Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
43030. Tia69 (válaszként erre: 43002. - Annee76)
ápr. 17. 12:42
Annee! Nekem kapcsok voltak,6.napon kiszedte,és haza is engedett,nem kellett vissza menni csak a szövettanért két hét múlva!
43029. ukata (válaszként erre: 43024. - Menetlevél)
ápr. 17. 12:39

Nálam ez a petefészek már nem működik jól kérdés több mint 5 évre nyúlik vissza, azóta lépett fel nálam a menopausa, így nem csodálkoztam műtét után, amikor a doki azt mondta, hogy már nem nagyon működik, de a csontritkulás elkerülése ill. az idő kitolása miatt hagyta bent.

Engem a doki, aki műtött, 6 hetesen sem akart látni, azt mondta, hogy elég az 1 éves kontroll. Azért a biztonság kedvéért elmentem a régi nőgyógyászomhoz.

43028. Menetlevél (válaszként erre: 43027. - Bernuska)
ápr. 17. 12:05
Megértelek most hogyan érzel. Nekem sem volt erős vérzésem,menstruációm rendben volt,fájdalmaim nem voltak.Amikor kimondták hogy ki kellene venni a méhemet én úgy gondoltam legyen. Aztán adódott pár probléma ami miatt halasztottam fel évet a műtétemet. Mivel nekem is azt mondták nem sürgős. Az én döntésem. Végül egy másik orvoshoz mentem el a műtétet megbeszélni. És feltettem neki azt a kérdést hogy miért nem erős a vérzésem. Azt mondta mert valahol bent marad a vér. És igaza volt.Ez a 6 hónap halasztás annyit tett hogy már ekkor a petefészkem sem látszott az egyik. Azt is ki kellett venni. Endometriozis az van a szövettanra irva. Es most ott tartok hogy 4 hónap műtét után egy ciszta van a megmaradt petefészken. Ez az én történetem. Sajnos nem tudom megmondani hogyan dönts. De hátha segít mérlegelni. Én nagyon sokat mérlegeltem a petefészek megtartásával kapcsolatban mert 44 vagyok és még közel sem álltam a változó kornak mindenki azt tanácsolta maradjon. Remélem végül a ciszta felszívódik ahogy a doki mondta.
43027. Bernuska
ápr. 17. 11:48

Eléggé tanácstalan vagyok a tegnapi „orvos látogatásom” óta. A kaparékból nyert minta alapján a szövettan rendben van. Ennek természetesen nagyon örülök. A méheltávolítás oka a rengeteg nagy mióma lenne, illetve a hatalmas méhem. De nekem kell eldöntenem, hogy mi legyen, ő nem mondhatja meg, csak javasolhat. Mert ha műtétet mond és műtét közben szövődmény van, akkor ő a hibás, ha azt mondja, hogy ne legyen műtét, akkor meg elvérezhetek. Így tehát ezt csak én dönthetem el. L De ő amúgy méheltávolítást javasol, mivel hatalmas. Azt mondtam, hogy akkor vegye ki. Már nem akarok szülni. A protokoll szerint holnap még megyek egy főorvoshoz is, aki véleményezi még a műtét lehetőségét.

Azonban van bennem kétség: gyakorlatilag nincs semmi jelentős tünetem, panaszom, érdemes ezért kés alá feküdnöm? Erősebb a vérzésem, mint néhány hónapja, de még így is elviselhető. A ciklusom rendben van. Néha keménynek érzem a hasam, olyan mintha felpuffadnék (bár a leleteimen az van, hogy puha, jól tapintható), meg kb. havonta egyszer érzem, hogy fáj, de az is elviselhető.

Szóval nem tudom, hogy mitévő legyek. Érdemes-e most egy „egészséges”, de legalábbis tünetmentes állapotot lerombolni műtéttel. Attól is félek, hogy ha kiveszik a méhemet, akkor kezd el a többi szervem pl. cisztásodni.

43026. Menetlevél (válaszként erre: 43018. - ukata)
ápr. 17. 11:32
És még annyi ukata hogy a félévente ultrahang ellenőrzés legyen meg. Mert némelyik ciszták tünet mentesek. Viszont ott vannak és nőnek. Nem jelenti hogy neked is lesz.De ennyit tudok mondani amire oda kell figyelned.
43025. Menetlevél (válaszként erre: 43023. - Diti1968)
ápr. 17. 11:29
Szia.Koszi a drukkot 🙂 majd egy hónap múlva meglátom mi lesz az eredmény.Neked maradtak a petefészkeid?És így egy év után hogyan érzed magadat?
43024. Menetlevél (válaszként erre: 43018. - ukata)
ápr. 17. 11:16
Szia.Nekem mióma miatt ment a méhem és egyik petefészek endometriozis miatt.A másik teljesen egészséges volt.Ciszta miatt most tünetem.nem volt.Itt megy a 6 hetes kontrol. Majd arra rá a 3 hónapos. És most jött volna a félévente. De mivel jött ez a ciszta mehetek havonta méregetni a nagyságát. Fel kellene szívódnia, hat nagyon remélem végül jóra fordul. Nekem nem mondták meg eddig hogy csökkent volna a petefészek működése. De azt többször is elmondta hogy jól működik.
43023. Diti1968
ápr. 17. 11:04

Katonca! Remélem már túl vagy a nehezén! Majd írjál mi volt!

Menetlevél! Drukkolok, hogy hassanak a gyógyszerek és eltűnjön a ciszta!

Én szombaton leszek 1éves műtött! Hogy szalad az idő....

Üdv,

Edit

43022. Menetlevél (válaszként erre: 43017. - Zsonett70)
ápr. 17. 11:03
Szia Zsonett70. Köszi a szavaidat .Csak már ennyi szenvedés után kicsit magam alá estem de igyekszek tovább menni. Remélem a következő kontrol jobb híreket hoz.
43021. ukata (válaszként erre: 42988. - fmadri)
ápr. 17. 10:44

Adri, jobbulást Neked. Azért csodálatos ez az orvostudomány, hogy nem tudja kideríteni, mi volt a baj.

Remélem, már javulsz.

Puszik

43020. ukata (válaszként erre: 43016. - Annee76)
ápr. 17. 10:43

Szia Anneee, nyugi, mi is így voltunk ezzel, de mindannyian túléltük.

Kitartás, szorítunk Neked.

43019. ukata (válaszként erre: 43006. - Katonca)
ápr. 17. 10:40

Én nem hiszek az ilyesmiben, de eszem ágában sincs kinevetni ha-ha-ha.

De tényleg. Irigylem azokat, akik tudnak hinni az ilyesmiben, mert egy ilyen "szeánsz" után meg tudnak nyugodni, hogy innentől már jön a Kánaán...

Remélem, már túl vagy a dolgon, és a kedvenc dokid is rendesen viselkedett. Reggeltől folyamatosan gondolok Rád.

Pusssz

43018. ukata (válaszként erre: 43000. - Menetlevél)
ápr. 17. 10:37

Kedves Menetlevél, volt valami tüneted, ami miatt 4 hónap után felkerested a dokit?

Engem 5 hónapja műtöttek és mindkét petefészkem bennmaradt, bár már alig működik, de azon kivételesen nem volt semmi. Egyébként volt miómám, cisztám, polipom...

Azért kérdezem, hogy van-e valami, amire külön oda kell figyelni.

43017. Zsonett70 (válaszként erre: 43012. - Menetlevél)
ápr. 17. 09:12
Szia.Szerintem ne keseredj el azért csak tudják miért maradnak azok a petefészkek.Még sok minden változhat fel is szivodhat aztán ennyi.Szenvedtűnk eleget,tudják az égiek,talán már csak jó jőhet mindanyionkra.
43016. Annee76
ápr. 17. 08:10

Köszi a válaszokat mindenkinek.. Holnap kell befeküdnöm..

Parázok nagyon.. Lennék már egy héttel öregebb 😃

43015. lisa35 (válaszként erre: 42988. - fmadri)
ápr. 17. 08:08
Adri jobbulást!
43014. Kriszti1981 (válaszként erre: 42999. - Annee76)
ápr. 17. 08:04

Szia!

110 kg voltam mikor műtöttek,igaz hosszanti vágásom van kb 35 cm,de nem volt semmi baj a gyógyulással. Meg nekem azért ilyen hosszú mert Werthei műtétem volt.

43013. lisa35 (válaszként erre: 42967. - Kajszi72)
ápr. 17. 08:02

Kórháza válogatja, ahány osztály, annyi szokás. Az itt leírtakkal nekem pl. nem sok egyezőség volt. 😁

Lassan fél éve volt a műtétem. 🤪 Jippi mintha meg sem történt volna. Jól vagyok teljesen. 😁

Sok puszi mindenkinek 😍

Újaknak kitartás! 🌞🌹🌺🌷 Most még jobb lábadozni, ki lehet ülni a kertbe, sétálgatni a napsütésben. Én/mi be voltunk zárva, ősz vége, tél volt. Brrr

43012. Menetlevél (válaszként erre: 43008. - Katonca)
ápr. 17. 07:31
Hát igen sajnos így jártam. Tudtam a lehetőségről. Viszont személyesen is ismerek nőket akiknek semmi baja pár év múlva sem a műtét után.
43011. Tim70 (válaszként erre: 43002. - Annee76)
ápr. 17. 04:22
Szia Annee! Nekem vissza kellett menni varatszedésre. 5 nap után hazaengedtek 8. nap varatdzedés. 😁 üdv: Timi
43010. Katonca
ápr. 17. 00:16

Kedves Bernuska és Astra!

Köszi a drukkot, reggel 9-re van jelenésem a "kedvenc" dokimnál, ha kibírtam a Dupla J kiszedését, jelentkezni fogok!

Addig is puszi mindenkinek! :)

43009. Katonca (válaszként erre: 43002. - Annee76)
ápr. 17. 00:12
Mindenkinél más... Volt akinek a kórházban kiszedték a varratokat, nekem vissza kellett mennem.
43008. Katonca (válaszként erre: 43000. - Menetlevél)
ápr. 17. 00:11

Az orvosom épp a hozzád hasonló esetekkel példálódzott. Azt mondta, méh nélkül 1-2 év max., és annyi a petefészkeknek. Elcisztásodnak, vagy elsorvadnak.

Nagyon sajnálom, hogy így jártál, remélem hatásos lesz a gyógyszer a problémádra!

43007. Katonca (válaszként erre: 42999. - Annee76)
ápr. 17. 00:07

Nekem is van hájacska a pocakomon. Akkor is tudott a doki bikini vonalban vágni. 20 cm-est.

Míg nyers a seb, addig kell vigyázni rá nagyon, mert ott nehezen szellőzik, beizzad. Szárazon kell tartani mindenáron.

43006. Katonca (válaszként erre: 42987. - ukata)
ápr. 17. 00:02

A kisebbik fiam ezzel humorizált tegnap: - Mit aggódsz Anyu, a börtönben is van rabkórház! :D

A nagy pozitívum remélem holnap jön el!!! ;)

Ne nevess, az egyik ismerősöm már adott egy telefonszámot valami "látóét".

43005. Astra12
ápr. 16. 22:59
Hajrá, Katonca!!!
43004. Bernuska
ápr. 16. 22:37

Jól emlékszek, Katonca holnap megy a kedvenc dokihoz?

Ha még benézel előtte, én gondolok rád, szorítok neked.

43003. Zsonett70
ápr. 16. 22:23
Köszi lányok,kicsit kisebb a pánikom ha ez normálisnak mondható és nálatok is előfordult.Rendessen meg ijedtem.Drágák vagytok,hogy sos-be válaszoltatok.KŐSZŐNŐM!!!😂😙😙💖
43002. Annee76 (válaszként erre: 43001. - Tia69)
ápr. 16. 21:42

Huhh, akkor megnyugodtam.. 😊

Varratszedés mikor van? Még amíg bent vagyok vagy vissza kell menni?

43001. Tia69 (válaszként erre: 42999. - Annee76)
ápr. 16. 21:29
Annee,szerintem ez hülyeség,nekem is jó kis hájcsi van a hasamon,de szerintem nem nagyobb mint másnak,kb 20 cm a vágás.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook