Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
43283. Tim70 (válaszként erre: 43282. - Gitka)
ápr. 30. 20:19

Szia Gitka! A műtét utáni nap én nem ehettem (grátiszba kivették a vakbelemet is a műtétkor)😁 igazából nekem utána elég volt a korházi kaja de én pépeset kaptam. Nem vált hátránnyá mert sokkal kimélőbb a gyomornak a beleknek. A kefír lett az egyik legjobb barátom napi 1l megiszok. Rendezi a bélflórákat lazitja a székletet. Nehezen indult a műtét után a dolog hashajtóval kávéra kefirrel sikerült a második napra produkáljak utána már csak itthon

Már tiszta idegbeteg voltam miatta. Itthon azonnal beállt minden a rendes kerékvágásba de nagyon vigyáztam mit eszek. 6 hétig diétáztam és azóta teljesen életmódot válrottam. Lehet ennek köszönhető de engem elkerültek a többiek álltal mondott bélgörcsök.😁 Naponta 5-6 alkalommal eszek keveset. Nagyrészt Levest (krémleveseket leginkább), párolt vagy sütőzacskóba készült zöldséget, csirke vagy pulykahúst eszek. A felvágottakat és a mesterséges izesitőket kizártam az étkezéseimből. Igazából csak arra figyelek mit kiván a szervezetem. Egy ideig a sütőtökre voltam rákattanva most az édesburgonya és a spárga a favorit.😁. Nem tudom Neked milyen műtéted lesz, csak hogy viszonyítani tudjál teljes méheltávolításon vagyok túl petefészek, petevezéték és minden ugrott. Bikini vágással műtöttek kb 25 cm-es vágással.😁 Ne izgulj, itt vagyunk segítünk. Nagyon összetartó csapat van itt 💖 és a leghitelesebb információkhoz itt tudsz hozzájutni. 😘 Üdv: Timi

43282. Gitka (válaszként erre: 43281. - Tim70)
ápr. 30. 16:51

Köszönöm Timi!A listád alapján pakolok majd :)

Igen sok mindenre gondoltál, van ami eszembe se jutott volna. A kórházi kaján kívül a műtét után ehettél valami mást is? Attól tartok, a bélműködést az nem nagyon indítja majd be. Valami hashajtót esetleg kaptal?

43281. Tim70
ápr. 30. 16:31

Stia Gitka! Mit vittem a korházba: mosdókesztyű, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, kézfertőtlenítő, wc papír és nedves is, popsitörlő, wc ülőke fertőtlenítő kendő, papír wc ülőke, törölköző 2 nagy 2 kicsi, arckrém, deó, hálóing 2 db (egy se volt rajtam csak a korházi), 4 pizsama, köntös, szabadidő ruha (haza jönni), pléd, kispárna 2, fehérnemű én kb 12 db-ot vittem + 1 hasszoritós bugyit ami nem volt rajtam, zokni 5 pár, sportmelltartó 2db, fésü hajgumi csatt, papucs 2 pár 1 zuhanyozni 1 szobai, tisztasági betét 3 féle ( na ez is elég lett volna csak egy nekem alog volt rá szükség ), gyógyszer: saját amit esetleg rendszeresen szedsz, algopiryn, espumisan, SPORKUPAKOS ÁSVÁNYVÍZ, ropi, negró, reklám szatyor, papirzsepi, szalvéta, pohár, kés, villa, kanál, telefon, töltő, füles, könyv, szemüvegtörlő.😊 Na így nézett ki az én pakkom.😁 A 42990 -es bejegyzésembe is találsz hasznos dolgokat, de ha bármi kérdésed van tedd fel segítünk.

üdv : Timi💖

43280. Tim70 (válaszként erre: 43279. - Gitka)
ápr. 30. 16:27
Szia Gitka! Mindjárt felrakom az én bevonuló listámat. 😁
43279. Gitka
ápr. 30. 16:05

Sziasztok lányok!

Csatlakozom hozzátok. Hétfőn lesz a műtétem. Szerdan fekszem be a kórházba. Van valami előzetes 'jó tudni' dolog, ami hasznos lehet egy műtétben még nem túl járatos embernek? Mit érdemes vinni magunkkal, ami hasznos lehet a nehézségeket átvészelni? Olvastam Espumisant, magas derekú bugyit... Köszönöm, ha válaszoltok.

43278. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43269. - Ukata)
ápr. 30. 13:23
Szia! Már én is fontolgatom,hogy leállok vele.ennél rosszabb már nem lehet,de lehet jobb lesz🙂
43277. Diti1968 (válaszként erre: 43276. - Fmadri)
ápr. 30. 12:36

Kedves fmadri!

Nagyon sajnálom, hogy még mindíg nincs vége a kálváriádnak... Szívből kívánom, hogy ez legyen az utolsó kórházi bejelentkezésed! Gyógyulj meg hamar!

Üdv,

Edit

43276. fmadri (válaszként erre: 43270. - Ukata)
ápr. 30. 12:22
A rémálom nem ért véget A műtét utáni második mapon elpattant egy ér a hashártyban és mivel a véralvadás gátló miatt nem állt el a vérzés egy nagy vérömleny lett a hasamban Sürgős műtétet kellett csinálni Így most már egy egy hosszú vágás is van a hasamon függőlegesen Még kórházban vagyok két cső lóg a hasamból Sosem lesz vége a kálváriámnak 😭
43275. ukata
ápr. 30. 12:22
Ritkábban jövök fel az oldalra, elöntött a meló, de azért "figyellek" Titeket és mindenkiért szorítok.
43274. ukata (válaszként erre: 43270. - Ukata)
ápr. 30. 12:21

Hú Adri, még ilyet se hallottam, hogy a maradék petefészek megcsavarodik.

Nekem bent hagyta a doki, hogy még jó lehet a csontritkulás csökkentésére, bár már nem nagyon működik. Remélem, nem fog galibát okozni.

Vigyázz magadra.

Puszi

Kati

43273. ukata
ápr. 30. 12:19
Katonca, Veled mizu? Rendbe jöttél már teljesen? Édesanyád hogy van?
43272. ukata (válaszként erre: 43253. - Bernuska)
ápr. 30. 12:15
Bernuska, nekem a Stadalax és Hunyadi keserűvíz kombó segített. Két hétig 2-3 naponta alkalmaztam.
43271. ukata (válaszként erre: 43230. - Diti1968)
ápr. 30. 12:07
Szia Ditti, egy srófra jár az agyunk. A Te bejegyzésedet még nem is olvastam, de ugyanazt írtam:):)
43270. ukata (válaszként erre: 43229. - Fmadri)
ápr. 30. 12:06

Basszus Adri, csak most olvasom a kálváriádat. Perforált vakbelet hogy a fenébe nem lehet észrevenni? Főleg, hogy még arra is gyanakodtak...

Nagyon gáz, még jó hogy nem nyugodtál bele a pszichés változatba. Rá is mehettél volna.

Örülök, hogy túl vagy rajta, épülj fel hamar.

Mondjuk, már az is fél győzelem, hogy magán úton rájöttek, mi a gond.

43269. ukata (válaszként erre: 43203. - Zsuzsa Kun)
ápr. 30. 11:58

Szia Zsuzsa,

én most abbahagytam a fitoösztrogént, de két hete még használtam úgy, hogy mellette szedtem a Remifemint. A kettő kombója csökkentette a tüneteimet. Most egy hete nem használom egyiket sem. A hőhullámok megvannak, de talán kevesebbszer törnek rám és nem olyén brutálisak.

43268. ukata (válaszként erre: 43199. - Kataaa123)
ápr. 30. 11:52

Szia Kataaaa, nyugi, Kollár doktornál nagyon jó kezekben leszel. Én csak a műtétkor találkoztam Vele, de nem bántam meg, hogy Őt javasolta a kezelődokim. A műtőasztalon derült ki, hogy az altatóorvost már régóta ismerem. Ő műtét után csak dicsérte Kollár doktort, hogy profi munkát végzett.

A kórházzal sem volt semmi gond. Nem hipermodern - az ágy pl. nem állítható - de minden tiszta, a nővérkék szigorúak, de egyben kedvesek és bármikor gondod van, segítenek.

Szenvedni sem hagynak, nekem nincsenek brutál fájdalomról emlékeim. Kb. 5 percig voltam félig észnél műtét után, majd szerintem adtam valami cuccot, amitől kb. 4-5 órát aludtam. Utána már alig volt fájdalmam. Másnap meg már egészen jól tudtam sétálni.

A lényeg, hogy tartsd be, amit mondanak. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok. Nekem is segített miskolci "előd":):)

Kitartás, van élet a méheltávolítás után. 5 és fél hónap tapasztalatából beszélek:)

43267. ukata (válaszként erre: 43198. - Bernuska)
ápr. 30. 11:44
Szia Bernuska, igen, jól emlékszel, miskolci vagyok.
43266. Diti1968 (válaszként erre: 43260. - Alexa.87)
ápr. 29. 09:17

Kedves Alexa!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon kell szembe nézzél egy ilyen megpróbáltatással...De bízom benne, hogy pont a korod miatt, majd gyorsan és szövődmény mentesen fogsz felépülni és nem lesz szükség utókezelésre!

Feltétlenül beszélj a dokival, aki műt és hangsúlyozd ki neki a "hüvely témát", hogy a lehetőségekhez képest a legtöbbet hagyjanak meg belőle! De nyilván az az elsődleges cél, hogy egészséges legyél, és utána jön minden más!

Nagyon fogunk drukkolni neked!

Üdv,

Edit

43265. Katonca (válaszként erre: 43248. - Bernuska)
ápr. 28. 22:54
Hát az a sintér meg is érdemli! Még szerencse hogy jobban van szegényke... Ennyi műtét csak ezért, mert az orvosa pénzért vette a diplomáját. Tényleg elképesztő!
43264. Katonca (válaszként erre: 43263. - Alexa.87)
ápr. 28. 22:47

Kedves Alexa!

Hát az orvosok ezért szűkszavúak műtét előtt, mert mint nálam is kiderült, az ultrahang fityfenét se ér... A saját szemüknek hisznek.

Valóban nagyon fiatalon elkapott ez a nyavaja, de az a lényeg kiderült, és segíteni fognak rajtad. Mindannyian küldjük neked az energiát 8-án.

43263. Alexa.87 (válaszként erre: 43261. - Tia69)
ápr. 28. 18:59
Hát néha éreztem a hasamban fájdalmat meg ilyen elég kellemetlen érzést azzal aztán elmentem orvoshoz, azt a nőgyógyásznál kiderült hogy gáz van. Elég alattomos egy betgség... azt hát sajnos megy minden. Ezzel amit legutóbb kérdeztem a hüvelyről a dokinál se tudtak nagyon konkrétat mondani pontosan mire számíthatok. Lehet ezekszerint pár dolog pár dolog csak azután derül ki és dől el miután felnyitnak.
43262. Kriszti1981 (válaszként erre: 43260. - Alexa.87)
ápr. 28. 18:28

Szia!

Nekem is radikàlis mèheltàvolitàsom volt,januàrban.kivettèk a petefèszket mèh mèhnyak mirigyek nagycseplesz.Most màr kapom a kemot.

43261. Tia69 (válaszként erre: 43260. - Alexa.87)
ápr. 28. 17:36
Szia Alexa! Hú ,basszus tényleg nagyon fiatal vagy a méhnyakrákhoz....hogyan derült ki? Az egy évvel elötti cytológiád még jó volt,most meg már itt tartassz,hogy minden megy? Nem volt semmi előjele,hogy baj van? Átérzem a félelmedet,de ha az életed a tét minden más csak másodlagos.Kitartás...mondom én így 9 hét után.
43260. Alexa.87
ápr. 28. 16:41

Sziasztok!

Hat probalok nem felni, de aggodom azert. A mehnyakon van daganat, 31 eves vagyok, ez igy fiatalon szivas... de hat ez van. Majus 8.an lesz radikalis mutetem. Felvagnak es ki pakolnak, szar belegondolni... Azota mar beszeltem a dokival, es az sajnos biztos hogy nekem is vagnak a huvelybol. :/ Mondtatok valakinek 2centi maradt az para. Nem igazan tudom elkepzelni mire lehet azzal menni az agyban. Ertem, hogy nem ez a gyakoribb de nem hangzik tul jol hogy gyakorlatilag az egeszet is kivehetik neha. Hat meglatjuk mi lesz majd...

43259. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43258. - Bernuska)
ápr. 28. 12:58
🙂🙂🙂
43258. Bernuska (válaszként erre: 43255. - Zsuzsa Kun)
ápr. 28. 12:34
Jajj, de zizi vagyok! Tudtam, hogy nyugdíj mellett dolgozol, de most csak a munkára koncentráltam. ☺
43257. Zsuzsa Kun
ápr. 28. 12:16
A vizet éhgyomorra és inkább meleg legyen
43256. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43253. - Bernuska)
ápr. 28. 12:10

Nekem is mindig inkább szorulásom van.A mütét

után és egyébként máskor mindig egy nagy pohár langyos vizet iszom reggel utána tejet iszom amibe hántolt napraforgó magot teszek. Nekem ez megoldja

43255. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43252. - Bernuska)
ápr. 28. 11:37
Én már nyugdijas vagyok Mellette dolgozok csak,de most itthon vagyok.
43254. yallah (válaszként erre: 43251. - Bernuska)
ápr. 28. 11:25
Naigen ezt kihagytam, hogy azért fiataloknál más a helyzet. Bocsi.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook