Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
51349. Kajszi72 (válaszként erre: 51347. - Odett30)
2023. máj. 2. 00:06

Szabad, ha bírod, de lassan. Bár a gugolósdi jobb, később is, amikor valamit fel akarsz emelni, inkább egyenes törzzsel és lábrogyasztással kell csinálni.

Miért nem csalod fel a macskát vmi asztalra, bástyára? Akkor nem kell hajolgatni annyi ideig...🤣🤣🤣

51348. mgagi (válaszként erre: 51344. - Odett30)
2023. máj. 1. 19:56
Nálunk is a fájdalom és az elhúzódó vérzések majd újabb fájdalom miatt ritkultak az együttlétek. Nálunk a férjem ugyan megértett, de néha elégedetlenkedett holott nem tehettem róla. A 6 hét “no sex” semmiség volt. De aztán szépen lassan belekóstoltunk és jó volt. Ahogy Kajszi is írta olyan olyan szűz lány módjára. Az igazat megvallva mind 3 szülés utáni 6 hét elteltével így volt (mintha újra szűz lány lettem volna)😉
51347. Odett30 (válaszként erre: 51345. - Kajszi72)
2023. máj. 1. 19:52
Már vissza vettem a lendületből minden téren 😅 hajolgatni szabad amugy? Macskákat szoktam simogatni az udvaron unalmamban 🤣 a szomszéd cicái ide járnak. Mivel legugolni nem merek( nem is birnék) igy lekell hajolnom. Ne mond h azt sem szabad 😆 🤣
51346. Dy (válaszként erre: 51345. - Kajszi72)
2023. máj. 1. 19:22
Csatlakozom a pozitív új tapasztalások listájához. Felmásztam ma egy várba, kb 5 km oda-vissza hegyen, emelkedőn, de azért nem veszett meredeken. Az erőnlétem jobb, mint volt. Betéttel indultam el, mert még mindig nem tudom elhinni, hogy nem kell, főleg fizikai munka után. Azt hiszem, hogy tényleg egy új élet kezdete. Remélem, így is marad. Azért nagyon jó most újabbnál újabb akadályokat legyűrni.
51345. Kajszi72 (válaszként erre: 51344. - Odett30)
2023. máj. 1. 17:47
Akkor nálad ez a szegmens is becsatlakozott a bizonyításos csapatba a mosogatás, felmosás mellé... 😁 A párodnak jövök egy bocsánatkéréssel.😁
51344. Odett30 (válaszként erre: 51343. - Kajszi72)
2023. máj. 1. 11:55
Köszönöm a válaszod❤ akkor vissza fogom magam. A párom nagyon megértő és türelmes. Nem vele van a baj😅 a nagy méretű mioma miatt az előző honapokban sem volt túl nagy örömöm ezekben a dolgokban. Lehet emiatt érzem kicsit azt h jól esne már mert olyan sok fájdalmam volt emiatt. Megértettem amit leirtál és vissza fogom magam. Már csak 4 hét. Ha eddig kibirtam élvezetek nélkül ez már semmiség 😊
51343. Kajszi72 (válaszként erre: 51341. - Odett30)
2023. máj. 1. 05:47

Nem csak a nyúlka- piszka 🤣 miatt.

Gondold végig, mi történik az orgazmushoz vezető úton fizikálisan. Hova vezet a simi- simi.

A megemelkedett vérnyomás, pulzus, kontrollálatlan izomösszehúzódások pl.

A hüvelyed a méhnyakaddal a régi méhszalagokkal lett a testedben szó szerint kipányvázva. Ezek a varratok is gyógyulóban van. Ha ezt most szétcseszed, nagyon sok problémát okozol magadnak.

A másik: a testünk folyamatábraként működik. Prioritásokat állít fel, bizonyos funkciókat, metódusokat hátrébb sorol, az optimális működés, állapot elérésének érdekében.

Egy hasi seb prioritást élvez, a szexuális vágy ilyenkor minimalizálva kell legyen. Így működünk. Ezért írom a következőt...

Ha engedsz a párod türelmetlenségének, egy életre szétcseszheted magad ott bent.

Azt a 6 hetet nem viccből találták ki.

51342. Kajszi72 (válaszként erre: 51339. - Dy)
2023. máj. 1. 05:14

A petefészkek nem varázsütésre állnak le, nem is egyszerre, hanem fokozatosan. Tudni fogod amikor megtörténik.

A premensrtuációs tünetek enyhébben, de maradnak, egyéne válogatja, kinek hogy és mennyi ideig. A puffadás (gondolom a has) és a szöveti ödéma két külön dolog. Az, ha eddig volt, valszeg marad, olyan lesz, mint egy marker, innen tudod majd, hogy aktív ciklusod van. A cicifeszülés, a zabálhatnék ugyanígy. A hormonjainkat nem cserélték le, meg se gyógyították, úgyhogy érdemes a mensinaptárat tovább vezetni.

A peték optimális esetben valóban felszívódnak, de ciszták kialakulására sokkal nagyobb az esély, mint műtét előtt. Ez megint egyéni genetika függvénye.

A nagymamáról nem hiszem, hogy tudható, miért is injekciózták, mi volt a probléma eredete. Csak példák: a méh görcse, petefészekciszta, endometriózis, kismedencei összenövések.

A hüvelylazaság kifejezést nehezen értelmezem, de az is egy izom, ami hetek óta nem volt használva. Edzeni 😉 kell, így visszatér a tónusa.

Nincs méh, nincsenek összehúzódások, az orgazmus élmény is másabb. A hüvely nyálkahártya is változik, vékonyabb lesz.

Minden kicsit más lesz, rajtad áll, hogy mit hozol ki ebből a változásból. Az eltávolított méhed egy rendszer része volt. A kiiktatásával a rendszer minden más tagjának módosul a működése. Ezt is el kell fogadni. A "nem olyan, mint volt" rossz mantra. A "másmilyen" jó mantra. A más formálható, a jelen és a jövő alapja.

51341. Odett30
2023. máj. 1. 00:52
Nah van még valami amiert légyszi ne tépjétek le a fejem 😅😆 ugye a sex az 6 hétig nem ajánlott. Nem is akarom h ott belűl nyúlka piszka legyen. Dee a simi-simi az még belefér kìvűl??? Attol h mütöttek a vágyak nem nyugszanak🐵🐒🦧🤣😅
51340. Odett30 (válaszként erre: 51338. - Kajszi72)
2023. máj. 1. 00:43
Köszönöm a válaszod ❤😊 türelmes vagyok magammal csak vitt a lendület.vissza fogom mostmár kicsit magam. A nap fénypontja az volt hogy tüsszentettem egyet. Olyat ordítottam 😑😔 mütét óta még egyszer hapciztam. Mindig probálom elkerülni ,megelőzni. De ezt nem sikerült. Mintha szét akartak volna szakítani belülről. Nem javitott a mai állapotomon 😅😆🙃
51339. Dy
2023. ápr. 30. 22:36

Sziasztok korábban műtöttek!

Műtét utáni (7,5 hét) hüvelylazaság normális, változik még, vagy barárkozzak meg vele? Nőgyógyász semmi bajt nem lárott, de hogy nem ilyen volt, az teljesen biztos.

Másik dolog. A petefészkek maradtak csak, elvileg még működnek. A korábbi, ciklus körüli dolgok, tünetek eltűnnek, mint puffadás, rossz közérzet pl? Nőgyógyász szerint igen, mert a méhnyálkahártya változása már nem játszik. Petesejt felszívódik a hasüregben.

Feltétlenül van jele annak, ha a petefészkek már nem működnek egyáltalán, vagy egyéni? Egyik nagyanyámnak soha semmi baja nem volt, a másikat meg injekciózták éveken át, olyan rosszul volt.

Mivel kielégítő választ nem találtam, kaptam sehol, bennetek bízom.

51338. Kajszi72 (válaszként erre: 51337. - Odett30)
2023. ápr. 30. 21:34

Odett, az jó, hogy ennyire bírod és erős vagy, de haszna az erődnek csak akkor lesz, ha megtalálod az arany középutat és tudatosan visszafogod a terminátort magadban.

A szöveti gyógyulás, az izom varrat hegesedése, és a regeneráció is, azaz a visszaerősösés, az izom funkció visszanyerése csak akkor történhet meg, ha az izom, a hús normális állapotban van. Rugalmas, laza, de átmozgatott, használatban van.

Tud dolgozni és kötődni.

A túlerőltetett izom besavasodik, görcsbe rándul. Ez a test szélsőséges reakciója, hogy megállítsa a további terhelést. Összehúzódik és azt mondja, sz art se csinálok innentől.

Egy vádlit bekenhetsz izomlazítókkal, átmasszírozhatod, hogy hamarabb véget érjen a fájdalmas izomláz, görcs. Odabent nincs kenegetés...

De ez csak egyik része a dolognak.

Van egy seb, ahol össze van varrva a szétvágott hús. Próbál összenőni, eggyé válni újból, rostról rostra, fokozatosan kapaszkodik össze.

Amikor ez a kettészelt, még nem teljesen egynemű izom görcsöl be, akkor két göbbé ugrik össze.

A test elsődleges feladata innentől a görcs feloldása és a normál állapot visszanyerése. A kapaszkodjunk össze projekt háttérbe szorul, hiszen nem adottak a feltételek hozzá. Sokszor a már finoman eggyé vált inci- finci szövetrészekből is sok szétszakad ilyenkor. Ezért a visszaesés, ezért a sajgás.

De ne para, ebbe majd mindenki belefut, egyszer biztosan.

A gyógyulásnak ebben a szakaszában a legnagyobb kihívás tüdelemmel lenni önmagunk iránt, elfogadni a belassúlt életet, és visszafogni a bennünk buzgó bizonyítási vágyat.😉

51337. Odett30
2023. ápr. 30. 18:31
Nah ilyen amikor a tested azt mondja hogy kuss azt pihenj😅 1 hete 5 napja mütöttek. Tegnap én már olyan vagánynak éreztem magam h mostam, feltöröltem, mosogattam es rengeteget sétáltam a házon belül. Este sikerult a családdal vicces videokat is nézni ezt persze nevetés nélkül nem lehet. Nah es ma megint ugy érzem magam h fáj a hasam kb ugy mint 5 napja. Lent jövöget kicsi vér ismét. 😑 kicsit olyan mintha vissza mentem volna pár napot az időben. Enyhe jellzésképp h üljek meg a seggemen 😅 szoval most így jártam. Pedig anyukám mondta h lassitsak le. Igen neki mindig igaza van ❤😅🙃😁
51336. Odett30 (válaszként erre: 51334. - Kajszi72)
2023. ápr. 27. 18:19
Rendben 😊
51335. Dy (válaszként erre: 51333. - Odett30)
2023. ápr. 27. 08:13
Szia! Én ugyanígy vagyok vele, belecsípek, nem érzem.
51334. Kajszi72 (válaszként erre: 51333. - Odett30)
2023. ápr. 27. 06:03

Szia. Igen, normális, majd szépen lassan visszatér az érzet.

Ha kicsit nagyobb a hájacska, akkor még lassabban.

Kalap kakit!🌻

51333. Odett30
2023. ápr. 26. 23:41
Sziasztok lányok. Megint én 😁 minden okés velem a mütét ota. 1 dolgot szeretnék kérdezni. Az normális hogy a vágás feletti bőr rész teljesen érzéketlen? Nem érzem ha hozzá érek. Olyan mintha érzéstelenitve lenne 😅 ez így marad vagy majd szépen az is vissza áll?
51332. yallah2 (válaszként erre: 51321. - Nokedli1974)
2023. ápr. 26. 21:17
Ha gennyes nem varrják össze. Sebtoilette és kezelés. Míg magától össze nem húzódik.
51331. Kajszi72 (válaszként erre: 51330. - Dy)
2023. ápr. 25. 23:37
Detto.😉 Író és ortopédsebész akartam lenni kiscsajként, aztán mázli, hogy más irány lett belőle, mert durva latex allergiám van.
51330. Dy (válaszként erre: 51329. - Kajszi72)
2023. ápr. 25. 21:40

Elképzeltem magam belülről😀. Lassan elvégezhetnéd az orvosit😉! Én is szeretek mindent érteni és tudni.

Köszi

51329. Kajszi72 (válaszként erre: 51327. - Dy)
2023. ápr. 25. 21:30

Rossz volt a tippem, találtam egy német nyelvű esszét, dolgozatot vagy mit...

Nem cikk- cakk, de laza!

Nagy hurkot csinálnak, a szélektől relatíve távoli és mély öltésekkel, egyes csomókkal, amik érintik a bőr alsó rétegét. Azt írták, hogy figyelni kell az öltésnél, hogy ne maradjon térköz a zsírszövetben a két szél között, de ne is legyen túlfeszített, nehogy áttépje önmagát a lágy zsírszöveten.

De van tovafutó is, csak az keskenyebb hájhoz, ahogy néztem.

🤪

51328. Dy (válaszként erre: 51321. - Nokedli1974)
2023. ápr. 25. 18:55
Nokedli! Mit mondtak a sebészeten?
51327. Dy (válaszként erre: 51326. - Kajszi72)
2023. ápr. 25. 18:16
Érdekes, amiket írsz. És így már teljesen érthető. Köszi😘
51326. Kajszi72 (válaszként erre: 51325. - Dy)
2023. ápr. 25. 18:08

Nem, nem vagyok egészségügyis. De biztos úgy van, ahogy a doki mondta.

A zsíröltésre csak tippem van, valami nagy, laza cikk- cakk lehet. Rákerestem, de nem találtam semmi konkrétat.

Azt tudom, hogy a zsírszövet a textúrájából adódóan nehezebben lesz újból eggyé egy vágás után, mint az izomszövet.

Szinte nincsenek rostok, (csak amennyit a töpörtyűben is látni), víz viszont van benne dögivel, ezért, amikor gyógyul, több a savó, mint annak, akinek nincs hája. Ami neked volt, meg nekem a drén helyén pl., az azért, mert a felszíni heg gyorsan gyógyul, előbb bezáródik fullra, minthogy a mélyebb rétegek tisztulni tudnának.

Régen pl. ló farokszőrét hagyták a mély sebekben, hogy kivezesse a hegen át a savót meg a döglött fagocitákat, csak akkor húzták ki, amikor már tényleg összehegedt.

51325. Dy (válaszként erre: 51323. - Kajszi72)
2023. ápr. 25. 16:33

Kajszi!

Te egészségügyi szakember vagy? Nagyon vágsz minden témát? Esetleg tudod, mi az hogy "zsíröltés". Nekem azt mondta az orvos, hogy vszleg azért gyulladhatott be,mert egy zsíröltés van a külső heg alatt.

51324. Kajszi72 (válaszként erre: 51320. - Dy)
2023. ápr. 25. 14:41

Én vécétől vécéig életnek neveztem.🤪

A tamponpénz átalakul D vitamin pénzzé...🤣

51323. Kajszi72 (válaszként erre: 51321. - Nokedli1974)
2023. ápr. 25. 14:38
Szia, valszeg egy kis darab madzag vagy szőrtüsző az oka, vagy csak a var alatt még nem állt egybe a zsírszövet, a var pedig elzárta a levegőtől. Addig jó, amíg kifelé jön.
51322. Dy (válaszként erre: 51321. - Nokedli1974)
2023. ápr. 25. 12:52

Szia!

Saját tapasztalat: jobb, hogy megnyílt, kifelé tud jönni a genny.Kenetvétel, antibiotikum, sebkezelés. Eleinte naponta, kétnaponta a kórházban, nekem az operáló orvos csinálta. Otthon később párakötés, jó sok ragtapasz és türelem. Kb. 3 hét után tisztult ki és forrt össze magától. Két centis nyílás volt, felette 10 centis kötegelt szövet, közepén dudor. Az még most sem húzódott vissza teljesen 7 hét után. Azt mondták, gyakori az ilyen szövődmémy. Lehet a szalonnáim sem könnyítették meg a dolgot. De ne aggódj, rendbe jön, de figyelni lel és észnél lenni, nehogy tovább menjen a gyulladás. Írj, ha segíthetek. Nekem a párakötés is kínai volt hasra, de jót tett.

2023. ápr. 25. 12:27
Sziasztok! Drukkoljatok, most várok a sebészeten, mert a 3,5 hetes gyönyörű sebem egy varr darabkája alatt begennyesedett.. Levedzik, meg gennyes.. kb 1 cm x0,5 cm-es.. A háziorvos telefonon elküldött a sebészetre.. Remélem nem kell összevarrni vagy ilyesmi..
51320. Dy (válaszként erre: 51319. - Kajszi72)
2023. ápr. 25. 09:04
A munkahelyemen ipari mennyiségű tampon és betét maradt még bent a szekrényemben. Úgy jöttem el a műtét előtt, hogy nem is akartam elhinni, hogy többet nem kell, ráadásul pár nappal a műtét után. Eggyel kevesebb pénzkidobás. De utáltam! Meg főleg azt, hogy a programjaim teljesen tervezhetetlenné, kiszámíthatatlanná váltak, vagy mondjuk úgy mosdófüggők lettek.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook