasztok! Nagyon rég jártam itt

2017 decemberben műtöttek

Velem egyidőben műtött lányok közül van még itt valaki?

Katonca

Inmariann

ItreblaOkina

Hobovitez

Yallah

Ukata

Fmadri

Csakpihe

Hogy vagytok?

51181. nemjul (válaszként erre: 51177. - Jari)
2023. márc. 20. 19:10
Szia Jari ! Én ugyan már régi "motoros" vagyok - 5 éve volt hüvelyi teljes méh-és petevezeték eltávolításom -, de 6 hétig belefér a váladékozás. Nekem még a 7.héten is volt, gondolhatod, hogy mennyire para voltam, aztán hipp-hopp egyik napról a másikra mintha elvágták volna :) Persze addig kétszer is voltam ügyeleten aggódva... Azóta vérzésmentes az élet és bánom, hogy nem előbb bólintottam rá a műtétre. Hiába győzködtek a dokik, én ragaszkodtam a méhemhez, aztán mégis nekik lett igazuk.
51180. toncsimimi
2023. márc. 19. 22:20

Sziasztok!

Egy hét múlva fekszek be műtétre. Lassan készìtem össze a csomagom.

Tudnátok küldeni kórházi listát, hogy mit érdemes magammal vinnem?

Hasi vágással nagy műtét lesz.

51179. Dy (válaszként erre: 51177. - Jari)
2023. márc. 19. 13:50
Szia! Ugyan csak kedden leszek 2 hetes, de 2 nappal a műtét után nálam megszűnt minden vérzés, váladékozáa. Cserébe begyulladt a sebem, naponta járok kötözésre, 2 napja volt minimális halvány rózsaszín pecsételés megint, ami néha jelentkezik napközben. Az orvos azt mondta, hogy szakaszosan ürül ki, nem kell aggódni. Azt olvastam, a 6 hetes kontrollig belefér, de az erősebb váladékozás 2 hét alatt abbamarad.
51178. mgagi (válaszként erre: 51177. - Jari)
2023. márc. 19. 13:24
Ez érdekes mert nekem a műtét óta nincs vérzésem. Nekem is hasi vágás volt és méhnyak és petevezetékek is mentek.
51177. Jari
2023. márc. 19. 09:46
Sziasztok, tud valaki ebben segíteni?: Hasi vágással vették ki a méhem, a petevezetékeket és a méhnyakat is. Normális, hogy műtét után 3 héttel van egy kis pecsételő, barna vérzésem? Nem mondta az orvos, hogy számíthatok ilyenre. Kicsit megijedtem.
51176. genia (válaszként erre: 51175. - Yallah2)
2023. márc. 15. 18:58
Koszonom szepen !🤗
51175. yallah2 (válaszként erre: 51174. - Genia)
2023. márc. 15. 18:28
Cikatridina hüvelykúpot.
51174. genia (válaszként erre: 51124. - Kajszi72)
2023. márc. 14. 18:41

Milyen igaz...neha .neha...!

Meg akkor mikor kerdesunk van es remeljuk hogy jo tanacsot kapunk ,mit eddig mindeg !!😚

Kerdes ...mit lehet hasznalni huvelyszarazsag ellen ,mostanaban mintha ilyesmit ereznek ...

Koszi elore is .

51173. Jari (válaszként erre: 51170. - Rainbow2)
2023. márc. 14. 00:25
Köszönöm, segített ez a részletes beszámoló :)
51172. Kajszi72 (válaszként erre: 51171. - Dy)
2023. márc. 13. 20:21

Fejben tényleg sok minden eldől, de az is számít, hogy a műtét előtt ki mennyire volt mozgékony a mindennapokban, milyen fizikai terheléshez van szokva, és milyen az általános egészségi állapota. A mentális elfogadás óriási előny a gyógyulás során, ahogy a tapasztalás is.

Te - és én is így voltam ezzel- legalábbis, ahogy a szavaidból kiveszem, elfogadtad a műtét tényét, alapból erősebb vagy fizikailag az átlagnál, voltál már altatva. Ezek mind segítenek.

De néha sajna túlzott magabiztosságot is adhatnak, mert amikor majd belassul a gyógyulósdi (mert be fog lassúlni, amikor eltűnik az első napok felszabadultság érzése, ami most hajt), akkor értetlenül áll előtte az emberlánya. És ilyenkor elő kell kaparni magunkból a türelmet, azt a türelmet, amiről nem is sejtettük, hogy van nekünk és képesek vagyunk rá.

Nagyon az elején vagy, ez egy hosszú folyamat, néha érthetetlen, elsz art napokkal.

Nagy kalap kakit, sok türelmet és gyors gyógyulást!😀

51171. Dy
2023. márc. 13. 15:24
Sziasztok! 6 nappal a műtét utáni tapasztalataimat szeretném megosztani. Hasi méheltávolítás, 900 gr. miómás méh+méhnyak+petevezetők eltávolítva. Előzményben erős vérzés, elmúlt 3 hónapban el sem állt. Sokkal rosszabbra számítottam. Volt korábban császármetszésem, egyéb hasi laparoszkópos és más altatásoa műtétem is. Műtét napja+2 éjszaka a kórházban. Két parancsot kaptunk:menni-menni, inni-inni. Mindent, csak ne feküdni és ülni egyfolytában. Saját tapasztalat, kár leülni, feküdni hosszú ideig, akkor lesz pokol felállni. 5. napon megtettem kb.800 métert lent, ésszel, emelés nélkül mosok, főzök, mozgok azóta, és minden mozgás után jobb és jobb lesz. Az oldalamon is tudok végre aludni. A vérzés 2 nap alatt elállt. Szóval a korábban olvasottak alapján sokkal rosszabbra számítottam, főleg, hogy túlsúlyos is vagyok. Szerintem fejben dől el minden.
51170. rainbow2 (válaszként erre: 51160. - Jari)
2023. márc. 12. 09:22

Sziasztok!

Én is a fokozatosságban hiszek, már a kórházban is igyekeztem többször felkelni és mozogni. Itthon is figyelek arra, hogy 1-1,5 óránként felkeljek az ágyból. Van amikor kezdetben csak fel alá járkáltam és felmentem 1x, 2x az emeltre, de mindig kerestem valamit pl. elraktam pár ruhát, elrámoltam a csöpögtetőről stb. 10 nappal a műtét után kimentem az utcára és a fiammal sétáltunk 700 m-t. Ez bőven elég volt, ezt próbálom minden nap megtenni, de mivel az Anyósom főz, aki 3 házzal lakik mellettünk, ezért oda minden nap átjárok ebédelni. Vásárolni is voltam már a férjemmel a Lidl-be. Kocsiba még nem nagyon szeretek ülni, nem jó érzés. (18 napja műtöttek). Most már be tudom rakni a mosógépbe a ruhákat és ki is tudok teregetni, persze a ruháskosarat más viszi a szárító közelébe. Már készítettem tejbegrízt és pár palacsintát is sütöttem, de a gőzfelmosó használata tegnap kifárasztott.

Szóval hajrá, ne csak az ágyban feküdj!

51169. Kajszi72 (válaszként erre: 51167. - Jari)
2023. márc. 11. 21:53

A netes tájékozódás tele van csapdákkal, kb., mintha a szomszédasszony sogórnője bátyjának a munkatársnőjének a húgának a barátnője mesélte volna. Ezen az oldalon olyanok írnak, akik ezt az utat végigjárták.

Én fel akarlak rázni. A sétálni ebben a szituban azt jelenti, hogy először a lakáson belül, aztán lehetőség szerint a szabadban, annyit totyorássz, amennyit bírsz. Ha nekiindulsz a lakásban, esetleg teszel- veszel is valamit, nagyon hamar rájössz, mi az a jel, amikor a tested szól, hogy elég, jöhet a pihi. Akkor vízszint, valszeg el is alszol. Amikor felébredsz, újra kezded az egészet. És nagyszerű érzés lesz, szinte boldogság, amikor megfőzöl egy levest, elmosogatsz, vagy épp kicsipeszeled a mosott göncöt a teraszra rekordlassan. A házimunka közben megmozgatjuk az összes izmunkat, csak most épp csigatempóban.

51168. mgagi (válaszként erre: 51167. - Jari)
2023. márc. 11. 19:03

Sokfélét lehet olvasni neten. De mindenkinek meg van a saját személyes tapasztalata és ezekből tudsz szemezgetni itt a fórumon.

Egyéni felépülési idő van. Nem kell feküdnöd hat hétig. Térj vissza a hétköznapokba csak arra kell figyelned hogy a nehezebb házi munkákat még ne te csináld.

51167. Jari (válaszként erre: 51165. - Kajszi72)
2023. márc. 11. 18:37
Nem trollkodás volt, valós kérdés, mert ellentétes információk lelhetők fel az interneten. Köszönöm a válaszod.
51166. mgagi (válaszként erre: 51164. - Jari)
2023. márc. 11. 18:12
A fokozatosságon van a hangsúly. Ahogy telnek a napok mindig kicsivel többet mozogsz és idővel visszanyered a régi önmagad. Az első 6 hétben nem emelhetsz, és hajolhatsz a seb gyógyulás miatt. De utána fokozatosan emelhetsz is fokozatosan ahogy érzed. Kezded 1kg-mal mindennap. Amikor már érzed mehet több akkor jöhet a 2 kg…..stb. Mozgás kell amennyit bírsz. Először 1km séta majd 2km……stb.
51165. Kajszi72 (válaszként erre: 51164. - Jari)
2023. márc. 11. 18:04

Nemigen értelek, sőt, sejtésem szerint ez provokáció, trollkodás, de belemegyek a játékba egy kicsit.

A kórházban műtét után mindenkit felállítanak és totyognia, mozognia kell. Hasi vágással másnap reggel, laparosokat már korábban.

Ott senkit nem hagynak fetrengeni 4 napig. Mindenkit felvilágosítanak a mozgás fontosságáról, mikéntjéről, a fokozatosságról, ezzel összefüggésben az összenövések és a trombózis veszélyeiről, továbbá informálnak az öninjekciózásról,táplálkozásról, a sebkezelésről, stb. Mindenkit.

De, a kérdésedre válaszolva. A belső sebek gyógyulása tovább tart, mint a felszínieké, ezért a 6 hét. A szétvágott hasizomnak és zsírszövetnek ennyi idő kell, hogy újból terhelhető legyen probléma nélkül. Optimálisan.

De, a gyógyulási folyamat kiemelkedően fontos eleme a mozgás - pihenés párosa. Ha ez elmarad, az izom lassabban gyógyul, a fokozatosság nélkül a renyhe, tónustalan izomzat ( nem csak a hasi, az összes ) görccsel, savasodással, azaz fájdalommal reagál a kisebb terhelésekre is.

Magyarán, ha még átfekszel 2-3 hetet, lehet, négykézláb kell elkúsznod a klotyóig.

51164. Jari (válaszként erre: 51161. - Kajszi72)
2023. márc. 11. 16:54

Ma még olvasgattam a felépülésről és nem teljesen értem, hátha tudsz, tudtok segíteni:


Azt írja, hogy hasi vágás esetén 6 hét a táppénz, utána lehet dolgozni. Ha ülőmunka, akkor home-office-ban már előbb végezhető. De azt is írja minden cikk, hogy a már 4-5. naptól sétáljak akár 1 órát. Ez nagyon ellentmondás.


Ha órákat sétálhatok már a 4-5. naptól, akkor miért 6 hét az otthon maradás? Hiszen ha nem fizikai munka, akkor egy munkahelyen sem mozogsz többet, mint egy óra...


Tudtok segíteni, hogy mi a helyes arány a mozgásra naponta? És hogy mikor lehet munkába állni? Köszönöm.

51163. Kajszi72 (válaszként erre: 51162. - Jari)
2023. márc. 11. 11:42
Inkább tapasztalatok és tanácsok. 🙂
51162. Jari (válaszként erre: 51161. - Kajszi72)
2023. márc. 10. 18:05
Köszönöm, ezek jó gondolatok
51161. Kajszi72 (válaszként erre: 51160. - Jari)
2023. márc. 10. 16:25

Amennyit bírsz, a tested jelzi, ha elég volt és pihi kell. Totyogás, ha elfáradsz fekvés, aztán megint totyogás, majd pihi. Minden nappal nő az aktívan töltött idő.

Nehezet nem emelhetsz, de ez nem azt jelenti, hogy semmit nem kell mozognod. Hajolni is lehet, csak okosan, gugolással. Ha nem mozogsz, sorvadnak az izmaid, csökken a rugalmasságuk, ebből következően kitolódik a gyógyulás. Szóval, ha elhagyod magad, jól kicseszel magaddal.

51160. Jari
2023. márc. 10. 14:59
Sziasztok, tudnátok segíteni?! 1,5 hete műtöttek, méh-, petevezeték-, méhnyak eltávolítás hasi vágással. Van valamennyi kötelező mennyiség a mozgásra? Mert ugye úgy sem emelhetek, nem hajolhatok, így szinte egész nap fekszem, olvasok. Csak nehogy ettől összenövéseim legyenek. Szerintetek mennyit kell mozogni?
51159. Jari (válaszként erre: 51142. - Rainbow2)
2023. márc. 10. 14:34
Szia, oldalfekvés mehet, ha nem fáj - nekem mondta az orvos. Hormont nem kell szedned, mert megmaradt a petefészek.
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook