Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
51480. aee18d61c7 (válaszként erre: 51479. - Yvonne Duron)
2023. jún. 23. 16:35
Szuper, akkor Téged is hamar kiengedtek :-) Ha hazafelé simán bementél a háziorvoshoz, és a panaszod mindössze annyi, hogy " a bélmozgás fáj egy kicsit" akkor reméljük, Te is könnyen túl leszel rajta! Az első napokban én még reggel-este szedtem Algopyrint, azt mondta a nővérke hogy nem csak a fájdalomcsillapítás, a gyulladás-csökkentés miatt is ajánlott. Nagyon drukkolok, hogy pikk-pakk felépülj! (és ami nekem bevált: vettem haskötőt és sétához, jövés-menéshez felveszem, még most is, sokkal jobb érzés úgy mozogni) [link]
51479. Yvonne Duron (válaszként erre: 51478. - Aee18d61c7)
2023. jún. 23. 14:07

Köszönöm a jókívánsagokat❤️ Majd figyelem az eeszt-t.

Éjszakára még kaptam egy fájdalomcsillapító tablettát.

Ma reggel kivették a katétert, drain nem is volt. Sokat iszom, pisilés O.K. Délelőtt már haza is engedtek.

Két saroknyira van a háziorvos a klinikától, oda is bementem, azt mondta, hogy szerinte ülőmunkához 4 hét táppénz kell.

A bélmozgás fáj kicsit, keveset eszem és kímélőt.

Varratszedés egy hét múlva, addig cicamosdás.

51478. aee18d61c7 (válaszként erre: 51474. - Yvonne Duron)
2023. jún. 23. 10:23
De jó.. mielőbbi felépülést Neked! :-) Nem tudom, államiban hogy van, de nekem 2 napon belül fenn volt a szövettan az EESZT-ben, érdemes figyelni.
51477. Yvonne Duron (válaszként erre: 51476. - Freddy36)
2023. jún. 23. 06:25
Köszönöm ❤️
51476. freddy36 (válaszként erre: 51474. - Yvonne Duron)
2023. jún. 22. 21:03

Örülök, hogy túl vagy rajta és jól érzed magad!

Gyors felépülést és minden jót kívánok!

51475. Yvonne Duron (válaszként erre: 51473. - Aee18d61c7)
2023. jún. 22. 17:50
Gratulálok 🙂 jó egészséget kívánok ❤️
2023. jún. 22. 16:05

Helló-belló 😁

Köszönöm, hogy gondoltatok rám ❤️

Kb délben vittek be, 14:00 körül hoztak ki. Csak katétert kaptam, az picit fájt ébredés után, kaptam rá infúzióban fájdalomcsillapítót. Nagyon jól ébredtem, mindenkinek ezt kívànom, aki még előtte áll. Szobatársak, nővérek aranyosak.

Szomszéd szobában oáznak a pici babák, akiket hoztak szopizni a császáros anyukákhoz 😊

Az altatóorvos csak annyit mondott, hogy majd az orvosom elmondja, mit kellett kivenni. Kicsit sejtelmesen hangzik, de nem számít, majd megtudom. Jól vagyok 🙂 puszi nektek!

51473. aee18d61c7
2023. jún. 22. 13:49
Én ma voltam 6 hetes kontrollon. (5,5 hét) A doki mindent rendben talált, szabad a pálya.. mindent IS csinálhatok. :-D Azt mondta, sokat látott már, de ilyen gyors felépülést nem. És ezt csak azért írom le, mert emlékszem, mennyi erőt adott, amikor a műtét előtt itt olvastam valakit, aki nagyon gyorsan felépült, hogy hátha én is így leszek.. talán más is tud ebből erőt meríteni. Azt mondják, fejben (is) eldől, ki-hogyan éli meg. Nekem megkönnyebbülés, felszabadulás volt, tegnap fehér nadrágban mentem dolgozni :-D
51472. aee18d61c7 (válaszként erre: 51471. - Yvonne Duron)
2023. jún. 22. 13:46
Gondoltam Rád ma.. remélem, minden rendben ment, és hamar felépülsz!
51471. Yvonne Duron (válaszként erre: 51470. - Kajszi72)
2023. jún. 22. 04:37
Köszönöm ❤️ majd jelentkezem.
51470. Kajszi72 (válaszként erre: 51467. - Yvonne Duron)
2023. jún. 21. 21:44
Nagy kalap kakit mindenhez, jó málézólöttyöt!🌻
51469. Kajszi72 (válaszként erre: 51466. - Zsebi31)
2023. jún. 21. 21:42

Szia, ha a petefészkeid működnek, akkor ez valszeg csak a ciklusod, a premenstruációs tünetekkel, nem a menopauza. Csak most jobban figyelsz magadra, és dög meleg is van.

Ha a műtét előtt voltak kimaradt ciklusaid, akkor lehet, hogy premenopauzában vagy/ voltál is, + ugyanaz, mint fentebb - most jobban figyelsz magadra.

Írd fel, hogy mikor tapasztalsz fura dolgokat magadon, lehet, így kirajzolódik a ciklusod és nem parázol majd rá, ha jönnek a mensi előtti tünetek.

51468. Eszti79
2023. jún. 21. 13:28
Sziasztok! Én már túl vagyok rajta 7 hónapja! Jól viseltem, de azóta sem húzodik vissza a hasam! Más is járt így? Köszi!
2023. jún. 21. 07:05

Holnap eljön az én napom is.

Mára szabit vettem ki, itthon teszek-veszek, áthangolódom a gyógyulásra.

Ma még elmegyek lábkörmöt lakkoztatni, utána megebédelem az üres levesemet, takarítás, pakolászás.

A kollégák nagyon aranyosak, ki a virágaimat fogja gondozni, ki-ki pedig a munka egy-egy részét veszi át.

Páromnak mindent összekészítek, hogy ne kelljen keresgélnie.

Mostmàr nincs más dolgom, mint szépen meggyógyulni és egy új, jobb fejezetet kezdeni.

Kószönök minden hasznos, őszinte tanacsot, sokat segítenek ❤️

51466. Zsebi31
2023. jún. 20. 22:31

Sziasztok kedves Lànyok!


Bàrki tapasztalt méhkivetel utan hohullamot, alvas problemakat, ingerultseget? 3,5 honapja volt a teljes mehkivetelem, petefeszek maradt. Ketto hete vannak ezek a gondok. 42 eves vagyok. A doki szerint meg kell szoknia a petefeszeknek az uj helyzetet. A stressz az sajnos eleg sok. Koszonom

51465. mgagi (válaszként erre: 51463. - Melly2)
2023. jún. 17. 07:12

Szia Melly!

6 hétig nem lehet emelni, utána is csak szépen fokozatosan. Nem nagy súllyal.

51464. Anemone9 (válaszként erre: 51461. - Kajszi72)
2023. jún. 16. 23:42

Köszönöm Kajszi, ezekre voltam kíváncsi. Nem fogok menni dolgozni, míg az orvos nem javasolja. A főnököm akár hiszed akár nem, de közel az egyik legnormalisabb így is az összes eddigi közül, pedig jó sok volt már... :D

Csak próbálkozik :D

51463. Melly2
2023. jún. 16. 15:57
Sziasztok! Új vagyok bár hetek óta olvason a forumot,27-èn lesz méheltávolitásom petefészkek maradnak ha nincs gàz. Minden ,minden hasznos informacionak örülnék.Mit vigyek a kórhàzba (4-5 )napos tartozkodást mondtak.Meddig nem lehet emelni?
51462. aee18d61c7
2023. jún. 15. 13:11
Bár én pont ellenpélda vagyok, mert nekem gyakorlatilag a nagyműtét sem okozott nagyobb problémát, egyetértek az előttem szólókkal. Volt egy mióma+petefészek operációm 15 éve, meg most kivették a méhemet, de pont ugyanúgy éltem meg a kettőt. Én a mútét másnapján sétáltam a kórházban, harmadnap már itthon, és néhány nap után több km-es sétákra vállalkoztam. Egyedül az ülés volt nehéz kb 1 hétig, de mivel home office-ban vagyok, tudtam dolgozni állva, fekve. Nem vittem túlzásba 2 hétig, a harmadik héttől ugyanúgy dolgozom, mint előtte. 2 hét után vezettem. Múlt héten (3 hetesen) konferencián voltam, azt is simán bírtam. A hétköznapokban észre sem veszem, hogy van sebem, régóta hason alszom. Az emelés, szex, ülőfürdő tiltólistás, semmi másban nem vagyok korlátozva. DE: mint megtudtam, nem ez a "normális", és fogalmam sincs, minek köszönhetem, hogy ennyire gyorsan felépültem. (a dokim azt mondta, sok mindent látott már, de ilyet még nem) Nem tudhatod, hogy reagálsz - én sem ígértem semmit a kollekágnak. A 6 héttel számoljanak, aztán ha visszamész korábban, lehet örülni - de ha nem vagy jól teljesen, nem szabad erőltetni a dolgot.
51461. Kajszi72 (válaszként erre: 51460. - Kajszi72)
2023. jún. 15. 01:54

Azt kifelejtettem, hogy a 6 hét az nem 6 hét tespedés és fekvés.

Hanem 6 hét edzés, gyógyulás.

A másik, hogy nem kell magyarázkodnod neki, se meggyőzni bármiről is. Mondd azt, majd meglátod, mit mond az orvos, engedi- e, hogy előbb menj vissza melózni, hogy Te nem is tudod... A kontroll 6 hét után van. Mivel fingja nincs az egészről, de igazi empátia, megértés sincs benne még nyomokban sem, nyugodtan kamuzz neki. Ha hívogat - kamuzz valamit a dokiról. A lényeg, hogy hárítsd a döntést a dokikra. A papírod meglesz a 6 hét táppénzről, kirúgni meg nem fog, mert akkor aztán tényleg nem lesz embere. De a helyedben elgondolkodnék, hogy akarok-e egy pszichopatával együtt dolgozni hosszabbtávon.

51460. Kajszi72 (válaszként erre: 51452. - Anemone9)
2023. jún. 15. 00:57

Szia. Császármetszéskor átmetszik a hasfalat, majd megnyitják a méhet, kiemelik a babát. Aztán összeöltik a méhet és összevarrják a hasfalat. 2 db vágás, 3- 4 varratsor - méh, izom, háj, bőr.

Méheltávolításnál megnyitják a hasfalat, kimetszik a méhet, és a petevezetékeket. Ez a részleges. A hüvelyt a méhszájjal vagy anélkül, optimális esetben a méhszalagokkal pozícionálják. Ha nem okésak, mással. Aztán vannak még az erek is.

Ez 4 db vágás és 8- 10 varratsor és/vagy lézeres heg alapból.

Ha wertheim, akkor még több a heg, ha vannak összenövések, még több a heg.

Össze sem hasonlítható a két műtét. És császár másnapján senki nem takarít otthon, harmadnapján se...

A gyerekszülés - császárral is - természetes folyamat. A hysterectomia egy mesterséges beavatkozás. Az első test és lélek öröme, a másik test és lélek kínja és fájdalma.

Egy nyílt hasi műtétnél a 6 hét nem ajánlott, hanem egy szakmailag megállapított minimum.

A Te egészségedről, testedről, életedről, jövőbeli életminőségedről Te és az orvos döntsön, ne a főnököd kényelme és lustasága.

51459. Dy (válaszként erre: 51456. - Anemone9)
2023. jún. 14. 20:13
Hidd el, nem érdemes kockáztatni. Hasonló munkakörben dolgozok én is. Az ülés borzalmas volt így is az első két héten. Majd rájössz, hogy még az se mindegy, milyen bugyi, nadrág van rajtad. 6-8 hét pihenést írnak alapból a hivatalos oldalon is. A legnyomósabb érv pedig az, ha azt mondod, hogy a 6 hetes kontrollon dől el, hogy minden rendben gyógyul-e. Addigra kezd benyógyulniba hüvelycsonk teteje is. Ha visszamégy, más kényelmét szolgálod a saját egészséged rovására.
51458. mgagi (válaszként erre: 51457. - Mgagi)
2023. jún. 14. 18:56
Viszed=vigyél
51457. mgagi (válaszként erre: 51456. - Anemone9)
2023. jún. 14. 17:38
Kajszi írta hogy fél év után csinált mindent úgy mint régen. Viszed az orvosi igazolást. Nem leszel jó darabig 100%-os. Nem véletlen mondják itt a csajok a fokozatosságot. Muszály a 6 hét. A sebgyógyulás miatt is.
51456. Anemone9 (válaszként erre: 51455. - Dy)
2023. jún. 14. 16:37

Köszönöm a részletes választ!

Hát ha 8 hétig itthon lennék, a főnököm a kardjába dőlne szerintem.

És bár én kímélve lennék, de egész nap ügyfelezek, szóval a stresszkezelés olykor még műtét nélkül is problémás, ráadásul alaphelyzetben 10 órás a munkaidő is.

Szóval épp emiatt is szeretnék neki orvosi érveket felhozni majd, mert úgy gondolja, én fújom fel a pihenés fontosságát, és szimplán túl kényes vagyok, legalábbis néha ez jön le a félmondatokból...

51455. Dy (válaszként erre: 51452. - Anemone9)
2023. jún. 14. 11:47

Szia!


Nekem volt mindkettő. A császárnál 25 voltam, a méheltávolítánál 47. A nőgyógyászom azt mondta előtte, hogy az almát nem lehet összehasonlítani a körtével és két embert, vagy ugyanannál az embernél a kétféle műtétet sem. Érzésre hasonló. A császárnál nem vágják le a méhedet, a szalagokat, a méhnyakat. Nincs annyi sérülés. A méh összehúzódik folyamatosan. Méheltávolításnál az én esetemben egy 1 kilónyi labda helye szabadult fel egyik pillanatról a másikra. A szervek hirtelen, nem folyamatában találkoznak ezzel. Most 3 hónap után is érzek haskeményedést, szóval sokkal lassabb volt a regenerálódás, biztos a 20 év különbség sem mindegy. A hormonok is megborulnak. 2 hónapig aludni sem tudtam normálisan. De ahány ember, annyi eset. Szerintem a 6 hét kell, ha más nem, hogy ne legyél idegbeteg, tudd kezelni a stresszt. Az én esetemben 8 lett belőle egy sebfertőzés miatt és egy percig sem bántam, hogy nem mentem vissza hamarabb, mert onnantól nincs kímélet, senkit nem érdekel, hogy bírod-e, fáradt vagy-e.

51454. Anemone9 (válaszként erre: 51453. - Mgagi)
2023. jún. 14. 10:43
Igen ezt tudom, köszönöm. Inkább az orvosi része érdekelne.
51453. mgagi (válaszként erre: 51452. - Anemone9)
2023. jún. 14. 10:35

A császárt és a méheltávolítást nem lehet egy kalap alá venni.

Méheltávolítás után nem emelhetsz 6 hétig. Az állást sem fogod hosszútávon bírni. Míg császár után csinálhatsz mindent.

51452. Anemone9
2023. jún. 14. 10:01

Valaki elmagyarázná részletesen, mi a különbség felépülés tekintetében egy méheltávolítás, és egy császáros szülés között?

Főnököm nagyon támogató mindenben, azonban most munkaerőhiánnyal küzd, és mivel neki kéne helyettem dolgoznia, már pedzegeti, hogy teljesen felesleges otthon feküdni heteket. Szeretné, hogy menjek majd mielőbb dolgozni, bent is tudok pihenni, van fotel, semmi értelme otthon maradnom. A fő érve, hogy ő a császár után másnap már kitakarította az egész lakást és semmi baja nem volt, ez a műtét is ugyanolyan, ráadásul belőle kivettek egy 3 kilós gyereket is. Szóval szerinte ez túl van dramatizálva, és nem kellene annyit olvasnom a neten se.

Ehh...

Tudom, hogy volt már erről szó, és eszemben sincs kihagyni az itthoni lábadozást, csak érdekel, mivel lehet leszerelni az ilyen jellegű okoskodást.

Ráadásul egész januárban trombózisgyanúval vizsgálgattak, és azóta is gyulladtak a visszereim (főképp a munkától, sok órát állva töltök)

Köszi mindenkinek!

51451. Yvonne Duron (válaszként erre: 51449. - Aee18d61c7)
2023. jún. 11. 20:26
Egyelőre nem izgulok, megváltás lesz. 1 km-re lakom a munkahelyemtől, de sokszor így is necces volt beérni. Vagy haza kellett kéretzkedni, még úgy is, hogy volt bent váltóruha. Kínos helyzetek sorozata... Szerencsére nagyon megértő, támogató kollégáim vannak (17 férfi és 4 nő). Ez nagyon sokat jelent nekem, hogy nem kell a munkahely miatt aggódnom. Nem is tudom, akik messziről járnak be dolgozni, vagy nincs lehetőségük a mensihez alakítani a munkában a megbeszélést, utazást, vagy fix időben van 15 perc szünet és csak akkor állhatnak fel, azok hogy élik túl.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook